Visszajelzés Rejtélyek karavánja - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 3.8.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája


    Ezennel megnyílik a

    Rejtélyek karavánja
    tenyésztős event csevegője

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2021.augusztus 4. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2021. augusztus 10. (kedd) 14:00 óra


    Event jellege:
    skorpiótenyésztős,
    3 kategóriában tenyésztős,
    event-ablakba beszállítós

    Tenyésztés kategóriák szerint: emlősök, halak, ízeltlábúak
    Különleges kellékek: Emlősök jelvény, Halak jelvény, Ízeltlábúak jelvény

    Az event elkezdéséhez szükséges szint: 21. szint
    A tenyésztés szintkövetelménye: 21. szint

    Az esemény az eventórából, a hírek felületéről érhető el,
    illetve azokról a területekről is, ahol az eventbejárat szerepel:


    [​IMG]

    Az event leírása <<ITT>> olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topicokban kérhettek választ, tanácsot
    - a probléma leírásával, a farm nevével és az ID-számmal-:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topic áll rendelkezésére

    Panaszkönyv

    A topicra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!


    További tudnivalók a fórum használatáról:

    Házirend

    .
    Copyright © 2010-2020 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    macska49, KUNCZE, .dina1. és 7 más kedveli ezt.
  2. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok, Eventezők!

    Ez az ideiglenes tenyésztő event a skorpiótenyésztés bevezetéséhez készült.

    Szokatlan lesz, nem ajánlatos sietni.
    Kapkodni különösen nem célszerű, hogy gyors befejezést érjünk el!

    Az összegyűjtött, „farmonként letermelt/letermelhető” skorpió mennyisége szükséges néhány feladat megoldásához.
    Érdemes ehhez tartalékolni a saját "felhalmozott" skorpióinkat.
    A színes skorpióállományból – mely az első új skorpiótenyésztésekből jön össze – annyit célszerű használni, amennyit nyugodt tempóban létre tudunk hozni az igényekhez igazítva.
    Az összes ilyen feladat a 21-ből 3-at érint.

    Fontos, hogy terveink és a megvalósítás eredményei szerint vállaljuk a teljesítést!

    Kérünk Mindenkit, a saját készletek és a tenyésztési eredményeitek függvényében eventezzetek!

    A skorpiótenyésztés ismertetője: ITT olvasható!
    A színes skorpiók pajtaértékes összesítő információi az eventhez:

    tenyészállatok pajtaértékei.png

    A számítások, egyéni tervek ismét jó szolgálatot tehetnek az olvasni, kérdezni betérő Játékosoknak.
    Legyetek egymásnak is segítségére az ötleteitek leírásában, a tanácsadásban!

    Segítő számok a Gazdáktól:



    Köszönjük!

     
    barbi021951, macska49, .dina1. és 13 más kedveli ezt.
  3. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Ditti58, barbi021951, hóóvirág és 20 más kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Jó kis event elé nézünk;)
     
    -W-595-, Ayrin67, Nagyii58 és 5 más kedveli ezt.
  5. ria91

    ria91 Junior szaki

    Sziasztok! Biztos,hogy nem elírás ez a skorpiótenyésztés?! Nekem nincs is olyan állatom!!
     
    takizsuzsi40 és stefi49 kedveli ezt.
  6. Caccus

    Caccus Fórum bárója

    Szia. Szerintem senkinek nincs ilyen állata, most fog bejönni lehetséges.
     
  7. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    9Csillag, -Márticska-, macska49 és 9 más kedveli ezt.
  8. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Alap állat letermeléséhez is idő kell;) Szóval simán meg fogom várni a spórolós tenyésztést!
     
    -Erbrow-, Ayrin67, ho-hoboy és 8 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    A tervem a következő lesz: 14 órakor amint lehetséges indítom a malmot és veszem az ólakat a piroskosárból. Van 5 vadasom azokat telerakom skorpióóllal ez egy aratásra 40 állatot fog adni. Lehet, hogy az első kört egy picit megsürgetem kíváncsiságból szupertápot fogok nekik adni, hogy még aznap aratni is tudjam. Közben végezni fog a malom utána már már normál ütemben szeretnék haladni. Van piccolo ládából gyepek ura dekor ez +1 állatot fog adni ólanként. Az ólak érés még termékkel is lehet gyorsítani, rekeszbe teszek pünkösdi csokrot és még valami mást is. ( sajtgolyót vagy karácsonyi puncsot, majd meglátom, hogy mit)
    Akinek van ólak érését gyorsító felhője érdemes arra is figyelni, hogy az akkor indítható legyen.
    Elhoztam a bónuszlexikonból az ólakra ható bónuszokat, érdemes áttanulmányozni:
    Ólakra ható bónuszok
    Mire?TP és/vagy BTPTermésIdő
    Állatos ólakKATT IDEKATT IDEKATT IDE
    Egyes állatos ólakKATT IDEKATT IDEKATT IDE
    Terményes ólakKATT IDEKATT IDEKATT IDE
    Egyes terményes ólakKATT IDE-KATT IDE
    Az időre kell odafigyelni és a termésre is akinek van hozzá megfelelő dekorja :)
    Sok sikert az új állat szaporításához és tenyésztéséhez is.:)

    PS: Az csak most jutott az eszembe, hogy azt nem írtam le ide, hogy a farmon az erdei tisztás szabad, tehát a vadasoknak, vagy az ólaknak jó helye lehet ott :)
     
    Utoljára szerkesztett: 3.8.21
    Ditti58, -Erbrow-, Fätum és 25 más kedveli ezt.
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!

    Megnéztem, hogy három helyre kell skorpió vagy fejlesztése. Anno jól megtanultam a részeit. Fej, tor, potroh. Oké, hogy nem rovar, de van fejtor és potroh. Így eltudom majd osztani három fele. :D ;)
     
    -Erbrow-, potyi120, margot1964 és 10 más kedveli ezt.
  11. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Igen én is így gondolkoztam valahogyan. :) Van arany rekeszes 24 órás bónuszom jópár, ami az állatokra ad +100%-ot (Ólbevételi bónusz), Pinkie Pie-jal fogom használni. Mivel én kihagyom a másik eventet, ma estével bepakolgatom mindenhova az ólakat, és holnap reggel indítom a bónuszokat. Normál farmon majd kisebb adagokban állítok elő skori tápot, de azt folyamatosan és ennek megfelelő ütemben cserélem majd át a normálon az óljaim egy részét skorira. És majd a terményes napot is kihasználom.

    Kalandra fel, érezzétek jól magatokat! :)

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Egy kis matek:

    A csak skorpió beadós feladatok alap állatból 106 db-ot igényelnek. De mivel sosem matematikai pontossággal történik a beadás, érdemes feladatonként plusz db-bal számolni, tehát összesen 108 db alap skorpióból is megtörténhet a csak skorpiót igénylő feladatok teljesítése. Az 1. feladat esetén ez 6 db, a 2. esetében 26 db, 3. esetében 76 db. 20-db-ot beszerezhetünk a Bölcs Tölgytől is 45 csillag fejében.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.8.21
    Fätum, hóóvirág, -vadocka70- és 11 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nekem a gyógynövény event az egyik kedvencem és csinálni szeretném, tehát én abból indultam ki, úgy terveztem el. Lehet, hogy a bahán lajhárt fogok szaporítani, (az ++-es retró óljaim már szabad levegőért kiáltoznak :)) és azt csicsergik a madarak hogy szükségünk is lesz rá, mert terményes ólat fogunk kapni hozzá, ha igazak a pletykák :) De csak akkor, ha az event megengedi bármely baha területen az ólakat. Felröpit a bahán az ólak is adják, így nem vesztek vele semmit sem.
    Szia Apja :)
    A csípős felétől szabaduljál meg leggyorsabban, a többi ráér :D
     
  13. serenge2

    serenge2 Járnitanuló

    Sziasztok!
    Jól gondolom, hogy a skorpió a rendes farmra való?
     
  14. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Skorpió
    [​IMG]
    Farmos állat
    Szükséges szint: 1. szint
    Kategória: ízeltlábú
    Pajtaérték: 575
    Tenyészthető: igen 2021. augusztus 4-től
    Terményese: van: 2021. augusztus 4-től

    Forrás: https://board-hu.farmerama.com/threads/skorpiótenyésztés.21421/
     
  15. stefi49

    stefi49 Haladó

    nekem sincs
     
    .dina1. kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    7 vadaskertet kitömök skorpióval:music: délután szupertápot kapnak... éjszakára sima tápot...:music: következő nap ismét szupertápot... :music: Aztán majd alakul... 8) csütörtökön már a terményesek is üzembe állhatnak a manufktúrákba8)
     
    -Erbrow-, jutka190226, ildiko44 és 4 más kedveli ezt.
  17. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Én gondoltam, hogy bekapcsolom az automata betakarítást is, de nem akarok előnyhöz jutni. :D ;)
     
    juliannakoczkas, ursa11, vihence és 6 más kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Automata betakarítás? :eek: nálam csak a fáknál működiko_OxDxDxD
     
  19. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Egyenlőre nálam is, de holnapig még akármi előfordulhat. ;)
     
    juliannakoczkas, vihence, akatyi és 5 más kedveli ezt.
  20. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok. Hú, de szuper, lesz skorpiónk :) Én is azt hiszem vadaskerteket tömök meg, nekem van 4, de elgondolkoztam egy 5. beszerzésén. Azt néztem, hogy ha egyből sárga ólakat veszek, annak a legkedvezőbb a beérési ideje 12óra 30 perc, és ezt még lehet csökkenteni szupertáppal, a rekeszben (arany) Valentin napi cseréppel (10%), sajtgolyóval, tojáspunccsal (5-5%). Van ólbevételi bónuszom, azt csak a vadaskertek első beérése után aktiválom, meg van 200%-os 24 órás gyémánt rekeszes bevételim is, az Pinkievel hosszabbítható. Én szeretném a másik eventet is csinálni, így a tisztásra rakom a vadaskerteket. A 200%-os bónuszom a növényekre is jó lenne. :)
     
    maszilva, -Holdfeny-., jutka190226 és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.