Téli párnácskák csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 3.3.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. gréta201105

    gréta201105 Fórumszaki

    Sziasztok!a téli párnácska feladat 6-os arany szintjénél ragasztóműhely 2. szintet ad az előzetes szerint az alapra hogy lehet szert tenni?
     
  2. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    A műhelyben kell megépíteni.
     
    -orgona- és alpha58 kedveli ezt.
  3. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Egy dolgot azért tehetünk: panaszkodunk (megalapozottan). Mert, ha valóban továbbítják az itteni visszajelzéseket, akkor az igenis számít, még ha nem is direktbe. Mint ahogy egyébként azt sem hiszem - mint ahogy mások néhányan korábban írták -, hogy direktbe azért vonják meg a csillagokat, mert néhányan hangot adtak a fölöslegüknek - persze jószerével főleg az aranybanánnal összevetésben...:p Szerintem a "nagyzoló" hsz-ek nélkül is látják a BP-nél, ha akarják, hogy az accountokban hány csillag van, meg hogy áll a Bölcs Tölgy a usereknél. Vitathatatlan, hogy egy létező problémát akarnak kezelni - rossz eszközzel és rossz megközelítésből (az egyszerűbb végéről fogva meg a dolgot): ahelyett, hogy a fölösleget próbálnák levezetni (pl.: újrahasznosítás értelmes ellentételezés mellett, és úgy, hogy a döntés a felhasználó kezében legyen), megvonják azoktól is, akiknek nincs.

    Amikor szűk két éve volt a csokis event, amin csillagadó felhősor volt a nyeremény, amit akkor sokan lehurrogtak, és amit akkor én azzal védtem, hogy "nincs semmi garancia arra, hogy mindig el leszünk látva ennyi eventtel és csillaggal", akkor még én magam is azt hittem, hogy ez csak "elméleti fölvetés" a részemről: hát nagyon úgy néz ki, hogy nem, bár én nem vetek el minden bizalmat a tekintetben, hogy a visszajelzéseket (és azok tömegességét) látva a BP átértékeli a helyzetet. Sztem már egy bő éve érzékelhető az "egyensúlykeresés", amikor a nem gazdaköri eventek elkezdtek nem adni csillagokat, de az szerintem a játék egyik "alapelvét" sérti, hogy most már a gazdaköriek sem (sőt az állandó küldetések sem!). Ez kb. olyan (elviekben kevésbé súlyos, de hatásában viszont sokkal komolyabb), mint amikor a Kerekkerék átalakításakor a már régi gazdakörikből is kivették az aranypörgetés-jutalmakat (ahelyett, hogy átkonvertálták volna PartyPörgetésekké - így most az idők végezetéig ott van egy kihasználatlan játékelem)...

    Én perpill úgy állok (4590 csillaggal a Bölcs Tölgynél), hogy már hónapok óta csak gyűjtögetem a csillagokat. Mindent kiváltottam, ami a farm "képességfejlesztéséhez" tartozik, és amit akartam, vagyis az egyszeri jutalmakon kívül (termékfelröppenős rúnák, tenyészállatos rúna, tenyészcsomagos rúna) mindent (ill. azokból is ki van váltva 1-1 részrúna, ami az ágon való továbbmenéshez szükséges volt, + a méhecske kakukk, mert miért ne:)) - ami még megmaradt a jelenlegiek közül, ahhoz már eleve csak akkor terveztem nyúlni, ha meglesz a fedezet az összesre. De ahhoz, hogy fullosra csináljam a tölgyet (ami szerintem jogos - hosszú távú, de jogos - ambíció lenne a részemről) még 2105 (+155 a bevezetés előtt álló kaméleonosokkal) csillag kellene, miközben (összeszámoltam) a gazdakörből, ha mindent kivégeznék, akkor is csak 781-et szerezhetnék a meglévő 837 mellé (a gazdakörben 65 befejezett és mindössze 2 megkezdetlen küldetésem van; a játékba való regisztrációm óta egyszer volt másfél hónapos kihagyásom és az elején még szelektíven csináltam az eventeket, de 2013 tavasza óta gyakorlatilag 100%-ra ment mind, a kakukkosokon kívül; csillagadó felhősorról a megszerzése óta kb. 90 csillag jött le; csillagadó rénszarvastojásom eventnyereményként nem lehetett, mert akkor még nem játszottam - azóta ugyan szereztem egyet egy vásárlási akcióban, "mert megérdemlem"-alapon, de használni a "visszakompenzált" kipróbáláson túlmenően nem használtam és nem használom, hogy továbbra is "0 Ft-osnak" tekinthessem a "gazdaságom" által elért "teljesítményt").

    Nem tudom, hogy a még (jelenlegi állapot szerint és az elméletileg még kinyerhető csillagokkal együtt is) hiányzó 487 csillag rendelkezésemre állna-e, ha a kezdetektől játszom (és amúgy nem reseteltem volna) (valószínűleg igen), mindenesetre szűk 3 év játék után, úgy érzem, nekem mindössze annyi a "bűnöm", hogy nem bő 5 éve játszom, és korábban egyszer sem reseteltem FA-ért, amikor lehetett. Köszönöm, jelenleg rendben vagyok; az esetlegesen bevezetendő új rúnákra, köszönöm szépen, tartalékoltam eleget (rendelkezésemre áll 837 csillag, néhány addig még lepotyog majd a felhőről is, a gazdakörből relatíve "könnyen" - értsd: 10M CSP-nél kevesebb befektetéssel - ki tudok nyerni még vagy 500-at); ha az újabb regesek kényszerűségből meg kell majd rohanják azokat a gazdaköriket is, amikre nekem már nincs szükségem, köszönöm szépen, annak én csak csak haszonélvezője leszek. Ezzel együtt inkorrektnek és igazságtalannak, konfliktusteremtőnek tartom az "újítást", ami - új rúnáktól függetlenül és ha így marad - az énszámomra is elvágja még a "reményét" is annak, hogy valaha fullos legyen a Bölcs Tölgyem (ami nélkül persze lehet játszani, de "keserűbb szájízzel", miközben a BP-nek boldogsága nem származik belőle...)...

    Amúgy, csak a "miheztartás" végett, aki kíváncsi rá: a Bölcs Tölgyhöz - ha nem számoltam véletlenül el - jelenleg össz. 6695 csillag adható be (ehhez jön még a kaméleonos 80+75).

    Ui.: A "kirohanásom", kiszcica, természetesen nem Neked szól, hanem a BP-nek, a Te hsz-edhez csak az enyém 1. mondatával kapcsolódtam...;)
     
    Tigrislady, Ribiszke, farmeres53 és 44 más kedveli ezt.
  4. Gvali0105

    Gvali0105 Utánpótlás-írogató

    Azt ki számolta már valaki menyi szupertáp kell .köszi
    :oops:
     
  5. Numiz

    Numiz Fórum veteránja

    8) Is-is.... ;)
     
    Dyny, -gyöngy-581 és kiszcica kedveli ezt.
  6. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Farmer:) Ez rövid volt és velős [​IMG]
     
    Tigrislady, Cyra65, eszetLenke és 10 más kedveli ezt.
  7. kiszcica

    kiszcica Fórumprofi

    Ne aggódj,Rád nem sértődök meg,teljesen rendben van a hozzászólásod és nem is rám irányult :)
    Örülök,hogy írtál nekem,mert nem mertem csak ugy írni :D De most már akkor én is felköszöntelek,Isten éltessen sokáig születésed napján :)
     
    Fatther, Pharmer500#2, Dyny és 2 más kedveli ezt.
  8. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    biztos jól számoltál... talán a kacsatenyésztés tájékán adtam össze, akkor 6500 volt.. bízom benne, hogy ezt a BP-nél átrágják még 1x, nagy preztizs veszteség nem lenne, hiszen hivatalosan nem jelentette be senki, (legalábbis én nem láttam) hogy ezentúl a gazdakörben teljesíthető eventekre nem jár csillag... (most Jónás válaszát ne tekintsük hivatalos közlésnek)
    amúgy egy órája bekukkantottam a német event csevegőbe... mint gondoltok, miről folyt a diskurzus? hát nem a színes színváltó állatokról ;) sokkal inkább az elmaradó 5ágú ajándékról :p
     
    Cyra65, -orgona-, dereret és 9 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Pharmer! Tökéletes a levezetésed, a megállapításaiddal is teljesen egyetértek, sajna nekem nincs annyi csillagom tartalékban, mint neked, de szükségem még kb annyira lenne, mint neked. Ráadásul nincs meg a a csillagadó felhőm és a rénszarvasbölcsőm sem. Én ugyan akkor már játékban voltam, de még nagyon kicsi hozzá, hogy azt az eventet befejezzem. Ezért igenis panaszkodom, -nem kiabálok-, de nagyon rossz, szerencsétlen húzásnak tartom ezt az egészet. Nem sokszor írtam le ezt, de most kicsit elment a kedvem... szerettem volna valamit elérni és ennek az esélyét most elúszni látom és ez nem jó érzés (nagyon nem jó):sleepy::sleepy:
     
    meszimarsi, Cyra65, -orgona- és 19 más kedveli ezt.
  10. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Én sem tudom hogy miért korlátozzák a csillagokat, de a rénszarvassal se mennél sokra, az heti 1 csillagot ad.
     
    Cyra65, glade, Dyny és 2 más kedveli ezt.
  11. ada77201

    ada77201 Fórumlakó


    Sziasztok! Bocsánat,hogy megint ilyet kell írnom de a múltkor már egyszer leírtam Ha az embereknek fájna a lustaság (
    na persze és az olvasás) akkor ordibáló emberekkel lenne tele minden város és utcaxD, reklamálni azt bezzeg tudnak de olvasni azt nem szeretneko_O
    Mi az,hogy NEM tudjuk mennyi csak el kellene olvasni az ismertetőt ami fehéren feketén leírja,hogy az alaphoz: 20db fűrész,25db kalapács,550db fa,10db tölgyfacsemete,10db Itató amit persze először nehézkesen fog adni a rendszer>:( de majd később beindul mint a fémhulladék a fazekakhoz:D:mad:;)

    Ja és a csillagokat én is hiányolom nagyon mert az idén nem igen kényeztettek vele bennünket:(:cry:
     
    -orgona-, Numiz, glade és még 1 ember kedveli ezt.
  12. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Semmi idegeskedés, mert ezt leírhatod ezerszer is, akkor is lesz akik rá fognak kérdezni minden nap :)
     
    Cyra65, mamszi5107, Numiz és még 1 ember kedveli ezt.
  13. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Lentről tekertem felfelé a görgőt. Nézem, írt Pharmer. Gondoltam: Hurrá...eljutok a hozzászólásodig, mondom, áááá semmi vész...elérek a Pharmeréig s azt mondom, hogy Szép álmokat Mindenkinek!:D
    Pharmert nem lehet álmosan végigolvasni.:D
    De ígérem, hogy holnap, kávéval a kezemben nem a ganggal, hanem a csevegővel kezdem a fórumozást.:D
     
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Akkor egy jó erős kávét igyál hogy ne aludj el közben xDxDxD
     
  15. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Azért az igazsághoz "fájóan" hozzátartozik az is, hogy az eventet viszont minden ellenérzéstől függetlenül érdemes megcsinálni (és nem csak azért, "MERT EVENT ÉS KÉSZ", hanem tényleg...).

    A 3. és a 6. sor nem kérdés a két kitehető miatt (ha vkinek tele is a Kerge és a Kincses, ezeknek elég jók a paraméterei ahhoz, hogy lecserélhessük másra, főleg ha netán kívánkozik üresedés a nemrég játékba került nem-tematikus felhőkre; ill. mivel másképp nem megszerezhető, ill. max. farmonként 1, cserére is jó lehet; ráadásul az egyikhez útközben megkapjuk az új narancs terményest is). Az 1. sor több szupertápot (30) ad vissza, mint amennyibe kerül (max. 20), a 2. sor meg CSP szerint ad többet, mint amennyiből piacról megoldható (15 1. szintű tenyészállat 75 alapállat és 45 táp ellenében saccra is bőven komoly nyereség). A 4. sor gyémántjában ott a matrica - ezt ne kívánjátok, hogy mélyebben ki kelljen fejtenem (anélkül, hogy "mentálisan" végérvényesen "kompromittálódnék")...:music: Max. az 5. sor lehet kérdéses, de ott is csak a gyémánt: az arany "kötelező", hisz ugyanannyi (vagy ha a kitehetőhöz egyébként is kellő ezüst feladatrészt nem számítjuk ide, akkor még kevesebb) tenyészjószágot kér, mint amennyibe a műhelyben kerülne (és akkor nem kell hozzá barkácscucc - közte az új "itatóval" -, hanem még kapunk hozzá egyebeket); a gyémánt viszont, na az már erőssssen rezeg: 33000 TP-ért, 19000 CSP-ért, meg 1db 3 órás munkáskuponért, "asszem" inkább kiárulom a 3 ninja kaméleont, és járulékos haszonként legalább akkor még "DAFKE" befejezetlen is marad a küldetés...:p

    Na de még mielőtt túl pozitív lennék, azért néhány további kritika:
    1. Nem értem, hogy jön a kaméleontenyésztéshez a "téli párnácskák" eventelnevezés (valszeg a meseszövegből fog kiderülni, de akkor is; ha meg abból sem, akkor pláne irgum-burgum)!
    2. Egyáltalán miképp kerül a kaméleon a "farmra", amikor "nem kifejezetten" mérsékelt égövi állat (OK, mediterrán vidékeken is él néhány faja/alfaja, de a populáció mondjuk - "hasraütésszerűen" - 98,74%-a határozottan trópusi elterjedésű, ha nem is szigeti - bár teszem hozzá, sztem Madagaszkáron bőven több él, mint egész Európában)...? Hogy a termény miért ragasztó (ragadós nyelv?), a felröppenő pedig miért itató (mert minden más farmeramás állatnak nem kell inni?), azt már inkább nem is firtatom...o_OxD
    3. Az alap és a sárga (meg az ismertető alapján - gyanúsan - talán még a narancs is?) terményes animációjában az ugróköteleztetett kaméleon inkább olyan, mintha vesszőfutást kéne elszenvednie - itt eleve fölmerül a kérdés, hogy a ragsztógyártáshoz tulajdonképpen miért is kell ugrókötelezni, de ha emellett még el is megyünk, a dolog minősített esete, hogy ráadásul közben ott van mellette az üresben járatott futópad (energiatudatosság nuku, a mai világban!:wuerg:)...xD
    4A) Mi ez a sportos tematika a tenyészállatoknál?
    4B) A 8-ból miért csak 3 tenyészszinten van sportos tematika az tenyészállatoknál?:pxD

    Na kár is folytatnom: már ennyiből is látható, hogy ez az egész több sebből vérzik...xD

    Ui.: Ezek után NÓCINAK EGY DUPLA KÁVÉ RENDEL! (Csak egyszer a kávészámlát be ne nyújtsátok hozzám - Kukori különösen ne...!:wuerg:xD Vagy tudjátok mit: inkább vonjuk le abból, amennyivel kevesebbet kell költenetek altatóra - a különbözetet megtarthatom...:p:music:)
     
    Utoljára szerkesztett: 4.3.15
  16. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Szia! Alap eset ,boom és ugrások nélkül!
    3 sportos k.- 12 ninja k(6szt).- 48 fitnesz k.(24szt) - 192 edző k.(96szt) - 768 kaméleon(384szt) = 510 sztáp.
    7 ninja k. - 28 fitnesz k.(14szt) - 112 edző k.(56szt) - 448 kaméleon(224szt) = 294 sztáp.
    21 fitnesz k. - 84 edző k.(42szt) - 336 kaméleon(168szt) = 210 sztáp.
    25 edző k. - 100 kaméleon = 50 sztáp.
    Összesen:
    1014 sztáp
    A boom alatt ugrásokkal én 300-400 sztápra számítok a visszaadott alapállatokat is számításba véve.
    Ebből lejön amit a feladat ad 60 sztáp. A szerencsésebbek lehet 250 sztápból megcsinálják,de lesz aki 3-500 körül fog elhasználni "szerencse" kérdése! :)
    Mivel felhívták rá a figyelmem,hogy hajnalban elszámoltam ezért most javitottam,remélem így már jó!
     
    Utoljára szerkesztett: 4.3.15
    farmerogirl, Marika312 és -vadocka70- kedveli ezt.
  17. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!

    Kérlek ne vond kétségbe, hogy továbbításra kerülnek a topicban megfogalmazott vélemények.
     
    farmerogirl, -orgona-, Dyny és 6 más kedveli ezt.
  18. Mikuszy

    Mikuszy Járnitanuló

    Bocs,de te is csak annyi tápot számoltál,amennyiből edző lesz!Azt is tovább kell tenyészteni!
     
    alex0824 kedveli ezt.
  19. pityu1987

    pityu1987 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok, bocs ha rossz helyre írok, de visszaolvastam a hozzászólásokat és ez a csillag téma elgondolkodtató.
    Azt már értem hogy nem kapunk az eventeknél, de azt nem hogy az állandóknál is megszűnik és ha igen konkrétan mikor?
    (Mert akkor szaporítom a csillagok számát.) Előre is köszönöm.
     
  20. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    A kaméleon két állandó gazdaköri feladatsorában, valamint a hozzá kapcsolódó ideiglenes küldetésben a központ értesítése alapján jeleztük a csillagok hiányát. További információ nem áll rendelkezésünkre.
     
    Marika312 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.