Vadonatúj ötletek - ÚJ

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Kulturegér

    Kulturegér Aktív író

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e az, hogy amiből 0 db van a raktárban, akár állat, fatermés, nővény vagy bármi, az is ki lenne írva amikor megnézem a pajtában. A mennyiséget választom ki és oké, hogy ki van írva, hogy miből van a legkevesebb, de az nincs, hogy miből van 0. Köszönöm szépen a segítséget.
     
    Ecóka1, zergekutya, nolina1965 és 10 más kedveli ezt.
  2. Ananke

    Ananke Rutinos

    Jack boltját jó lenne hónap közben is elérni. Fel lehetne tenni a kisértetjárta kúriára ha ez megoldható:)
     
    nolina1965, Ribiszke, imifiu és 5 más kedveli ezt.
  3. kerolajn64

    kerolajn64 Járnitanuló

    Sziasztok! Idáig sokat játszottam tableten. Sajnos az ottani böngészőt levették. Sokat utazom, és így nem maradtam le játékokról. Mikor lesz lehetséges újra táblagépen játszani?
     
    zigus kedveli ezt.
  4. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    Jelenleg is lehet játszani tableten. Mindössze annyi feltétel van, hogy a Flash Playert képes legyen futtatni.
    Vannak olyan böngészők amelyek beépített flash lejátszóval rendelkeznek, ezekre érdemes rákeresned a neten. A két legnépszerűbb: puffin és a photon.
     
  5. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Töltsd le a Puffin Web Browser-t a Play áruházból és napi 1 reklám megtekintése után nyugodtan játszhatsz...:)
     
    nolina1965, Kuzdern, fabatka és még 1 ember kedveli ezt.
  6. kerolajn64

    kerolajn64 Járnitanuló

    Szia! Ez az androidos készülékre vonatkozik. Nekem iOS van, amiről levették a Puffint
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 10.1.20
    Sauvage kedveli ezt.
  7. laca50

    laca50 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok. Szerintem tök jó lenne egy külön terület az ajándékokat adó tárgyaknak, mint pl. a csúszdák, túra, kirándulás stb, varázsfa, misztikus sárkány és társai, tehát hasonló, mint a bónuszt adó tárgyaknak. A neve lehetne mondjuk csúszdapark vagy vidámpark. Rengeteg értékes kitehető porosodik sokaknál, és a legmagasabb szintek felé haladva bőven elkelne egy ilyen plusz terület.
     
    Ecóka1, nolina1965, Ribiszke és 9 más kedveli ezt.
  8. imifiu

    imifiu Junior szaki

    1.Tudom hogy nem küldhetők .
    2.Talán azért leírom...hátha
    3.A nefelejcsből már rég kivettem a sárkánytojást
     
    Utoljára szerkesztett: 20.1.20
    Ribiszke és Sauvage kedveli ezt.
  9. evike_40

    evike_40 Utánpótlás-írogató

    Szia
    Volna egy otletem nagyon sok folosleges arany banan halmozodott fel es gondoltam ha szint lepeskor kapunk 1FA-t es a bahan 5AB-T jo volna ha be tudnank valtani 5AB - 1FA-ra

    Sziasztok. Lehetne kerni hogy az erdei tisztason is legyen elerheto a pajta hogy ne keljen visza lepni mas oldalra hogy at tudjuk nezni a pajta tartalmat
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 8.3.20
    nolina1965 és Ribiszke kedveli ezt.
  10. Tityi-Totyi

    Tityi-Totyi Junior szaki

    Sziasztok!
    Szerintem a termékek hasznosítására (némelyikből túl sok van, ezért nincs ára a piacon) jó lenne akár egy gazdaköri feladatsor, akár valami ömlesztve beadós event. Pl. amikor szerszámot, állatot, növényt stb kell beadni, lehetne egy termék beadási lehetőség is.
    Köszönöm szépen!
     
  11. anya197400

    anya197400 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Csak szeretnék egy ötletemet megosztani. Régebben beindítottátok a Fantasyramát,de sajnos abba maradt. Nekem nagyon tetszett szép és ötletes volt. Jó lenne valamilyen formában vissza hozni. Arra gondoltam,hogy esetleg meglehetne oldani a farmeramán belül egy fantasy szigetet nyitni. Sok lehetőséget látok benne. Üdv anya197400 !
     
  12. babi358

    babi358 Fórummogul

    Sziasztok! Csak egy kósza ötlet, meglehetne oldani,hogy a keréken nyert vizi csúszda, jeges csúzda stb főnyeremények egymásba rakhatóak legyenek természetesen az általuk adott TP,-TTP vagy külöböző ládák összeadódnak. Így nem foglalnának annyi helyet,
    jobban elférnénk,Nemcsak hely, de idő takarékos is. köszi
     
    nolina1965, Ribiszke, Feca29 és 2 más kedveli ezt.
  13. gréta201105

    gréta201105 Fórumszaki

    Sziasztok! két dolgot említenék 1/ kerek keréken legyen aratás is felváltva a vetéssel, 2/ a napi ajándék egybe esne az aktuális eseményekkel pl a holnapi tenyésztés közben holnap után lesz tenyésztési event. Miért nem lehet összhangba hozni?
    Bocs most látom hogy nem ide kellet volna írni
     
    nolina1965 kedveli ezt.
  14. árnyalatok22

    árnyalatok22 Járnitanuló

    A pörgetés szép és jó de az hogy összevissza vannak a megszerezhető jutalmak az már kissé idejét múlt ezen a szinten.

    Mivel a játék túl globalizálódott így a pörgetést egyéniesíteni kéne. Ezt két módon gondoltam: Az egyik az hogy átírjuk a programot ami a nyeremények megjelenéséért felel, úgy hogy osztályozza hogy mire van szüksége a gazdának vagy maga a gazda válogassa ki ezeket ugyanúgy mint a csere-bere eventeknél.
    A másik pedig az, hogy a gazda azt válassza ki amit meg akarsz kapni vagy farmaranyét vagy speciálisan erre a célra kialakított Csere-Jegyért.
     
  15. árnyalatok22

    árnyalatok22 Járnitanuló

    Apropó korábban már írtam a termelés felgyorsításával kapcsolatban. Most a termelés mennyiségének a növeléséről lenne szó.

    Cserepes-palántát és Állványozott-palántát lehetne venni a dekorációk között és azokat használni ültetésre. Cserepes-palántából lenne kis közepes és nagy méretben is míg Állványozott palántából elég volna csak nagy méretben 2x2-es. Mind a Cserép- mind az Állványozott-palánta alap állapotban 5db virágföldet ,2db szupertrágyát, 1db Talányos-Tikipalántát/2db Növénynedvet és 250 TP-t adna. TalányosTiki-palánta = Talányos-Tikifa

    Beültetés után ezek érvényét vesztenék és helyükbe az ültetett növény növekedett terméshozama kerülne amennyiben a növényért kapott TP meghaladja az 200-as értéket 10-esével emelkedve feleannyira betakarításkor, amennyiben alatta van szimplán csak hozzá adódna az alap értékhez.

    Cserepes-palánta esetén növény-mag kellene a termelés elindításához míg az Állványozott-palánta esetében magára a termőterületre raknák ki a dísztárgyat és virágföldért cserébe indulna el a termelés. Ha Komfort termőtalajra helyezzük az Állványozott-palántát akkor az is ugyanúgy viselkedik mint a többi növény.

    Valamint a virágföld ugyanannyi százalékban rövidítené le az érési időt a beültetett Cserepes-, és a "szabadon lévő" Állványozott-palántán, mint a normál ültetvényeken és ezeket is lehetne locsolni mind vízzel mind Növénynedvvel ami a szupertrágyával egyezne meg.
    A "Föl-Állványozott-palántán" már ez csak az állványra lenne igaz, a növényre az arány fele lenne érvényes, a sima termő talajra pedig kb. a harmada.

    Kellene még egy Cserépárus dísz is ami természetesen többe kerülne mint a palánta-ültető edények és 2db Cserepes-palántát valamit 1db Állványozott-palántát adna 500 TP-vel.

    Az árak kb. úgy lennének hogy:
    500 csp 1db Cserepes-palánta
    1750 csp 1db Állványozott palánta
    5 farm arany 1db Cserépárus.

    És ezeket ugyanúgy ellehetne érni Bahamarán is.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.3.20
  16. szágica

    szágica Fórum-zöldfülű

    Én a kalózbarlangot alakítanám át. ilyen formában nem hiszem hogy sok értelme van. Sok olyan felhősorom van amiről hiányzik egy-két kirakós. Szivesen meg vásárolnám őket. Érdemes lenne az eddig megjelent felhősorokat hétről-hétre feltenni, hátha rajtam kívül mást is érdekelne.
     
    vazulneni8, gionvivien, zergekutya és 7 más kedveli ezt.
  17. árnyalatok22

    árnyalatok22 Járnitanuló

    Előzőleg írtam már a fórum hiányosságaival kapcsolatban most ennek az egyik lehetséges kompenzációját szeretném fölvázolni.

    Láttam hogy volt egy Farmerama-Csevegő és most, hogy az adminek és a moderátorok el foglaltak arra gondoltam, hogy egy javaslatot teszek a munkájuk megkönnyítésére és a játékosok és persze maga a játék élvezetesebbé tételere. Bár az is biztos, hogy ez egy megterhelő feladat lesz.

    A régi Csevegő alapján lehetne egy új weboldalt vagy egy App-ot létrehozni ahol első sorban beszélgetéseket hajtanának végre a játékosok.
    Ez lényegében egy második Messenger lenne ahol az Adobe Flash Player szükségtelen és minden rendszerhez kompatibilis, valamint visszalehet róla jutni a Fórumra és a Farmra is (meg oda mit a szerkesztők fontosnak tartanak). Itt a játékosok döntenék el hogy ki láthassa az e-mail címüket (külön alapértelmezett megnézhetőség és külön személyre szabott.)
     
    Utoljára szerkesztett: 25.3.20
    ^^Ayumi^^ kedveli ezt.
  18. Stock-broker

    Stock-broker Járnitanuló

    Elnézést, ha nem a legmegfelelőbb helyre írom, mert egyrészt továbbfejlesztésnek is tekinthetném, de szerintem inkább vadonatúj ötlet.

    A játékban (tudtommal) egyetlen elem van, amelynek gyűjtési, felhalmozási lehetősége korlátozott: A trágya. Nem véletlenül ennek a legnagyobb az áringadozása napi szinten a piacon. Éppen ezért igen kellemetlen, mikor <10 db-os tételekkel van megszórva a piac.
    Arra gondoltam, hogy a trágya piacra dobásánál ne csak a 100 db-os maximum legyen egy korlát, hanem kellene egy minimum is. Mivel a kis gazdáknak jelentős bevételi forrás lehet a trágya, ezért arra gondoltam, hogy:
    A trágya piacra kitehető mennyiségénél 10 db legyen az alapcsomag a 10. szinttől kezdve, amely fokozatosan nőne; minden 10. szint átlépésekor tízzel. Így nézne ki tehát a kitehető mennyiség:
    • 1-09. szint: tetszőlegesen kitehető mennyiség; akár 1-1 db is.
    • 10-19. szint: minimum 10 db/csomag
    • 20-29. szint: minimum 20 db/csomag
    • 30-39. szint: minimum 30 db/csomag
    • ...
    • 100. szint felett: minimum 100 db/csomag.
     
  19. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    A VV-ból jött az 5let: a farmon spanót van, de SÓSKA az nincs! 7-11 ó közti érési időt kéne neki adni, abban az intervallumban alig van hasznosítható cucc.
     
  20. VaradiNorci

    VaradiNorci Fórum-zöldfülű

    Sziasztok.
    szerintem nagyon sokan örülnénk ,ha lenne egy iosre és androidra való mobilalkalmazás a farmeramahoz. :)
     
    _ariadne_, jucus78 és árnyalatok22 kedveli ezt.