Visszajelzés Viking Saga III. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 28.4.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. soramay72

    soramay72 Fórum hercege

    Rögtön elalélok a gyönyörűségtől, hogy nem 1, hanem 5 matricát is szerezhetek :D
     
    kutyaszálló, §Böbe13§, taga1 és 14 más kedveli ezt.
  2. magdalena1967

    magdalena1967 Fórum nagymestere

    Szia, A titok ólból és fából én még soha nem kaptam a legújabbat:)
     
    magdi06, almáspite48, §Böbe13§ és 9 más kedveli ezt.
  3. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Szia!
    Most olvastam el a számításodat, melyet egy kicsit módosítanék annyiban, hogy kezdéskor egy erőlevest megkapunk, tehát csak 34-et kell keverni a felhőért.
    Ami azt jelenti, hogy 15.980 darab event növény és 1700 darab felröppenő kell.
    Természetesen ameddig lehet ültetek és gyártom az erőleveseket a kiváltható cuccokért.
    Sok szerencsét kívánok mindenkinek az eventhez.
     
    zotmar, almáspite48, meszimarsi és 14 más kedveli ezt.
  4. Csigaa

    Csigaa Fórumfelvigyázó

    Most olvastam az eventismertetőt... Eddig is szerettem a vikingeket és ez is nagyon tetszik. Szuper ajándék biztos nyeremény.
    Kicsi előrelépés fog történni a farmomon :D Sikerült szintet lépnem, és csipkebogyóval fogom várni a kezdést, valamint sikerül felfejlesztenem a legendát 30/30-ra.(2400 koala, és 840 viziló leadva hozzá) Remélem felröpibe is meg fog látszani az eredmény :) Majd viszonyítom a 2200 felröpis eventhez, ott 150-nel kezdtem :)
     
    Utoljára szerkesztett: 30.4.17
    zotmar, §Böbe13§, taga1 és 15 más kedveli ezt.
  5. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Néha (inkább sokszor) úgy érzem, hogy kissé túl van tolva ennek a játéknak (is) a jelentősége a mindennapi élethez képest. Észre kellene már venni, hogy ez csak egy egyszerű, nem túl bonyolult (bár az üzemeltetők próbálják bonyolítani, ahelyett hogy élvezhetőbbé tennék) játék, ami csak arra való, hogy az ember elüsse a nem túl sok (valakinek több) "szabad" idejét. A többség, remélem egyszerűen élvezi, ülteti a szép virágokat, nézi hogyan ugra-bugrálnak az állatok (már ha nincs kikapcsolva az animáció), kapálgatnak, aztán, ha az életben éppen jobb dolguk van, kikapcsolják a gépet és mennek a VV-be. Akkor is ha event van, akkor is, ha nincs. Nem hiszem, hogy bárkinek is ebben a játékban kellene önmegvalósítania magát. Attól még játszhat örömmel. Sőt.
    Éppen ezért kicsit furcsállom, hogy milyen "felelőssége" lenne akárkinek, bármit is ír (Egyébként tudom, hogy nem az 'én' kaliberű kommentjeimről van szó). Először is, az mind magánvélemény (ez is), másodszor, meg feltételezem, hogy mindenki el tudja dönteni, mit akar. Ha nem, hát az ő baja. Azt, hogy a többség mit von le ezekből, azt meg igazán csak a fejecskék tulajdonosai tudnák megmondani, egyenként.
    Az eventről. Ez az event jó is, meg nem is. A növényt le lehet termelni gond nélkül. A felröpik kérdésesek, csak a beállításokon és a vakszerencsén múlik, meg persze a farmerok erőforrásain.
    A nyeremények: a felhő nem rossz, bár mostanában voltak sokkal jobbak, régebben sokkal rosszabbak is. Az egyéb nyeremények szintúgy. Akinek jó a 12/24 órás kitehető annak ez az event nagyon jó, akinek nem, annak kevésbé. Aki az egyebekre hajt, vannak jó dolgok benne, akit az nem érdekel, annak közömbös. Egyébként nekem kissé munkás event lenne, mert a növényen kívül szerintem majdnem ugyanennyit kellene ültetni a felröpiért, utána ledarálni, aztán meg a baltákat összeállítani (amiből az 5-ös csoport csak a játékidő fölösleges nyújtásáról szól. Mindezt nálam nem egy farmon. Úgy, hogy én ezt kihagyom.
    De azért sokaknak, akik haladni akarnak, jól jöhet a felhő, meg egy-két kitehető (ha meg tudják szerezni), tehát nem beszélnék le senkit arról, hogy csinálja. Csak ésszel, az első bekezdést figyelembe véve.
    Mindenkinek további élvezetes játékot és 'életet' kívánok!
     
  6. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt:)
    Szia. :) A "sztársághoz" szeretnék pár gondolatot hozzáfűzni az én szemszögömből. Sokféle event van. Az egyik bonyolult mert útvonalat kell hozzá csinálni, a másik egyszerű mint pl. a mostani. Ez látszik a hozzászólásokban is. Ebben az eventben nem sok mindent kell számolni, le kell termelni a növényt és a dobálásoknál kapsz bizonyos számú érmét, amit senki nem tud hogy mennyi lesz, esetleg egy átlagos darabszámmal tudsz kalkulálni. Vannak bonyolultabb eventek ahol pl. szobákat kell nyitogatni és ha jól akarsz járni akkor nem mindegy milyen sorrendben. Egy hozzászólást az emberek fele kioktatónak vél, a másik fele segítségnek. Segítségnek azok veszik akik nem szeretnek számolni vagy nincs idejük számolni, (örülnek ha hazaesnek a munkából, iskolából és nem kell még ezzel is foglalkozniuk) kioktatásnak azok akiknek nem kell segítség mert már megvan a saját stratégiájuk és azt csinálják egy ideje mert bevált. Nekem a múltkori felreppenős event nagyon tanulságos volt több szempontból is. Hiába írjuk valakinek hogy rakjon ki pl. koalát ha még nem érte el, olyankor neki más stratégiát kell alkalmaznia és ha egyedül nem megy akkor olvasni kell a hasonló közepes farmokat mert sokan próbálkoznak.( Ott olvastam valakitől hogy sárgadinnyét ültetett és jól adta neki a felreppenőt, pár perc múlva rögtön írt is rá valaki hogy hoppá, én is ezt fogok ültetni mert az nekem is van de eszembe se jutott volna.) Legjobban a közepes farmok tudnak segíteni a közepes farmoknak mert ők látják hogy mi van a farmjukon, ők próbálkoznak mindig, persze tudom hogy nincs 2 egyforma közepes farm sem. Mi hiába adunk tippet ha még nincs neki. A nagyobb farmoknak már megvan a saját jól kitapasztalt módszerük, ők már ritkán próbálkoznak, csak a gazdaköri feladatokba bekerülő egyre hosszabb növényeket ültetik amire mindig egy picivel több felreppenőt kapnak.

    Azért egy kis ismétlés:
    35 dobás kell a felhőért és a kitehetőért, de 1 dobást kapunk kezdéskor, ezért csak 34 dobáshoz kell ültetnünk, ez: 15.980 növény és 1700 felreppenő.
    40-es átlaggal számolva kb. 1400 érmét kaphatunk, amiből kiváltható:
    - 6 AB - 360 érme
    - 30 sz. táp 110 érme
    - 12 titokfa- 300 érme
    - 4 titokól (amiben benne van a bölény, a sárga és narancs vakond lehetősége) - 210 érme
    - 60 sz.trágya - 150 érme
    - 24 órás kupon - 120 érme
    Összesen: 1250 érme
    + 5 party pörgetés - 240 érme
    Aki szeretné megszerezni az Ingrid az arany lány kitehetőt is annak 39 dobásra (40 dobásra) van szüksége, ez: 18.330 növény és 1950 felreppenő.
    Miután Pharmertől elvettem az első helyet be is fejezem. xD
     
    Utoljára szerkesztett: 30.4.17
  7. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Szia! Nagyon készülök erre az eventre.Kupáimat kivégeztem/ nagyon fájt a szivem a sok állat bedobálása miatt/.Jöjjön az a sok röpiiii naaaaaa.xDOlyan jól néz ki az a 30/30 a öregasszonyonxD
     
    zotmar, meszimarsi, §Böbe13§ és 20 más kedveli ezt.
  8. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Nem baj az ha nem kapsz újat, nemsokára jön az ólgözös, legalább lesz mit felpakolni rá és lesz lehetőséged egy krokodilra vagy egy fácánra. ;) Én nagyon meg fogom siratni a narancs kaméleonokat és hódokat, még zsebkendővel is integetni fogok nekik amikor felszállnak a vonatra. xD
    Szia:) Hatalmas gratulációóóó! Ügyes voltál.:) Ne sajnáld, túl vagy rajta, most már töltögesd vissza állatokból a pajtát ha hiány lett valamiből. Innentől okosan csináld, csak 1x1-ben várd az eventet valami hosszú növénnyel vagy 20 órás fákkal, 2x2-be ne ültess.
     
    zotmar, almáspite48, meszimarsi és 19 más kedveli ezt.
  9. MamaMeseKertje

    MamaMeseKertje Fórum veteránja

    Csak csendben mondom, alig merem leírni, nekem Pharmer volt a sztárok sztárja, pedig néha kétszer is el kellett olvasnom, amit írt... :oops:
     
  10. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia!
    Gratulálok a 30/30-as Legendához.:D Tudom,hogy mit érzel most,mert Én is nagyon sajnáltam tegnap azt a rengeteg növényt és állatot,amit beadtam.:pÚgy őrizgettem és gyűjtögettem őket,mintha nálam érték tárolóba kerülnének és onnét ki nem lehetne venni 1-et sem.:inlove:Na,de fátylat rájuk és jöjjenek most már röpik.xDxDxD
     
    §Böbe13§, taga1, -kaktuszable- és 10 más kedveli ezt.
  11. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia Toma!
    Bizonyára van valóságalapja annak, amit írsz. De a realitástól "nagyon messze" van.
    Sokan nem szeretnek számolni, és keresik a kiszámolt dolgokat. Azok közül, akik ezeket keresik vajmi kevesen vannak, akik a számolókat sztárolják. Csak a számításokat éhezik, legfeljebb hálásak egy két matekolásért. Ez itt egy közösség, ilyen-olyan, régi és új tagokkal. A játék menete befolyásolja a hangulatot. Jöhet ide 15 "sztár", teamleder, 8 moderátor a hangulaton nem tud változtatni. Tompítani, mérsékelni lehet bizonyos dolgokat (általában a negatívokat), de érdemben befolyásolni nem. Egy-két embert meg is lehet nevettetni, mindenkit képtelenség. A hangulatot a játék minősége (pl. hibamentes vagy sem), az event szórakoztatósága, stb. tudják komolyan befolyásolni. Ezek a hangulatteremtő tényezők.
    Szóval ha bárki bármilyen hangulatot szeretne teremteni (jót vagy rosszat), a fórum nyitottságának köszönhetően azonnal lesznek, "segítők" és "ellenlábasok" is.
    Földi halandó a hangulat kérdésben itt mindenki. És amilyen a közhangulat egy eventes csevegőben, mindenki azt kapja vacsorára.
    A leghamarabb rontani a hangulaton az egymás kiutálásával lehet. A kőkemény beszólásokkal. Ezeket kerülni szoktam, és jó néhányan keresik. Jópárat kaptam már belőle. A személyeskedések, a ki a sztár és ki nem, ki a nagyobb sztár, a türelmetlenség, "én okos vagyok tudok mindent a játékról, de ezt csak pénzzel lehet megcsinálni", a klikkesedés, a klikkek konfliktusai, ....a türelmetlenség, .... kinek van igaza,... ezek az igazi mérgek. De ezek is csak a hangulatot tudják mérgezni, hangulatot teremteni nem.
    Ezek viszont konfliktusok. A konfliktusokat lehet kezelni, mert meg lehet oldani őket. De ne tévesszük össze a konfliktusok által okozott hangulati romlást egyébbel. Ha élvezhető a játék, szórakoztató akkor konfliktusok sincsenek. A játékosok nem érnek rá hülyeségekkel foglalkozni. Olvasni sem, nemhogy írni. Így vitás helyzetek kialakulásának a veszélye nulla felé közelít.
    Szóval, kedves Toma, nincs itt sztár, ha volt is már rég lehullott a földre, és kihunyt.
     
    zotmar, almáspite48, breki072 és 26 más kedveli ezt.
  12. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Kétszer elolvastam az írásodat mielőtt válaszolok, nehogy félreértse valaki.
    Többféle játékos van. Van egy szomszédom aki reggel elültet és este leszedi. Az eventeket is az utolsó napon fejezi be. Van olyan aki maximalista és nem elégszik meg azzal hogy az utolsó napon fejezze be , mert mire befejezi kezdődik a másik event. Éppen most néztem a naptárban az időpontokat és ki is téptem pár tollamat. Ha a kettő közül választani kell akkor én is maximalista vagyok, csak fél órával kerül többe hogy kiszámoljam magamnak a rövidebb utat és nem kell 6 napig ugyanazt a növényt ültetnem. Ebben a játékban egyre több mindenre kell figyelni és aki elfelejt pár momentumot az lemarad, én meg nem szeretnék lemaradni. ;) És igen, tudom hogy ez egy játék, de ha már játszom akkor megpróbálom sikeresen játszani. :)
    Szia, Te csak ne dőljél még hátra mert nem vagy kész. :D:D:D
     
    zotmar, almáspite48, §Böbe13§ és 18 más kedveli ezt.
  13. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Szia! Ha így sem jönnek a röpik, én főbe lövöm magam egy vízi puskávalxDNa mondom ezek után szétnézek a piaconxDGyorsan vettem egy lángost és haza jöttemxD1000 pénz egy tyúkkkk, annyiért veszek egy grillcsirkétxDxD
     
    zotmar, §Böbe13§, LCZAnikó és 14 más kedveli ezt.
  14. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Amit kinéztem,ahhoz nekem 18.210 db gaz és durván 1900 db röpi kell,de majd a Majálison bevetem magam, Hőlégballonnal most már felszállok:inlove: és akkor ebből annyi lesz,amennyi sikerül. :D Annak fogok örülni.xDxDxD
     
    §Böbe13§, taga1, újfarm53 és 3 más kedveli ezt.
  15. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Olvashatod többször is. Én igyekszem nem véleményezni a konkrét játékosok játékát, a véleményem egészen általános és kimondottan csak az enyém. Nem kell vele egyetérteni senkinek. Ha Te úgy szereted játszani (maximalistán), akkor úgy játszod, a lényeg, hogy örömöd legyen benne. Én meg szurkolok mindenkinek, hogy jól érezze magát és érje el (reális) céljait. Neked különösen is.
    Én is a magam módján játszom, a játék ad egy keretet, én meg csinálom a dolgaimat, ahogy jónak látom. Sokat olvasok (és tanulok) itt, de a játékomban nemigen befolyásol mások véleménye.

    Na, hány retró kitehetőt tudsz kivenni? Ha 10 órásak lennének és többször kivehetők, akkor én is beleugranék a csatába, de ezeket (12/24 órás) kerülöm, mint kutya az oldalba rúgást.
     
    magdi06, §Böbe13§, taga1 és 9 más kedveli ezt.
  16. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Tudom hogy Te Precíz tudományos vagy. :) Én meg kimondottan szeretem a 12-24 órásakat. Nem tudom hogy van-e Neked a felhőn a Húsvét 2015-s felhőd, mert az rövidíti 24 óránként a kitehetőket és azzal nagyon szépen egyensúlyban tudom tartani őket ha kicsúszok. 3 kitehetőt mindenképpen ki fogok szedni, a 3 legnagyobbat.
     
    Utoljára szerkesztett: 30.4.17
  17. gaboca1955

    gaboca1955 Törekvő

    Sziasztok! A matricákat hova lehet tenni? A nyolc lap már eleve olyan zsúfolt, hogy látni se lehet rendesen melyik milyen! A többi meg ki se fér!!!
     
    újfarm53 kedveli ezt.
  18. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Van bizony, de az is 24 órás, úgyhogy akkor meg még azt is kellene figyelnem. Ott lennék, ahol a part szakad. Jó nekem így, lustaság fél egészség. Mivel olyan -1, +2 óra körüli a lógás az azonos napszaki (reggeli-esti) aratásokban, az én "tudományom" nagyon jól teszi a dolgát. Bár, ha úgy alakul, naponta akár háromszor is le tudom szedni. Megfigyeltem, minél lustább vagyok, annál gyorsabban haladok. És még vannak tartalékok.
     
    jambrikildiko, taga1, újfarm53 és 5 más kedveli ezt.
  19. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Nem kimondottan eventes téma, amit kérdezel. :)

    A gyűjtőalbum mindössze 8 lapot tartalmaz, ahová a kis képek pakolhatók.
    A bal oldali részben a gyűjtemény tárolható, csoportosítható a szűrő használatával.

    Minden kép nem helyezhető a lapokra, mert akkor nem is élvezhető a látvány.

    Lehetséges megoldás, hogy alkalmanként a Neked kedves elemeket összeválogatod, és a lapokra helyezed. Egy képernyőmentéssel a gépeden elraktározod, amit idővel bővíthetsz is. Variálhatsz is.

    Van olyan gazda, aki tematikusan válogat, alkalomhoz készít összeállítást. (Ez is elmenthető, megörökítés célzatával.)

    Többen csak a tároló helyet használják, onnan nézik meg, mely eventek milyen matricát adtak. Szinte leltárként tekintenek erre az elemre.

    Találj ki valami számodra fontos szempontot, aszerint pakolgasd a képeket.
    Fő a fantázia, amitől egy gazda igazán egyéniség tud lenni.
     
    almáspite48, taga1, újfarm53 és 7 más kedveli ezt.
  20. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Nekem is a reggeli aratáshoz van igazítva, az első helyre van rakva a felhőn hogy lássam mikor jár le és amikor bajban vagyok akkor aktiválom. Nekem ez egy fontos felhő, ezért mindig figyelem.;)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.