Unity alapú játék csevegője | Archívum

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 9.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórum veteránja

    Pontosan igy van. Végül másfél óra mulva be tudtam lépni, de csak addig mig learattam, utána lefagyott. Kilépés visszalépés, 10 perc bentlét után lefagyott. Kilépés, belépés. Bementem a gazdaboltba, hogy megnézzem a szezonális árucikkeket sikerült belépni de üres, nem mutat semmit. Most amig ezt leirtam ismét lefagyott, de nem csak a játék maga hanem itt a fórum is lefagyott. És 5 perc telt el mig ujra beindult.
    folyt.: Érdekes módon az event alatt nem fagyott le. Tehát nem a játékosok gépe a rossz (bár elvétve ritka esetben van ilyen) a játékkal van baj. És nagy baj van vele. Mondhatom úgy is: minden jó csak a torka véres.

    Ui.: Sajnos az első lefagyások óta vagyis negyed egy óta a helyzet semmit sem változott. Azóta is folyamatosan 5-10 percenként fagy le a játék. Semmi más nem fagy le csak a játék, tehát nem a gépemben és nem a netemben van a hiba. Most már csak arra leszek majd kiváncsi, hogy holnap eventkezdéskor is lefagy majd? És az event alatt is? Mert az igencsak érdekes, hogy amig nincs event addig lefagy ha event van akkor meg nem?
     
    Utoljára szerkesztett: 4.5.21
    amina032002, forraifk és Fatther kedveli ezt.
  2. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Lefagyás: Nálam a játékban semmi sem fagyott le, simán elvégeztem a reggeli aratást egy F5-ös frissítéssel megúsztam a teendőket :)
    Jöttem ide a fórumra, írtam a Sámlira a hozzászólásomat a fórum úgy lefagyott, hogy semmire sem reagált a gépem, újra kellett indítanom, hogy be tudjam fejezni a hozzászólásomat és elküldeni. Még szerencse, hogy szinte teljesen épen megőrizte a rendszer, nem sok plusz munkát adott azzal, hogy újra kellett volna írnom mindent..
    Nem hibátlan a játék sok kívánnivalót hagy maga után, de a fórummal motorral is valami gond van, vagy a szerver volt túlterhelt az érettségik miatt, nem tudom, csak tippelek :)
     
    Samborg, GA-BI-O-Farm és HéricsBáró kedveli ezt.
  3. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusztok!
    Csak költői kérdés, mert tisztában vagyok vele, hogy nincs információtok a Unity/WebGL tökéletes működésének idejéről. Azt viszont nem értem és valaki elmagyarázhatná, hogy egy teljes géptakarítás után (CCleaner és WiseCare365) egy termőföld learatása után miért mutatja a Bahamarama szigetén a régen kiváltott föld területet még mindig lezártnak? Íme a kép róla :[​IMG]
     
  4. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szervusz franyo121!
    Nem találkoztunk ilyen hibával, pedig mi is játszunk, eventezünk rendszeresen.
    Kérlek próbáld meg másik böngészőből megnyitni a farmodat, lehet hogy ott nem jön elő ilyen hiba.
     
  5. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Április 9-én jártam így én is. Akkor az egyik topikban meg is írtam. Onnan egy kis részét most idehoztam.
    -----------
    ... Aratok, vetek, elmegyek a Zuhatagok szigetére, majd utána következik az ültetvény. Egy részét le lehet aratni, de egy részét nem. Akármit akarok csinálni jön a mantra: Válasszak, hogyan akarom a Zuhatagok szigetének a területét növelni? Próbával, vásárlással...... ÉÉÉÉN? Nem is ott vagyok! Hiába akarok átmenni más területre, nem enged. ...
    -----------
    Másnapra rendbe jött anélkül, hogy abajgattam volna a gépemet. ( De biztosan csak álmodtam az egészet. Tőlem kitelik.)
     
    Koppi, Fatther és franyo121 kedveli ezt.
  6. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusz!
    Köszönöm szépen a hozzászólásod! Havasi_Gyopár válaszából kezdtem azt hinni, hogy csak az én gépen képes ilyen huncutságra és nem a Unity kliens viccelt meg.
     
  7. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szervusz!
    Sajnos előfordulnak időnként megjelenítési hibák, amelyek esetenként másik böngészőben nem mutatkoznak, azaz ott hibátlanul működik a programunk.
    Ez sok esetben összefügghet a böngésző frissítésekkel is.
    Te is régi játékos vagy, bizonyára emlékszel rá, hogy voltak olyan esetek még a Flash idején is, amikor egy-egy böngészőfrissítés megakasztotta a játékot olyannyira, hogy a hiba topikokban heteken át erről panaszkodtak a játékosok. És aki visszatöltötte a korábbi böngészőverziót, vagy áttért másikra, annak helyreállt.
    Ebből is látni, hogy az informatika nagyon hasznos és csodás dolog, de ugyanakkor sérülékeny is.
     
    inanna11 és franyo121 kedveli ezt.
  8. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusz kedves Havasi_Gyopár!
    Már ott tartok, hogy a letöltött kliens mellett a CCleaner Browser-t, Microsoft Edge-t, Mozilla Firefox-t használom felváltva. Minden belépés előtt a két tisztítóval (CCleaner és a WiseCare365) pucolom a gépem. Mivel nem vagyok számítógépes szakember így sejtelmem sincs, hogy a böngésző vagy a kliens okozhatja a jelentkező megjelenítési hibát. Elnézést kérek, ha a tudatlanságom többlet munkát okoz a moderátoroknak.
     
  9. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia franyo121!
    Informatikai szakembertől származnak azok a tanácsok, amiket mi itt megadunk felétek.
    Én abszolút nem nevezném tudatlanságnak, amikor írsz a problémáidról, inkább úgy értelmezem, hogy hajlandó vagy új ismereteket szerezni a célod érdekében, és nem mindig másban keresed a hibát, hanem az okokat és azok lehetséges elhárítási módját kutatod.
    Sajnos közvetlen segítségadásra nincs mód, és kapacitás sem lenne rá, és őszintén szólva nem is a mi feladatunk, vagy kompetenciánk.
    Bízzunk benne, hogy ahogy a Flash-nél is egy idő után kikoptak a hibák, ennél is előbb-utóbb bekövetkezik ez az állapot.
     
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Én maradi vagyok. :D Mindig ragaszkodok a régi dolgokhoz, ameddig tudok. Jelenleg nem engedek firefoxból. Most, hogy újabb lett a gépem már jobban szalad a játék. Van, hogy Zuckerberg kér tanácsokat tőlem. :D ;) Ma nekem is volt gond, hogy hazaértem. Ilyenkor először újraindítom a böngészőt, ha nem jó, akkor a gépet és ha az sem segít privátból lépek be. A kliens nekem nincs is letöltve, nem is szándékozok azzal játszani. Az én véleményem az, hogy itt már nem a mi készülékünkben van a hiba.
     
    kisvirág, Sauvage, Fatther és 9 más kedveli ezt.
  11. vizor128

    vizor128 Haladó

    Egy pozitívum!
    Visszajött a zöld link ami a piacra mutat ha elfogy a trágya. Most már újra egy lépésből a piacra léphetünk a trágyavásárláshoz, mint régen. :D:inlove:
     
    Fatther, Fuhur és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Úgy tűnik a levelező rendszer megjavult;) Nem vakon írtam:music:
     
    kisvirág kedveli ezt.
  13. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Ide hoztalak, itt nem fenyítenek meg bennünket. :D
    Olvastalak és nálam sokszor vannak az említett problémák, sőt fokozni is tudnám, pedig az én gépem már vetekszik a NASA- nál használtakkal. :D ;)
    Viccet félretéve. Én csak firefoxot használok, semmi mást. Amikor már nem bírok vele, privát böngészőn lépek be és azzal működik rendesen. Azért az hozzá teszem, hogy erre egyre ritkábban van szükségem.
    ____

    Arra lennék kíváncsi, hogy akik ezen a játékon dolgoznak, ők régi motorosok lehetnek, vagy voltak váltások!? Főleg az átállás környékére gondolok. Erre talán Kazi tudna válaszolni.. ;)
    Sziasztok!

    Szerintem ez nem pont az ötletesbe való, amire Pekudli is gondol, hisz a Flash alatt azok tökéletesen működtek. Értem ez alatt, hogy ahogy írta is, ha pl. sárgaborsót ültetek a farmon, akkor a többi területen ne kelljen végig lapozni ismét. Üzenetküldésnél ha mondjuk egy ajándékra duplán kattintottam, akkor végig tudtam küldeni a napi ajándékot mindenkinek. Nem kellett újra kijelölni. Még lehetne sorolni. Nem hiszem, hogy olyan bonyolult ezt megoldani.
    Bocsánat, hogy ide hoztalak benneteket! ;)
     
    Utoljára szerkesztett: 8.5.21
    GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  14. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórum veteránja

    A mai napon újrakezdődtek a lefagyások a Mac-es gépen Safarival és firefoxal egyaránt. Először azt hittem a netemmel van a baj, mert eddig ha event volt nem fagyott le, de nem, mert minden más tökéletesen működik, Kb. negyed óránkánt fagy le a játék, majd egy kis idő múlva újra elindul. És már rengetegszer leirtam, hogy a gazdaköri feladatok nem jelennek meg. Csak akkor ha bemegyek abba a részbe ahol azt mutatja milyen feladatok vannak készen, majd utána rálépek a teljesithető feladatokra. Csak akkor jön elő hogy milyen feladatok vannak.
     
    verda kedveli ezt.
  15. -bobe55-

    -bobe55- Törekvő

    A kliensel való játék siralmas!!! Nem tölt be csak sokára, nem jelentek meg a dekorok az event teljesitése után hiába inditottam ujra! A böngészős játeknál sikerült csak meglelnem!!! A vonat a kliens játéknál nem jelent meg az expressnél!!! Mindez a mennyegzős eventnél...és nem jelent meg a pár sem a játék befejezésével, olyan mint a leirásban szerepel. Üres a tér!!!!
     
    Fatther és soresne kedveli ezt.
  16. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Hai az esküvős eventnél szeretnéd látni az esküvős képet a kliensben, akkor az egyik kiváltott képrészletre kattints rá ... A képrészletek kattintásával be tudod rendezni a képet, az esküvőt, ahogy szeretnéd.
    Probléma esetén ellenőrizd a net sebességét, illetve a gép kikapcsolását és újra indítását is megteheted.
    A vonat egyébként működik rendben.
    Ha pedig Nálad működik a játék webes verziója, nem szükséges erőltetned a klienst.
     
  17. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Nálam már csapatban dolgoznak.. :D
    [​IMG]
     
    Fatther, juliannakoczkas, Fuhur és 4 más kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó reggelt!
    Minden reggel aggódva lépek be... Mi lesz ha eltűnik a farm közepéről a cumi...:music:
    De ma is meg van... kísér minden területre... még a térképre és a városba isxDxDxD
     
  19. .hangyóca.

    .hangyóca. Fórum ismerője

    Sziasztok!
    Fél év után még mindig meg sem közelíti a játék a flash alatti játék szintjét. Most éppen paradicsomot akartam vetni, és hagyma került a földbe. Még csak nem is egymás közelében vannak. A piacon ha véletlenül ketten kattintunk ugyanarra a tételre, akkor garantált a lefagyás. Eladáskor minden tétel után visszaugrik az elejére. A reggeli aratást jó ha két F5-el megúszom, a 10 perces bónuszoknak sok értelme nincs. A cumi a terület közepén már már természetes, de van úgy, hogy a felkiáltójel is megjelenik, és egymást félig takarva mindkettő ott csücsül. Mondjuk ez a legkisebb gondom. De hogy fél év után is még itt tartunk, elkeserítő. Most már ott tartok, hogy több bosszúságot okoz, mint örömet ez a játék. Akkor meg kár erőltetni. Egyre több régi, fizetős játékos távozik, az újak nem hiszem hogy kompenzálnák a bevétel kiesését. Kinek jó ez?
    Egyre inkább érik bennem az elhatározás, hogy el kéne engednem ezt az egészet. >:(
     
    Fatther, éva5111, fankostepsi és 5 más kedveli ezt.
  20. Ecóka1

    Ecóka1 Fórum ismerője

    Ismerős, nálam is gyakori a közös munka!!
     
    zsani_apja és -Holdfeny-. kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.