Pletykapad- Pletykák, jóslatok a várható eseményekről

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: JövendölőMáriusz, témanyitás ideje: 20.5.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Miközben úszkált ezeket sodorta a szél a vízben hozzá :
    • 24 óránként 16.000 TP/BTP
    • 300% TP bónusz a negyedelőbe 6 órán át
    • Vega csúzda ládája

    Ha ez igaz , elég lágytojás . :D De 20-al már lehetne kezdeni valamit ? :inlove:

    Éhes a kis szentem ? Válogatós , csak a gyümölcsöket szereti ? Érkezik hozzá gazdaköri küldetés ?

    Már többször leírtam : Beraksz a tenyészházba 4 állatot , és 1-et kapsz vissza . Aránylag .
    Szóval negyedeled az állatokat . Negyedelő .
     
    Utoljára szerkesztett: 7.7.21
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ez mit jelent? Kifejtenéd bővebben mi az a negyedelő:oops::oops::oops:
     
  3. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    És a libákkal mi a helyzet ? Ők tudnak úszni , vagy még etetni kell őket ?

    [​IMG]
     
    Csoki2020, Gio, maszilva és 2 más kedveli ezt.
  4. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene


    [​IMG]

    Ha már a szúrós farkú állatkánk szóba jött, akkor hoztam egy kis rejtvényt,
    hogy milyen neveket viselhetnek. Ezek még változhatnak. De jelenleg, szabad fordításban
    ezeket látni a csillagok között.


    -Tiltás színe.
    -Nem vékony a farka. (nem rosszra gondolni)
    -Zöldes ásvány.
    -Julius Caesar is ilyen rangú uralkodó volt.
    -Molett ellentéte.
    -Törpe ellentéte.
    -Nem kopasz.

    -A punk és a grunge is ilyen zene típus (műfaj).
    :)
     
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ha jó sejtem ezek lesznek a színes tenyésztállatok nevei?
    -Tiltás színe. sorip
    -Nem vékony a farka. (nem rosszra gondolni) sopmol
    -Zöldes ásvány. zikrüt
    -Julius Caesar is ilyen rangú uralkodó volt. ylárik (egyeduralma volt polgárháború is tört ki ezért amit levert) vagy rotárepmi

    -Nem kopasz. sajah
    -Törpe ellentéte. sáiró
    -Molett ellentéte. ynávos
    -A punk és a grunge is ilyen zene típus (műfaj)
    kcor (alternatív)
    Én ezekre gondoltam, aztán, hogy jó-e vagy sem nem tudom, de lehet véleményt mondani a megfejtésemről :D Kiindulási alapnak biztos, hogy jó :)
    PS: Megfejtést bővítettem Cézárnál
     
    Utoljára szerkesztett: 8.7.21
    nagymami2, Csoki2020, Gio és 7 más kedveli ezt.
  6. szelídgesztenye

    szelídgesztenye Fórum ismerője

    Sziasztok !
    A Kókuszkalendárium első /07.08.-i/ ajándéka a "Pffft!" dekor !
    Legyen szép napja mindenkinek !
     
    Gio, maszilva, Havasi_Gyopár és 12 más kedveli ezt.
  7. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Köszönöm a megfejtéseid! :inlove:
    Hozzáfűzném a saját gondolatom: Caesar sosem volt király, olyan rang ott nem létezett (csak a legelső időkben, de nem jött be nekik, úgy 250 évig tartott), pont azért, mert akkor már irtó büszkék voltak a rabszolgatartó demokráciájukra és megvetették az ilyen "elavult" államformákat. Dictator titulusa volt (ez volt ott akkor a plafon) és egyedi és újszerű hatalmi módszerei miatt halála után megalakult egy új hatalmi forma intézménye, melyet a nevéből eredeztetve neveztek akkoriban és ma is császárnak (bár akkoriban először csak mellékesen). Persze sokat változott a rómaiak óta ez a poszt és ott is fokozatosan alakult ki. Ebben a játékban szoktak fantázianevű állatok lenni, úgyhogy akár lehet nekünk király skorpiónk is vagy diktátor, de a valóságban létezik császárskorpió.
    Szerintem a farkincája nem lompos lesz, mert az hanyagul kinézőt, rendezetlent jelent, bár ma már állatok esetében (főleg kutyáknál) a hosszabb szőrű farokkal rendelkezőt is jelenti. Bár ettől még a tájnyelv adhat neki más jelentést eltérő területenként - nem egy szavunknál van erre példa -, így nem zárható ki. Szerintem simán vastag lesz a farka és ilyen nyolclábú van is: vastagfarkú skorpió néven fut.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.7.21
    nagymami2, Csoki2020, Gio és 5 más kedveli ezt.
  8. Sanyat

    Sanyat Fórumszaki

    Szia Kedves Máriusz.
    Egy kis elő fényt szeretnék kérni a Fények ösvénye eventről. Megkaptam a farmerama hírlevelét, melyben a következő is áll:
    A jövő héttől:
    A FARMERAMA három világa összejön egy fényességes eventre! Borítsd fényárba a kék lángszentélybe vezető összes ösvényt, és lángokkal körbeölelt jutalmakat nyerhetsz!
    A naptárban nincs benne, hogy a telihold nyitva lesz az event idején. Én több lehetőséget is el tudok képzelni, amiből most a legvalószínűbbnek látom, hogy úgy lesz összekötve az event a teliholddal, hogy nem lesz nyitva.
    Tudnál egy kis fényt küldeni az éjszakába, mert ugyan semmit sem tudok tenni a teliholdon, de zavar ez a kavarodás.
     
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    A római birodalom császáraival kapcsolatban ajánlom a figyelmedbe ennek a linknek az olvasását:
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Római_császárok_listája_időrendben
    Mellesleg sokat gondolkodtam én is ezen a néven, de végül is a király mellett döntöttem, hogy jól-e az majd kiderül, ha meglátjuk a terepben :)
    Az első római császár Augusztusz volt Júliusz cézár unokahúgának a fia .
    Szia!
    Máriusz írt róla és ilyen lesz a következő is, sajnálom, de most nincs időm Máriusz linkjét megkeresni addig amíg Ő válaszol ajánlom a figyelmedbe ennek a linknek a tanulmányozását. A jóslat szerint ilyen lesz most is.
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/a-fények-ösvénye.18232/
    a naptárban azért nem szerepel a nyitva tartás, mert csak tájékoztató jellegű információk vannak benne, majd odaírják amikor esedékes lesz :)
    PS: még arról is volt szó, hogy kell-e felröpivel foglalkoznunk a rémligeben? Tudjuk, hogy csak egy fajta felröpi lesz és az mindenből jön, kivéve az ólakat.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.7.21
  10. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Szia!
    Teliholdon is fogunk ültetni, tehát az event miatt a teliholdas is nyitva lesz.
    Mivel nem önálló teliholdas esemény, így külön nem fontos feltüntetni a nyitvatartását a teliholdasnak. Ha be lenne írva tervezetten a nyitvatartása már hó elején egy event miatt, de valamiért az event változna addig, pl nem ültetnénk ott, akkor meg a naptárból kellene törölni a nyitvatartást. Ha egy event igényli a teliholdas területeit, akkor az, az event miatt úgy is nyitva lesz az esemény ideje alatt.
    :)
     
    HéricsBáró, Gio, Rozi472 és 7 más kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Etetős event

    Balták ? Becsomagolva ! Sárkányhajó ? Becsomagolva ! Fürdőruha ? Nincs becsomagolva!
    Ó, kedvesem , segíts Viking Ingridnek, hogy megtalálja a nyár felszerelését.
    Készen állsz erre a feladatra?

    Segíts Ingridnek megtalálni a strandfelszerelését !

    Ültess [​IMG] és gyűjts [​IMG]harci fürdőruhát a betakarítás során (növények, fák),
    hogy [​IMG]tengerparti felszereléseket készíts a malomban.

    Adjad oda a [​IMG]strandfelszerelést Ingridnek fantasztikus nyári díjakért és egy boldog viking libát kapsz .

     
  12. szelídgesztenye

    szelídgesztenye Fórum ismerője

    Sziasztok !
    A Kókuszkalendárium második/07.09.-i/ ajándéka 10 db , 2016-os láda !
    Legyen szép napja mindenkinek !
     
    maszilva, Gio, tucsifuda186 és 10 más kedveli ezt.
  13. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Nem tudom, volt-e már erről szó... Érdemes valamilyen állatkákat bent hagyni a kupiban az egytápos tenyésztés végén? Vagy legközelebb már a skorpiótenyésztés (?) jön?
    Köszi és üdv,
    Kata
     
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Kata :)
    Leközelebb a skorpió jön, nincs több pletyi tenyésztésről, én nem hagyok semmit a terepben, de egyén döntés kérdése, hogy Te mit csinálsz :)

    Szia kedves Máriusz, remélem jó hűvösben vagy:)
    Bocs, hogy magam alá írok, de amit kérdezni szeretnék az fontos és nagyon kíváncsi vagyok a válaszodra:):inlove:
    Az új tenyészállat a skorpió lesz, de vajon hová kerül? A mérsékelt égövön üdvözölhetjük, vagy a melegebb éghajlaton?
    Hajóra kell szállnunk, hogy szaporítani tudjuk?
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 9.7.21
  15. JövendölőMáriusz

    JövendölőMáriusz Fórum félistene

    Sziasztok!
    A csillagok jelenleg azt mutatták, hogy az új tenyésztéshez, csillagért majd válthatunk ki ezt azt.
    :)
     
  16. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Köszönöm az infót! :) Úgy érted, legbölcsebb Tölgyünk új "ággal" bővül?
     
    Kuzdern, Gio és JövendölőMáriusz kedveli ezt.
  17. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A Csillagos égbolton a szokásos 2 rúna lesz? vagy lesz még valami különleges skorpió gyarapító is? :music:
     
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen a választ:) Arról tudnál nekünk súgni, hogy mikortól szaporíthatjuk a csípős állatot? Sokat kell még aludnunk addig?
    Mit fogunk a malomba tenni, ha éhesek lesznek?
    Kapunk valami rejtvényt a táp összetevőiről? Erre a képre emlékszel? Jancsika hozta át a németektől? Ez megfelelő eleség lesz a skorpiónak vagy valami másra fog fájni a foguk? (nem tudom, hogy ven-e nekik foguk, de jól hangzikxD)
     
    Utoljára szerkesztett: 9.7.21
  19. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Az étlapon talán körte, eper és egres szerepel;)
     
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nyisd meg a linket én is ezt kérdeztem :), mert nem vagyok benne biztos, hogy ezek a gyümik és fatermés a skorpióhoz tartozik vagy az új titokállathoz.
    Valahogy én úgy érzem, hogy nem illik a skorpióhoz, az eper és az egres.. sokkal inkább a kakaponak tudom elképzelni, persze ettől még lehet, hogy ez lesz a tápösszetevője :)
     
    Utoljára szerkesztett: 9.7.21
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.