Vadonatúj ötletek - ÚJ

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. szilvakati

    szilvakati Haladó

    Sziasztok egy ötlet:én örülnék,ha a piac is megnyilna a rémnövények számára teli holdkor ,nekem nagy szükségem lenne rá.
     
    teppike772, maneaszabi, bocsika67 és 15 más kedveli ezt.
  2. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusztok!
    Egy régi javaslatot ismételnék meg, ami a "A bagoly fájára" vonatkozna. Már ott tartunk, hogy 8 területen lehet bagoly fája. Hogy aktivizálni lehessen ahhoz előszőr végig kell a 8 területet járni, majd vissza az elsőre és kezdeni az aratást. Ez több, kevesebb időt vesz igénybe (kinél mennyit), de amíg a 8 területet végigjárjuk, addig a bagoly fájának a 10 perces aktivitása már lényeges fogyást mutat. A javaslatom, hogy legalább 15 percre emeljék a hatóidejét. Szerintem nem nagy kérés. Az eddigi teljesíthetetlenségének nem látom az okát.
     
    parasztfalva, Éva0315, Lilieth és 12 más kedveli ezt.
  3. Ditti58

    Ditti58 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Nekem a termékekkel kapcsolatos kiválasztási lehetőséggel van bajom. Olyan sok van már, ennyi megjegyzésére nem áll készen az agyi kapacitásom, kell másra. ;)
    Kicsit idegesítő, hogy mindig ki kell nyitogatni, hogy melyik mire való, sokkal könnyebb lenne, ha valamilyen piktogrammal lenne már kívülről megjelölve, hogy minek a turbósítása az adott termék: föld, fa, ól, barkács, rém, stb, esetleg (ha már egyszer lehet így rendszerezni) akkor ki lehessen választani, hogy amikor pl. a földekre hatót keresek, ne kelljen végignézni az összes cuccot. Az, hogy TP, db, idő vagy egyik sem, esetleg színekkel lehetne megkülönböztetni. Tudom, ez nagy fejlesztés lenne, de sokkal komfortosabbá válna így a farm.
    Esetleg a sorba rendező funkciót lehetne bővíteni, az talán nem olyan bonyolult. A jelenlegi pont nem a kezelhetőséget szolgálja, az, hogy milyen szinten használhatom, vagy mennyi időtartamra adják, ill. hogy mi a neve, elsődleges kiválasztás esetén kukk mindegy szerintem (ezek a fantázianevek csak kicsit viccesek, de nem informatívak).
     
    polgarerika65, Éva0315, Lilieth és 5 más kedveli ezt.
  4. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Csatlakozom. Egy féle jelölés lehetne olyan technikával, mint a tenyésztésben a csoport (emlős, madár stb.)
    Saját kérés:
    Jó lenne, ha a piacon megjelenítenétek az áruk pajtaértékét. Én emiatt nyitogatom folyton a raktárat, mert a rengeteg új titkot képtelen vagyok megjegyezni, nem is akarom. Megálltam a cukorjuhar=170-nél és a strucc=365-nél. Az, hogy a titkok bekerültek a régi szintsorrend közé, újabb katyvasz nekem, de azt túlélem.
    Kérés 2:
    a tenyésztéseknél valahogy jelöljétek meg, hogy melyik 8 állat tartozik össze, mert így semmit nem ér a keresés. Pl. rákeresek az elefántra, de a mamutot kihagyja. Szeretném sorrendiségében látni az együvé tartozó állatokat. Vásárlásnál és eladásnál is fontos lenne. Meg tájékozódásként is.
    Kérés3:
    jó lenne, ha a pajtában és a piacon is a képek jobban kitöltenék az ikonok méretét. Pl. eddig nagyon jól láttam a szürke elefántfejet, most, hogy változott, kicsi lett, világos, alig találom meg. Nem az üres hátteret akarom nézegetni, az nem információ, és még nem is szép, sem nem érdekes. A kupolda-ablakban, a tenyésztés indítása és az aratásnál is jó lenne - amennyire lehetséges - megnagyítani a figurákat. Nem mindegyik látszik jól. Nem mindig különíthetőek el egy ránézésre.
    Kérés 4:
    Az előző tenyésztésnél szúrta meg újra a szemem egy méhecske. Képletesen. Nem tudom közvetlenül beilleszteni (buta vagyok hozzá), toldacuccottal meg nem akarom. Lényeg: a tenyésztés eredményeként megjelenő méhecskéknél az égvilágon semmi különbséget nem tudtam felfedezni az alap és a dolgozó közt. Egyébként talán valami minimális van a szájuknál, amit pont letakar a darabszám jelölése.
    Más állatnál is van ilyen gondom, hogy alig lehet őket szétválasztani a "kedves" kis ikonok alapján.
     
    BackOffice, Éva0315, mimi és 4 más kedveli ezt.
  5. Bipné

    Bipné Fórum nagymestere

    Én csak egy ötletet adok ezt kellene meg fontolni? Lehetne egy hónap kimaradás az eventeknél nem lenne semmilyen küldetés. Ezt a hónapot a ráktár feltöltésére lehetne fordítanunk fa ólak és termények,termelésére. Ehez adnának segítséget,erre az időre minden játékos meg kapná a farm munkásokat, kapnánk 500 szupertápot és szuper trágyát ezzel feltudná tölteni a raktár készleteit. Mivel már annyi uj fa ól és termények vannak hogy az aventeknél csak a játékhoz valókat termeljük másra már nem marad időnk. A követelések meg egyre többet kérnek az árak meg a csillagokat érik. Meg kellene engedni a trágya mennyiséget mindenkinek ,nem kellene gátat szabni ,mert már a küldetéseknél lassan több milliókba kerülnek. Akinek nincs pénze besem tudja fejezni. Üdvözlettel Bipne1 ős játékos
     
  6. alx528

    alx528 Fórum mestere

    Ötlethez : Rackót viszont lehetne javítani , Miért kell minden 1es nap rákattintani? a múlt héten beléptem mindennap , De 1 nap elfelejtettem rékattintani és már nem is kaptam meg az utolsó ajándékot :( Miért nem elég egyszerűen csak belépni és megkapni az ajándékot ?? 8)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 8.9.18
  7. ercsi05

    ercsi05 Junior szaki

    A mesterségek völgyében nagyon sok terményt tudunk előállítani, de használni nem. Legtöbbet az arany helyre kellene kitenni. A raktár jó hogy végtelen, mert a nyert terményeket sem tudom kitenni. Jó lenne, ha többet lehetne használni, nem csak egy gyémántot, és két aranyat. Így nem ér semmit a mesterségek völgye.
     
  8. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziasztok! Nem a játékkal kapcsolatban van most javaslatom, ha nem az ötletek kezelésével. Régebben, nagyjából úgy havonta egyszer kaptunk arról vissza jelzést, hogy melyik ötlet/vs javaslat lett továbbítva a központ felé, melyik nem és miért. Szerintem minden játékos, aki veszi a fáradtságot és beírja a javaslatát megérdemel egy vissza jelzést. Nincs is másra szükség csak egy táblázatos összefoglalóra a fórumon amiben látszik a javaslat rövid zanzásított leírása és, hogy mi történt vele. Tudjuk, hogy ez plusz munkával jár, nem is kevéssel, de így legalább a játékos látja, hogy foglalkozva lett a javaslatával, a moderátorok pedig nem lesznek piszkálva azért, hogy vajon továbbították e az ötletet. Én feltételezem, hogy minden javaslat elolvasásra és feldolgozásra kerül, de még is....ha erről kapnánk valamilyen vissza jelzést annak mindenképp pozitív hatása lenne. (Erről is :p)
     
    Utoljára szerkesztett: 8.11.17
    parasztfalva, Éva0315, Gio és 16 más kedveli ezt.
  9. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Való igaz, h. ha berakom a R-A-Csatnit, akkor semmi más gyémántot nem tudok használni, így évek óta porosodik a raktáramban néhány kaja. A játék túlnőtte ezeket a kereteket. Minden rekeszt meg kéne duplázni: 2 gyémánt, 4 arany és 10 ezüst, hogy legyen hol elhasználni a cuccot. Én nagyon régóta alig termelek valamit az iparban, mert minek?? Ha néha akarok valamit a standard csatnin kívül, megveszem, lejár, elfelejtem.
    Saját kérés:
    Annyi minden van jelezve, szeretném, ha a karbantartásnak is lenne egy kis ikonja/gombja, ami legalább a nyitó képernyőn, de inkább mindenhol megjelenik a karbantartó napon. Benne az aszfaltbontó birka és a tervezett tól-ig idő, pl. 14:00-16:00. Mondjuk, a jobb oldali 3 gomb alatt pont elférne. Amiért szeretném? hiába olvastam el kétszer is (egyszer tegnap, egyszer ma), hogy karbantartás lesz, simán elfelejtettem, és beültettem 3/4 2-kor egy egyórás cuccot. Ebben a játékban igazán annyi mindenre kapunk infót, sokszor fölöslegesen, duplázva is, ennyi még hasznunkra lenne.
    Ja, jó lenne a maja maszkot piacképessé tenni, mi a fenét kezdjek a majdani nyereményekkel, amikor a meglévő 800-at sem használom :(. Most nekiálltam keresni, hogy mire is jó? Az éléskamrámban nem írja ki, buborékban sem. A rekeszekben sem aranyban, sem ezüstben nem találtam. Talán azért nem használom?? A gyémántban ott ül a csatni, azt fel nem bontom egy nézelődésért... Szóval, van egy rakás porosodó cuccom, amit rég elfelejtettem, hogy mire is jó, és legfeljebb az Enciklopédiában tudnék utánanézni.

    Köszönöm, ha valami megvalósul.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.11.17
    Gio, alex0824, vazulneni8 és 16 más kedveli ezt.
  10. Swordfish

    Swordfish Fórum ezredese

    Sziasztok! Ha a farmon kinyitom a rekeszeket, csak 1db csatnit vagy bármilyen más terméket lehet, 1 aktiválással elfogyasztani. Kellene db szám beírási lehetőség, hogy 1db helyett bármennyit beírhassunk és a pinkit is lehessen a rekeszeknél elfogyasztani.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.11.17
    Gio, alex0824, Fätum és 13 más kedveli ezt.
  11. bendi1121

    bendi1121 Fórumszaki

    Szerintem jó lenne, ha be tudnának nézni a mentorok a csibéikhez, jobban tudnának segíteni. Tudom, nem biztos hogy kivitelezhető.
     
  12. Forradalom

    Forradalom Aktív író

    Tudom, hogy már többször kértem, de hátha egyszer bejön.

    Legyen bank is a városban, ahol pengőhitelt lehet felvenni, méghozzá kamatra, amelyet vissza kell fizetni. Ha nem fizeti vissza, akkor valami alkalmas szankció mindig kitalálható- például magasabb forgalmai adó a piacon.

    A hitel mértéke legyen mondjuk: SZINT * 2000. Egy 40-es szintű játékos 80 ezer pengőt kapna, amely nem változtatná meg számottevően előre haladásának sebességét, ráadásul vissza is kell fizetni kamatokkal együtt, amely csökkentené a pengőállományt. Amúgy is infláció van farmon. :music: Amikor regisztráltam 1 pengő volt a saláta. Most akár 20 is lehet.

    Nincs szükségem pengőre: ez csupán a játék életszerűségét növelné. 8)

    ( Mert hát, valljuk be, az életszerűséggel kisebb gondok adódtak az évek során. Elképzelem a földművest, aki búzát, kukoricát, krumplit termel kis tanyáján, és … tigrist, amely csilit eszik . :inlove: :cry: )
     
    andi01291, Éva0315, vazulneni8 és 11 más kedveli ezt.
  13. bsand59

    bsand59 Aktív író

    Az éléskamrában a termékeknél jó lenne valamiféle kategorizálás. Ha keresek pl egy termésnövelőt, végig kell bogarásznom az összeset, hogy melyik mire jó, mert ezt senki emberfia nem tudja mind megjegyezni. Ezért sokszor nem is veszem igénybe és csak halmozódnak és értelmetlenül van belőlük egy halommal.
     
  14. virág1957

    virág1957 Aktív író

    Sziasztok ! Szerintem jó lenne ha kicsit meg reformálnák a bahás malmot . Egyre több állat van a tápok keverési ideje viszint nagyon hosszú ,képtelenség annyi tápot legyártani,hogy miden állatból legyen egy komoly mennyiség a raktárba. Nagyon jó lenne ha ezt fontolóra vennék .és átt variálnák .
     
  15. Swordfish

    Swordfish Fórum ezredese

    Sziasztok! Két ötletem volna, 1. földekre vonatkozólag az, hogy lenne fejlesztésük, mint a fáknak. Van az alap utána xl és xxl , ezeket csillagért lehetne a tölgynél fejleszteni. Bármit vetnénk beléjük, akkor csökkenne az érési idő, alapidőből levenne KB: az xl 10%-t az xxl 20%-t. Az ólaknál pedig az lenne, hogy alapólból KB: 5db mehetne egymásra a fejlesztettekből pedig, 2db. Így, 1területre több férne és további területekre már nem lenne szükség. Ezeket is csillagért lehetne kiváltani a tölgynél, mondjuk 2 részletben. A beadandó csillagoknak azért, szabjunk baráti mennyiséget!! A határ az ne a csillagos ég legyen!!
     
    Utoljára szerkesztett: 13.11.17
    Gio, alex0824, Fätum és 14 más kedveli ezt.
  16. gyulaika

    gyulaika Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Nekem a csillagokkal kapcsolatban lenne ötletem. Biztos sokan vannak, akiknek sok csillaguk van, nem tudnak vele mit kezdeni.
    Az én ötletem, hogy azon kívűl, hogy a tölgyön kiváltható vele valami, lehessen átváltani FA-ra. Vannak, akik nem tudnak
    költeni a játékra, azoknak talán egy lehetőség.
     
    Éva0315, Gio, alex0824 és 21 más kedveli ezt.
  17. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Én már egyszer megálmodtam a cukrászda mesterséget. Akár jöhetne is.. ;)
     
    Éva0315, Gio, kaposvarine és 9 más kedveli ezt.
  18. akhilleusz20

    akhilleusz20 Haladó

    Régen én is felvetettem a bank ötletét bár én nem a hitelezés részt emeletem ki hanem oolyanra gondoltam hogy a szintek lapaján lehetne betenni X összeget amire heti vagy havi kamat lenne, kezdetnek mondjuk maximum betehető csp: farm szint*10000 és hozzá a kamat 0,1%(havi vagy heti ez már nyilván nem rajtunk múlik), amit csillagért lehetne a tölgyfán turbózni.
    Remélem egyszer lesz valami hasonló
     
    Éva0315, cskati01, Fätum és 6 más kedveli ezt.
  19. Julcsi-néni

    Julcsi-néni Törekvő

    Jó lenne, ha így ünnepek tájékán meg tudnánk ajándékozni néhány arannyal a kedvenc szomszédainkat... 10, 20, és 50 FA-as lehetőségre gondoltam, amelyet természetesen nem a kerti FA-al, hanem kártyás, vagy egyéb bankos fizetéssel rendezhetnénk...
    Ez egy plusz bevétel lenne az üzemeltetőnek is, és nekünk pedig egy kedves gesztus lehetősége a kedvenc szomszédaink felé... Örülnék, ha megvalósulna :)
     
    Rebcsok, Imi* és Forradalom kedveli ezt.
  20. cicazita

    cicazita Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Nekem egy mobilos app hiányzik. Nem ilyen irtó bonyolultra gondolok, de pl. ha nem vagyunk gép közelében és aratnunk kell az event miatt az sokkal egyszerűbb lenne az appon, nem a böngészőben (azt se tudom, hogy ott működik-e egyáltalán).