Sörfesztivál - 2014 csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 17.9.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Hulidza

    Hulidza Junior szaki

    Szia.
    Dehogy lomboztál le.

    .................

    Moderátori munkával és szabályzattal kapcsolatos észrevételeket a supporton jelezheted, ezek nem a fórumtéma részét képezik. /-East17-/
     
  2. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Igazad van, nem rossz ez. A paszulyágnak külön örülök (minden új kitehetőnél vért izzadok, hogy helyet csináljak neki a kergében, legalább időlegesen).

    Csak erről a dupla matricáról kattannának már le! Vagy adnának 8-nál több lapot - és persze változatosabb háttereket - az albumba!
    A titokizékkel kapcsolatban nincs illúzióm. A múltkori 3 titokólból 2 pocok és 1 narancs disznó lett! :eek:
     
    Bátyus, dereret, genka53 és 3 más kedveli ezt.
  3. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    Ha van sok mamutfád, TP növelőid, és a TP-re gyúrsz, akkor nem.
     
  4. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Szia Kata!
    Pontosan így van. A felhősor nekem is "jól esett", innentől nincs vele "gond", és most már tendencia lett, hogy a megszerzett ágért több TP-t kapunk, mintha egyesével aratnánk a Kergén. (Igaz, most nincs akkora különbség, mint a múlkorinál, de így is jó!)
    A matrica-lelkesedés nagyon félre lett értelmezve, és most "ihatjuk a levét". :wuerg:
    Én a "titokizére" legutóbb piros alapállatokat kaptam, és mackót. Örültem neki, mert pirosig nem fejlesztettem az ólakat, a maciból igaz volt több ólam is a Tünemény Szomszédaim jóvoltából. (Én lenni kicsi, szegény rokony: xD, de tényleg tündéri "rokonaim" vannak, alig sóhajtottam el az óhajomat, már landoltak is a macik...)
    Most pl. fogalmam sincs, hol vannak, lehet, hogy a talajt készítik elő a mézeskalácsvirágnak, a pincében pedig mossák már a hordókat a teasörnek. :)
     
    NAGYIMAMIKA, genka53 és Claunyuszi kedveli ezt.
  5. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Vagy lehet hogy már nagyban gyakorolnak a holnapi eventkezdésre: [​IMG]
     
  6. padamak

    padamak Fórum nagymestere

    Sokan kérdezték a nyereményeket. Összesítettem, ha nem tévedek. Teasörfesztivál I. nyereményei:
    194430 TP
    77650 CSP
    700 teasörös hordó -.-

    A Teasörfesztivál II. (említésre méltó) nyereményei pedig:
    1-1db répás-almás csatni, 3 ill. 12 órás farmmunkás kupon
    2-2db party pörgetés, titokzatos csemete ill. láda (!ez még nem volt!:D)
    40 szupertrágya
    45 KacsaKata szupertrágya
    200, 300, 350szintszorzós TP
    meg a felhősor elemei. :sleepy:
     
    Gio, kutyaszálló, dereret és még 1 ember kedveli ezt.
  7. Numiz

    Numiz Fórum veteránja

    Nem rossz, közepesen erős stratégiai feladat, hasonlóan "erős" ajándékokkal. A jó-múltkori ládák csalódást hoztak, de a party-pörgi jó mulatság...:p
     
    Gio kedveli ezt.
  8. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Én is számolgattam kicsit. Akik időhiány miatt vagy a kisebb farmokon csak keveset akarnak ültetni és az első két nyereményt szeretnék azoknak egy kis adalék:
    Az első feladatból mind a hármat megcsinálni és a 2. feladatból az elsőt, így meglesz a 40 hordó amit ki kell érlelni 100 %-ba, az 4000 pont. Annyi kell a két első feladatba. A beadandók hozzá:
    60 alma, 1700 répa, 17 kacsa, 40 juh és 500 eventnövény. Szerintem ezekért a nyereményekért nem vészes.
     
    csio70, dereret, genka53 és még 1 ember kedveli ezt.
  9. jani750

    jani750 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    Aki biztosra akar menni és nem akar annyit termelni az eventnövényből, az a 2. feladat gyémánt részét ki is hagyhatja (1800 mézeskalácsvirág 40 hordóért). A többi feladattal így is lesz 660 hordó,ami 66000 értékű teasörnek felel meg 100%-os leszedésnél. Így a II. feladatsor teljesíthető és csak 12700 eventnövény szükséges.
     
    vm68, csio70, n4rover és 8 más kedveli ezt.
  10. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Kösziii, ez egy nagyon jó meglátás volt, ki is lesz hagyva xD Ültessen többet akinek nincs lumbágójaxD
     
    vm68, Gio, Bátyus és 3 más kedveli ezt.
  11. kukac42

    kukac42 Mindentudó orákulum

    Jah, ha én ezt tudtam volna:)
    Köszönöm szépen, majd legközelebb jobban érdeklődöm:)
     
  12. jani750

    jani750 Utánpótlás-írogató

    Még 1 lehetőség:
    Az 1., 3., 5. feladat mindhárom szintje + a 2., 4. feladat ezüst és arany szintje összesen ad 400 hordót, ami 40000-et ér 100%-on. Az első 4 feladat pedig 39000 pontértékű teasörbe kerül. Ehhez csak 3300 eventnövényt kell termelni.
     
  13. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Ó, köszi a "kuglikat"! Látom 3 db van még a ládában, így a "felnőtt" családtagjaimnak is fog jutni. De ki az, aki a negyediket kóstolgatja? Csak nem Anyánk itta bucira a fejecskéjét? xD xD

    Szia Anyuciii! :inlove:
    Hol vannak a többiek? Se NagyTesók, se Kicsik...o_O Tiszta üres a "ház", még a jó "szomszédok" is vagy nyaralnak, vagy én nemtom hová lettek. :(
     
    NAGYIMAMIKA és kukori80 kedveli ezt.
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szijja kislyányom.) A többiek a bányában dolgoznak xD
    Nem lesz vészes az event, ezt hamar le lehet termelni mindenkinek még töklekvárral is. Nem kell minden feladatot megcsinálni csak annak aki gyűjti a csillagokat. A Tp-CSP-ért nem érdemes. Szerintem megéri a nyereményekért az a kis hátfájás ;)
    Ezt levezetnéd kicsit bővebben? Mert utánaszámoltam és nekem nem ezek az adatok jöttek ki
     
    Utoljára szerkesztett: 17.9.14
  15. jani750

    jani750 Utánpótlás-írogató

    Lemaradt a 6. szint ezüst, ami 25 hordót ad, így lesz 400 db összesen, az eventnövény pedig 4900 db.
    Természetesen sokféle variáció lehetséges, attól függ, hogy ki mit akar megszerzni és mennyi ideje van rá. Kisebb farmoknál érdemes számolgatni.
     
    kukori80 kedveli ezt.
  16. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Így már értem, mert nekem is 25 hiányzott a számolásban, köszi.
     
  17. Minimaci

    Minimaci Fórum mestere

    Már bocsánat, de szamárság van az eventleírásban. Addig OK, hogy a bármelyik feladatszinthez szükséges legalacsonyabb szint az 2. (az utolsó, mert ott csak eventnövény kell), de nem lehet 2. szinten elkezdeni, mert az első sor első feladata rögtön 7. szintet kíván...
     
  18. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Már elnézést, hogy alkalomszerű és avatatlan bitorlójaként a "matektudósi" titulusnak megszólítva érzem magamat, és ráadásul még csalódást is kell okozzak ezúttal, de mivel az én "játékfilozófiám" szerint FA-t csak olyasmire "szabad" költeni, ami másként nem szerezhető meg (titokizék határeset, munkások kényelmi/fenntarthatósági szempontként szintén kivételt képezhet, farmnejemre tekintettel esetleg még a tenyésztgetés is elmegy szemhunytató "bocsánatos bűnnek";)), és ebbe a "mennyiségi" jellegű "jószágok" - mint pl. CSP, TP, csillag - megszerzésének "sürgető gyorsítása" nem fér bele, így efféle számításokba nemhogy nem bocsátkoztam, de távol is álljék tőlem, hogy összefüggésbe hozzanak efféle számításokkal...!:p Úgyhogy ezúttal megúsztátok a véget érni nem akaró sorokat (vagy ki tudja, mi kerekedik még belőle)...:p
    Nekem már volt ilyen eventem több is, de sztem nekem is ez az első, amióta aktívan fórumozok, úgyhogy úgy határoztam, most mégis "kiélem magamat" ebben a témában isxD:
    Igazából 3 szempont jöhet számításba:
    1. Vmit elbaltáztál a söröshordók érlelésével és a 700 db begyűjtött hordóból sem tudsz kiszedni 65000 pontot a maradéktalan teljesítéshez.
    2. Többszörösen be akarod gyűjteni a feladat adta TP-t, CSP-t, ill. (legfőképp) csillagot.
    3. Meg akarod úszni a 14500 (vagy legalábbis, mint fentebb írták, a 2. sor gyémántját kihagyva min. 12700) mézesklácsvirág letermesztését, hanem helyette megoldod pajtából/piacról, mindössze 3700 mézeskalácsvirággal (2. és 4. ezüstje 2x, plusz 2. aranya 1x), mert így - az 5. szint gyémántjának (és az előtte lévő összes pjatábóli beadandókat kérő feladatrész) teljesítése után resetelve is kijön 2x320+15=655 söröshordó.
    Az 1. "normál módban" nem fordulhat elő, egyéb esetekről pedig ne beszéljünk.;) A 2.-ról alkotott véleményemet lásd fentebb.;) A 3. akkor lehet opció, ha pl. teljes végigvitelt csak munkásokkal/eventkosár vásárlásával tudnád megoldani, de azokkal összevetve így olcsóbban kijössz (ezt egyébként egy összevetés erejéig érdemes megfontolnia annak, akinek ez valós dilemma: a munkás-árakat nem tudom, de hasraütésszerűen, ha vkinek nincsenek kuponjai és nem akar kézzel aratgatni, akkor sztem olcsóbban kijön 25 FA-s reseteléssel, mint munkásokkal a normál menetű teljesítéshez szükséges egész időtartamra).
    ----------
    Azt lehet tudni, hogy a teasörfilterek hogyan rövidítik a hordók érési idejét? Mert az világos, hogy 1/4-ével, alapból 16-ról 12 órára, csak itt - ellentétben a turbótrágyázott fákkal vagy szupertrágyázott szántóföldiekkel - esetleg a köztes érési fázisok is érdekesek lehetnek. Mert ha levonja a 4 órát (onnan kezdve a számolást), akkor az M-es fázist már 1ó20p, az L-est pedig 6ó40p alatt el lehet érni, ha viszont leosztja 75%-ra, akkor a fennmaradó érési idő harmadolódik, 4 órás szakaszokra (vagyis M 4ó, L 8ó)... Vagy esetleg vmi más módszer szerint? Csak azért kérdem, mert magdi06 írta még az előző event csevegőjében, hogy a minitortái megmázazva néhány perc alatt M-esek lettek - ez már event vége után volt, így kipróbálni nem volt lehetőségem, pedig ha lehetne tudni, ezzel az opcióval is lehetne számolni, de a hsz-em nem-titokólas részeként ez a felvetés onnan, akkor törlésre került...:wuerg:

    Ui.: A felröppenők nem-teljesítésifeltétel jellege és a boldog aratás nap miatt kivételesen most tényleg lendített volna a tervezhetőségen egy korábbi eventismertetési időpont...:-S
    Uui.: Csak a móka kedvéért: 19 reseteléssel (vagyis 475 FA-ból) tulajdonképpen egyetlen eventnövény letermelése nélkül megoldható a feladat az 1. szint 3 feladatrészének sorozatos teljesítésével (1140 alma, 32300 répa, 323 kacsa, 760 juh). Persze azt nem tudom, a II. feladatsort lehet-e FA-val teljesíteni, mert lehet, hogy ennél olvcsóbban úg is kijön...:-D Na jó, maradjunk ennyiben - asszem, már ebben a hsz-emben is már most több "anyag van", mint ami természetes lenne...;)
     
    Utoljára szerkesztett: 18.9.14
    nemethpgabi, breki072, Gio és 4 más kedveli ezt.
  19. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    ... és aki még kevesebbet akar termelni,
    1500 event növénnyel már teljesítheti az event II. első 4 feladatát:

    - 1 db 3 órás farmmunkás kupon
    - 1 db 12 órás farmmunkás kupon
    - 2 titokcsemete
    - az első 2 kitehető
    - stb.

    Elég 1500 db event növény a II/4. feladatig:

    II/1: 1.000 pont értékű teasör
    2: 3.000 pont értékű teasör
    3: 6.000 pont értékű teasör
    4: 11.000 pont értékű teasör
    -----------------------------
    21.000 pont értékű teasör szükséges az első 4 feladathoz (II.) összesen.
    [​IMG]


    I/1: 35 hordó,
    2: csak ezüst : 5 hordó - (500 event növény kell)
    3: 105 hordó,
    4: csak ezüst : 15 hordó - (1000 event növény kell)
    5: 160 hordó
    -------------------------------------------------------------------
    1500 event növényért (+ növények, állatok) kapunk: 320 hordót,

    100 %-ra érlelve 32.000 pont értékű teasörünk lesz.

    [​IMG]


    Az előző event nem tetszett, mert rákényszerítettek arra,
    hogy hajrázzunk az event végén a minitorták miatt.
    Ez az event sokkal szimpatikusabb, az is belevághat, akinek kevesebb ideje van játszani.

    Jó eventezést:)

    K&K
     
    Utoljára szerkesztett: 18.9.14
    Gio és mária4702 kedveli ezt.
  20. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    Az event első feladat ezüst szintje répát és almát kér. Az almafa a második szinttől a répa az első szinttől ültethető a farmokon.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.