Traktorosok csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 23.11.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    52 lépéssel kell kevesebb, ha nem akarsz + kitehetőket és a "fekete lángot"

    Arra nem gondoltam, hogy a versenyzőket külön válasszam, pedig nyilván nem lehet átvinni a maradékot...elnézést.:( Én nem termelek evenntnövényt, ez már biztos. Pajtát töltök, a végén, ha nagyon kell, pár kör komfort szegfű is megteszi -0 perc nincs, meg annyi sztrágya se, de 2-3 kör 88 komfortkockás bulira azért fussa:oops: Sok sikert mindenkinek:D
     
  2. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szerintem mindenkinek meg kell találni a saját verzióját.
    Azon kívül nem kell sem nulla perces, sem hókuszpókusz. Többszöri átolvasásra a vegyes megoldás tűnik üdvözítőnek.
    Bárki le tudja termelni egy folyamatos rózsával az 1216 db felröpit. És a Baháról még nem is esett szó.
     
    OJani, hűha, -skorpio1977- és 10 más kedveli ezt.
  3. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Táblázatot javítottam, elnézést kérek ha valakit meg vagy összezavartam. ;) Az orvosi költségeket természetesen állom;):).
    Nem vagyok egy Pataki fejszámolóművészxDxD.

    Jó eventezést, sok felröppenőt kívánok:).
     
    ZitaGAZDA03, fpat, nemethpgabi és 38 más kedveli ezt.
  4. pormacska1

    pormacska1 Fórumfelvigyázó

    Sziasztok,nem tudom,hogy volt már-e ilyen lehetőség csak felröppenőkkel megoldani az eventet,de egy biztos én maradok az 1216 db felröpi letermelésénél:D:D:D:D.Bár némi szuper trágyám bánni fogja:(:(:(:(,de összességében inkább ezt a verziót választom ;);););),mert az eventnövény termelgetéstől mindig kiráz a hideg:wuerg::wuerg::wuerg::wuerg:.
     
    milkabika, meszimarsi, Cyra65 és 22 más kedveli ezt.
  5. demeter01

    demeter01 Járnitanuló

    Sajnos nem fog ez az event sem sikerülni... Annyi felröpi a világon sincs, hiszen nem tudok 0 percezni, és nem tudok túl sok időt a farmon tölteni... Valameddig eljutok, de ez sem lesz befejezve, mint az összes sok felröppenőt igénylő... Vásárolni nem tudok... De elindulok, hátha... Talán vannak csodák....
     
    OJani, balektos, milkabika és 12 más kedveli ezt.
  6. Bolgár80

    Bolgár80 Fórum ismerője

    Üdv!

    Nagyon érdekes event, mindenképpen az 1216 felröpi az egyszerűbb és kifizetődőbb. Azért 18.000 eventnövényt letermelni nem egyszerű (bár 1x1+ Répás-almás minden területen igazából kivitelezhető 6 nap alatt - de azért kell hozzá, hogy ezekre az időkre az ember fel is tudjon lépni aratni). A felröpi sem egyszerű, de szerintem könnyebb. Illetve, szeretnék kérdezni a profiktól, de akár admintól is (és akkor kiderül számomra is melyik a könnyebb): Az eventek felröppenőit mi alapján kapjuk? Az érési idő számít vagy a tp nagysága? Esetleg vegyesen? Ezt sosem értem. Ha számít mindkettő, akkor meg kell próbálni az első aratást a leghosszabb érésűvel, plusz ólak és társai, feltuningolni tp bónuszokat adó termékekkel és ha eléri 150-200 környékét, akkor nem lesz gond..

    Előre is köszönöm a válaszokat, amúgy tetszetős kis event.:)
     
    hűha, Kukackukac, -skorpio1977- és 13 más kedveli ezt.
  7. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Szia!

    Azok mindig vannak;). Nem kell farmot bontani, ha tudsz már komfort talajon ültetni / 60.szint felett / növényeket akkor érdemes azzal próbálkozni. Több felröppenőt ad, nem köt a farmhoz.

    Az alap érésidő ami számít.
     
    fpat, meszimarsi, Coff66 és 20 más kedveli ezt.
  8. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Na igen, akinek nem szükséges, még kíváncsiságból is max. 1 db 2x2-be veti el, hogy mégis lássa, milyen beérve.:D Mivel jó ideje nincs röpigondom, én is kihagyom az ültetgetést. Pont rengeteg fa van kint, meg terményesek, adok nekik egy esélyt, ha jól adják, még a szegfű-gyömbér is kimarad;)
     
    meszimarsi, Coff66, -skorpio1977- és 10 más kedveli ezt.
  9. pormacska1

    pormacska1 Fórumfelvigyázó

    Nálam is a terményes ólak a nyerők,meg némi fa.Mostanában egy-két eventnél előfordul,hogy diszkriminálták a terményes ólakat amit eléggé nehezményeztem,nem is értem igazán miért van szükség rá.Megnézném azt a közfelháborodást amikor mondjuk bejelentenék,hogy a fák nem adnak felröpit.
     
  10. Zsémbes-banya

    Zsémbes-banya Fórum elő legendája

    Sziasztok! Látom mindenkinél beindultak a kerekek!
    Némi latolgatás után úgy döntöttem én is, hogy pár körrel rásegítek a felröppenőkre, néhány kör eventessel még egy kicsit, aztán visszapakolom a csp-csináló ólakat és fákat! Már éppen kezd valahogy kinézni a pajtám, ezért szeretném viszonylag gyorsan letudni az eventet. Mivel ahhoz nincs türelmem, hogy csak a felröppenőkre várjak, marad a vegyes megoldás.:)
    Az a gondom, hogy kevés a sz.trágyám, ezért csak pár kör nullás fér bele.:)
     
    ZitaGAZDA03, hűha, Kukackukac és 16 más kedveli ezt.
  11. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

  12. elida53

    elida53 Haladó

    A táblázat jó !!!
    Ez alapján kiszámolva (103 bio-hoz kell : 1133 felröpi. 52 prémiumhoz kell : 1040 felröpi), semmi értelme event növényt ültetni és bio-kat keverni, mert akármelyik bio-t választjuk, alig pár darabbal kevesebb felreppenő kell, mintha egyáltalán nem ültetnénk event növényt.És az event növény ültetése helyett lehet ültetni több felröpit hozó növényeket, így böven bejön a hiányzó felröpi.
     
    1998xD, -skorpio1977-, heureca3 és 5 más kedveli ezt.
  13. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Még egy kis fogódzó előzetes, ill. menetközbeni latolgatásokhoz:

    Az event erősségét megbecsülhetjük előre a teljes felröppenőszükséglet és a teljes eventidő hányadosaként.
    Ez a mutatószám esetünkben (alap verzióban) 1216db/144ó=8,444444.
    Ez alapot adhat összevetésekre (már ha feltételezzük, hogy a felröppenpk minden eventben kb. ugyanúgy jönnek) - így például: a Bingó eventben 700 felröppenőt kellett gyűjteni 144 óra alatt. Ez egyik megközelítésben uszkve feleolyan erős, mint a mostani (4,861111), másik megközelítésben az lehet nyugodt, akinek - ha vissza tud emlékezni vagy fölírta - kb. 516 felröppenő szentjánosbogár-zászlója maradt beváltásra.





    Az event során saját haladásunkat megítélhetjük egy a fejlődési taktika topicban Dyny gazdatársunk által újra elővett, eredetileg -gadget- gazdatársunktól származó, CateW gazdatársunk által korrigált képlettel:

    ST (SumTotal): Eventhez szükséges összes felröppenő száma - jelen esetben ez alapból 1216
    I: Teljes eventidő - jelen esetben ez 144 óra
    X: Az eventkezdéskori első aratásra kapott felröppenők száma - ez holnap kiderül mindenkinél
    Q: (ST-X)/I = óránként ennyi felröppenőre van szükségünk a továbbiakban (ezt holnap mindenki magának számíthatja ki, a saját X értéke ismeretében)
    AF: Aktuális felröppenőszám, vagyis ami éppen rendelkezésünkre áll (ha dobtunk be az eventbe, akkor azt is beleszámítva) - ez ugye folyamatosan növekszik és perpill mindenkinél 0 (REMÉLEMxD)
    HI: Eventből még hátralévő idő - ezt az eventórára pillantva megtudjuk, amint elérhető lesz...
    M: "Mágikus" szám (ami valójában a célteljesítéshez szükséges időt jelenti:))

    És akkor a képlet:
    M=(ST-AF)/Q

    Eztán rá kell pillantanunk az eventórára, ami megadja a hátralévő időt (HI):
    Ha M>HI, akkor több időre van szükségünk, mint a emnyi hátravan, tehát rá kell kapcsolnunk, mert nem leszünk kész (elő kell venni a gesztenyés felhőt, vagy amink éppen van - adott esetben pl. elkezdhetünk eventnövényt termeszteni bio üzemanyagokhoz is);
    ha M=HI, pont jók vagyunk, és passzentosan készen leszünk a végére, ha mindent a korábbi rutinunk szerint folytatunk tovább, de azért oda kell figyleni;
    ha M<HI, akkor kevesebb idő alatt is elkészülünk, mint amennyi hátravan, tehát hátra lehet dőlni (persze csak annyira, hogy a relációs jel ne kerüljön tükrözésre...8):music:).
     
  14. pormacska1

    pormacska1 Fórumfelvigyázó

    Nem árt a legendát fullra fejleszteni,az nagyon sokat segít.A leghosszabb érési idő számít a felröppenőknél.
     
  15. brummika

    brummika Aktív író

    Én is kihagyom első sorban a vetést. Ma hosszút ültetek, és reggel nem aratok le, csak 2-kor. Kíváncsi vagyok hogy lehet haladni vele. Ha nem jól jövök ki, elkezdem félidőnél vetni az eventnövényt.
    A fák adta magas számú felröpiben nem vagyok annyira biztos, miután az utolsó felröpis eventnél a bahán jobban adott a gyömbér, mint az esőerdő teli pakolt fákkal. Most van kint pár terményesen is, majd látom mi adja jobban.
     
  16. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia !
    Az event cirka 7 napos lesz. Nincs nullaperces hókuszpókuszod és időd sem. Ültesd mindig azt a gazt, amit munka, vagy más időhiány miatt le tudsz szedni időben, ha 12 óra elfoglaltságod van, akkor vess olyat, ha van pár szabad órát , ültess rövidebbet. A szigetet és az esőerdőt rakd teli fákkal. Szerintem 7 nap alatt összejöhet annyi felröpi, ami az event befejezéséhez szükséges, csak kicsit előre kell tervezni, meglátod sikerülni fog.
     
    ZitaGAZDA03, hóóvirág, icus08 és 17 más kedveli ezt.
  17. pormacska1

    pormacska1 Fórumfelvigyázó

    Nálam az előzetes tesztelések alapján, 190-210 felröpi várható az első aratáskor.
     
    brummika, sziszi1965 és Baby72 kedveli ezt.
  18. LongNight

    LongNight Fórumgróf

    Na és hány éves a kapitány??xD:D
     
    hóóvirág, icus08, milkabika és 21 más kedveli ezt.
  19. Baby72

    Baby72 Fórum elő legendája

    Na, azt én már nem kérdezem mert tudom:D:D;).
     
    fpat, hóóvirág, meszimarsi és 9 más kedveli ezt.
  20. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Még alig ocsúdtunk föl, hogy most is kapunk "fölös" kitehetőket, de Neked már megint a cserenapokon jár az agyad?!?!?!:mad:xD
     
    hóóvirág, icus08, Kata_rzis és 17 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.