Visszajelzés Profik a magasban! - Repcsis event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 5.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Kivéve, ha erőltetett menetben repülnek.

    A taktika megkívánja az XL használatát. 304 kockát kell repülni, ha egyesével kockázunk akkor is csak 1216 felröpi kell és 19760 gaz.
    Az már szinte mindegy.

    Én XXLt nem sokat fogok keverni, de egy párat azért biztosan. Kb 10 darabot.
    Mifelénk a 168 óra bizony 7 nap 7 éjszakából áll. Kevesebből sehogy sem jön ki.

    És a napraforgót 3as szinten látod a vetőtáblán? 3as szinten jön a repcsi. Ennyi. Az elkezdéséhez kell 3as szint, nem a befejezéséhez.
    Ha az SI mértékegységnél maradunk, és a szerverek válaszidejétől eltekintünk, akkor ez az event 518400 szekundum. De tudjuk, hogy van olyan, hogy a monitor válaszideje 5 ms. Ezért ezen event alatt több, mint 100 millió monitorválasz zsebelhető be, ha valaki bírja könnyezés nélkül. Minden pislogás veszteség, kérem.
     
  2. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Hmm, 2 éve repültem először, nagyon beleszerettem attól függetlenül, hogy voltak kellemetlen percei (30 perces leszállási ciklus közbeni füldugulás hiába minden praktika). Azóta volt szerencsém már repülni :) Tehát azt mondom, hogy jó repülni, persze nem innen :D
    De repüljünk tovább ebben a témában, és ne feszegessük, mert aztán tényleg nem lesz kellemes a repülés innen ;)
     
    Cyra65, Kincső52, Domos52 és 20 más kedveli ezt.
  3. Farmi

    Farmi Fórummogul

    Szép napot , sziasztok

    Repkedhetünk fenn is lenn is csupán üzemanyag kérdése mikor váltasz , a nyeremény nem érdekes , az jön :)
    Ugy érzem 5 területre nem tulságosan sok , /bár ez is néző pont kérdése / az event növény , reméljük a felröpi is jön majd ugy ahogy kell , de ez a jövő zenéje . Repcsire , akarom mondani kapára fel. Bőséges felröpi aratást mindenkinek kezdésre.

    Ha már repkedünk:

    Westlife - Flying Without Wings /Repülés szárnyak nélkül/
     
    Swordfish, -Fülemüle-70, -W-595- és 9 más kedveli ezt.
  4. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok :) Na sajna ez volt az az event amit kihagytam tavaly, és őszintén, fogalmam sincs miért, de valami oka tuti volt :( Így nekem ez most teljesen új, csinálgatni fogom, az ajándékok jók, de nem fogom megerőltetni magam. A minimum verziót veszem, majd figyelembe, de átnéztem Kukoriét is (köszönöm a számolásokat), azt hiszem ez egyéni döntés lesz mindenkinek. Úgy gondolom, először csak termelgetni fogok, és röpit gyűjteni, majd pénteken kezdek repülni, mert addig sajna ezerrel dolgozom, este esek haza, másnapra készülök, így időm szinte 0.
     
    -Fülemüle-70, brekkencs., Gio és 8 más kedveli ezt.
  5. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Próbálj meg venni egy helikoptert. Nyuszikának is összejött az üvegek árából.
     
    Cyra65, bubafejgingo, genka53 és 20 más kedveli ezt.
  6. Kriszti

    Kriszti Fórum nagymestere

    Hőlégballonnal repültél már? Ott nincs füldugulás. Az élmény pedig leírhatatlan! Főleg ha olyan pilótát fogsz ki, aki azt akarja, hogy elkapd az aerobacilust. (A tünetei: megállás nélkül vigyorogsz. xD )
     
  7. nyaf-nyaf

    nyaf-nyaf Fórum veteránja

    :D hát repülni tényleg kellemes élmény is lehet ..
    De aki csettelt anno az ismeri ezt az érzést is..
    Látom töri a fejét mindenki a számokon mennyi kell felrepiből és event gazból.. ill mi éri meg jobban..
     
  8. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Először magamra vettem...de aztán mégse:D
    Jól emlékszem erre az eventre , tavaly pont egybeesett a cserenappal, a kitehetőket akarta mindenki megszerezni... Az tuti, hogy én utólag megbántam az xxl-es lépéseket, hogy pár aji ott maradt a spórolás miatt, az utolsó napokban meg unatkoztam...nem xxl-t fogok gyártani elsősorban, annyival nem kell több növény meg röpi, ha kisebbeket lépek és odafigyelek, mit szeretnék jobban. Ma nagyon szeretném kialudni magam az elmúlt 3 éjszaka után, mikor is összesen 75-80 füzet és könyv bekötése volt a program, de holnap, amíg felszaporítok, szépen átböngészem az ajándéklistát, hogy mit szeretnék kivenni és ahhoz mennyi üzemanyag kell. Kezdésre bekészültem fákkal, csipkebogyóval.
     
    Cyra65, MamaMeseKertje, Jucika és 19 más kedveli ezt.
  9. -Fülemüle-70

    -Fülemüle-70 Fórum császára

    Sziasztok:)
    Repülünk nem zuhanunk.
    Bevallom őszintén ezt az eventet imádom, mert emlékeztet a sok repülés családdal, gyermekeimmel, pilóta fülke , s a ki nem hagyhatott toalett, landolás stb.....
    Könnyen teljesíthető event-.A nyeremények miatt ide-oda nem fogok malőrözni, csak xxl üzemanyaggal feltankolva, repülésre készen indítom a járatot. :)
     
    Cyra65, MamaMeseKertje, Jucika és 13 más kedveli ezt.
  10. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sajnos ahhoz még nem volt szerencsém viszont sárkányrepülővel már mentem, valami csoda és nagy szabadság (kis bicikli szerűség, hátul motorral és szárnyakkal) hogy is írjam le :D
    4 desztinációt tettem meg boeing 737-800-al (BUD- HRG, HRG-BUD 2X) és ültem már sárkányrepülőn. Egyéb más repülő tárgyakon nem voltam, mert amúgy tériszonyos vagyok :D
     
    osztrak12, rozo52, Swordfish és 23 más kedveli ezt.
  11. bonita333

    bonita333 Rutinos

    Sziasztok Gazdák! Lehet, hogy off leszek, de most már az sem érdekel. Egyszerűen elegem lett, besokalltam. Maximalista lévén itt is megpróbálok mindenben tökéleteset nyújtani, de úgy érzem most már belefulladok! Nem értem mire jó ez a sok event. Akik farmoznak nem dolgoznak, nincs munkahelyük, nincs családjuk ???? Ezeket a növénytermesztős, felröppenős eventeket mindig is utáltam, de most lehet, hogy már meg is csömörlöttem tőlük! Attól fáj a gyomrom! Tudom, hogy nem kötelező, de ez is olyan mint a napi mókuskerék! Csinálja csinálja az ember, már már semmi élvezet, csak a dühös vetés, aratás...osztás, szorzás, számolás...malmozás! Kong a pajta, a piacon az árak az egekbe szöktek.... nincs idő gazdálkodni!
    Sajnálom, hogy kibuktam, de ez a sok event már tényleg sok!
    Senkit nem akartam megbántani, csak kicsit sokkot kaptam :)
    Jó gazdálkodást, sikeres eventezést kívánok mindenkinek és bocsánat a kiborulásomért :( :(
     
  12. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka


    Kismacska idézi a kutyuskát, remélem nem veszünk össze. Nálam itthon jó barátok ők ketten :)
    Szóval teljesen egyetértek veled. Én is dolgozom, és alig tudok lépést tartani a farmos eventekkel, eseményekkel, de abbahagyni sajnálnám, és sokan vagyunk így. Viszont legtöbb gazda 1-1 eventet hamar befejez, utána pajtát tölt. Hiába 7 napos event van (6 éjszakával), ők már 2 nap alatt elkészülnek, utána úgymond lábat lógatnak, és alig várják a következő eseményt. Nekünk, akik leterheltek is sikerül befejezni, és az kicsit sem zavar, hogy nem 2 nap alatt hanem a végén, vagy 1 nappal a vége előtt. Válogass, mi fontos neked, és úgy haladj, ahogy időd engedi. Ez egy játék, fel a fejjel :)

    Én is beültettem minden területet, előtte termeltem egy kis napraforgót, bár volt belőle, de mégis :) Egyenlőre 2 területet nem bontottam, majd holnap röpidömpink után (mert ugye az lesz?? :) )

    Kitartást, sikeres eventet mindenkinek :)
     
  13. -Fülemüle-70

    -Fülemüle-70 Fórum császára

    Szia Tamás:)
    A sárkányrepülés az nagyon jó, szerintem. :)
    Viszont a badzsi jamping hídról,( direkt nem írtam helyesen ) na azt majd próbáld ki mindenképpen.:inlove:
    Ejtő ernyő is iszonyat jó. :) :inlove:
     
    Cyra65, Swordfish, Maszatka47 és 7 más kedveli ezt.
  14. nevada007

    nevada007 Fórum hercege

    Hát ezt nehéz így csinálni, ahogy leírod maximalista vagy mindent szeretnél gondolom kevés befektetés nélkül mert azzal simán menne minden.Én kis befektetéssel 1000-2000 forint hónaponként simán csinálok minden eventet tele a pajtám minden jóval és szépen gyarapodik a CSP. készletem és 1,5 milliárdnál tartok igaz egy eventet sose csinálok a TOP-ezert:)
     
  15. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Aj-aj, Pharmer! Konkurenciát szimatolok! xD


    Ettől kész vagyok! xD Ilyenkor sajnálom, hogy a Bolondgomba nem üzemel...

    A nagy tervezgetés közben arról se feledkezzetek meg, hogy a repülés során több dologgal is találkozhattok a levegőben. Íme egy kép, ami segít azok beazonosításában! Szóval csak óvatosan! :D

    [​IMG]
    Az első, aki a pályán játék közben lefotózza a Batman-drónt, kap egy rózsa ólat...:music:

     
  16. -csincsike-

    -csincsike- Fórumszaki

    Akkor minek a másfél milliárd? :)Új farmra gyűjtesz?:);)
     
  17. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Ha jól emlékszem, aki a lovát vasalja, nem foglalkozik az inggel.
    De jól tudjuk, hogy ez a fajta event nem a tavaly kezdődött, hanem a traktorokkal. Akkor még volt Turbó Lina. Közös a játékokban, Beko nagy bánatára, hogy a traktorokkal is kockásan kellett lépegetni. Nos, a farmerekre jellemző a kockás ing. Az Óperencián túl, mindenképpen. De már volt iszapdagasztás is a kockás mocsárban. Tény és való, hogy a farmerek imádnak kockásan játszani, mert tanulták latin órán, hogy: A kocka el van vetve. Ez annyira nem magyar, hogy már tiszta latin. Hiába érted, akkor is latin. A paraszt a kockát kaparja ki, a római a gesztenyét. Bár a rómaiak nem igazán farmerkedtek, mert nem értek rá a jogalkotás mellett sok, sok háború között. Viszont az igát jól ismerték, de azt nem húzták, hanem csak mások nyakába akasztották. Ők cirkuszt és kenyeret adtak a pórnak az iga mellé. 2500 év alatt ez alig változott, mert cirkuszt és eventet kap bőven a paraszt. Természetesen az iga mellé.
    Az viszont biztos, hogy a paraszt nem sakkozik, hiába kockás tábla. A sakkozó, nem tud kockára lépni, hanem csak mezőre. A fene a bokáját! Bár a futó nem tudom, hogy lépdel, mert ha futó akkor fut. Ha meg lépked, akkor nem fut. Ha nem fut, akkor mitől futó. A huszár a nyeregben nem is tud lépni, ezért a huszár ugrik. De ez is vicces, mert mezőre ugrik. De ha ő ugrana, akkor ló nélkül maradna, és akkor már nem lenne huszár. Vagy lovon ül az ember, vagy gyalog van, még akkor is, ha tolja a biciklit. Ezért van sok gyalog a sakkban. Ők viszont lépnek, mert gyalog vannak. A bástyának a különböző mezőkre való lépegetése, az már tiszta sci-fi. Ezt a műfajt is ismerték már az ókorban. Ha ez nem lenne elég bizonyítéknak, el lehet olvasni a görög mitológiát. A mitológiához képest, teljesen természetes, ha a király üti a bástyát. Az udvari bolond is lehet szabadságon, nem?
    Ezek a gondolatok eléggé boszorkányosak, de ők seprűvel repülnek. Mi parasztok csak a kapával próbálkozhatunk. Ezért erre az eventre különösen igaz, hogy: Kapára fel! Lenn is, fenn is, csak a kapára támaszkodhatsz. És így már lehet állva repülni, és repülve lépkedni.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.9.17
    csio70, marcsi152, kukori80 és 28 más kedveli ezt.
  18. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Eljött hát a múlt hónap elején "beígért" event, ahol "mind" az 5 terület játszik, rá is érek (majdnem mindennap; remélhetőleg min. napi 1 hsz erejéig:sleepy:;)), és csinálni sem akaromo_O (azért, ha már így alakult, a 2. matricáig jó lenne eljutni, mert 1 matricából még sosem volt 2-m8)xD): úgyhogy minden adott a KÍSÉRLETEZÉShez...!!!

    Kutatási kérdések:
    #1: A különböző területfajták (2×2, 1×2, 1×1) egymáshoz képest hogyan adják az eventes felröppenőt?
    #2: A normál 2x2 és a komforttalaj egymáshoz képest hogyan adják az eventes felröppenőt?
    #3: Vetésforgó nem-alkalmazása mellett mennyire kapjuk a felröppenőt?

    Előfeltevések:
    #1: A várakozásom az, hogy a különböző területfajták hozzávetőleg egyformán adják az eventes felröppenőt. Ebben olyannyira biztos vagyok egyébként, hogy igen tudománytalan módon prejudikálom, hogy amennyiben az egyes típusok közötti eredmény eltérése eventzárásra nagyobb lesz +/-10%-nál, azt mindenképp be fogom tudni a túl kevés aratási akcióból adódó "kis számok törvényének"...:p:wuerg:xD
    #2: A várakozásom az, hogy a komfort talaj szignifikánsan jobban fogja adni az eventes felröppenőt, mint a normál, de nem érésidőtöbblettel arányosan. - Valójában erre vagyok igazán kíváncsi, és ebből sztem jó lesz a jövőben konkrét adatokra támaszkodni...:)
    #3: Mivel kontrollkörülményeket nem tudok produkálni (vagyis nem tudom ugyanazon a farmon egyszerre vetésforgóval is megcsinálni az eventet:wuerg:), ezért e tekintetben különösebb várakozásaim nincsenek, de mindenesetre a dolog egyik oldaláról, vagyis hogy vetésforgó nélkül az eventnövény hogyan adja, minden eddiginél tisztább képest fogunk kapni, ugyanis egy héten keresztül, a teljes eventidő alatt semmi más nem kerül majd a földekbe...

    Kutatási terv:
    - A kezdőmagokat az eventkezdés után felszaporítom 40+80+160=280 vetőmagra. Ezt követően a PáncélPannikat a menübe pucolom, a felröppenőre ható felhőket pedig nem aktiválom az event további részében, így csak a 30-as legendarúna lesz az, amit nem tudok kiékelni a Bölcs tölgyből, és hatással lesz a felröppenőkre, de ugye az az eredményeket nem fogja torzítani, mert minden területre egyformán kifejti hatását.
    - A "főfarmon" 40 2×2-be, a Szédült szántón 80 1×2-be, az Erdei tisztáson 160 1x1-be (a legtöbb vizet mégis csak ingyen forrásból locsoljam szét...8)xD) vetek végig, amíg az event tart (minimum 10 kanyarral számolok, de ha napi 3-as átlagot sikerül tartanom, lehet abból 15 is, sőt). Ha várakozásaim beigazolódnak, akkor az event végére mindhárom földterületről kb. ugyanannyi felröppenő fog érkezni. (A másik opció az lehetne, hogy 40 2×2-vel 40 1×2-t és 40 1×1-et állítsak szembe, és akkor területarányosan fele-, ill. negyedannyi felröppenőre kéne számítanom a kisebb területekről, de mivel a két módszer az "összevethetőséget" tekintve egyenértékű, ugyanakkor ez utóbbi módszerrel összességében számosságát tekintve kevesebb "aratási adatunk" és ebből adódóan nagyobb "véletlen általi torzításunk" lenne, ezért az első metódust választom.)
    - A Bahán mindeközben az "Ültetvényen" 40 db komfort maracuja fog érni (4*1,5=6 óra, csakúgymint az eventnövény), az Esőerdőben pedig 40 db normál 2x2-es földbe kerülnek a maracuja magok - így a komfort vs. normál 2×2 talajok tekintetében kétféle összehasonlításunk is lesz: maracuja a maracujával, ill. 6 órás a 6 órással. (A másik opció az lenne, hogy a normálföldes maracuják helyett szupertrágyázott komfortkamelinát alkalmaznék (fehér ártatlanság és karácsonyi süti használata mellett), ami a közepes érésidő és az eventnövény jelleg miatt talán relevánsabb adatokat adna, de ehhez el kéne szórnom 400-600 szupertrágyát, nem is beszélve a mintegy másfél tucatnyi termék áráról, amire kizárólag akkor lennék kapható, ha "kutatási költségeim fedezésére" "szponzorációs szerződés keretében" felajánlásra kerülne 1 db Páncél Panni.:wuerg: - Hiába no, a tudománynak ára van!:music::D)

    Kutatási beszámoló:
    Terveim szerint napi 1-szer hozom majd az addigi eredményeket összesítve és aratásokra lebontva egyaránt - úgyhogy lehet majd statisztikázni, átlagolni, minimum- és maximumértékeket szemezgetni, móduszt és mediánt számolni, mindent, ami egy onlájn földmívest csak intellektuális izgalomra gerjeszt...!

    A kutatás fővédnöki tisztére - amennyiben elfogadja azt - felkérem Sali~*.* gazdát!:inlove:
    A fővédnöki tisztséggel előreszabott kötelezettségek nem járnak, ugyanakkor a Fővédnököt megilleti az a kiváltság, hogy a kutatási dokumentációban (neve és szlogenje, logó nélkül) kiemelt helyen és módon kerül feltüntetésre (nem mellesleg pedig végre újra féltékennyé tudom vele tenni Katámat is!:p)...

    Üdvözlettel, sikeres és jó kedélyű eventezést kívánva: Pharmer

    Ui.: Tudom, hogy már továbbreppentünk, de a konstruktív javaslattételi lehetőségeknek sosem bírtam ellenállni: mi lenne, ha ezentúl Kukori lenne megtéve felelősnek, hogy az eventcsevegő nyitását követő legfeljebb első három órával bezárólag, de a csevegő 5. oldalánál semmiképp nem hátrébb kerülve, a hozzávalók és a jutalmak összesítése mellett az ismertető alapján külön postban kiszámolja az event időtartamát is...xD
     
    Utoljára szerkesztett: 5.9.17
    csio70, barackmoly, Kata_rzis és 32 más kedveli ezt.
  19. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Sziasztok,

    lehet egy eventet részben teljesíteni, akár, mert időnk nincs, akár, mert kedvünk.

    Ha csak olyankor játszunk,
    amikor kedvünk tartja és időnk engedi, jobban fogjuk élvezni a farmozást is szerintem.
    A szintversenyben ugyan lemaradunk, de eltűnik a monotónia.

    Ha szelektálunk a feladatok közt, kisebb eséllyel fogunk lemorzsolódni,
    mint azok, akik mindig minden feladatot teljesítenek és talán nem mindig lelkesen.
    Akik mindig minden feladatot teljesítenek, meg tudják ezt oldani
    és sokan szép eredményeket, sőt, rekordokat érnek el: ez is a farmozás-élmény része.

    Egy internetes stratégiai játék akkor működik jól,
    ha bárki bármikor belép az account-jába,
    mindig el tudja valamivel szórakoztatni magát.


    Szia Beko,

    javaslatom a mértékegységre :
    - 1 fényév (Nem kevésbé elrugaszkodott a valóságtól, mint a tojásfa, tejfa, stb.:DxD)

    - 1 lépés = 1 kerozin-löket


    A mostani eventet lehet, hogy csak a 4/10. feladatig teljesítem,
    de lehet, hogy a neon nyúlketrec miatt végig fogom vinni: még nem tudom,
    majd a szabadidőm és a játékos-kedvem eldöntik.

    Jó eventezést, sok felröpit Mindenkinek!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 5.9.17
    csio70, -vadocka70-, gabianyus és 22 más kedveli ezt.
  20. nevada007

    nevada007 Fórum hercege

    Hogy ne rinyáljak utána hogy nem tudok termelni az eventek miatt és hogy minden drága a piaconxDxDxD
     
    Gio, osztrak12, Swordfish és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.