Visszajelzés Teliholdvarázslat - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 9.8.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Megkapod a tevét mert más úgyse tudta volna elmagyarázni. :D:D:D
     
  2. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Épp a vetésforgóra szerettem volna rákérdezni, ám közben kicsit lejebb görgetve olvastam:

    Szia!
    Most erre mit is mondhatnék? Köszönöm szépen, hogy felráztál "csipkerózsika" álmomból!
    Senkit nem hibáztatok még magam sem, hittem benne és ennyi.
    Azért azt mégis el kell mondjam, hogy a 90 malomtermékből már 34 keveredik, ami az én farmom adottságait figyelembe véve szerintem mégsem mondható rossznak! Köszönöm szépen, hogy időt szántál a fentiek közlésére.

    Most elég hosszú lesz a teliholdas, tudunk töltögetni.
    Jó játékot, sok felröpit Mindenkinek.

     
    gabianyus, genka53, GA-BI-O-Farm és 15 más kedveli ezt.
  3. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Cyra, töltögesd mert ezek fognak kelleni legközelebb:
    vérpáfrány, horrorgaz, szentjánosbogár, gombszem, trutyiszörny, izzó penészke, izzó gomba, alkonyi árnyvirág, lidércfénygömb, boszorkányalma. Gazdaköribe is kelleni fognak és lesznek új kiváltandók is a boltban.
     
    genka53, GA-BI-O-Farm, missuzy_53 és 14 más kedveli ezt.
  4. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Köszönöm kukori Sali nevében is;)
     
    genka53, -kaktuszable-, Swordfish és 10 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Kiegészítjük egymást, nálam ellentétes a helyzet:D
    10 darab kaktuszom maradt meg, annyival ültettem többet.. még fejlődnöm kell a matekban xD:cry:xD. 33 izétrutyira * vagyok az event végétől:), ma már nem leszek készen, de holnap biztos, vagy nem, attól függ, hogy hogyan jönnek a felröpik:)
    * megnéztem újra a nevét: eszelős koktél a lánykori neve:D
    Szia Pharmer!
    Szerintem sem jó semmire de, ha valaki ebben bízva vet-arat még ez is bejöhet neki, mint minden más csak csinálni kell szorgalmasan:)
    Szép álmokat mindenkinek:)
     
    Utoljára szerkesztett: 10.8.17
  6. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Igen, tisztában voltam vele, hogy a hsz-emmel ingoványos talajra tévedek, mert olvastam, hogy sokan alkalmazzák, és senki lelki világába nem akartam belegyalogolni.:oops:

    A vetésforgó kapcsán azért két dolgot hangsúlyoznom kell: az én álláspontom egyéni tapasztalat, ill. magánvélemény - ettől akár még TÉVEDHETEK is. Annyi "haszna" pedig mindenképp van, hogy témát ad a csevegőknek.8) És azt is hozzáteszem, hogy - a rideg számok mellett - a hangulat és a játékkedv is fontos. Tehát vetésforgó tekintetében (plánehogy lehet NEM-IGAZAM is;)) nyugodtan alkalmazd azt, amit eddig, ha személyes benyomásaid szerint úgy jobb. Ártani nem ártasz vele sem másnak, sem a saját farmodnak, legfeljebb nem használ (leszámítva az esetleges placebo hatástxD).

    A területméretfajták vonatkozásában viszont tényleg meggyőződésem, hogy ott már pocsékba szóródik a szupertrágya VAGY félgőzre ketyeg a csatni, ha 1x2-eseket alkalmazunk - és erre ráadásul teszt is volt, ami alapján saját "teóriáimon" túl hivatkozhatok; azaz ez a "pont" fontosabb és biztosabb is.

    Amúgy tényleg nem akartam fentiekkel megbántani senkit - de egy-egy ellenvéleményből (amit ennek kapcsán én itt még nem olvastam (mondjuk ez pláne esetemben nem jelent sokat:music:8))) jó esetben köz javára kibontakozó vita is lehet, vagy kevésbé jó (de még az sem rossz8)) esetben legfeljebb elsikkad. Szóval úgy voltam vele, baj nem lehet belőle - csak az én klaviatúrám (meg ad absurdum a lájkindexem:eek::wuerg:xD) kopott vele egy kicsit!

    Na - hogy egy klasszikust idézzek (csak amolyan "egyéniesen" bővebben): CAKÁT Mindenkinek - csillagfényest, kukorékolóst, teliholdas borzongásost!:)

    Pharmer
     
    Utoljára szerkesztett: 10.8.17
    Anulu73, genka53, -kaktuszable- és 22 más kedveli ezt.
  7. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Hű, nincs erőm visszaolvasni...holtfáradt vagyok. Igazából írni sincs erőm:sleepy: Nem panaszkodom, 3 aji megvan, most pedig jóéjt...
     
    genka53, -kaktuszable-, Swordfish és 10 más kedveli ezt.
  8. tistvan

    tistvan Járnitanuló

    jó neked nekem s...t se adott csak amiből már van vagy tíz
     
    genka53, Swordfish, _Cygnus_ és 3 más kedveli ezt.
  9. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt!

    Úgy látszik most már minden eventnél rontok. Most az utolsó vetésnél már 8 órást vetettem volna ám vetés előtt jó hosszan meg gondoltam, hogy biztos ezt akarom? A kurzor a növényen állt és mikor már jól eldöntöttem, hogy helesen cselekedem meg is nyomtam az egér gombot. Abban a pillanatban már tudtam is, hogy hibáztam (az event növényen tanyázott a kurzor) és ostoroztam magam majd büntibe vonultam: le kell aratnom fél kettőkor és akkor mén a 8 órás - ha minden igaz. xDxD:p:p /:mad:/
     
    kukori80, genka53, -kaktuszable- és 13 más kedveli ezt.
  10. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Sziasztok mindenki!
    Szia Pharmer !
    Most lehet,hogy nagy hülyeséget kérdezem,de akkor tegyetek már légyszíves helyre.:music:Köszönöm!
    Én valaha úgy tanultam,hogy őseink amikor a vetésforgóra rájöttek, ők alkalmazták is és ma is van ez az alkalmazás bármilyen hihetetlen,de nem így tanultam és most a VV-ben sem így látom.
    Valaha a földterületeket 3 részre osztották és 2 részen folyt a termelés,1 rész pihent és akkor abba nem vetettek semmit.-- Következő évben másik rész pihent és 2-be volt vetés.1 és 2 vetés 3 pihen, 1 és 3 vetés 2 pihen, majd 2 és 3 vetés, 1 pihen. Nem ez volt a vetés forgó?:music:
    Ma ezt úgy oldják meg, például a krumplit kora tavasszal elvetik,új krumplit (és persze homokosabb talajon,mely az Alföld és) Ők már szedik mondhatni,mikor kiskertekbe még csak vetik.:pA gazdák a burgonya helyére kel és fejes káposzta palántákat ültetnek.
    Ennek 1 részét ,mint a burgonya 1 részét is piacra vágják. A többi káposzta fejjel lefelé megy vissza a a földbe télire és itt mükszik a 3 részből 2 és 1 pihen.;)
    Burgonyát otthon vagy kibérelt régi lakatlan házakba tárolják necc zsákokban,amibe fel lett válogatva szedve. No persze még sem egészen úgy,mert akkkor lenne sáros és ****** hamar ha eső vagy locsolás.:p
    Zsákokban elviszik. Óvatosan lepakolják és slaggal minden zsákot jól és tisztára mosnak. Száradni hagyják és majd ezek után kerül be a sötét helyiségekbe. Majd mikor jól felmegy az ára,akkor Nagybanira viszik rosszabb esetben,mert bizony otthonról is eltudják adni nagy tételben.
    Tavasz elején aztán újra Mind 3 terület vetve,de persze nem Badacsonyba,mert ott inkább szőlő.xD
    Mindenhol a tájadottságainak megfelelően ültetni-vetni!!!;):D
    Nem ez a vetés forgó véletlen :music:és nem az,hogy beteszek 5 perces Salit minden 3-dik ugyanazon növény termelése közbe?:music::oops:
    Képzeljétek el ha szőlőt vagy bármilyen gyümi fát évente vagy 2-3 évente kivennénk és új csemetét ültetnénk, hogy akkor az mikor teremne nekünk?xD:cry:xDxD SOHA, kedveseim!xD:inlove:
     
    taga1, genka53, bocsika67 és 10 más kedveli ezt.
  11. Csigaa

    Csigaa Fórumfelvigyázó

    Szép reggelt , eddig 1360 egaz + 1x1 növekedik a 202db, felrepi 57, Átlagba 12-15db amit ad az egaz, ha letermelem a 3000-t után rátérek 2x2-re és szerintem maradok eventnövénynél, 8h-s nem adta annyival jobban kezdésre, hogy megérje.
    Én csak sima trágyát használok, amit bahán koalából pótolom. (240 db kaki 7óránként)
     
    genka53, taga1, Swordfish és 9 más kedveli ezt.
  12. Farmi

    Farmi Fórummogul

    Jóóóreggelt !

    Tegnap a felszaporitás után lement egy 1x1-s gaz , majd éjjelre penész ment , jelemleg 40 malomtermék van kész, és még 24 óra sem telt el , Fog ez menni , ma csak az eventeset tolom .
    Mindenkinek sok boszi üstöt , és szép napot .

    egy kv :
    A csúnya boszorkány megy az erdőben a vállán egy hollóval,út közben találkozik a jóképű herceggel.
    Mondja a boszorkány:
    -Herceg,ha kitalálod milyen állat van a vállamon , akkor a feleséged leszek.
    -Elefánt.
    -Határeset elfogadom.
     
  13. Maszatka47

    Maszatka47 Fórum nagymestere

    Jó reggelt mindenkinek!:DÉn akár kutyagumit is ültethetek , minden 8 db. felröpit ad a kezdés óta. Na de aranyosak a szomszédok ...;)39 malomtermék elkészült.Szép napot mindenkinek!:D
     
    Imi*, genka53, -kaktuszable- és 16 más kedveli ezt.
  14. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Szép jóreggelt :)

    Tekeredeik a malomban 24 üst valamivel a belsejében, csak magunkra ne öntsük, amikor megyünk érte a molnárhoz, mert még plasztikai sebész keze alá kerülünk, de még mindig jobban járunk majd, mint a lentebbi viccben a páciens
    xD

    A plasztikai sebész kitalált egy új módszert az arcbőr feszessé tételére. Magyarázza a páciensnek:
    - Egy rejtett csavart operálok a feje tetejére. Amikor úgy érzi, hogy a bőr egy kicsit ráncosabb, csak egy apró csavarás, és újra feszes az arcbőre.
    A nőnek nagyon tetszik a dolog, aláveti magát a beavatkozásnak. Néhány hónap múlva azonban visszajön az orvoshoz.
    - Doktor úr! Nézze, milyen zacskók lettek a szemeim alatt!
    - Asszonyom! Azok nem zacskók, hanem a mellei. És ha még sokat tekergeti azt a csavart, hamarosan szakálla is lesz!
     
    majoranna65, gabianyus, genka53 és 21 más kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    3 feladat kipipálva;)
     
    Maszatka47, Gio, pormacska1 és 6 más kedveli ezt.
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, szép reggelt Neked és mindenkinek.
    Gratulálok hozzá, ügyes vagy:)
    Nálam 7 mellé került pipa ma reggel, már csak a felhő van vissza, ami 30 kotyvalékból meg is lehet, még ma, ha reményeim szerint a felröpiket ilyen szépen kapom:)
    1*1-ben minden gyorsító felhővel és termékkel már a pajtapótlásokat csinálom azokból a növényekből, amiket Jónás a gangon írt. Ha a növényekkel készen leszek jönnek az állatok is, szörnyecskéből nem állok túl jól, arra bőven rá kell készülnöm. A horrorka készletemet is szinten kéne tartani, csak mindig elfogy mert, a malomban a táphoz használom el.
    Sikeres napot kívánok mindenkinek legyen az event, csere, vagy pörgetés:)
     
    HéricsBáró, genka53, taga1 és 10 más kedveli ezt.
  17. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    genka53, taga1, Maszatka47 és 6 más kedveli ezt.
  18. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Miért maradnál az event növénynél, mikor olyan sokféle növény kell a következő alkalomra?:eek:
    Valami biztos adja még a felröppenőt vagy kérjél ajándékba.:music:

    Haladgatok az eventtel, igaz hogy csak 3 pipám van. Vasárnap nem leszek, remélem addig sikerül a felhőt megszerezzem.

    Szerintem nem modik, hanem BombadilToma tesztelt a fejlődésiben.
    Máskülönben egyetértek veled mindenben. A teliholdason mindig kínlódok a felröppenőkkel - ha nem kaptam volna segítséget, most is a béka feneke alatt lennék - de a farmos területeken a 31 Panni teszi a dolgát, így 1*1-en területenként a 100-on felüli felröppenő sem ritka. 2*2-es földön ezt lehetetlen lenne elérni vetésforgó vagy ráolvasás bevetésével sem.
     
    Utoljára szerkesztett: 11.8.17
    Cyra65, Pharmer500#2, genka53 és 8 más kedveli ezt.
  19. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Tudod a "belegyaloglás" sikeredett, ami természetesen nem a Te hibád.:cry::cry:
    Köszönettel tartozom, hogy leírtad a valóst. Ami igazán elgondolkoztat, hogy miért csak most? - avagy én voltam figyelmetlen és átsiklottam a lényegen?!:oops:
    [QUOTE="osztrak12, post: 737201, member: 135041"]Sziasztok mindenki!

    Szia Pharmer !
    Most lehet,hogy nagy hülyeséget kérdezem,de akkor tegyetek már légyszíves helyre.:music:Köszönöm!
    Én valaha úgy tanultam,hogy őseink amikor a vetésforgóra rájöttek, ők alkalmazták is és ma is van ez az alkalmazás bármilyen hihetetlen,de nem így tanultam és most a VV-ben sem így látom.
    Valaha a földterületeket 3 részre osztották és 2 részen folyt a termelés,1 rész pihent és akkor abba nem vetettek semmit.-- Következő évben másik rész pihent és 2-be volt vetés.1 és 2 vetés 3 pihen, 1 és 3 vetés 2 pihen, majd 2 és 3 vetés, 1 pihen. Nem ez volt a vetés forgó?:music:
    Ma ezt úgy oldják meg, például a krumplit kora tavasszal elvetik,új krumplit (és persze homokosabb talajon,mely az Alföld és) Ők már szedik mondhatni,mikor kiskertekbe még csak vetik.:pA gazdák a burgonya helyére kel és fejes káposzta palántákat ültetnek.
    Ennek 1 részét ,mint a burgonya 1 részét is piacra vágják. A többi káposzta fejjel lefelé megy vissza a a földbe télire és itt mükszik a 3 részből 2 és 1 pihen.;)
    Burgonyát otthon vagy kibérelt régi lakatlan házakba tárolják necc zsákokban,amibe fel lett válogatva szedve. No persze még sem egészen úgy,mert akkkor lenne sáros és ****** hamar ha eső vagy locsolás.:p
    Zsákokban elviszik. Óvatosan lepakolják és slaggal minden zsákot jól és tisztára mosnak. Száradni hagyják és majd ezek után kerül be a sötét helyiségekbe. Majd mikor jól felmegy az ára,akkor Nagybanira viszik rosszabb esetben,mert bizony otthonról is eltudják adni nagy tételben.
    Tavasz elején aztán újra Mind 3 terület vetve,de persze nem Badacsonyba,mert ott inkább szőlő.xD
    Mindenhol a tájadottságainak megfelelően ültetni-vetni!!!;):D
    Nem ez a vetés forgó véletlen :music:és nem az,hogy beteszek 5 perces Salit minden 3-dik ugyanazon növény termelése közbe?:music::oops:
    Képzeljétek el ha szőlőt vagy bármilyen gyümi fát évente vagy 2-3 évente kivennénk és új csemetét ültetnénk, hogy akkor az mikor teremne nekünk?xD:cry:xDxD SOHA, kedveseim!xD:inlove:[/QUOTE]


    Szia!
    Olvasom a "forgódat"amit a VV-ben anno alkalmaztak. Ebben a virtuális online paraszti játékban, mivel nem zöldséggel volt írva, eszembe nem jutott sem a barátom /Google/, sem a barátnőm /Wiki/ faggatása.
    Panelosnak meg kb. annyit jelent átviszem a cserépben lévő növényt egyik ablakból a másikba, a belső felét most kívülre fordítom. :wuerg::cry::inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 11.8.17
    Cyra65, Pharmer500#2, genka53 és 9 más kedveli ezt.
  20. Gio

    Gio Fórum bárója



    Szia Cyra:) Nevetésből tegnap sem volt hiány, jól szórakoztam olvasás közben, de ez a vicc mindent visz:D Vízuális vagyokxDxDxDxDxD
    Sziasztok! Tegnap kiváncsiságból szaporítás után kipróbáltam a 2x1-est eventnövénnyel és 10 röpit adott. Utána 1x1-ben 11, majd mégegyszer 1x1-ben 3 röpi. Megfejthetetlenek ezek a röpi dolgok. Jól lehet haladni az eventtel, most így állok : http://kephost.com/images/2017/08/11/teliholdasev..png. Ma délután és szombat délelőtt dolgozom sajnos, de így is kényelmesen be tudom fejezni holnapra. Este majd benézek, addig is jó szórakozást és sikeres cseréket kívánok mindenkinek.
     
    Cyra65, genka53, -kaktuszable- és 10 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.