Fórum játék Születésnapi fórumjáték - 2022. január

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 22.1.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. 435345

    435345 Járnitanuló

    Gazda: 435345 ID: 56546253
    Boldog szülinapot FARMERAMA!
    Rövid pályafutásom története a következő:
    Amikor 2020-ban megszűnt az Adobe Flash támogatás, és a BP fájó szívvel ugyan, de bezárta a játékomat, nagyon el voltam keseredve. Az addigi napi lazításom helye üres lett, a játékostársak szétszéledtek.
    Az ottani fórumon emlegettek játékokat. Ide is, oda is benéztem, de valahogy egyik sem pótolta a régit. Míg végül eljutottam a Farmeramához.
    Nehezen indultam, mert egy 11 éve épülő játékba csöppentem. Rengeteg szerteágazó kapcsolat, iszonyat mennyiségű információhalmaz fogadott. Órákat lógtam az Enciklopédián, olvastam ezerrel, de nagyon lassan haladtam. Hihetetlen részletes leírások fogadtak, de nekem még a szóhasználat, a „szakkifejezések” is idegenek voltak. Vaktában kattintgattam, ültettem, arattam, míg egyszer csak a 13. szintről valahogy a 63-ra nem ugrottam. /Ma már tudom, hogy a Szezonban kaptam egy csomó TP-t. / Volt nagy meglepetés, ugyanakkor még több problémám lett, a rengeteg GK feladat miatt. Kétségbeesésem határtalan volt.
    Rászántam magam, hogy szomszédokat keressek, mert láttam másképp kidőlök. Ezzel beindult a gépezet. Rengeteg jó tanácsot, és önzetlen segítséget kaptam, amiért sosem lehetek elég hálás. Még mindig sokat olvasom az Enciklopédiát, és a kedves gazdatársakat „nyaggatom”, ha valamit nem értek.
    Ma tagságom 420. napján a 189. szinten vagyok. Eventezek, amiket rendszerint be tudok fejezni. Gazdálkodom, lassan, de pipálom a GK feladatokat. Fejlesztek minden fejleszthetőt. Játszom. Szóval minden nehézség ellenére jól érzem magam a bőrömben, és a játékban.
    Ezt mindenkinek köszönöm. Még sok, sok évet kívánok így együtt. Boldog születésnapot!!
     
    Gio, szellorozsa, _törpördög_ és 31 más kedveli ezt.
  2. mamus55

    mamus55 Fórum-zöldfülű

    2010. a belépési dátumom!!!
    Boldog Születésnapot!!!!!:inlove::inlove::inlove:
     
    Gio, szellorozsa, Sali~*.* és 10 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Valamikor a játék őskorában kezdtem a játékot! Ami annak idején egy mentő öv volt egy gödör mélyén ücsörgő léleknek!
    Kisnagylányom hozta haza az iskolából;) Vele kezdtem játszani, de az ő lelkedése nem volt akkora mit az enyém;) Később..
    Rátaláltam a fórumra;) s a fórumon egy régi régi topikra, ahol kiveséztük az addig ismert- ismerhető haladási módokat!
    S jött a pillanat, hogy a játékot kihoztuk a való életbe;) Személyesen találkoztunk;)
    Feketeili55, Bakancsoselnök, Cukorborsó, Fabró és én;) Később csatlakoztak hozzánk mások is...
    Az első találkozók helyszíne a Mandala teaház volt! Ha arra járok, még mindig jót mosolygok azon, hogy a pincérek milyen mosollyal hallgatták az élő farmozásunkat! Csatniról csereberéről;) kapálásról...
    Bakancsos elnökből koma asszony lett:inlove: igazi jó barát!

    Köszönöm : Farmerama:inlove: Boldog szülinapot!
     
    Gio, szellorozsa, PalMa és 38 más kedveli ezt.
  4. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Sziasztok!

    A játékkal való kapcsolatba kerülésem története a 2009-es év végére, a 2010-es év elejére nyúlik vissza. Történt, hogy 2009-ben a világválságra való hivatkozással cégünk elküldött pár dolgozóját, közöttük engem is. Igyekeztem feldolgozni a több mint 27 éves egy helyen letöltött munkaviszonyom megszűnését, így belefogtam itthon mindenféle munkába, "tűzoltástól a repülőgyártásig" ha viccesen akarnám magam kifejezni, mindent megcsináltam, ami esetleg el volt maradva, vagy csak szebbnek akartam látni a környezetemet. De egyszer minden munka elfogyott, a kertben késő ősztől már semmi munka nem volt, a lakásban "élire állt" minden és unatkoztam. Kisebbik nagylányom akkor járt fősuliba, neki akkor már volt egy farmja, útjára indított egyet nekem is, "tudj anya kertészkedni télen is" címszó alatt. Emlékszem, mit össze szenvedtem, mikor a salátámat és a búzámat elárasztotta az árvíz, se csp-m nem volt, hogy eltakarítsam, sem újabb vetőmagom, amit elvessek. Később egyeztettünk, ha egyikünk nem tudott időben belépni, hogy a másik arasson, vessen mindkét farmon, ne vesszen kárba a megtermelt növény. Az állatok hangjai pedig a mai napig a fülemben csengenek. Párom azzal cukkolt: Engedd be a kapun a teheneket, fejd is meg őket, mert hallom, hogy bőgnek! 2010 májusában a fórumot is megtaláltam. A Kuckóban vertem tanyát, akkoriban nagyon sokat nevetgéltünk, viccelődtünk egymással. Valahogy más volt akkor a világ még a játékban is.
    Pár éve már lánykám sem viszi a farmját, és nekem is voltak kihagyásaim, hónapokon keresztül épp, hogy csak benéztem. De pár hónapja visszatértem, és csinálom az eventeket is, úgy, ahogyan azt évekkel ezelőtt, és igencsak minden nap bemegyek lánykám farmjára is ültetni, mert a lelkiismeretem nem visz rá, hogy otthagyjam. Hátha egyszer visszatér ő is a játékhoz.
    Boldog szülinapot Farmerama, és jó játékot kívánok minden játékostársamnak!

    kozsuchne ID: 4174994
     
    Gio, szellorozsa, Zsike49 és 39 más kedveli ezt.
  5. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    Sziasztok
    Valamikor régen, még 2011-ben mikor még nagyban dolgoztunk, lányom időnként eltűnt, hogy most dolga va. Mint később kiderült aratott, vetett, etette az állatokat. Azt sem tudtam, honnan tudja hová kell kattintani, csak az egér kattogását lehetett hallani.
    Jött a nyár, elmentek nyaralni és mondta, hogy fejezzem be neki az éppen futó eventet. Learattam, valami fehér-fekete izék röpködtek ide-oda, azt sem tudtam mi az, de sikerült beadnom az eventbe a felröppenő labdákat /mint utóbb kiderült azok röpködtek/.
    Abban az időben a család több tagja is "megfertőződött" a FARMERAMA-val. Volt a családban már 4 farm,- nehogy már nekem ne legyen-
    2011 augusztusában én is nekiláttam az online gazdálkodásnak.
    Sok szép emlék fűződik a kezdetekhez: akkoriban még nem kapcsoltam ki az animációt, hangokat, tetszett ahogy izegnek mozognak a farmon lévő dolgok, sokáig nézegettem őket. Volt egy Páncél Pannim is, persze, hogy a kerge kertben, mivel nem tudtam mire való, az is bukfencezett, hát kinn a helye a dekorok között.
    Később már jött a tudatosabb játék. Gyűjtöttem a Mamutfákat, amikor lehetett. Az első alkalommal még éjszaka is ébresztettem magam, hogy újra indítsam a vonatot, akkor még nem lehetett gyorsítani farmarannyal. Sikerült megszerezni a répás-almás csatni receptet is, amit csak jóval később tudtam használni. Emlékeim szerint volt egy TOP 500 is akkoriban, és szó szerint az utolsó szögemet is be kellett, hogy adjam a bennmaradás érdekében.
    Jöttek a farmos találkozók: Városligetben, az szuper volt. Jó volt sok gazdával személyesen is találkozni. A Fanyűvőben is többször voltam, remélem még lesz is rá lehetőség valamikor újra találkozni régi és új gazdákkal.
    Persze, mondanom sem kell, hogy a család többi tagja már nem játszik, ki régebben, ki később, de abbahagyták a játékot.
    Órákon keresztül lehetne mesélni a régi időkről, de nem akarok túl sok lenni.
    Mindenkinek jó játékot, addig maradjon, amíg élvezi is amit csinál.

    Boldog Születésnapot FARMERAMA
    Susie0509 ID:30776935
     
    Gio, szellorozsa, Zsike49 és 35 más kedveli ezt.
  6. chajagi

    chajagi Járnitanuló

    Szervusztok!
    Én is beszállok ebbe a játékba, mivel nemcsak szeretem a farmeráma játékot, de van egy nagyon szívmelengető élményem is ezzel kapcsolatban. Egy szociális alapellátó központban dolgoztam sok-sok munkatársammal együtt (családsegítés, gyermekjólét, stb.) Szinte kivétel nélkül minden kollegám elkezdte ezt a játékot a kezdetek kezdetén s szinte naponta igyekeztek meggyőzni, hogy ez a játék milyen izgalmas jó kikapcsolódás a nehéz élethelyzetek kezelése során is s mivel sokan játszották (legalább 10 fó), a haladás megbeszélése felér egy szupervízióval is. Nem álltam kötélnek, kifogásokat találtam miért nem érdekel engem ez a játék. Aztán 201 augusztusában munkahelyi közös nyaralás alkalmával a Balatonnál egy esős napon beszorultunk a zárt térbe, nem volt más "szórakozásom" engedtem a kísértésüknek s OK mondtam, mutassátok mi ez a játék. Nagyon megragadott az a sokszínűség ami a játékot jelemezte, a grafika elbűvölő volt, így én is regisztráltam a játékba s tetszett a gyors haladás is. Munkába vissza térve beszálltam a csoportos beszélgetésekbe, tanácsokat kértem s adni is tudtam a játékot illetőleg. Körülbelül egy évre rá, a munkahelyen ért utol a szívinfarktus, mentő elvitt a pécsi szívcentrumba s csak keseregni tudtam, hogy most mi lesz a játékkal. Amikor az intenzívről kikerültem, telefonon megnyugtattak a kollegák, hogy helyettem is gondozták és gondozzák a farmomat, míg ki nem kerülök a kórházból. Amikor vissza mehettem dolgozni, jött az óriási meglepetés részükről: a főnöki szobámban jó nagy íróasztalom volt s amikor benyitottam szemem-szám tátva maradt. Az íróasztalomon felépítették az egész farmeráma játékot élőben is, játék fákkal, állatólakkal növényekkel s közölték, most már nemcsak a gépen tudok játszani, de munka helyett a következő infarktust megelőzendően játszhatok térben is. Persze elérzékenyültem, de jött a "fekete leves" is. Másnap reggel munkavédelmi ellenőrzést kaptunk s mint megtudtam, szociális intézményben eddig soha nem volt ilyen ellenőrzés. Hát az ellenőröknek is igencsak nagyra nyílt a szeme, amikor bejöttek a szobámba, a kollegim persze, gyorsan terepmunkára mentek amikor megtudták ki jött az intézménybe. Elmeséltem az ellenőröknek az íróasztalom terepasztallá válásának történetét s gratuláltak a jó kollegáimhoz. Időközben rajtam kívül mindenki abba hagyta a játékot de én azóta is kitartok a párom ellenérzése ellenére is és a mai napig játszom.
    Hát ez az én Farmeráma történetem. Akkor lelett fotózva az íróasztalom s valószínű valamelyik laptopon még rajta van a fotó, de már nem tudom hol s így előkeresni sem tudom, de a történetre rágondolva most is megmelegíti a szívem. Azóta már nyugdíjas vagyok. Jó játékot mindenkinek: chajagi gazda ID: 10301273
     
    Gio, szellorozsa, _törpördög_ és 34 más kedveli ezt.
  7. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok.

    Hol is kezdjem, talán az elején.

    Én a Nők lapjában olvastam erről a játékról és kíváncsivá tett.Bevallom addig mindig csodálkoztam az unokákon, hogy mi a csodát tudnak annyit a számítógépen lógni.Nos miután regisztráltam a Farmeráma játékra utána már nem csodálkoztam, mert én is jöttem minden nap, amikor hívott a kötelesség, mert valahogy az lett.Gondoskodni a kis földterületről, majd később a nagyobbról, sőt az állatállományról, a gyümölcsösről, mert megállás nem volt.Sohasem hittem volna, hogy odaszögez a játék és élvezettel játszottam, játszottam.

    Egyszer valahogy elkeveredtem a Fórumra, és ott láttam hogy jé, itt lehet beszélgetni is.Voltak kisebb közösségek,nosza én is mindjárt próbáltam bekapcsolódni a beszélgetésbe, de addigra már voltak ismerősök, és valahogy nem igazán akart velem a beszélgetés elindulni.
    Nem volt mit tennem, gondoltam egy nagyot és én is kreáltam egy nevet, miután már az idősebb generációhoz tartoztam, igy aztán adtam neki egy nevet, mégpedig a Nyugdijasok topikja.
    Izgatottam rohantam, hogy kopogtatott e valaki, és igen...Jöttek szépen sorban a gazdák, elkezdődött a beszélgetés erről, arról.Én mindig ott álltam az ajtóban és mindenkinek válaszoltam, kérdezgettem, nehogy leüljön és unalomba fulladjon a beszélgetés.
    Míg nem egyszer már arra is gondoltam, hogy mi lenne, ha találkoznánk is, hogy személyesen megismerjük egymást.Igen ám, de az ország négy égtája felől voltak a gazdák, igy aztán valami olyat kellett kitalálni, hogy mindenki odataláljon.Mi legyen, mi legyen, arra gondoltam, hogy biztos érdekes lesz, ha az Fővárosi Állatkertet nevezem meg, hiszen nem valószinű, hogy sokan voltak már ott meglátogatni
    Nagyon emlékezetesre sikeredett, mert valahogy az első, mindig mély nyomokat hagy az emberben.Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokan eljönnek,.Debrecenből, Szegedről,ó te jó ég már nem is emlékszem, még honnét jöttek.Megbeszéltük, hogy kivel hol találkozunk, mielőtt az Állatkerthez érünk.Igen ám, de nem ismertük egymást, most akkor hogy fogjuk megismerni egymást.

    Végül is én belekerültem egy csapdába, a Népligeti megállóban volt az én találkozóm az egyik gazdával.Azt tudtam, hogy mi a gazdaneve, s a többit nem.Én csináltam magamnak egy kitűzőt és arra irtam a nick nevemet, igaz kitűzni, csak akkor tettem, amikor úgy gondoltam, hogy ráismerek a gazdára.Szobrozok, szobrozok, amikor felfigyeltem egy hölgyre, aki szintén várakozott.Nagy bátran oda mentem s ráköszöntem és mondom neki, hogy Farmeráma?Ha még láttatok értetelen arcot, na én igen.Igy aztán hamar rájöttem, hogy nem az igazi, akit megszólitottam.S milyen érdekes, hogy akire vártam azonnal odajött hozzám és megismerkedtünk.

    Elindultunk a Találkozóra.Nagyon izgultam, mert végül is sok múlott rajta, hogy vajon végül is ki érkezik meg és hogy miként fog sikerülni az első Farmeráma találkozó.Ahogy szobrozunk az Állatkert előtt, hogy bevárjunk mindenkit, egyszer csak feltűnik egy hölgy egy A 4-es lappal, Rajta nagy betűkkel, hogy FARMERÁMA, alatta pedig természetesen a nick neve is.Jót nevettünk rajta én még rá is kérdeztem, hogy igy jöttél az úton.Naná, volt a válasz ,a fiam csinálta tegnap a nagy napra.

    Hoztunk egymásnak valami kicsi ajándékot is, köztük a debreceni gazda Zizit hozott nekünk.Nem is emlékszem már, hogy mikor láttam már egyáltalán Zizit
    Másnap amikor bejöttünk a fórumra, Zizi van? kérdezgettük egymástól. Az Állatkert után beültünk a kávézóban, kaptunk egy nagy termet, na nem azért mert olyan sokan voltunk, azt hiszem 10 fő volt a létszán, hanem hogy nyugodtam el tudjunk merülni a gazdálkodás fortélyaiba.Mindenki hozzá szólt, hogy ő hogy csinálja, miként látja, igy aztán sok tapasztalattal és barátokként tértünk haza.

    Később jöttek sorba a találkozók, egyre több személyes ismeretség alakult ki, ami nagyon jó volt.Egyszer voltunk a Ligetet végig sétálva a Tiszti klubban, ott ebédeltünk is, hiszen jól elfáradva ültünk be.Ott csak az volt a baj, hogy viselkedni kellett, mert mások is voltak, nem tudtunk egymásnak átszólogatni.Aztán volt Debrecen kétszer, hej de jók voltak ezek a találkozók.Volt ott eszem iszom, kirakva a fa asztalokra a sok finomság,füstölt kolbász , dinnye, s még amire már hol emlékeznék, mindenki kinálta a másikat. Egyre több barátság alakult.Folyt a téma a gazdálkodás érdekességeiről.Egyre több tudás halmozódott már fel bennük.Hogy is kell, miként gazdagítsuk a farmunkat.
    Fanyűvő, ott voltak már módik is, az is nagy élmény volt.Na és a Mimi répatortája, hát az valami fenséges volt mindig.
    Székesfehérvár, drága Miminél, Salika főszereplésével, aki az egészet összehozta, lenavigálta.Ott ismertem meg a két fiatalembert.A sok idős asszony között nagyon helyt álltak, igy aztán a mi korunk is tova tűnt.
    Mennyi mennyi tapasztalattal lettünk gazdagabbak egy egy ilyen találkozó alkalmából.Csoda jó volt, s persze a játék szretete nélkül ezek mind nem jöhettek volna létre.

    Nekem a 12 év távlatából nagyon sokat adtak ezek a találkozók, mert olyan közösségek alakultak ki, akik hívják egymást ha hiányzik valaki, vigasztalják ha bánat éri, segitik a tudásukkal a másikat, ha elmarad.

    Köszönöm Farmeráma hogy lettél ,vagy, és leszel.!

    Gazda: -elzemari- ID: 46866615
     
    Utoljára szerkesztett: 27.1.22
    Gio, kutyaszálló, Zsike49 és 41 más kedveli ezt.
  8. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nekem is hasonló a történetem, mint sokaknak. Nekem is a kislányom (aki azóta 19 éves lett.Áh,de gyorsan öregszik.) mutatta meg a játékot. Ő lelkesedett a játékért, én meg röhögtem rajta... :D Hmm. :) Most ő röhög rajtam, mert farmfüggő lettem. :) Na nem annyira fanatikusan, de nincs nap,hogy ne lépnék be... Kb. 11 éve kezdődött. Regiztem, s megtaláltam a fórumon a kuncogó kuckót. Ahol sátrat is vertem. Önzetlen embereket ismertem meg itt. Nagy barátságok szövődtek. Sosem felejtem el,amikor cserenapon mindig segítettek. Csak úgy hívtak kis csibe.. :) Nagyon sokat segítettek, amiért azóta is hálás vagyok. Kényelmetlenül éreztem magam, mert én nem tudtam semmit sem adni.. :( De aztán felnőttem, s azt hiszem valamit sikerült viszonoznom, abból a sok jóból amit kaptam. :) A legnagyobb élményem az, amikor Tina drága barátnőmnek tudtam segíteni, még kicsiként.. Neki is sokat köszönhetek. :) Keresett cserenapon egy elég nehezen megszerezhető dekort, de én összefogtam másokkal,hogy boldoggá tegyem, s legalább megháláljam amiket kaptam tőle. Sok- sok emberrel karöltve, egyeztetve ( ki mit kér) sikerült megszereznem. Ettől ő boldog lett, s így én is. :) Arról már nem is beszélve,hogy olyan embereket ismertem meg itt, akikkel ugyan nem találkoztam sosem, de 6 éve tart a barátság. Telefonon, stb.. :) Remek emberek vannak itt. ) Köszönöm Farmerama,hogy vagy nekem! :)
    Boldog Születésnapot! :)
    Ninett79 Id: 47173818

    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 25.1.22
    Gio, szellorozsa, Zsike49 és 35 más kedveli ezt.
  9. Picimaci2018

    Picimaci2018 Fórumprofi

    Sziasztok Kedves Olvasók! A mi kapcsolatunk a Farmeramával nővérem által kezdődött még 2014 augusztusában!Édesanyám is kb. 2 napra rá regisztrált!Bár nem a játék kezdete óta játszanak,de igen sok éve már...Sok nevetéssel és kíváncsisággal kezdtek neki a veteményezésnek,majd itt-ott jött a bosszúság,hogy sajnos mire betért a farmjára,hát begazosodott...!Aztán ott volt az időnkénti esőzés...Én csak figyeltem a játékukat,velük izgultam ha event volt,mert hát azért akkoriban nem volt ennyi,nézegettem az állatkáikat!Titkon én is szerettem volna,de akkoriban szinte 0-24-ben dolgoztam,aludni sem volt időm,nem még játszani!Így csak ha tudtam,leheveredtem melléjük,és kíváncsiskodtam,meg leskelődtem,mit és hogyan csinálnak!Nővéremnek sikerült a keréken kipörgetnie annak idején a Farmaranyfát,na az nagyon nagy öröm volt!Bővült,szépült a farmjuk,csini fák itt,éhes állatok amott,tisztogatták a területeket szépen sorban!Én meg ámultam hogy hónapról-hónapra mit össze nem hoztak!Aztán valahogy megláttam tesómnál,hogy van tenyészterep!Mindig noszogattam hogy tenyésszen már,jobban vártam a színes kis állatkákat,mint ő...:)Ez volt az a pont hogy beleszerettem a játékba!:)A munkám miatt későn,rájuk 5 évre regisztráltam 2019 tavaszán!Addigra sokat változott a játék,nekem már nem kellett aggódnom a gazosodás meg eső miatt,bár picit sajnálom,mert életszerű volt,hogy amit nem gondozunk vagy szedünk be idejébe,az tönkre is mehet!!!Nagy örömmel és izgatottsággal vetettem bele magam a farmos életbe,végre én is ültethettem,kapálhattam,és igen...végre tenyészthettem!!!:)A végén már a tesóm is irigykedett,hogy mennyi szintű tenyészállatkám van,és velem örült,ha nagy ugrás volt benne!Soha nem volt csp-m,aztán elkezdtem piacozni,igaz nem nagyban,de annyit mindig összeszedtem magamnak,hogy boldogulni tudjak!A szupertáp készletem se sok,mivel ha tenyésztés van,képes vagyok lenullázni...Annyira belemerülök,hogy mínuszba is mennék(ha lenne ilyen)!!Édesanyám lepett meg többször is,vásárolt a farmomra meglepi csomagot,én meg majd leestem a székről,mikor végre tudatosult,hogy nini,ez valahogy megszaporodott!:)Szeretek farmozni,kikapcsol,lemegy az emberről a napi stressz...Sajnos voltak nagyon rossz időszakok az életemben,és csak ez tartotta bennem a lelket!2018-ban megszületett a kislányom,most februárban lesz 4 éves,de már velem farmozik!:)A horgászós event a kedvencünk!Imádja!:)Valamikor úgy ugrál az ölemben a halaknak,hogy elhibázom,és pisztrángot vagy rákot fogunk,de minden halnak vihogunk!:)Egyszóval imádjuk!Anya is "függő",velünk együtt,sok olyan event volt,amikor éjszakáztunk is,aztán meg nevettünk egymáson,hogy milyen bolondok vagyunk!:)Amennyi borzasztó dolog van a világon,most meg 2 éve már hogy tombol a vírus,kell hogy legyen az embernek egy menedék,ahol kikapcsol,nincs rossz,elkapja az embert a játék fogószele,és olyan helyre repíti,ahol izgalom,nevetés,és egy bolondos farm várja!!!:) Nekünk Te vagy a MENEDÉK Farmerama!!!Boldog 12.születésnapot,és még nagyon sok másikat!:) Gazda: Picimaci2018 ID:55770629
     
    Gio, szellorozsa, Ninett79 és 34 más kedveli ezt.
  10. pecástündér

    pecástündér Fórumszaki

    Sziasztok!
    Ezzel a történettel nem szoktam dicsekedni, pár ember ismeri csak, de most megosztom veletek.
    Két szenvedélyem van: A horgászat, és a Farmerama.
    2020-at írtunk, ekkor már teljesen függő voltam mindkettő terén.
    Mikor beneveztem a 2020.május 30-ra meghirdetett balatoni, éjszakai, páros, csónakos süllőfogó versenyre, ahol a társunk személye is sorsolással dőlt el, (egy 30 év körüli férfi lett a párom, akit nem ismertem előtte.) még nem tudtam, hogy pont akkor lesz egy kihagyhatatlan event, ami teljesen elveszi az eszemet. A ”Nagy hajsza 4” tárgykeresős event, amin 2 FA fát lehet szerezni. A főfarmon sima ügy volt, de nekiálltam 3-4 kisfarmon is, amitől a hetemre is igaz lett a nagy hajsza kifejezés.
    Mivel más esélyem nem volt, a 90 mp.-es kereséssel gyűjtöttem a pontokat, ami rengeteg időmet emésztette fel.
    A horgászverseny 20:00-06:00-ig tartott. A parttól 1500 méterre próbáltunk szerencsét.
    Hogy az időt hasznosítsam, telefonon kerestem gőzerővel a tárgyakat, a külvilág azokra a másfél percekre megszűnt létezni számomra.
    23:00 körül a társamnak kapása volt, de ahogy hajolt, nyúlt a botért, jobbra billent a csónak. Mivel csak testben voltam ott agyban nem, én is azon az oldalon próbáltam megkapaszkodni, ami a csónak egyensúlyi helyzetének nem vált éppen előnyére. A csónak úgy döntött nem küzd, átadja magát a fizika törvényeinek, hirtelen még tovább billent. Én azért még nem adtam fel, harcba szálltam a bent maradásomért.
    A következő pillanatban beütött a ,,Nabakker flash,,….. A felismerés, hogy fürdés nem a tervek szerint otthon, reggel, egy kád forró vízben, hanem most, itt, ruhástól, a 16 fokos Balatonban fog megtörténni, és hogy az eseményekre már semmilyen ráhatással nem lehetek, a velem történő dolgoknak csak néma szemlélője, elviselője vagyok. A telefont, és a fejlámpát az utolsó pillanatban sikerült visszadobni a csónakba, ami a társam jó helyzetfelismerésének, reakciójának köszönhetően nem borult fel teljesen. Sok mindent meg tudok oldani, de a csónakba bemászásra segítséggel is képtelen vagyok, mint kiderült…
    A következő pillanatban egyetlen szó hangzott el, az is felszólító módban: VETKŐZZ!!
    Micsoda?!.... kattant az agyamba, de már fél kézzel a csónakba kapaszkodva próbáltam is megszabadulni több réteg ruhától, meg a bakancstól, amik nem segítették a felszínen maradásomat. Míg én ezzel voltam elfoglalva, ő kiszedte a súlyokat, és együtt indultunk a part felé. Ő evezve, én úszva tettük meg az 1500 métert. A kocsinál ruhacsere, aztán mehettünk is vissza. A tárgykeresést felfüggesztettem másnapig, persze a kicsiken egyiken sem lettek meg a FA fák… :cry: A versenyen 4. helyezést értünk el, nem sokkal csúsztunk le a dobogóról.
    A tárgykeresős azóta is a kedvenc eventem, de a pecával többet nem párosítom a Farmeramát.
    Ezt az élményt is köszönöm neked, hiszen szegényebb lettem volna nélküle.:D ;)

    Boldog 12.Születésnapot kívánok FARMERAMA!

    Gazda: pecástündér
    ID: 18105172
     
    Gio, kutyaszálló, szellorozsa és 43 más kedveli ezt.
  11. peti.pepe.2000

    peti.pepe.2000 Fórumszaki

    Sziasztok jómagam 2010 októberében regisztráltam. Kb 1 évet hagytam ki.
    Az én visszaemlékezésemben először a "régi" karneválevent szerepel. Ugyan az elsőben nem, de a 2. karneválon résztvettem és azt sajnos még egyik újabb event sem űbereli. Az az élmény örökkévaló lesz, hiszen akkor mindent is belekellett adni. Emlékszem éjjel arattam hogy befejezzem a 3 lépcsősort mert csak utána lehetett a kocsis játékba belekezdeni. Sosem felejtem el. Annyi aranybanánt azóta sem tudtam gyűjteni mint akkor.

    peti.pepe.2000 - gazda
    id: 13524731
     
    Gio, szellorozsa, _törpördög_ és 19 más kedveli ezt.
  12. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Boldog szülinapot FARMERAMA!! Legnagyobb élményem az volt,amikor az 5 éves unokám megetette a 2 terület tyúkot szuper táppal.xDAkkor még 2-300db-nak is nagyon örültemxDNagyon sok önzetlen,aranyos emberrel találkoztam a játék során és sok puszi nekik is!!!:)Azt elfelejtettem mondani,hogy öreg fejemmel is amikor indult a játék még főiskolás voltam és ide jártam pihenni és szigorlatokra készülni!A jó pap is holtig tanul és gondoltam nem butulok el időnap előtt.xDxDxDGazda:kovacstne ID:1417744
     
    Utoljára szerkesztett: 30.1.22
    Gio, szellorozsa, Ninett79 és 29 más kedveli ezt.
  13. LongNight

    LongNight Fórumgróf

    Sziasztok!
    Boldog szülinapot Farmerama! :)
    Sok szép emlék...:p
    Pl: a 2. Top, amire már készültem, de a végén berezeltem, és mégsem szálltam be.. kiderült, hogy simán bent lettem volna. :oops:
    Ekkor megfogadtam, hogy ilyen többet nem lesz, ott leszek mindig, ha nullára ürítem a pajtát, akkor is:music: -- mottó: a majdani örököseink nem az öröklött pajta nagysága miatt őrzik szeretettel az emlékünket.. ;):D
    Ezután minden Top-ban benne voltam az első 100-ban 8), amíg aktívan játszottam...
    De a legjobb, legkedvesebb ebben a játékban, hogy valós barátot találhatunk.. :)
    Sok éve, itt találkoztam Tigrislady-vel :inlove: összebarátkoztunk, rengeteget beszélgettünk-beszélünk, a farmról és minden másról.
    Egy nagyon rendes, végtelenül szórakoztató, humoros embert ismertem meg.. ;) /sajnos a személyes találkozás a távolság miatt még nem jött össze...-.-
    Csak 1 sztori a sok közül:D: felhívott, beszélgettünk, majd átváltott komolyabb hangsúlyra: igazából nem ezért hívott, hanem komoly dolgot akar mondani.. itt közbevágtam: azt akarod mondani, hogy tiszteletbeli keresztapa leszek. 8). Na itt kellett volna látni a ledöbbent arcát.. Honnan tudtam? Igen, gyermeket vár.. :inlove: Nem tudom, megérzés... Barátság..:inlove:

    Köszönöm Farmerama az elmúlt sok évet! :)
    Mindenkinek jó játékot! :music:

    Gazda: plenterlajos, ID 20470217
     
    Gio, szellorozsa, Ninett79 és 32 más kedveli ezt.
  14. nagymama62

    nagymama62 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Én 10 éve kaptam a nagyobbik unokámtól a 62. szülinapomra a Farmeramat.:D Amikor elmentem nyugdíjba, azon morfondíroztam:sleepy:, hogy mit fogok csinálni a hosszú „szabadság” alatt. Amikor megkaptam a farmot, egyből szívembe zártam :)a kisfiam miatt, ami egy baleset miatt már „odaföntről” figyeli öregedő szüleit. Neki a 90-es évek elején egy birodalomépítő játék volt a kedvence, amit egy Commodore 64 számítógépen játszott és mágnesszalagról lehetett letölteni. Hát mit mondjak? A azon bejött szögletes grafikát össze sem lehet hasonlítani a mostani gyönyörű képekkel!! :)Az elmúlt években nagyon sok örömet és kedves szomszédokat :Dadott a farm. Két farmszomszédommal a valóságban is találkoztam és azóta is jó barátságban vagyunk, több szomszéddal virtuálisan tartom a kapcsolatot.:D Van egy román szomszédom is, vele fordítógép segítségével levelezek, mert nem ismerjük egymás nyelvét. Nagyon szeretem az eventeket, mert az újabb és újabb feladatok megoldásával mozgásban tartom az agytekervényeimet.:p Éljen még sokáig a Farmerama! Boldog szülinapot!:D:D
    Gzda: nagymama62 ID: 36027215
     
    Gio, szellorozsa, _törpördög_ és 35 más kedveli ezt.
  15. furmint111

    furmint111 Fórum nagymestere

    Sziasztok!

    Olvastalak benneteket...:), csak ülök és potyognak a könnyeim. Sok időt kihagytam a farmerama életből.......
    Gazda: furmint111 ID: 55435806
    © Bigpoint · Minden jog fenntartva · Általános Üzleti Szabályzat ·
     
    Gio, szellorozsa, _törpördög_ és 22 más kedveli ezt.
  16. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Elmúlt 12 év, nem kevés idő egy játék életében. 1947 belépési sorozat.
    Mi, akik itt vagyunk, sok minden megéltünk, megtapasztaltunk. Volt idő mikor önfeledten, boldogan, máskor könnyezve, szomorúan vetettünk-arattunk, tettük a dolgunk, játszottunk. Sok élménnyel, tudással, tapasztalattal gazdagodtunk.
    Ismeretségek szövődtek, melyekből személyes barátságok, találkozások, párkapcsolatok, házaságok születtek.
    Részesei lehettünk a gyermekek, unokák születésének, iskolai éveinek, házaságának. Az árnyoldal valósága is szíven ütött bennünket, mikor valaki távozott, ma már a felhők fölött figyeli a játékot, játékosokat.
    Sok emberi sors, melyeket megosztottunk/megosztottatok közelebb vitt a közösséghez. Részesei lehettünk vidám, felemelő pillanatoknak, ugyanúgy mint szomorú, nem várt eseményeknek. Egy játék mely sok mindenre megtanítja használóját.
    Megtapasztalhattunk az önzetlenség legmagasabb fokát. Időt, energiát, nem sajnálva olyan tudást, értéket kaphattunk gazdatársainktól, mellyel nem mindenki büszkélkedhet – ki merem jelenteni – nemzetközi szinten. /gondoljunk csak a sok-sok értékes táblázatra!/ Majd jött a vízválasztó, a Flash leválasztása. Mennyi, mennyi kínlódás, mérlegelés, hogy vajon mi, s hogyan lesz ezután.
    Köszönet a Moderátor csapatnak a türelmes, segítő készségéért, helytállásáért.
    Elérkezett a játék oda, hogy ma már rendszeres gépkarbantartás, adott feltételek mellett, /hiba nélkül/, ill. minimális hibával fut a játék. Szeretnék még sok születésnapot ünnepelni Veletek! Köszöntelek FARMERAMA, kívánok sok ilyen, ill. hasonló szép, gazdag születésnapot!

    [​IMG]
    Sali~*.* ID: 17695651
     
    Utoljára szerkesztett: 27.1.22
    Gio, kutyaszálló, szellorozsa és 34 más kedveli ezt.
  17. mikomoni

    mikomoni Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    Első körben én akkor kezdtem játszani, amikor még fiatal cipőben járt a játék. Hajnalban keltem, hogy munkába indulás előtt szüreteljek, ültessek. Munkából siettem haza, délutánom a gép előtt..., néha még éjjel is keltem, mert le kell szedni a farmot. Eltelt így 1-2 év, férjem, és gyerekek egyre többet cikiztek. Történt egy ominózus napon, hogy éjjel, mikor aludtam szól a férjem -nagyon fáj a fejem, hoznál nekem valami fájdalomcsillapítót? Én annyira a FARMERAMA világában élhettem, valószínűleg vele is álmodtam, mert csak azt tudtam neki mondani, hogy bemész a farmra, pajtában jobb felső polcon találsz gyógyszert....nos... a mosolya nem volt őszinte.:D Rá pár hétre abbahagytam, és sok év után tavaly május óta játszom újra. Azóta is sokszor emlegeti nekem, és meséli másoknak. Tudja, van félnivalója újra..:p:p Boldog Szülinapot Farmerama!
    ID 8356343 mikomoni
     
    Gio, szellorozsa, furmint111 és 20 más kedveli ezt.
  18. suba_klara

    suba_klara Fórumőrült

    Sziasztok!

    Először is, nagyon boldog születésnapot Farmerama! :inlove:
    Szinte az elejétől fogva játszom, abba se hagytam 1 napra se! :) A sógornőm mutatta be nekem ezt a csodás játékot. Nagy kihívás volt az elején imádtam a búzát, répát ültetni, aratni. Tyúkokat nevelgetni. Na meg a nyuszikat! :) Egyre több és érdekesebb feladatok jöttek. A kedvencem az volt amikor benn maradtam a Toppban. Igaz nem az ezerben, de nagyon büszke voltam rá ,hogy ekkora sikert el tudtam érni. Az eventismertetőket nagyon vártam és várom a mai napig. Nagyon sok barátot találtam, akikkel személyesen is ismerjük egymást! :inlove: Nos és itt jön az én nagy történetem. Itt a Fórumon, számomra egy igen kedves Topikban megismertem Őt! Igen, szerelemre találtam, sose gondoltam volna, hogy ez megtörténhet, de megtörtént és ezt igen ennek a játéknak köszönhetem. :inlove: Ennek már jó pár éve és a szerelmemmel össze is költöztünk. Történjen bármi, ezt soha senki nem veheti el tőlem, tőlünk! :inlove: Kívánok sok ilyen csodát amiben mi részesedhettünk!
    Nagyon sok szép dolog köt ide, akár a Fórumra, akár maga a kis kertemhez. Köszönöm, hogy részese lehetek ennek a játéknak!
    Még sok-sok születésnapot kívánok Farmerama! :inlove:

    Farmnevem: suba_klara
    ID 14192933
     
    Gio, kutyaszálló, katica063 és 36 más kedveli ezt.
  19. mingo826

    mingo826 Fórum ismerője

    Az én történetem ott kezdődik, hogy 2010-ben a 10 éves lányom az őszi Top-ba mindent mindent bepakolt és lenullázta a 6-os szinten a farmját, elköltve még az összes farmaranyat és csengőpengőt is. Se táp, se mag nem maradt, egyedül a kerekkerék volt, ami segített újra indulni. Azóta már a 231-es szinten járok, minden nap legkevessebb 2-szer belépek, de még ilyen nem történt velem se mind most a szülinapi ajándékkal, hogy reggel sietve arattam, mert irány dolgozni majd este 12 óra munka után, szintén éppen csak learattam és lásd az ajándék nem lett begyüjtve! Eluszott három felhősor! Ezenkívül volt még kissebb ilyen olyan bakim de azért még most is ez a napi kedvenc kikapcsolódásom és pihenőm. 2020 karácsonyán volt a legnagyobb meglepetésem, ugyanis a lányomtól egy FARMERAMA-s kötényt is kaptam ajándékba, amit szívesen használok főképpen ha a barik talicskáznak.
    132637489_815034742610366_8099695864603422448_n.jpg Még számos születésnapot kívánok a FARMERAMA-nak, boldog szülinapot!

    Gazda: mingo826 ID: 14106536
     
    Gio, szellorozsa, furmint111 és 24 más kedveli ezt.
  20. MózesBotond

    MózesBotond Fórum hercege

    A felnőtté válás rögös útja egy tizenkétéves szemével.

    Arra, hogy miként születtem, nem emlékszem. Egyszer csak felbukkantam és számos rajongóm támadt. Kézről kézre adták a kilincset és osztották meg velem való találkozásuk élményét. Ebből következően rengeteg játszani vágyó ember gondolta úgy, hogy a velem való találkozás és játék hasznos lehet számára, hisz nincs bennem semmi, ami az adrenalinszint emeléséről szól. Akinek nem ez volt a fontos, elkezdett velem barátkozni. Gyermekek osztották meg velem való találkozásuk élményét. Igen, akkor még főleg a gyermekek, de találkoztam sok felnőttel is, aki társra talált bennem. Követőim száma ezáltal egy év alatt elérte a huszonötmilliót, majd pár év leforgása alatt túllépte az ötvenmilliót.
    A játékosok összetétele átalakult. A fiatalok, akikhez én is tartozom, már kevésbé voltak fogékonyak az általam nyújtott élményekre, viszont rám talált egy közösség, akiknek a hűsége nem megkérdőjelezhető. Sok rajongót vesztettem, de – mivel már rég tudok olvasni – látok magam körül olyan társakat, akik nap mint nap megosztják tapasztalataikat, érzéseiket velem és egymás közt.
    Fejlődésemre szívesen emlékszem vissza, bár nem volt töretlen. Azt mondják, a gyermekek szeretik a képregényeket, én nem így voltam ezzel, de említhetnék sok egyéb dolgot is, amit nem szerettem a spenóton kívül. Úgy érzem, fejlődésemet elősegítette számtalan jótanács, amit szívesen olvastam és hallgattam.
    Most, mikor kiskamaszkorba léptem, elkezdtem rakoncátlankodni. Megváltam eddigi legfőbb támogatómtól, mivel elmondása szerint ő már kiöregedett és átadja a stafétát másnak. Ez egy kicsit fájó pont számomra, de el kellett fogadnom. Az összecsiszolódás nehezen ment. Kölcsönösen tele voltunk problémákkal, amik sok, engem szerető embernek nem tetszett és fel is emelték miatta a hangjukat, ami néha meghallgatásra is talált. Az elválás után egy évvel már azért simulékonyabbá vált a kapcsolatunk, de azért még apró rakoncátlankodások előfordulnak, amit, ha nem is bőségesen, de megpróbál kárpótolni a támogatóm a közösség felé. Így nekem is megmarad a rajongótáborom, amit szeretnék meg is tartani. Éppen ezért kívánjatok nekem, kiskamasznak boldog születésnapot, hogy én is kívánhassak nektek a velem való találkozásotok évfordulóján szintúgy boldog születésnapot.

    Gazda: MózesBotond
    ID: 26123551
     
    Gio, szellorozsa, furmint111 és 22 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.