Fórum játék TOP csevegő, esély latolgató + Tipp-TOP 2017. /Maci roadshow: szüreti tippverseny/

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: *-ToFarmer-*, témanyitás ideje: 10.11.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. taga1

    taga1 Fórum biztosa

    Szia!
    A világot sajnos mi (mármint emberek) csúfitjuk el. Mélységesen egyetértek én is Nócival.
    Minden TOP-on indulónak itthon és a világ bármely országában sok sikert kívánok.
    Természetesen az élen lévőknek mindig nagyobb a drukk:)
     
    csio70, parrahviki12, mimi és 17 más kedveli ezt.
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Örülnék neki:) Szeretem a zenét, szívesen ücsörögnék egy ilyen jellegű topikban kicsit hosszabban is, azt hiszem aktív tagja lennék:):)
     
    parrahviki12, brekkencs., Cyra65 és 15 más kedveli ezt.
  3. MamaMeseKertje

    MamaMeseKertje Fórum veteránja

    ||: Azért szeretem ezt a játékot, mert :|| nagyon sokféleképpen lehet játszani;
    ||:...:|| nem az a lényeg, hogy hányadik vagyok a sorban, hanem az, hogyan fejlődik a farmom;
    ||:...:|| lehet címeket elérni (pl. a gazdakör királya), de ezt bárki megteheti;
    ||:...:|| nagyszerű játékos társakat ismertem meg itt a fórumon;
    ||:...:|| itt a fórumon mindenki segítőkész, ha valaki kitalál valami jó taktikát, készít egy hasznos táblázatot, nem rejtegeti, hanem megosztja másokkal, mindenkivel; Képesek vagyunk ezredszer is megválaszolni, hogy az a bizonyos "tudomisénmi" hol lelhető fel a farmon, jóllehet az ismertetőben ott van;
    ||:...:|| semmi módon nem harcolunk egymással;

    Ettől egy alkalommal térünk el, TOP idején. És ekkor a fórumhoz tartozó gazdák CSAPATTÁ kovácsolódnak. És ezt én nagyon szeretem! Egységes csapat leszünk, pedig máskor vitatkozunk, néha veszekszünk, sőt be-beszólogatunk egymásnak. Ilyenkor azonban fogjuk egymás kezét, szurkolunk, biztatjuk egymást, úgy érezzük, mindent megér, hogy ehhez a csapathoz tartozunk. Nem számít a többi csapat, nem számít a többi játékos, csak MI! Ezért nem is kell törődni másokkal, más csapatokkal. Nem számít, hogy mit mondanak, nem számít, hogyan játszanak, nem számít hogy képesek-e csapattá kovácsolódni úgy, mint mi. Ők nem ellenség, hanem ellenfél, tiszteljük meg őket ezzel, és GYŐZZÜNK!!!

    És hogy mi a nevünk???
    Mi vagyunk a Magyar Csapat!!!

    HAJRÁ!!!

    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 20.11.17
    almáspite48, csio70, PalMa és 51 más kedveli ezt.
  4. -Fülemüle-70

    -Fülemüle-70 Fórum császára

    Szia Kereszt Anyu ! :)
    Ezt a dalt nem amiatt hoztam, mert sírni kéne. Nekem szép emlékeim vannak, s nem sírtam stb...
     
    parrahviki12, brekkencs., Sonche és 9 más kedveli ezt.
  5. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

  6. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Tudom, értem is, hisz tudod, mi fél szavakból is megértjük egymást!;) Úgy érzem, nincs miért sírni!
    Megy a drukk ezerrel Neked és Mindenkinek! Bár már lefújnák...........kemény lesz a hátralévő idő, nagyon kemény, kőkemény!:sleepy:
    Hajrá magyarok! Mi vagyunk a legjobbak!
    [​IMG]
     
    HuckleberryL, parrahviki12, mimi és 16 más kedveli ezt.
  7. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Ezt hogy érted? Azt feltételezed, hogy valaki felvette a nevét és úgy írt?
    A farm, ahonnan a fórumunkra beléptek, élő és aktív német farm, ugyanezzel a névvel.
     
    parrahviki12, mimi, revaa és 12 más kedveli ezt.
  8. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)
    Csak röviden szólnék a mai napon kipattant csúnya történésekről. Rengeteget visszaolvastam, és nagyon szomorú vagyok, hogy egyes népek modijai ennyire nem voltak a toppon, (tisztelet a kivételnek), hogy engedték így elfajulni a dolgokat. Szándékosan nem nevezek meg senkit, nehogy visszaüthessen ránk, vagy a mi modijainkra. Úgy vélem az Fórum Szabályzata mindenhol él és érvényes, így ez a része is, csak következetesen alkalmazni kellene:

    "5. A közösségen belüli magatartás

    5.1. Kommunikáció

    Fontosnak tartjuk, hogy mindenki megfelelő módon és mások iránt tiszteletet tanúsítva viselkedjen a játékainkban és a hozzájuk kapcsolódó kommunikációs csatornáinkon (pl. fórumok, játékon belüli üzenőrendszerek, közösségi oldalak, support kapcsolatfelvételi lap). A játékosoktól és a saját munkatársainktól (moderátorok, adminok, supporterek és közösségi menedzserek) is elvárjuk, hogy tisztelettudóan viselkedjenek a közösségen belül.

    Az egyes kommunikációs csatornákhoz adott esetben más szabályok tartozhatnak. A közösség valamennyi tagjának ismernie kell ezeket a szabályokat, és be kell tartania őket: a fórum szabályai (a fórumszabályzat és a netikett) jól láthatóan fel vannak tüntetve a fórumban.

    Sértés, káromkodás, fenyegetés, illetlen viselkedés vagy spam semmilyen formában nem megengedett....."
    Ennek a topiknak és nekünk magunknak a TOP-on indulóknak, valamint a szurkolóinknak, most egymást kell erősítenünk, buzdítanunk a sikeres helytállásért, és a céljaink elérésében, s mindezt sportszerűen és egymás kölcsönös tiszteletben tartásával. Ezért is örülök, hogy azután a szebbnél szebb slágerekkel egy kicsit feledtettük ezeket a megnyilvánulásokat.
    Nem tudom mi a véleményetek, a 9*3 sorsát illetően, hogy lépcsőzetesen emeljük-e a téteket vagy szerdán (várhatóan délután legkésőbb lépni kell úgyis) "mindenki megy amerre lát"? Amennyiben a lehetőség szerinti minél további együtt haladásra voksolnátok, én javaslom megfontolni az alábbi lépcsőzetes összeállítást: 3*350 ; majd 3*375 és kerek 400 ezer; s majd utána meg meglátjuk a folytatást. A lényeg, hogy ezt aki tudja, az tartsa is be, és ehhez legyen egy karmester közülünk, ezért én a nagyjaink személyében Rudira, vagy Skalira, mint régi, tapasztalt játékosokra gondolok, ha el tudnák vállalni. Mi a véleményetek?
    Rövid adatjelentés:
    [​IMG]

    Nekem, még megboldogult lánykoromban mindig ez a dal zengett a fülemben, (mert az szólt a magnóból :D), amikor egy-egy sikeres röplabda meccs után voltunk.
    Nem mai sláger, de igazi nagyágyúktól van. :D:inlove:
    Tiszta szívből ajánlom meghallgatásra nektek is :inlove::


    HAJRÁ MAGYAROK!
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 20.11.17
    almáspite48, PalMa, parrahviki12 és 26 más kedveli ezt.
  9. meszimarsi

    meszimarsi Fórumszaki

    Sziasztok:)

    Mint partvonali szurkoló csak olvasok és olvasok, időnként még pislogni is elfelejtek és gyűlnek a tarisznyámban a dolgok, de nem kommentálok semmit, mert nem vagyok hajlandó tudomásul venni semmit csak egy dolgot:
    Jó ez a Csapat és összetartunk, ha kell. Öröm itt lenni Veletek.:)

    Magyar Csapat, bajnok csapat!

    Hajrá Magyar Csapat!

    Ui.: Jó volt a zenei válogatás, mert a zene megnyugtat és Mi olyan lazák vagyunk, mint a rigalánc.:)

    Pomponokat elő, jöhet a risza:)
     
    PalMa, parrahviki12, mimi és 20 más kedveli ezt.
  10. -Fülemüle-70

    -Fülemüle-70 Fórum császára

    Azért ezt is sokat hallgattam:
     
    parrahviki12, mimi, brekkencs. és 10 más kedveli ezt.
  11. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Csak egy taktikai érdekesség - mint észrevétel a korábbiakhoz képest. Lehet, hogy akik komoly szándékokkal vágtak neki, azoknak már korábban is leesett, de én csak most szembesültem ezzel a csavarral.:oops::)

    Szóval, miután ugye a 2 eventből fixen kiszedhető paplanok révén szerezhető fix számú aranyos és ezüstös ládikók túl sokat nem árulnak el az eventteljesítményemről, ezeket persze nem tartottam meg "emlékbe", hanem kibontottam: a 4 milliónyi bedobásra 8 arany és 29 ezüstös ládikót lehetett kapni (elvileg minden eventezőnél egy efféle kiinduló értékkel lehet számolni), amikből kaptam első körben még 2 azonnal bedobható paplant és annyi foltot, hogy malmozhattam belőle még 1 további paplant, amiket újra bedobva kaptam még további foltokat. Ezeket ugyan már további paplanná nem lehetett összemalmozni, mindenesetre a fajtánként rendelkezésre álló készlet csökkenő sorrendjében elkezdtem őket bedobálni mindig a következő ládikóért, abban a reményben, hátha kapok még olyan foltot, ami elég lehet egy újabb paplanhoz; mivel a virágos foltból nem volt szerencsém többet kapni, így nem maradt más hátra, mint bedobni az utolsó foltokat is, amik még kitettek egy utolsó ládikóravalót (2 rózsaszín folt maradt meg végül talonban, amiket jobb híján már meg is tartok beváltásra, mivel pajtából nem akarok kipótolni egyáltalán (nyilván, aki TOP-ozik, az nem tartja ezt meg, akkor sem, ha nem kap érte következő ládikót:p). Persze a nagy számok törvénye alapján, ha valaki nem csak az eventes cumókat dobálja be, hanem eleve szánt erre pajtakészletet is, az sok-sok foltból sokkal jobb eséllyel tud kevés foltmaradékkal sok-sok paplant egyszerre "összevarrni".

    Ja, és hogy ez miért érdekes taktikailag?
    Hát egyrészt azért, mert (tekintettel arra, hogy a paplanok előállítási ideje a malomban 5 perc) - ellentétben a korábbi TOP-okkal - itt érdemes lehet a beadások zömét nem utolsó nap délelőttjére hagyni. Ez egyfelől érdekes lehet saját alkalmazandó taktikaként, ill. az alja-becslések során elgondolkodhatunk azon is, hogy vajon a többiek erre milyen széles körben eszméltek rá, ill. mennyire használják ki.
    Nem bagatell összegekről beszélünk: én a 4 millió alapbedobásomból a ládikók tartalmának visszaforgatásával úgy csináltam 5,1 milliónyi beadást, hogy ugye a foltokat (1 hármas szet kivételével) össze sem varrattam a malomban paplanná (ami, ugye, a lehetségesnél bőven alacsonyabb fokú kihasználtság); azt persze nem tudom (és ez azért legalább példa vagy utalás szintjén valamelyest csak hiányzik az ismertetőből:oops: - mármint legalábbis nekem, a számolgatáshoz:wuerg::music::p), hogy a magasabb régiókban milyen értékközönként jönnek, mennyire ritkulnak meg a ládikók, mindenesetre ha úgy számolunk, hogy a bedobásainkat cirka 25%-kal tudjuk a visszaforgatás révén tovább növelni (esetleg olyanoktól, akik már bedobáltak, érdekes lehet némi tapasztalat-megosztás ez ügyben!;)), akkor ez 100 milliónál már 25 milliós tétel, ami nem kevés. Viszont ezt ugyanakkor a kapott foltokat 100 paplanná összemalmozva "rentábilis" megoldani, ami pedig (bónuszok nélküli alapidőt számolva) 500 perc, vagyis 20 perccel kilóg 8 órából, a malomban. Tovább "extrapolálva" ezeket a számokat: egy 300 milliós bedobásból aránylag jó sansszal csinálhatunk "ingyen" 375 milliót, de csak akkor, ha ebből a pajtából beszállítandó 300 milliós "alaptőkét" a folt-alapanyagokhoz való hozzájutás érdekében már kb. 25 órával, vagyis bő 1 nappal eventzárás előtt bedobtuk; ha mindezt ehelyett az utolsó pillanatban dobjuk be, akkor ehhez képest kb. csak 175000/250000=70%-os hatásfokkal játszunk, konkrétan, a 300>375 milliós példánál maradva kb. csak 352,5 milliót tudunk csinálni belőle, vagyis 22,5 milliós nettó kiesés az utolsó napos kivárás ára...

    A holnap-holnaputáni fórumos jelenlétem sajnos kérdéses:sleepy:, úgyhogy arra az esetre, ha nem leszek, most kívánok előre Mindenkinek drukkolásban gazdag, de hideglelős izgalmakban szegény véghajrát!8):D

    Üdvözlettel: Pharmer

    P.S.: Zsu, hát mire kell feljönnöm ma este?o_O Hát Tőled aztán nem ezt vártam...!:eek:xD Hiába, az ember sosem lehet biztos abban, ki lakik a kerítés túloldalán, a tanyaház vaskos falai között, a szűk ablakok takarásában - na persze nem a "szomszéd füve mindig zöldebb"-effektus beszél belőlem, csak be kell valljam, hogy a meglepetéstől a Túl a sövényen mellett hirtelenjében a Bérgyilkos a szomszédom filmcím ugrott be elsőre...:wuerg:xD Na jó, most hogy ezt tisztáztuk, azért minden ződségtől elvonatkoztatva ezennel fontolóra vettem, hogy Neked is külön szurkolnom kell a dobogóért...!:p:D
     
    Utoljára szerkesztett: 21.11.17
    Szanzsu, z2856, csio70 és 33 más kedveli ezt.
  12. borderland57

    borderland57 Fórumszaki

    Sziasztok!

    Kész kabaré, ami itt megy csocso körül. Mondja már meg valaki, hogy mi az a plusz info amit Ő, azáltal hogy moderátor megszerezhetett?? Csak nem az, hogy megfelelő pajtakészlettel kell rendelkezni a TOP-hoz? Mert azt ugye mindannyian tudjuk, akik játszunk.

    Hajrá minden TOP-osnak, magyarnak és nem magyarnak egyaránt!
     
    parrahviki12, mimi, brekkencs. és 10 más kedveli ezt.
  13. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok :) 1004. hely, de azért még 2 millát rányomtam :) Ha egyszer elkap a gépszíj :) Szép eredmény ez is, mégha nem leszek benne az 1000-ben, akkor is jó látni a nevem a partvonalon :)

    Hajrá magyarok :)
     
    csio70, parrahviki12, mimi és 22 más kedveli ezt.
  14. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Jó reggelt :) Öhhhmmm....irtam már többször, hogy a komfort és a biztonság érzetemet erősen rontja, hogy a 9*3 gyakorlatilag naponta nagyjából 100 helyezést csúszik a ranglistán. Ezért úgy döntöttem (hallgatva az ösztöneimre: köszi kukori a támogatást :) ) rakok rá néhány lapáttal. Tudom, hogy sokatoknak az a véleménye, hogy apránként emeljük a "tétet", de én sosem voltam az idegek játékában nagy taktikus. Inkább olyan Hübele Balázs: "ugorjuk bele a közepébe, oszt' meg látjuk mire lesz jó" típus vagyok. Szerintem a 300-400 mill közötti alsó érték egyébként sem lesz elég az 1000-hez. (persze tévedtem már sokszor nem is kicsit, de most így gondolom) Beállítottam ezért egy számsorozatot ami még nincs a listán: 458.458.458 Ma és holnap nem igazán tudok a TOP-al foglalkozni, csak lájtosan és nekem egyszerűbb lesz majd (ha szükséges innen már apránként) pótolni, mint egyszerre kapaszkodni vissza. De azt gondolom, hogy ez az érték már biztonsággal elég lesz.

    Valaki írta, hogy a románok csak pislognak mint hal a szatyorban, hogy van egységes zászlónk (már, hogy ne lenne több száz éve
    piros fehér zöld és, hogy van nemzeti színű pompom csapatunk is. No, hát van bizony. És van vérpezsdítő dalunk is! :D
    No, hát akkor hajrá magyar csapat :)

    És a sportszerűség kedvéért: minden TOP-os indulónak
    függetlenül nemzeti hovatartozáshoz tiszta,
    becsületes és sikeres versengést kívánok!
    Hajrá Farmerama TOP indulók!
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]



     
    Utoljára szerkesztett: 21.11.17
    csio70, nyuszi63, parrahviki12 és 30 más kedveli ezt.
  15. Sara55

    Sara55 Fórum-zöldfülű

    Olyankor gondolkozzál el rajta amikor eventhez akarod vásárolni a cuccost ... vagy az új gazda körikhez....
     
    parrahviki12, meszimarsi és Fätum kedveli ezt.
  16. borderland57

    borderland57 Fórumszaki

    Elgondolkoztam, de ezzel még mindig nem jut előrébb a TOP-on. Ott kizárólag a pajtakészleted számít, mert a paplanokból azért több millió nem jöhetett össze. A pajtádat pedig vagy letermeled, vagy piacon veszed, mindkettő esetben azonosak a feltételek egy modinak vagy egy mezei játékosnak.
     
    parrahviki12, mimi, -Encyberama- és 5 más kedveli ezt.
  17. Sara55

    Sara55 Fórum-zöldfülű

     
    Utoljára szerkesztett: 21.11.17
    parrahviki12, Fätum és tereza6517 kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok, csoda szép napot mindenkinek:)
    Kedves Pharmer:)
    Amit most írok az nem tartozik szorosan a mostani hszedhez. Az árpás kísérleten gondolkodom még mindig. Nem tudom, hogy volt-e nálam gond pénteken vagy sem, mivel nem néztem meg az induló mennyiség és a végső mennyiség számait abból a szempontból, hogy mennyit kaptam és mennyit írt jóvá a rendszer, -ez valószínűleg taktika hiba volt részemről, de már nem számít-, csak az érdekesség kedvéért kérdezem). Elég sok pajtabónuszom élt és emelkedett is elég rendesen a pajtában lévő darabszám a kiírás szerint. Ez az egy biztos, a többiről halvány fogalmam sincs. Viszont kíváncsi lennék rá, hogy a hiba amit jeleztél általános volt-e vagy csak egyes farmokra vonatkozott? A csatni nem léte befolyásolhatott-e valamit (nálam ahogy írtam nem volt csatni a rekeszeben). Ha közben született bármi hivatalos válasz, kérlek írd meg, mert kíváncsi lennék rá, hogy mi lett a vége, hiszen valószínűleg érintett vagyok benne én is:).
    Szia! :)
    Tedd azt amit a szíved diktál, mert akkor fogod jól érezni magadat:). Mindenkinek joga van hozzá, hogy úgy versenyezzen ahogy szeretne és amennyire bírja a pajtája:) Magadért csinálod, magadnak és ez így jól van:) Sok sikert neked is a versenyhez:)
    [​IMG]
    Ezt pedig mára minden TOP-on lévő játékosnak küldöm:
     
    csio70, parrahviki12, brekkencs. és 17 más kedveli ezt.
  19. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Reggel 8:40:p

    3000 : Kb 42 millió

    2500 : Kb 49 millió

    2000 : Kb 60 millió

    1600 : Kb 73 millió

    1500 : Kb 78 millió

    1300 : Kb 93 millió

    1000 : Kb 150 millió

    500 : Kb 307 millió
     
    parrahviki12, Melan, missuzy_53 és 11 más kedveli ezt.
  20. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Szia! Kb. 67,5 millióig 3,2 millió bedobás után jár ládika, utána van egy duplázódás, és már 6,4 milliót kér a következőért. Úgy látom a ládikák elosztása eddig végig 1 arany után 4 ezüst volt, aztán újra arany, bár ezt nem figyeltem annyira. Magasabbról nem tudok nyilatkozni, de aki csak a ládák miatt csinálja, az kb. itt fog megállni, mert ez már a nagyon nem megérős kategória szerintem.
     
    parrahviki12, Melan, feki13 és 10 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.