Traktorosok csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 23.11.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Láttam egyszer egy westernfilmben,
    Cowboyok ültek a szivarfüstben,
    Néha...egymásra lőttek....

    Annyira egyszerű, amiről írsz és olyan mérhetetlenül bonyolulttá teszed, mintha a 14-ik tizedes szám is fontos lenne, mint mondjuk a Holdra érkezés esetében. Bár szerintem ott is a 6-ik tizedes után, ha kerekítenek, nem kell félniük a lapítástól.
    Gyerekek! A mágikus szám megmutatja, hogy jelen event esetében napi 3-4 aratás kell (rózsa, repce, spárga, karfiol, eventnövény stb.) Osszátok be úgy időtöket, hogy reggel, délben este egy-egy aratás beleférjen. Holnap délutánra mindenki rakja fullra a leghosszabb növényével a farmot, meg lehetnek jó kis XXL fák, esetleg magas TP-jű ólak.
    Vasárnapra mindenki elfelejtheti, hogy volt event.
     
  2. hamuska

    hamuska Fórum ismerője

    Szervusztok! Végre lehetőség nyílik kosár vásárlására SMS-ben. Kis kosár ára 295 Ft, ha SMS-sel veszem,akkor 762 Ft. Ez így nagyon nincs jól,esetleg csak akkor,ha 2 kis kosarat kapok. Hogy is van ez? Előre is köszönöm a választ.
     
    milkabika, magdi06 és sziszi1965 kedveli ezt.
  3. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Az az sms olyan mintha farmaranyat rendelnél, ugyanaz a kivitel, ezért kerül ugyanannyiba. Ez technikai kérdés.
     
    sziszi1965 és iboly54 kedveli ezt.
  4. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    A mobilcégnek is jár valami. Tudod, így van ez...
     
  5. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Nekem, ha nagyon rákészülök 230-270 között szokott lenni... de ez általában, 1 bahányi komfort gyömbér meg 2 terület komfort szegfű, esőerdő csak fák, abból teljes aratás 40 körül ad, plusz a beidőzített tölgyes, 4 mamut, 5 óriás, hosszú pinkek, hosszú narancs és piros terményesek...most a komfortok elsőre biztos kimaradnak, ha a 200at elérem, akkor 4 napig marad minden így , ahogy van, kiárultam az összes fatermésemet és terményemet:D hét végén meg majd lesz egy kis komfort, hogy ne húzzam el nagyon;)
    Mellesleg megint nem néztem meg a nyereményeket, szóval megyek átnézni az ismertetőtxD tök jók! a 4. ellenfél jókat ad...5 AB, 30 sztáp. a 3. is jó, bár a 2 kupon elég karcsú... de a titkosok mindig jók, meg a többi is jól jön. A tp-k, csp-k, btp-k összeadása másra vár, de hátha valaki megcsinálja...örülnék.
     
    Utoljára szerkesztett: 23.11.15
  6. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Ne fáradj ! Egyetlen nyeremény sincs, csak jutalmak.
     
    hóóvirág, -skorpio1977-, hűha és 6 más kedveli ezt.
  7. mebajah

    mebajah Fórum császára

    Jó kis matekóra.Ezt kijegyzetelem.
     
  8. iboly54

    iboly54 Fórum elő legendája

    Köszönöm Neked a javítottat is:inlove: nekem nem volt kedvem számolgatni, sokat segített:)
     
    hóóvirág, -skorpio1977-, Dyny és 2 más kedveli ezt.
  9. hamuska

    hamuska Fórum ismerője

    Kedves EAST17! Megértem,hogy ugyanaz a kivitel,de a technikai kérdés részénél semmi akadálya nem lenne,ha a játék készítői 2 kosarat utalnának egy db SMS-ért.Ezt nem tudom a panaszkönyvbe áttenni, de jelezni lehetne feléjük.Nem egy esetben az utolsó pillanatban és azon túl is változtattak az event menetén. Tudom,mérlegelhetek,mi éri és mi nem éri meg, de nem lesz bolond,aki így rendel.Kaptam is és nem is.
     
    hóóvirág, milkabika, Gio és még 1 ember kedveli ezt.
  10. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Valóban nem túl vonzó. Az észrevételt továbbítjuk, a döntés majd onnantól a központon múlik, de nem ismerjük a többi országban az sms-farmarany és kosár árakat. Amennyiben máshol a 2 ár (kosár euró ára és 1 sms) jóval közelebb vannak egymáshoz, akkor nem valószínű, hogy csak a magyar játékosoknak megváltoztatnák ezt.
     
  11. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Ha valaki nem fér a bőrében, valószínűleg cserélni akar. Bár a kígyók lehet, hogy másképp gondolják....
     
    hűha, Gio, Magdusnéne és 3 más kedveli ezt.
  12. LongNight

    LongNight Fórumgróf

    Rólam mintázták a viccbéli Mórickát: mindig csak "azon" jár az agyam..;):D
    De ez a számítás..:p, sokkal könnyebb volt a matek érettségi ennél..:oops:xD
     
    times84, kekmaci75, Gio és 6 más kedveli ezt.
  13. Zsémbes-banya

    Zsémbes-banya Fórum elő legendája

    Neked!:p;)xD Még ma is kiver a víz ha rágondolok, és ha nem szeretnek annyira a tanárok a töri és magyar haladásom miatt, szerintem soha nem lett volna érettségim az egy nyavalyás matek miatt!:oops: Brrr. Elnézést kérek azoktól, akiknek ez volt a kedvenc tantárgya!:)
    Azért megértettem ám (majdnem) minden számítást az eventtel kapcsolatban, és végeredményében kijött nekem is, hogy majd úgy csinálom, ahogyan tudom.;)xD
     
    Utoljára szerkesztett: 23.11.15
    hóóvirág, -orgona-, meszimarsi és 19 más kedveli ezt.
  14. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Én elnézem neked.
     
    hűha és Zsémbes-banya kedveli ezt.
  15. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Én termelném az eventnövényt is, de nem értem a leiratot, hogy 2 kameliát ad? Vagy talán elnéztem valamit??:oops:
     
    bindi5454, Ananke és benedekbobe63 kedveli ezt.
  16. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Meghánytam-vetettem magammal a taktikákat, én vegyes meghajtást alkalmazok: vetek eventnövényt is, megnézem hogy adja a felröpit, pajtát is töltök, és ha kell, nullapercezek is. Vétek lenne 1200 szuperkakit elnullázni, ha nem muszáj! Azt se felejtsük, h az utolsó napokban mindig felcsavarják a felröpit. :D:inlove:;) Most is úgy készülök neki, mint legtöbbször: Komfortba vetettem a leghosszabb (alap)érésű növényeimet, szupertrágyával + a fák, és mammutok. Aztán meglátjuk... Indulhat a futam! 8)
     
    hóóvirág, -orgona-, meszimarsi és 11 más kedveli ezt.
  17. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Szia!
    Köszi a számítást. Adataidat felhasználva, némileg kerekítve, hogy egyszerűsítsem egy kicsit a dolgot, tehát óránként szükséges 8,5 db felröpi, ez egy napra (vagyis 24 órára) vetítve 204 db. Nincs más dolgunk, mint naponta 14 óra körül ellenőrizni, hogy összejött-e egy nap alatt a 204 db trambulin (vagy mi ez?) Turbolina, bocsika. xD Ha sikerül kezdésre egy 200 db-os kontingest összehozni, már javult a helyzet, hiszen a továbbiakban egy nap alatt már mindössze 160-170 db körüli Turbolinát kell összeröptetnünk.
    Én a magam részéről úgy hagyom a farmot, ahogy most van, kb. 2 napig várakozó állásponton leszek, gyűjtöm és számolom a Turbolinákat, ennek függvényében döntök majd, hogy bevetek-e néhány kör nullapercest, vagy átrendezem a farmot és hosszú érésű növényekkel ültetem be. Szupertrágyát nem szívesen áldoznék, csak ha nagyon muszáj.
    Ja, igen, a hátradőlés! Azt valóban óvatosan végezzük, mert ha megfordul a relációs jel, a hátunkba fúródhat. ;) :inlove: (Én kérek elnézést! xD)
     
  18. Zsémbes-banya

    Zsémbes-banya Fórum elő legendája

    Vagy...., ha ezt a balesetet még el is tudnánk kerülni, az is elég blama ha alulról nézve - ahonnan ugye minden nagyobbnak látszik - többnek látnánk a felröpinket a valósnál, később jönne aztán a koppanás.
     
  19. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok! Valaki összesítette, hogy mennyi mit kapunk a felröpinkért? Nekem egyenként kevésnek tűnik a táblázat alapján( bár sok kicsi sokra mehet ), s a felhősor sem egy egetverő durranás, ha mégsem lesz elég a felröpi. Nekem nincs kedvem eventgazt ültetni most, mindenképpen felröppenőt gyűjtök. A gombásban is 1500 jött össze kb. Köszi, ha ideteszi aki összesítette.
     
  20. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Sziasztok, akkor számolás kicsit más táblázat formájában:

    Event fullosan:

    Turbolina 176 240 260 284 256 1,216
    Lepes 44 60 65 71 64
    Kamelina 2,775 3,700 4,070 4,440 4,070 19,055
    Turbolina 165 220 242 264 242 1,133
    Napraforgo 375 500 550 600 550 2,575
    Lepes 44 60 65 71 64
    Bio uzemanyag 15 20 22 24 22
    Kamelina 2,880 3,600 3,960 4,320 3,960 18,720
    Turbolina 160 200 220 240 220 1,040
    Napraforgo 400 500 550 600 550 2,600
    Lepes 44 60 65 71 64
    Premium uzemanyag 8 10 11 12 11
    Event, utolsó versenyzőnél csak a felhősorig:

    Turbolina 176 240 260 284 48 1,008
    Lepes 44 60 65 71 12
    Kamelina 2,775 3,700 4,070 4,440 740 15,725
    Turbolina 165 220 242 264 44 935
    Napraforgo 375 500 550 600 100 2,125
    Lepes 44 60 65 71 12
    Bio uzemanyag 15 20 22 24 4
    Kamelina 2,880 3,600 3,960 4,320 720 15,480
    Turbolina 160 200 220 240 40 860
    Napraforgo 400 500 550 600 100 2,150
    Lepes 44 60 65 71 12
    Premium uzemanyag 8 10 11 12 2
    Azért a második táblázatban jól látható, hogy ha csak a felhő sorig akarunk elmenni, akkor a 15 ezer eventgaz, 860 felröppenő, plusz egy kis napraforgó nem tartozik semmilyen "Mission impossible" kategóriába, teljesen normális mennyiségek egy 1 hetes eventbe:)

    Az eventgaz mindent lepucolva megvan 6 aratással, ez 6 órás növénnyel számolva 2 nap RA csatnival természetesen, napi 3x aratással, utána pedig mehetnek ki fák, hosszú ólak, hosszú érésű növények, kinek mi tetszik.

    Ha pedig nem akarunk eventgazzal gyötrődni, szerintem az 1008 db felröpi szintén nem kellene gondot okozzon Élő legendával, kupákkal, és megfelelő aratással.

    Magam részéről nem hinném hogy eventnövényezek, de várhatóan kénytelen leszek nulla-percezni, mert nálam kütyük vannak kint, és ha nem akarok farmot bontani, egyáltalán, akkor nem valószinű, hogy meglesznek a felröpik.
    Viszont nem sietek el semmit, szépen megnézem mennyi jön be, aztán a végén felpótolom majd a szükséges felröpivel, szigorúan annyi, amennyi kell, mert pazarolni nem akarom a kis zöldikét.


    Vélemény: nekem nagyon tetszik ismét az event. Többféle módon is megoldható, ha valaki nem akar plusz kitehetőket, akkor teljesen normális 1 heti event, nekem farmot sem kell bontanom:D:D majd kipótolom a felröpit a végén, szóval nagyon tetszik hogy megint adnak választási lehetőségeket8)
     
    hóóvirág, Magdusnéne, csio70 és 25 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.