Trópusi karnevál csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Laboviti, témanyitás ideje: 20.2.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kata1939

    kata1939 Aktív író

    -kata1939-köszönöm a válaszod kedves -East17- de valamit elfelejtettem.Ha teszek be komfortot, ha kiszedem elvész,ha otthagyom olyanon még nem dolgoztam előttem valaki irta, hogy az egészet bekomfortozza, csak azt nem tudom ha állatokat kell szaporitani pl. akkor kevés a hely.Azt már kiprobáltam 1 komforton,hogy hány növényt ad. az 1X1felosztva többet adott 1-el.Tehát kis butus vagyok ebben a dologban.Ezeket nem tudom, nem tudom hogyan kell.
     
  2. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Úgy dolgozol ahogyan neked jobban tetszik, vagy jobban kijön, mind a 2 féle földterületet használhatod, igényeid szerint. Bár nem egészen értem, mit jelent az, ha kiszeded a komfortot, az elvész.
     
    sziszi1965 kedveli ezt.
  3. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    Én úgy tudom ha felszedsz egy bármilyen talajt akár komfot akár sima az elültetett magot visszakapom legalábbis én úgy vettem észre amúgy én adott eventhez mindig a terményeket veszem mert sokkal többet kaszálok a folyamatos csatnizással 1*1-en mintha a terményeseket etetném szupertáppal.
    Tehát eventnél ahol nem kell tenyészteni (szendergő) ahol a tenyészterep adta a felröppenőt ott tenyésztek vagy pl a karneválihoz már bent van a pajtába a javarészt az állatoknak, de jobban kijövök ha apiaci igények szerint tenyésztek mert azzal fent tartja a farm magát hogy naponta a csatni meglegyen illetve pénz is legyen és eventhez is be lehet vásárolni. Annyi állatom van kint amik drágák (strucc szamár panda illetve egy két titok állat! Csacsikovács pandahegyxező ami jó pénzt hoz de ezeket a termékeket nem adom el csak akkor és annyit ami ahoz kell ha leáll a piac akkor új növényre tudjak állni és kitudjam kísérletezni mi amit visznek szinte azonnal komfort talajos kérdésedre válaszolván abba hosszűérésűt érdemes ültetni és csak annyi földbe amennyit le tudsz trágyázni és szupitrágyázni na akkor hihetetlenül jól jársz vele
     
    Utoljára szerkesztett: 22.2.15
    MamaMeseKertje kedveli ezt.
  4. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Kata 1939! Ha 1x1 es területbe rakod,akkor sok szupertrágya kell,azt nem lehet gyözni.A komfort jobb és a szuper trágyát megspórolod,egy területre csak 42 vagy 44 kell.Nem mindegy,hogy 200 db vagy 44 db -ot használsz el.
     
  5. tanyasinagyi47

    tanyasinagyi47 Haladó

    Sziasztok, jó lenne még csillag, sok rúna van a Bölcs Tölgyön, 6700 db körül kell az eddig meglévő rúnákra, nem pottyan az égből,
    a könnyebb feladatok pedig gyorsan elfogynak. Nekem hiányoznak.
     
  6. Meellcc

    Meellcc Rutinos

    Sziasztok! Nekem is tetszik az event. Van mindenből elegendő, így könnyedén teljesíthető. A 4-es feladatba beadandó terményeket is előkészítettem. 23 db kókusz kebelkosár, 4 db angóra gyapjú, 1 db ékszer és 5 db birkagyapjú pont kiteszi a beadandó értéket. Így egy pontot sem veszítek és meg lesz a feladat.
    Mindenkinek jó eventet kívánok! :)
     
    Numiz kedveli ezt.
  7. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    az állatok a pajtába vettem 70 kebelkosarat nekem tényleg csak felröpizni kell mert az első 2 nap alatt meg van az eventnövény főleg csatnival meg farmunkással és 1*1-en :D Ez ha nem lesz meg ez az event a végéig a kardomba dőlök :D
     
    csopke1 kedveli ezt.
  8. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Én 1x1ba vetettem a szegfűt, sima vízzel nemrég, kb 2re érik be. Fent hagytam az óriásólakat, mamutokat, meg pár terményest, itt- ott kellett szupertáp, de így minden egyszerre érik, kezdés körülre. Reggel csak a bahamán aratok, ott is terményesek vannak, hegyező, szőnyeges, magas tp-s fák, 2re érnek, reggel megy a hibiszkusz 1x1be, szintén 2re. Sárkánnyal, cukkínis almatortával, csatnival olyan 300 körüli röpire számítok kezdésnek. Kíváncsi vagyok, mennyit tévedek o_O:p:oops:
     
    magdi06 és csopke1 kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia! Egyetértek veled az event nekem is nagyon tetszik, jól összeállított feladatokkal, lazán meg lehet csinálni. Nem fogok kihagyni belőle most sem semmit, mint ahogy máskor sem tettem. A szentjaninak külön örülök több okból is: az enyémeket 1 kivételével elajándékoztam a kicsi szomszédaimnak akiknek nagyobb szüksége volt rá, mint nekem, a múltkori nyereményóllal együtt már újra több lesz a szerint egyik legszebb grafikájú ólból:). Azt viszont sajnálnám, ha, nem kapnánk csillagot, nekem még volna helye. Annak is örülök, hogy végre van mire használni a papagájtollat;). Mindenkinek jó eventezést és sikeres befejezést kívánok:)
     
  10. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Szia!
    én a helyedben vennék 31 db papagájtollat, amiket meg felsoroltál, piacra dobnám... :p
     
    kekmaci75, magdi06, sziszi1965 és 3 más kedveli ezt.
  11. Numiz

    Numiz Fórum veteránja

    Szia.
    Amit itt felsoroltál, az én piacomon eladva a 60.000 csp karcolja most, ezzel szemben 31 papagájtoll csak kb 12.000. A pajta értéket kell figyelni, nem a piaci árát! ( Pajta/ termények- mellette a pajta érték. ) :);)
     
    kekmaci75, sziszi1965, nyuszika215 és 2 más kedveli ezt.
  12. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Én reggel mindent learatok,mert még 10 óráig 200 % TP kapok.
     
    sziszi1965 kedveli ezt.
  13. tszabina6

    tszabina6 Fórum biztosa

    Sziasztok én is mindent előkészítettem, délután haza jövök, indulhat az event:)
     
  14. pifepöfe

    pifepöfe Fórum biztosa

    Sziasztok :)
    Egy kis segédlet az eventnövények érésidejéhez.
    A Fehér ártatlanságot és a Karácsonyi sütit mindig a
    VETÉS előtt kell megenni!!!
    Remélem, hogy legalább olyan jól tudjátok használni a táblázatot, mint én
    :)[​IMG]
    .
    .
     
    Meellcc, sziszi1965, nyuszika215 és 4 más kedveli ezt.
  15. .hangyóca.

    .hangyóca. Fórum ismerője

    Örülök a táblázatodnak, el is mentettem.
    Tegnap sikerült kitermesztenem hagymából a szupertrágya imádatot, aminek nagyon örülök. Jó volna ha valaki összefoglalná vagy belinkelné, hogy pontosan mit kell tenni a nulla érésidő kiváltásához.
     
    sziszi1965 kedveli ezt.
  16. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    Kérlek, az alábbi linket megnyitva tájékozódj: https://board-hu.farmerama.com/inde...-az-eventek-teljesítéséhez.10944/#post-165346

    Játékostársaid tapasztalatait itt olvashatod: https://board-hu.farmerama.com/inde...sítési-tapasztalatok.12057/page-3#post-174876
     
  17. pifepöfe

    pifepöfe Fórum biztosa

    Nos… ez az, ami nem lehetséges :)
    Variációk létezhetnek szép számmal, de sok minden meghatározhatja a 0-ra történő érést. Pl. a sorrend, ami általában víz+trágya+szupertrágya. Amennyiben nem ezt a sorrendet követed tök más eredmény jön ki, mivel mások a %-ok a víznél és a trágyánál, így más óra/perc összegeket fog levonni a program. Az algoritmust csak az ismeri, aki beprogramozta, erre nincs rálátásunk és nem is lesz sosem. Így azt vehetjük alapul ami van, nem is érdemes utánaszámolni.

    Tudniillik, nézzünk egy komforton 60 órás (3600 perces) érésidőt:
    Az érésidőre eleve(az ültetéskor) hatással van a nemesítés miatt meglévő 9%-os koránérő termés.
    Érésidő lett: 3275perc vagyis 91%

    a lehetséges vizezések éréscsökkentésre:
    alapvizezés -20%
    növénynemesítésnél bioimádat vizezés -8%
    növénynemesítésnél vízimádat vizezés -7,2%
    összesen ezzel a 3 vizezéssel lecsökkenthető az érésidő 35,2 %-kal

    NA! de mihez képest??? A 3600-as vagy a 3275 perces időhöz képest?
    Noésakkor… itt abba is lehet hagyni a számolást, mert értelmetlen, mivel sem azt nem tudjuk, hogy együtt vonja le az érésidőből vagy külön-külön, és azt sem tudjuk, hogy melyik alapból vonja le a program. Ezért értelmetlen számolgatni.

    A táblázatot úgy állítottam össze, hogy egyenként/tételesen mindegyiket elültettem
    és a játékban adott időket foglaltam egy táblázatba.

    Érdemes volt vele szórakozni, mert hosszú távon kifizetődő a használata :)
    Nálam minden, ami csak lehet ki van váltva, mégsem megy 0-ra az érésidő a szupertrágyázással,
    a Fehér ártatlansággal és a Karácsonyi sütivel sem,
    csak akkor ha a gesztenyés felhősort is beaktualizálom hozzá.
    Várjuk a Trópusi karnevált egy kis karneváli zenével :music::D:music:


    .
    .
     
    Numiz, magdi06 és almáspite48 kedveli ezt.
  18. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A 0 perces növényhez csak a következők kellenek: kinemesített Szupertrágya imádat bónusz, Karácsonyi süti, Fehér ártatlanság, és a Gesztenyés felhősor, valamint természetesen a Szupertrágya használata. Sem víz sem trágya nem kell. Működik sima és komfort talajban is.
     
    mamszi5107, magdi06, sziszi1965 és 3 más kedveli ezt.
  19. szellorozsa

    szellorozsa Fórum császára

    Szia...Köszönjük:) Nahh ezt feljegyeztem..megjegyeztem:)
     
  20. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Egyébként tényleg érdekesek ezek az érési időt csökkentő dolgok...mert, ha szépen sorba kap mindent a kinemesített növényed, akkor sem közelíti meg azt az időt, amit a százalékok alapján kellene...a felhősorral viszont igen, ami szintén érdekes, mert ha még azt is hozzáadjuk, akkor már "elültetni se kellene a növényt " és kész lenne...én egyszer elkezdtem kiszámolni, hogyha összeadom az érés csökkentőket, akkor milyen idő jön ki pl.: a szegfűre...sajnos már nem emlékszem, hogy mennyi lett az ideje, de akár hogy számoltam, sehogy sem jött ki jól, mindig több lett, mint amennyinek kellene lennie....egyébként tényleg jó lenne azt tudni, hogy az alapidejéből vonja-e ki mindig az újabb és újabb százalékokat, vagy a már csökkentett időket veszi figyelembe.....az evenetet várom, nekem tetszik, és nem megerőltető....viszont nem hiszem, hogy 2 nap alatt végzek vele...annyira nem sietek...de még eldöntöm...mondjuk egyedül a bahamán lesz kész időre az elültetett növényem komfortba, a farmos részen kicsit benéztem és este 7-re lesz meg szupitrágya nélkül a szegfű,de addig majd szaporítom a bahán...egyébként lehet, hogy megint csinálok 2-3 kör 0 perces szegfűt a felröpik érdekében, de mivel kevés a mamutfám, így most már gyűjtögetni kellene, mert csak 500 körüli mennyiségem van...és az nem sok...jöhetne a gőzös...lenne mit felrakni rá...:)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.