Színkavalkád event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Laboviti, témanyitás ideje: 18.6.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Sziasztok!

    A felhősor (és a kitehető) miatt hosszú távon megéri, a játékban maradó paratölgyek miatt meg "kötelező". Ettől függetlenül tény, hogy ez az ovis küldetés nem azt adja, mint amit mostanság a hasonszőrűeknél megszokhattuk:( - szupertápban vissza semmiképpen nem...:sleepy:

    Mindenesetre, ahogy nálam ki fog nézni az event:

    1. Mostantól piacolás burgonyával, festékpalettával-lovaglóórával, kecskékkel-pulykákkal, ill. 1-2. szintű tenyészállatokkal: burgonyám 30e fölött van, úgyhogy azt nem méricskélem, hanem elkezdem kiszórni, ahogy viszik, mert egyszerűen az időmbe nem férne bele, hogy arra is figyeljek, de festékpalettával és lovaglóórával, ha vkinek nem ezres, hanem csak százas nagyságrendben van, azzal sztem érdemes még kivárni; a tenyészkecskékből megtartok annyit, amennyi a feladatba kell, ill. még vmivel többet is, hogy a kisgidákért magasabb szintekről tudhassam le a kötelező tenyésztéseket (alap kecskék hanyagolandóak), de a tenyészpulykákon én túladok most, aztán boom alatt majd meglátom, hogy mit érdemes majd visszavásárolni és mit inkább kitenyészteni (az amúgyis kötelező "pulyák" "farvizén").

    2. Tenyésztés boom alatt (csak a kötelező 63 pulyka + 56 kecske) - már több érv is elhangzott, miért nem feltétlenül érdemes korábban kezdeni, amihez én még hozzáteszem, hogy valszeg csak 4 óra eltérés lesz az event és a boom kezdete között. Azt meg, ha vki nagyon el akarja mondani magáról, hogy rögtön nekifogott eventkezdéskor, meg lehet oldani úgyis, hogy kiteszi a motelokat bájitalok nélkül (máris spórolt jónéhány tízezret!), így érésidővel áthidalva a 4 órát arathat boom kezdetekor rögtön...:p

    3. Feladat 1-2. szintjének beadása, alap paratölgyek kitevése - ezeket este 6 után kitéve először úgyis csak szombat délelőtt fogom tudni aratni, tehát turbót nem kapnak, csak KK-t; szombat délelőttre kell szabaddá tenni a malmot is (lehetőleg a bahásat, ha az is játszik - EZ IS HIÁNYZIK AZ ISMERTETŐBŐL, AZT HISZEM!!!), hogy mehessen bele az első adag üzenőtábla (12x6=72 parafából 18 színezőtábla készülhet el max. 108 perc alatt - a paratölgyek következő beéréséig lévő időre sorba állíthatunk mást is, hogy szünetmentesen dolgozhasson a molnár, de ügyelni arra, hogy az összes XL paratölgy begyűjtéséhez szükség lesz még 2 színezőtőblára (mondjuk sokat nem jelent, mert csak az alapfák felét tudjuk fölfejleszteni, ráadásul csak némi késéssel az aratásukhoz képest, és az időkülönbözet egyébként is elenyésző, főleg turbózva - ha viszont vki turbó nélkül csinálja, annál mondjuk az XL-ek esetében lehet csak igazán biztosított (jó esetben), hogy ne csússzon ki a fix napi 2 aratásból).

    4. Innentől kezdve más dolgunk nincs, csak a paratölgyek időbeni aratása és malomidő összehangolása ezzel (bár onnantól, hogy megvannak az XL fejlesztések sok értelme nem marad részekre bontani a dolgot, lehet egy etapban megoldani, ha rendelkezésünkre áll minden alapanyag - vagy, ha a lehető leghamarabb akarunk végezni, akkor az utolsó előtti paratölgy-szüret után betenni egy "nagy etapot", és az utolsó parafa-begyűjtés után már csak a fönnmaradó mennyiséget kell letekerni (kinek pont mennyire jön ki)); alapesetben nem szokott "életcélom" lenni egy event mihamarabbi "kivégzése", és szeretem megfogni a végét a "szupercuccosoknak", de itt azért mégis javaslom a turbó-, ill. KK-trágyák használatát (hacsak vki "nagyon élén nem van"), mert ha azt vesszük, hogy napjában 2-szer leszedhetjük a felhősort, akkor az így nyert 2-3 nap alatt pluszban bezsebelt 15-20e TP&BTP talán megéri azt a néhány tucat turbó, ill. KK-trágyát...

    ÜDV, jó eventezést mindenkinek!

    Ui.: Egyik kedves szupertáp-vásárló szomszédom felkért engem "kerítői" tevékenységre, hogy hozzam össze a szomszédságomban más szupertáp-vásárlókkal, hátha egymásnak is szomszédjai tudnának lenni (nem minden "anyagi haszonlesés" nélkül:music:)... Ez adta az ötletet, hogy fölvethetném, hogy én ugyan nem szoktam szupertápot vásárolni, de szívesen vennék további szupertáp-vásárló szomszédokat is, és hogy ezt valójában úgy is lehetne, hogy ne legyek közben "potyautas". Én önkéntes alapon, azok felé a szomszédaim felé, akikkel alapvetően nem a szupertáp miatt lettünk szomszédok (vagy max. csak az apropóját adta a megismerkedésünknek:)) eddig is honoráltam az ajándék szupertápokat egy-egy szimbolikus bájitallal (nagyobb tétel esetén még akár rózsaszín zselével is:eek:, csak hogy én is könnyítsek az Ő dolgukon...xD), de most azt gondoltam ki, célirányosan, "üzletszerűen" is meghirdehetném, hogy jelöljön, akit érdekel, hogy mondjuk szupertáponként 2500 CSP érétkű termékkel viszonoznám a többlet-szerzeményemet és ösztönözném a további vásárlásait; e gondolatmenetnek eljutottam még addig a finomításáig is, hogy a "számlát" mindig akciók végén lehetne rendezni, hogy azért a napi ajándékküldési lehetőségek ne legyenek túlságosan elaprózva. Aztán utána gondoltam, csekkolom, hány szomszédhelyet is tudnék így "meghirdetni", amikor azon kaptam magamat, hogy bizony ez a szám 0:cry: - és mivel (ha csak kicsivel is:music:, de) "szentimentálisabb":inlove: vagyok, mint amennyire "számítóan anyagias":wuerg:, ez a szám, ha rajtam múlik, nem is fog növekedni...:D - De azért gondoltam, az ötletet megosztom, hátha mások ennek révén találnak "kölcsönösen előnyösen" egymásra...;)
    Jó a fölvetés, de a múlton nem érdemes rágódni.:)
    Max. annyit tehetnél még hozzá, hogy "áá, 5 évvel korábban kellett volna elkezdeni"...:wuerg::cry:xD
    Na jó, BOCSÁNAT, de nem tudtam kihagyni, most viszont lépek, mielőtt még a népszerűségi indexem 0 alá zuhan...xD

    Ja, és amúgy, azt se felejtsük el, ŐSZINTÉN GRATULA: egy ilyen váltás - minden vicc nélkül - nagy dolog: piaccal más lesz a játékélményed, előnyére fog változni, hidd el!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 18.6.15
  2. Boccio71

    Boccio71 Fórum ismerője

    köszi
     
  3. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Már megijedtem,hogy visszavonták! Nagyon nem örültünk volna neki.
     
    Jucus1949 kedveli ezt.
  4. Boccio71

    Boccio71 Fórum ismerője

    köszi!! sajnos , egyelőre egyik sincs, még a piacon se, de ráérek holnap megcsinálni. sajna csak sárgaóljaim vannak.
     
    _Cygnus_ kedveli ezt.
  5. Marika312

    Marika312 Fórum császára

    Szia Boccio ! Babyboom alatt érdemes tenyészteni, mert két tenyészállatot ad és ha ki van váltva a tölgynél a rúnád, még alapállatot is visszakapsz. (Fontos a paratölgy kiváltása legelőször, majd a malom indítása -szerintem). Sikeres eventet !
     
    Gio, _Cygnus_, Jucus1949 és 7 más kedveli ezt.
  6. boldika88

    boldika88 Fórum bárója

    livia775, _Cygnus_, Annabogyó és 11 más kedveli ezt.
  7. anami1980

    anami1980 Fórumszaki

    Küldesz egy baglyot nekem? nekem nem engedi :)
     
    _Cygnus_ kedveli ezt.
  8. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok! Engem inkább az érdekelne, hogy az XL-es és XXL-es paratölgy fejlesztéseket alap paratölggyel együtt kapjuk-e... Remélem, igen!:D
     
    csio70, PocsékFarmer, Dyny és 8 más kedveli ezt.
  9. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Mivel alap fa is nyerhető az eventben, így a fejlesztéseket csak önállóan kapjuk meg.
     
    Gio, heureca3, benedekbobe63 és 5 más kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Pharmer, jelölnélek szomszédnak, ha fogadod és engedi a rendszer:sleepy:
    u.i. nem tudtalak jelölni, kérlek írjál ....
     
    Utoljára szerkesztett: 18.6.15
    Dyny, _Cygnus_, Jucus1949 és 2 más kedveli ezt.
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Köszönöm .. közben rájöttem magam is ... hiszen maradandó fa lesz ;)
     
    _Cygnus_, Jucus1949 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  12. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt:) Agyaltam én is. Holnap 2-kor kirakok 2 pulykaólat és kiváltom a 12 db fát amit megturbózok, KK-ok. Lesz 72 db. Este még le tudom aratni és elindítom a malmot. Naponta kétszer lehet aratni a fákat, holnapután estére minden jóval ellátva lesz 216 db. Hétfő reggelre kész lesz az event. Akinek kevés van turbóból v. Katából az pörgessen a keréken mert lehet ott is kapni.
     
    PocsékFarmer, Dyny, Gio és 10 más kedveli ezt.
  13. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Pont ezt számoltam én is. Valakinek a BP-nél igencsak meglódult a ceruzája a táblázat összeállításakor. Csaknem háromszor annyi szupertáp-befektetéssel lehet végigcsinálni az eventet, mint korábban. Remélem, hogy nem marad ez a tendencia... Vagy ha igen, a befektetéssel arányosan a nyeremények is nőnek...

    4. Kecske-pulyka: befektetendő szupertáp: min. 238 db – nyeremény szupertáp: 95 db = nettó befektetés: 143 db
    3. Tehén-ló: befektetendő szupertáp: min. 136 db – nyeremény szupertáp: 95 db = nettó befektetés: 41 db
    2. Juh-disznó: befektetendő szupertáp: min. 136 db – nyeremény szupertáp: 92 db = nettó befektetés: 44 db
    1. Tyúk-kacsa: befektetendő szupertáp: min. 196 db – nyeremény szupertáp: 140 db = nettó befektetés: 56 db

    Pontosan ugyanúgy számoltuk... :p (119x2=238 db)

    Jaj nekem! :wuerg: Inkább megnézem a Hudini minisorozat 2. részét. :D Addig leírod nekem bagolyban a lényeget 3 tőmondatban? :inlove:
    Na ezen csak azért nem akadok fenn, mert ma reggel három pasit is beköltöztettem a szomszédba. A masszőr Zsoltiért mondjuk kár... :music:xD
     
    Utoljára szerkesztett: 18.6.15
    csio70, PocsékFarmer, Dyny és 18 más kedveli ezt.
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Én meg nem úgy számoltam. 119 tenyészés kell az alapokhoz. 95 szupertápot kapunk. A többi nagyobb tenyésztést meg kell (kellett) venni a piacon, illetve aki olvasta a gangot az már régen megvette.
     
    Dyny, heureca3, _Cygnus_ és 4 más kedveli ezt.
  15. Andersen-farmer

    Andersen-farmer Fórum nagymestere

    Jaj ... :( Szinte éreztem .. nem baj, nekifutok! :D
    Köszönöm!


    Igen sajnos, nagyon meglódult ez a része a feladatnak ... nagyon sok sz.tápot kell felhasználni .. :(
     
    Dyny, Gio, _Cygnus_ és 6 más kedveli ezt.
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Hasonlóan gondolkodom, mint itt sokan. Annyi tenyészállatom van, hogy indulni tudjak, így a parafákat ki is tudom tenni szinte azonnal és este egy aratást már tudok is csinálni. Nem valószínű, hogy az egész feladatsort megcsinálom, mert még kakukkozni is akarok, de a felhősort és az XXl-es paratölgy az cél.
    Jó játékot mindenkinek!
     
    Dyny, Gio, heureca3 és 4 más kedveli ezt.
  17. Erzsike5110

    Erzsike5110 Haladó

    Sziasztok. Én is 2 db pulykával indítok, a többi marad .a boom-ra, szerencsére nem sokat kell várni rá . Jó kis event lesz ez érdmes belekezdeni
     
    PocsékFarmer, Gio, Marika312 és 3 más kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Kata! Szia Kukori!:)
    Sajnos a számításaitok nagyon jók, igazatok van, sokkal kevesebb szupertápot tudunk kapni az eventből, mint az előzőeknél.
    Kata én Pharmert csak szomszédnak hívtam volna ha engedi a rendszer, azt is csak azért, mert olvastam a hsz-ét, az egyebeket meghagyom neked.:DxD:D
     
    Dyny, Gio, PalMa és 3 más kedveli ezt.
  19. böbebaba05

    böbebaba05 Fórum-zöldfülű

    Hát nem is tudom nagyon sok a 104 festékpaletta, azt hiszem ezt kihagyom nem valami vonzóak az ajándékok, azt a kevés szupertápot amit összegyüjtöttem másra fogom használni:sleepy:
     
    Andersen-farmer kedveli ezt.
  20. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Kata úgy vezette le hogy ha mindent kitenyésztesz de ez nem jó, mert sokan megveszik a piacon a tenyészállatot. Az alapot kell nézni amihez most 119 sz.táp kell és 95-t kapunk vissza. Utána hogy ki mennyit tenyészt még rá az már más kérdés.
     
    Dyny, Gio, Kata_rzis és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.