Vadonatúj ötletek - ÚJ

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 15.9.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. oasoas1

    oasoas1 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Elöször is szeretném megköszönni a játék készítőinek a játékot!
    Megörökölt (Volt családtagjaim által) több farmon is jelen vagyok régóta. (A kép ne tévesszen meg senkit! Ő a lányom, kit imádok!) Nem igazán fórumozok! - Így nem talállok olyan topikot, hol a játékhoz javaslatokat, ötleteket lehetne írni. Így kerültem ide.- (Segítséggel, idetaláltam! :) )
    Jó lenne, ha szomszédaimat meg tudnám jelölni, kinek küldtem ajándékot. Majd másnapra ennek a jelölésnek a szine megváltozna. Mivel csak hét ajándékot tudok küldeni, nem biztos, hogy másnapra nem küldök ugyan azoknak. Mert legyünk igazságossak. De az sem lenne rossz, ha mindenkinek küldhetnénk. Mert bevallom őszintén, adni jó! De kapni sem olyan rossz! Köszönöm ha lehet valamit tenni, és azt is, ha rossz helyre írtam nem teszitek ki a szűröm! :)

    oasoas, (Apa) oasoas1, (Lánya) oasoas11, (Párja) Sziasztok!

    Köszönöm a helyre igazítást! Remélem a játék készítói megfontolják a megoldás lehetőségét.
     
    zelda1956, Gio, Berni87 és 8 más kedveli ezt.
  2. Eső-Cseppke

    Eső-Cseppke Junior szaki

    Sziasztok!
    Először is, köszi a sok-sok újitást, a sokféle új gazdaköri küldetést, a titokólakat, fákat.
    Arra gondoltam, hogy jó lenne egy olyan új terület, amit 100.szint meglèpése után lehetne felszabadítani mondjuk 1000 csillagért és itt jön a csavar, csak olyan kitehetőket lehetne kitenni rá, amik 1000 tapasztalatpont alattiak.Amik szintén nagyon szépek, de a szűkös terület miatt, ha már választani lehet, én tuti az olyat teszem ki, ami 2000-3000 vagy ez fölötti pontot ad, de sok kicsi sokra megy, meg azokért is igen sokat "dolgoztunk" mikor kezdtük a játékot vagy egy-egy event alkalmával. Ezt lehetne fokozni valami párlattal, vagy templomi kegydísszel vagy egyéb tojás formájú háziállattal, hogy csak és kizárólag az ezen területen levő kitehetők ötszörös tp-t adnának. Úgyis van pár olyan növèny vagy termés amit még vagy már semmire nem használunk..
    Esetleg lehetne bővíteni a felhőket új sorokkal..
    A másik gondolatom, hogy esetleg egy olyan nosztalgia eventsorozat jó lenne,amivel az újabban csatlakozott gazdatársaknak is lehetne kedvezni. Gondolok itt pl. kiválasztani egy adott évet az eddigiekből és szinttől függetlenül(persze ha az eventben külön meg van határozva az ilyen olyan szint vagy növény megléte) bárki aki akarja végigjátszhatná újra, így esélyt kapnának megszerezni a régi kitehetőket, a nulla percezés lehetőségét, a csatni receptjét..
    Köszi, hogy végig olvastátok! Üdv, Eső-Cseppke
     
    BackOffice, Andzsi1971, Éva0315 és 8 más kedveli ezt.
  3. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Sziasztok.

    Két elvetemült ötlet ha volt már róla szó elnézést nem igazán olvastam vissza az igazsághoz hozzá tartozik.

    Mivel jön az új szupibájital tegyék megnyerhető party pörgetés által is.
    Illetve mivel akad már egy pár bónusz pörgetés során (termény,tp)
    a kisebbeknek kedvezve legyen egy 50%-os felröppenőre ható bónusz. 12-24 órára.

    Üdv kovacsniki84.
     
    Andzsi1971, Éva0315, zelda1956 és 8 más kedveli ezt.
  4. -.skorpiókirály.-

    -.skorpiókirály.- Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    annyi ötletem lenne hogy miért kell kétszer rákattintani a beért növényekre állatokra fákra stb egyébként ha beértek máshova csak a pajtába mennek így egy kattintásos is lehetne szerintem! kézzel aratásra gondolok! ha a vetés lehet egy kattintásos az aratás miért kettö?
     
    Utoljára szerkesztett: 28.1.18
    dia12345, Andzsi1971, Éva0315 és 3 más kedveli ezt.
  5. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez az ötlet már több éves. Tesztelve is volt. Nem került bevezetésre, mert ha mindenkinél lenne, összeomlanának a szerverek. Hetente kb. 3-4 nap játszanál, zömmel eventmentes időszakban, illetve eventváró napon.

    Lenne Nekem is egy ötletem. Területek elvétele. És ez alól csak a szabadság mód lenne kivétel.
    A dolog lényege az lenne, hogy ha egy nap nem lép be valaki a játékba, minden területről elvesz a rendszer egy 1x1 területet. A második napon 2 db 1x1 területe venne el, a harmadik napon 3 db 1x1területet venne el és így tovább. Ha egy területrész elfogyna pl. tölgyes vagy baha, vagy horror, akkor újból kellene teljesíteni a gazdaköri feladatot mellyel megszereztük.
    Amikor ismét belépünk, akkor egy darab 1x1 területet visszakapnánk. A következő napon ugyancsak egy darabot kapnánk vissza.
    Az ötödik napot követően már 2 darabot kapnánk vissza, a tizedik napot követően 3at, stb stb.... Azokon a területrészeken, melyeket meg kellett valamilyen feladattal szerezni (kerge, tölgyes, kincses, zuhatagok, baha és horror) csak a nem teljesen eltűnt részeken kapnánk vissza apránként a földeket, illetve, az alapterület nagyságáig (pl, tölgyes alap középen 4x4es terület). Ha elkopott egyik része a tölgyesnek teljesen, azt csillagokért bármikor kiválthatnánk, ahogy a játék elején tettük, de csak akkor, ha a 4x4 alapterület már (vagy még) teljes.
     
    Andzsi1971, Fenyvesi1010 és Imi* kedveli ezt.
  6. Benefactor

    Benefactor Fórum hercege

    Szia!

    Ez nem csevegő topik.
    Nem véleményezzük mások ötleteit.
     
    -ágianyu33- kedveli ezt.
  7. vizor128

    vizor128 Haladó

    Akkor már azt is be lehetne vezetni, hogy az egyforma kitehetőket össze lehessen vonni. 2db 1x1 518 TP-s Kőmadár vityilló helyett lenne 1db 1x1 1038 TP-s Kőmadár vityilló II.-es. Persze meg kellene gondolni a műveletet, mert szétszedni már nem lehetne a függöny mintájára.
     
    asdfghjkl7373 és Fenyvesi1010 kedveli ezt.
  8. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Szia!

    A javaslatodat egy másik topikban írtad, ezért nem találod itt.
    Nem lett törölve, az alábbi linket megnyitva rátalálsz az írásodra.
    https://board-hu.farmerama.com/inde...továbbfejlesztése-Új.15521/page-6#post-818521
     
    asdfghjkl7373 kedveli ezt.
  9. papirocska

    papirocska Törzsjátékos

    szia !
    Köszönöm közben megtaláltam. szép estét mindenkinek.
     
    Swordfish kedveli ezt.
  10. takizsuzsi40

    takizsuzsi40 Fórum biztosa

    Sziasztok! Kéne egy olyan eventet, vagy gazdakörit csinálni, ahová a pajtából be lehet adni a felesleges fákat és ólakat. Szerintem a sok használaton kívüli pajtatermék sok helyet foglal a játékban.A titok ólak és fák nálam csak az elfekvő készletet gyarapítják sajnos.:music::eek:
     
    _Ilona49_ és achmed1122 kedveli ezt.
  11. taktor

    taktor Aktív író

    Sziasztok !
    Évek óta hiányos a ZÖLD NAPOK felhősorom, mert akkoriban még nem tudtam az eventet befejezni. Gondolom nem csak én vagyok így ezzel. Jó lenne ha a rávalókat is egyszer meg lehetne vásárolni.
    Köszönöm ha továbbítjátok kérésem.
     
    Andzsi1971 kedveli ezt.
  12. MózesBotond

    MózesBotond Fórum hercege

    Szevasztok!

    A felhősor érésidejének csökkentésére irányuló javaslatom van, mivel bármennyire pontosan szedem le, kéthetente keletkezik olyan elcsúszás, ami miatt ki kell hagyni egy napot.
    Egy olyan felhősorra, vagy bónusztárgyra lenne szükség, ami hetente egyszer bizonyos százalékban lerövidítené a felhősorok érési idejét pár százalékkal.
    Hatása 14 óra lenne, hogy a reggeli és esti leszedés is beleférjen.
    Így az elcsúszást lehetne korrigálni.

    Üdvözlettel:
     
    Leho69, mebajah, Sali~*.* és 6 más kedveli ezt.
  13. Zuhi

    Zuhi Fórumlakó

    Szép estét!
    Nem olvastam az archívumot, de továbbra is jó dolognak tartanám. Ha csak a telihold idejére is, legyenek a rémnővények a piacon.
    Szerintem a főnököm is játszik:cry:
    Az estek 80%-ban akkor van Telihold amikor én dolgozom:music::D
     
    Cyra65, Leho69, Andzsi1971 és 5 más kedveli ezt.
  14. Bence140602

    Bence140602 Junior szaki

    Nekem az lenne az ötletem, hogy event növényt a határidő lejárta előtt 1 órával lehessen vásárolni. Múltkoriban néhányon múlott, hogy nem tudtam teljesíteni, pedig ezerrel vetettem, arattam. Szomorú voltam....
     
  15. takizsuzsi40

    takizsuzsi40 Fórum biztosa

    Sziasztok! Szerintem jó lenne, ha a keréken kipörgetett ajándékot el lehetne utasítani. Kérdezze meg, hogy kérem-e? Olyan sok minden csak a pajta készletet szaporítja. A pl.: a mesterségekhez szükséges dolgok (cukor. só, drót), alapólak. Tudom van akinek szüksége van rá, de akinek nem kell az mondhassa, hogy nem kéri.
     
    -Ilona53-, Cyra65, Leho69 és 4 más kedveli ezt.
  16. atis752

    atis752 Törekvő

    Szia!

    Jó amit írtál,bár a pajtában akármennyi dolgok elférnek.Ki tudja nem-e kellenek a jövőben.Cserenapkor,akár el is adhatod,ajándékozhatód vagy cserélheted azokat.

    ,Sziasztok!

    A kísértetjárta kúriában van egy olyan kitehető dísztárgy,melynek az a neve,hogy Albínó vámpír barlang.Az ötletem ezzel kapcsolatban,az lenne,hogy lehetne ez ól is.A sötétlő szentjánosbogárhoz hasonlóan.Albínó denevért adna.Hamár a denevért,a hollót és a pókot is Jack boltjából lehet kíváltani,miért ne lehetne sötét(lő) változataik is.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 18.2.18
  17. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    2 ötletem lenne és azt most le is írom hátha egyszer valamilyen formában valóra válik...;)

    1. Ólbontó.

    Ez arra lenne jó, hogy a nem használt színes ólakat szét lehetne szedni és a hozzávalókat visszakapnánk! :)
    A visszakapott cuccokból meg mást lehetne építeni az állatokat meg el lehetne adni meg beadni a gazdaköri feladatokba!

    2. Add másnak.
    Tenyészállatot lehetne ajándékozni más gazdáknak. Nagyon örülnék ha lehetne valamilyen formában ajándékozni mivel a piacon ami kéne azt nem lehet venni. És ami nekem van az nálam senkinek sem kell de más gazdák meg nem tudják megvenni mert különböző piacon vagyunk!
    Vagy el lehetne cserélni őket más tenyészállatokra. pl. pénzes kacsa ---> arany malacért!

    Köszönöm a lehetőséget!
     
  18. Laja77

    Laja77 Utánpótlás-írogató

    nem tudom voltak-e már...
    2 ötlet a kakukkal kapcsolatban
    - vagy a tápot lehetne törölni, és helyette a kakukk véleltlenszerűen valamelyik madár tápjából vonna le egyet az ól etetésekor
    - vagy lehetne magát az ólat is törölni, és véletlenszerűen időnként bármelyik madár óljából születhetne kakukk, természetesen az eredeti szaporulat helyett, több állatot adó ól esetében csak az egyik szaporulat helyett.

    bahás tápos ötlet:
    csak nekem fura, hogy egy bahás állat olyat eszik, ami a szigeten nem kitermelhető?
    - a papagáj eszi az almát..., ezt meg lehetne valamire változtatni
    - az anakonda normál farmos állatokat eszik..., ha már állatot eszik egyen olyat, ami él a szigeten..., ne várja azt, hogy "odaúszik" a normál farmos területekről..., ezen kívül az anakondatáp lehetne nem fix mennyiségű állat, hanem lehetne érték szerint keverni..., x értékű állat lehetne 1 anakondatáp, keverésnél lefelé kerekítéssel..., tehát ha pl. 250 pontnyi állat kellene egy anakondatáphoz, akkor 499 beadott pontig csak 1 tápot kapnánk.


    remélem érthetően fogalmaztam, jó játékot mindenkinek.
     
    Tinkusz és stellácska26 kedveli ezt.
  19. TeremtŐ

    TeremtŐ Fórum mestere

    Sziasztok - Még nem láttam írva,de lehet elkerülte figyelmem.

    Ötletem az gazdaköri feladatok és későbbi eventek időbeni/hamarabbi befejezésére jelenthet megoldást. A BP is nyerhet vele!
    Akiknek kevesebb idejük van (sokan vannak) leginkább azoknak(is) ez nagy segítség lehet.
    Teljesen azonosan működne mint a már most a Kerekkeréken nyerhető "Több hozam a Termesztett növényekre" csak most nyeremény-
    ként kapható/vásárolható(FA/Kp -ért) CSAK kupon formában (azonnali indulás-nem) lenne! Arra gondoltam,hogy ha már nem csökkentik bizonyos termékek/növények érési idejét akkor lehetne "Crazy Minute"!
    Lényegében leginkább a növényekre lenne fontos,hogy olyan kupon jelenne meg pl: Mindenféle(Ól Vagy Fa Vagy Növények) 5p/15p/45p/24h belül aratott növények darabszáma x2-vel vagy x5-tel vagy x10-zel szorzódik minden learatott Ól(Állat) vagy Fa vagy Növény(éppen milyen kupont indított el a gazda)!
    - A kupont lehetne venni(BP is jól járjon)és nyereményként kapni(event vagy gazdaköri feladat vagy tanyaházi megbízás teljesítésként). Tanyaházi megbízás teljesítésként a Megrendelő pontokért cserélni(amilyen elégedett-megrendlőpont alapján-a Tanyaházban a megbízó annál értékesebb-hosszabb idejű kuponra beváltani).Jelenlegi formában nincs értelme a megrendelő pontoknak.
    - Késöbb vagy akár bevezetéskor bizonyos gazdaszint felett az aktuális event alatt futó eventes növényre is működhetne!
    - Lehetne a már rendszerben működő Virág/Gabona/Zöldségek/Egyéb Termények -re kategorizálva is kuponokat árusítani/nyerni(csak Gabonákra, csak Zöldségekre csak stb...).
    Így lenne sansz befejezni az eventeket hétköznap munka mellett is!
     
    Utoljára szerkesztett: 18.2.18
    Andzsi1971, Leho69, Rebcsok és még 1 ember kedveli ezt.
  20. Palomino*

    Palomino* Aktív író

    Sziasztok kedves Játékfejlesztők :)

    Ma amikor arattam a kerge kertet,akkor azon gondolkodtam,hogy milyen jó lenne bővíteni.mert sok kitehetőt már nem tudok kitenni:( Nincs már hely a kerge kertemben. Szerintem mindenki örülne,egy picike bővítésnek,persze csp-ért meglehetne venni,mint az eddigi részeket:) Kérlek Bennetetek gondoljátok át. Nagyon örülnék,ha bővülne :)
    Üdvözlettel: Palomino* gazda
     
    kutyaszálló, -Csiki-, mebajah és 3 más kedveli ezt.