Visszajelzés Sarkvidéki parti eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 7.12.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "Sarkvidéki parti" event csevegője

    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2021. december 8. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2021. december 14. (kedd) 22:00 óra

    Az event jellege: növénytermesztős, felröppenős, malomban előállítós, beadós.
    Az event növénye: Jégkrémvirág
    Az eventhez tartozó felröppenő: Édes tölcsér, Szívószál
    Az event malomterméke: Jégkása, Fagyasztott gyümölcs, Hókása
    Különleges kellék: csillagos érme
    Az event indításához szükséges szint: 3
    Az event besorolása: közepes nehézségű



    Az event ismertetőjét >>ITT<<találjátok.

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet

    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv

    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!


    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend


    .

    Copyright © 2010 - 2021 Magyar FARMERAMA csapat
    |Tamás|


    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
  2. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az event maga nem bonyolult. Sima egyszerű termelős, beadós event, semmi csavar.
    Egyedül ami "csavar", az pedig az, hogy figyelni kell a beadandó malomtermékekre, hisz van 3 fajta is.
     
  3. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Összesen kell 10 db jégkása, 14 db hókása, és 14 db fagyasztott gyümölcs.
    A jégkásához: 2.750 db jégkrémvirág, 600 db édes tölcsér
    A hókásához: 5.250 db jégkrémvirág, 140 db édes tölcsér, 56 db szívószál
    A fagyasztott gyümölcshöz: 7.140 db jégkrémvirág, 210 db szívószál
     
    ursa11, emocy91, SzuperTájfun és 53 más kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Jó kis eventet kaptunk!

    Jobban örültem volna felhőnek de a dekorok is jók;)
     
    Peter1022a, GA-BI-O-Farm, böbe764 és 4 más kedveli ezt.
  5. zsilinszkiorsi

    zsilinszkiorsi Aktív író

    Sziasztok!
    Jó eventnek tűnik. :)
    Ha jól számoltam 1842 csillagos érmét kapunk.
     
    vízinyuszi, maszilva, ildiko44 és 10 más kedveli ezt.
  6. Mica67

    Mica67 Fórumelemző

    Sziasztok!

    Ha jól számoltam 1842 csillagos érmét lehet szerezni. Ebből tudunk gazdálkodni.
     
    vízinyuszi, jucus100, maszilva és 10 más kedveli ezt.
  7. hagnes534

    hagnes534 Fórumszaki

    Sziasztok!
    Ha jól számoltam 1842 érmét lehet szerezni. Nekem kell az 5 piccoló, 1750 érme és a 4 szezonpont 40 érme, és még marad is egy kevés. Persze csak akkor, ha végig tudom vinni. Nekem tetszik, jó játékot mindenkinek.
     
    csio70, maszilva, ildiko44 és 8 más kedveli ezt.
  8. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Imi :)
    Köszönöm a gyors számolást én még csak most akartam nekiállni, gyors és ügyesebb voltál, mint én :D
    Az event tetszik, örülök, hogy végre szóhoz jutnak az ólak is felröppenő ügyben, bár az eventnövény érése hosszú így biztos, hogy nem lesz felröpi gondom. A megnyerhető dekorok adománya is jó, érdemes játszani értük.
    A bolt kínálata bőséges, van miből választani.
    Egy területen fogok eventezni, remélem nem kell a Tölgyest bontanom, de ha minden kötél szakadna, bevonom az eventbe azt is :)
    Mindenkinek sok sikert kívánok az eventhez, érjétek el a kitűzött célotokat :D
    *****
    PS: Visszajöttem, mert sajnos az ólakat nem érdemes felröpigyűjtésre használni, mert a párhuzamosan futó event felröppenőjét nem fogja adni.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.12.21
    vízinyuszi, maszilva, _Ilona49_ és 9 más kedveli ezt.
  9. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok eventezők :) Na, hát szuperek az egyéb jutalmak. 5 db piccolo 10 db bónuszláda, a többiről nem is beszélve. Most megint tipródhatunk rajta, hogy mit váltsunk ki. Engem csak a bónuszládák és a piccolok érdekelnek, de itt is dönteni kell, mit hagyjak bent. Mert ahhoz, hogy ezeket kitudjam szedni, 2550 csillagos érmére lenne szükség, de annyit nem ad játék. Remélem jól számoltam, de azért nézzétek át.

    BeadásdbCsillagos érme
    Jégkása1
    12​
    fagyasztott gyümölcs2
    46​
    Jégkása3
    70​
    Fagyasztott gyümölcs5
    196​
    Jégkása6
    210​
    Fagyasztott gyümölcs7
    384​
    Hókása1
    44​
    Hókása2
    100​
    Hókása5
    278​
    Hókása6
    502​
    Csillagos érme összesen
    1842​
    Jégkása összesen10
    fagyasztott gyümölcs összesen14
    hókása összesen14
    Piccolohoz kell5x350
    1750​
    Bónuszládához kell10x80
    800​
     
  10. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Kedves Eventezők és Érdeklődő Gazdatársak! :)

    A teljes végigvitelhez 15140 db egaz szükséges*, ami vízzel és trágyával 5:02 idő alatt érik be (Nő, mint a bolondgomba rúnával). A főfarm 202 db 1*1-es földkockával rendelkezik, ha körben maradnak a fák, akkor 176-tal. Tisztás 184 db 1*1-es földkockával rendelkezik, ha körben maradnak a fák, akkor 154-gyel. Tehát összesen 386 vagy 330 1*1-es területtel gazdálkodhatom. Ez RACS-os nettó hozamban 1158 vagy 990 egazt jelent fordulónként.

    Normál életritmus mellet, extrázás nélkül a felszaporítás után, az egaz érési ideje napi 3 vagy 4 aratás-vetés lehetőségét jelenti. A fentiek fényében ez bő 6 napos eventidő gazdálkodásának szempontjából így alakul:
    - 3 aratás-vetéssel, teljes terület kihasználással ~4,5 nap
    - 3 aratás-vetéssel, fák maradnak körben opcióval ~5 nap
    - 4 aratás-vetéssel, teljes területet igénybe véve ~3,5 nap
    - 4 aratás-vetéssel, fákat ott hagyva ~4 nap


    Meglátásaim:
    Az event előnye, hogy mindenki azt és annyit vesz ki belőle, amit szeretne.
    Ezért (akár) ha valaki csak később tud csatlakozni a kezdéshez és nem tud vagy akar extrázni, akkor is ki tud belőle venni azt, amit szeretne.
    Az egaz csak vízzel 5:36 alatt érik be. Ha valaki szeretne spórolni a hagyományos trágyával és van lehetősége a napi 3 alkalommal történő aratás-vetéshez, számára az event akkor is végigvihető.
    Mostanában felfedeztem, hogy LG K40 típusú okostelefonomon (szerintem alap modell a mai készülékek között) Puffin Web Browsert használva, ismét működik a játék. Az említett böngészőt frissen töltöttem le, mert a januári átálláskor megszüntettem létezését készülékemen és amikor úgy adódik, a többi alkalmazással együtt frissítem ezt is.

    Áldott, szép adventi időszakot kívánok mindannyiótoknak! :)

    * Köszönöm a #3-as hozzászólásban Imi* gazdatársunknak a matekot, abból dolgoztam. Köszönöm mindenki másnak - fentebb - az érmékre vonatkozó kalkulációkat!
     
    Mogyi, Domos52, nolina1965 és 20 más kedveli ezt.
  11. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa


    Szia.

    Amennyiben megér neked 1 napi kiesést a 20db 2*1 neon egér dekor kirakása, akkor ez is egy opció lehet.
     
    ildiko44, PalMa, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Igen ezen gondolkodtam én is, hogy olyan napon lehetne használni az egereket, amikor a másik event nem ad felröpit, de nem hiszem, hogy megér ennyit.
    Növényekkel nullázva jóval egyszerűbb dolgom lesz :)
     
    PZoli64, farmerogirl, zsani_apja és 6 más kedveli ezt.
  13. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia :) Én biztos, hogy ma délután átrakom a szédültre azt ami most a a tölgyesen van. Ilyenkor örülök nagyon a farm visszarendezőnek, mert el van mentve a szédült beállítása az ilyen esetekre.

    Az eventet egyébként amaránttal fogom várni, eddig mindig szépen adta a felröppenőket, szerintem most is jó lesz.
     
    PZoli64, maszilva, PalMa és 2 más kedveli ezt.
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    A szédült sem jó hely, mert ott fogod ültetni a másik event növényeit :D, Tehát én jól meggondolnám a helyedben, hogy oda átpakoljak vagy sem.
    Megfelelő növényszaporító bónuszokkal ( +növény, 100%-os teménybónusz, Jack ajándékából szükségszerinti mennyiséggel, no meg, ha a kerék kegyes lenne akkor 200%-os terménybónusz, de erről csak álmodozni szoktam :D) simán meglesz az egy területen is.
    PS: Keksztolvaj event: Az event a Főfarmon és a Szédült szántón zajlik. (idézet az eventismertetőből)
     
    Utoljára szerkesztett: 7.12.21
    PZoli64, marcsi152, maszilva és 4 más kedveli ezt.
  15. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Ja, hogy lesz egy párhuzamos event is? A fenébe, ezt nem is láttam. Na majd tanulmányozom a kérdést :D Köszi, hogy szoltál.
     
    mandityalexandra, PalMa, Kuzdern és 2 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kb 1 területnyi helyem lesz:music: mert bontani most sem szeretnék mindent;)
     
  17. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Sziasztok!

    Én azt nem értem az ilyen tipusu eventeknél, hogy ha a boltban jó a kínálat tuti hogy nem kapsz annyi érmét hogy a jó dolgokat kiszedd. 1842 érmét lehet gyűjteni, én a munkáskuponokat néztem ha mindet kivenném az 1830 érme. A piccolokért nem vagyok oda mert nagyon ritkán jön belőle valami érdemleges. A tölgyest minden esetre nem bontom, egy területen fogok növényezni aztán meglátom mi hozható ki belőle.
     
    GA-BI-O-Farm és maszilva kedveli ezt.
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    A megszerezhető érméhez képest a bolt kínálata ismét fantasztikus számomra. o_O Matrica hogy kerül hozzánk? :D
     
  19. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Ez egy nagy rejtély.. Viszont van egy rossz hírem. Az első sorban a nyereménynél a 4 FP törlésre kerül, és helyette matrica a valós.
     
    jucus1976, -gyöngy-581, maszilva és 7 más kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Akkor ezért nem találtam. Nekem jó a pengőt helyettesítő matrica. ;) Erre legalább nem kell érme.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.