Visszajelzés Viking saga IV. Mesterkurzus - Eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 4.10.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Láttam cserekor mi folyt az ezüstért. :D;)
     
    brekkencs., Cyra65, *bálint* és 8 más kedveli ezt.
  2. Imi*

    Imi* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Alig várom, hogy elkezdődjön az event mert nekem nagyon tetszik!:inlove: És lehet,hogy annyira belejövök ebbe a baltadobálásba, hogy én leszek a környéken a " baltás gyilkos" :D
    Annak külön örülök, hogy a paszulyt és a tárgyakat nem csillagos érméért kell megvenni! :) 5 terület fával várlak Ingrid :inlove::D
     
    emocy91, brekkencs., CoraQueen és 12 más kedveli ezt.
  3. magdalena1967

    magdalena1967 Fórum nagymestere

    Sziasztok, Részemről jók a számok, de ez a telitalálathoz elég, ugye? A 39 erőleveshez elegendő mennyiség, és ha elbaltázod, keverhetsz és ültethet
    ültethetsz újra?
     
    Maszatka47, kovacstne, kukori80 és 2 más kedveli ezt.
  4. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Dekorokhoz, felhőhöz igazából semmi köze annak, hogy tud célozni Ingrid. Ott az a lényeg, hogy 40 mini játékot elindíts.
     
    brekkencs., újfarm53, *bálint* és 10 más kedveli ezt.
  5. Sonche

    Sonche Fórumelemző

    Elolvasva a hozzászólásokat, megpróbálkozom bahán a 20 órás fákkal, eddig még soha nem vártam így eventet, kivéve, ha növény alapból nem adta:p, farmra raktárházak, illetve olasz köles kerül 1x1-en.
    Holnap, holnapután dolgozom, így kérdéses, hogy mikor tudok neki látni, de hétvégén itthon vagyok, ha úgy jön ki a lépés akkor addig csak felröpi gyűjtés lesz, és hétvégére marad a gaz letermelése.
    Mindenképpen pozitívum számomra, hogy a felhősor megszerzését nem a szerencséhez kötötték, így van lehetősége a kicsit ügyetlenebbeknek(mint például én:wuerg:xD), szemezgetni a boltból isxD;).
     
    emocy91, Fätum, brekkencs. és 10 más kedveli ezt.
  6. mikeafarmer71

    mikeafarmer71 Törekvő

    Szia kukori80! Azt szeretném kérdezni,hogy 1x1-es földekbe ültetsz és így várod a kezdést?? Most akkor megint szedjem le az ólakat ,2x2-es földet? Na ezt unom én nagyon,leszedni ,vissza rakni,ehhez nincs sok kedvem!!! 1x1-esbe hosszú érésűt...mondjuk ezt eddig is tudtam,csak a föld volt 2x2-es,és ólak voltak,na meg persze fák .Lehet,hogy kihagyom...megint pakolgatni a farmot ez már sok...állandóan növény termesztés..:(:(:(
     
    genka53, mebajah és revaa kedveli ezt.
  7. bocsika67

    bocsika67 Fórum nagymestere

    Szia Tamás!;)
    Hogyha a balta súlya nem változott és még erősebb is lett,akkor.......Á,dehogy bújok a céltábla mögé!xDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxD
     
    MamaMeseKertje, újfarm53, Gio és 3 más kedveli ezt.
  8. revaa

    revaa Fórumgróf


    Szia Tamás!

    Meddig erősítjük Ingridet?
    Ha így folytatjuk disznó lesz belőle, nem liba, és nem lesz nyerő a közmondás sem..
    Sok lúd disznót győz.. xD
     
  9. elida53

    elida53 Haladó

    Nem tudom észrevettétek-e, de pár hete az eventek ideje 4 egész és 2 fél nap.Évekig 5 egész és 2 fél nap volt az event idő, most levettek 1 teljes napot, de a feladatok ugyanolyanok,vagyis megint a segítők (sztrágya,kata,stb.) vásárlására utaznak, mert hosszú érésü nélkül nemigen lehet meg ennyi idő alatt az 1400 felreppenő.A hosszú érésühöz, ha többször akarsz aratni egy nap, akkor sok-sok sztrágya kell.Ilyen egyszerű a ráterelés a kényszerű vásárlásra.
     
    szöszi50, Borosgazda és Imi* kedveli ezt.
  10. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. A felhőhöz elég 29 erőlevest keverni. A plusz kitehetőhöz kell 39.
    Attól függ mennyit ültetsz hogy mennyi mindent szeretnél kiszedni a boltból és a dobásokból mennyi érmét sikerül összeszedni.
     
  11. revaa

    revaa Fórumgróf


    Ha nem tetszik ne vásárolj.. Ez egy lehetőség.. Ha kihagyod, a te dolgod, ha nem az is..
    Még el sem kezdődött az event máris megy a rinya.. :(
    Az hogy szinte az ölünkbe pottyan a kitevős és a felhősor, feltűnt? :)
     
  12. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok! :)
    Miután tisztázódtak az alap mennyiség igények, magam is amondó vagyok, hogy ennyi nekem is elég, mert nem vagyok mazochista. ;):D:inlove:

    Rákészülésként eldöntöttem, hogy mind a farmos, mind a Bahás Raktárházak event előtt, alatt és után is kint maradnak, hisz a Vadaskertekbe már zömmel úgyis a kövi tenyésztéshez való állatok vannak, nem beszélve arról, hogy nekem mindig jól adták a felröppenőket is, na meg nem utolsó sorban trágyát is adnak :D. A mamutok kezdésig mindenképp kint maradnak a tölgyesen, nem baj, ha 1 db/db röpit adnak, de a termésük aranyat ér ;):D, utána majd meglátom, mi lesz a sorsuk az event időtartamára. Lehet, hogy azokat is pihentetem event-kezdő aratás után amíg lenyomatom a közel 20 ezer varjúhájat. :D
    Az esőerdőben amióta bejöttek a játékba, fókák úszkálnak, azokat most beérésük után beszedem, és helyükbe visszaállítom a fákat. A Baha udvari farmról is visszarakom a menübe az ólakat és helyükre sárgadinnyét ültetek. A farmos udvari területre és a szédültre mézkerepet ültetek. A többi már csak idő kérdése, miből mennyi röpit kapunk. :D:inlove:

     
    Utoljára szerkesztett: 4.10.17
    emocy91, majoranna65, Cyra65 és 11 más kedveli ezt.
  13. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Igen, 1x1-ben a leghosszabb növényt, a bahán 20 órás fákat. Sajnos azt tudom javasolni hogy vedd le az ólakat, akármilyen hosszú is. 2x2-s területen csak 1 felreppenőt kaphatsz, viszont 4 db 1x1-s területen kaphatsz 4 db-t is. Nem biztos hogy fogsz kapni, csak az esélyt adod meg hogy kaphass. Lehet hogy csak kettőt fogsz kapni de az is több mint az egy. A pakolásról jobb ha nem beszélünk mert attól nekem is feláll már a tarajom, de a felhő meg kell. :)
     
    almáspite48, Cyra65, újfarm53 és 12 más kedveli ezt.
  14. szotyola2011

    szotyola2011 Törzsjátékos

    Szia!
    "Csak úgy" megérmültem!:wuerg: - mert Kukori ajánlotta Neked, legalábbis úgy emlékszem...:sleepy: - , de mindegy, mert a rémület rősebb volt az elemzésnél, ki mondja kinek, hogy reggel arasson! :oops:- Nem könnyű kivárni, de én mindig kivárom. Az előző evententet így is sikerült elhasalni a mérhetetlen mennyiségű felröpi miatt, ami csak az első aratáskor jött rendesen, aztán persze fokozatosan csökkent. Biztos, hogy most is így lesz, szóval, meg kell várni a játék kezdetét az első aratáskor.
    Persze, nem az észt akarom osztani, de nem biztos, hogy ez mindenkinek eszébe jut, főleg a "kicsiknek" nem biztos... 8)

    Gazda: szotyola2011ID: 30301134
     
    Gio, Maszatka47, revaa és 2 más kedveli ezt.
  15. szeva50

    szeva50 Fórum nagymestere

    Bocsika! Bocs, de valamire nem jól emlékszel.
    Itt a tavalyi mennyiség, válassz! Szerintem az idei barátságosabb.

    Malomba: varjúháj 470 (8 órás gaz)
    ivókürt 50
    felhőhöz: 35 dobás
    16.450 gaz
    1.750 felröpi
     
    csopke1, bocsika67, Gio és 3 más kedveli ezt.
  16. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia, az csak vicc volt, zölddel is írtam. Biztos nem olvastad a múltkori eventet azért nem értetted. Az előző eventnél kipörgette a termény bónuszt és reggel learatott, nem várta meg a 2 órát. Írtam neki hogy innen szép nyerni és nyert. :D Még így is megcsinálta az eventet.:)
     
    Cyra65, újfarm53, *bálint* és 7 más kedveli ezt.
  17. szotyola2011

    szotyola2011 Törzsjátékos

    Szia Kukori!
    Beleszólhatok? - én telepakoltam ólakkal mindent erre a két laza napra, és azt írja, hogy "mindenből" jön a felröpi, vagyis nem kell leszedni az ólakat első körben, csak a növények szaporítása után érdemes.
    Azt mondjuk, nem írták, hogy a tyúkólból is jönnek-e felröpik, de egy próbát megér, még ha mérhetetlen mennyiségű tyúk fog kapirgálni, akkor is. Na, meg a lúdólak is rövidek, és persze a kakukkok..
    Gazda: szotyola2011ID: 30301134
     
    kukori80 és revaa kedveli ezt.
  18. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

     
    Gio, Maszatka47 és szotyola2011 kedveli ezt.
  19. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia.) Adnak az ólak is, nem is azzal van a baj. Azzal van a baj hogy egy területre 44 ólat tudsz kirakni, tehát 44 felreppenőnél nem kaphatsz többet. (a kis széleket most ne számoljuk mert az elenyésző) Ha a 44 ól helyett kiraksz 200 fát vagy 200 db 1x1-es kockát, kaphatsz akár 200-t is. (nem fogsz annyit kapni csak az arányok miatt írtam). A 44 és a 200 között van egy kis különbség. Lehet hogy a 200-ra csak 60-t fogsz kapni, de akkor is több mint a 44 és ha ez naponta halmozódik akkor már kész is lennél az eventtel.
     
  20. szotyola2011

    szotyola2011 Törzsjátékos

    Szia mikeafarmer71!
    Kérlek, vedd figyelembe, amit Kukorinak írtam az előzőekben, hátha hasznát veszed, és pakolások nélkül is eléred, amit szeretnél. :)
    Azt nem írta Kukori, hogy éjszakára ültetik a hosszú érésű növényeket, a megfelelő számú event növény szaporítása után. A szaporítást, remélem, ismered, ugye, nagy kockán ültetünk 1-1 magot, megszórjuk kacsatrágyával meg mindenféle jóval, ha van szupi trágyával - első körben, és persze, ha van időd learatni, mert aki munkába jár, az legjobb esetben este tud ilyen módon szaporítani. Szóval, ilyen trágyákkal, ha jól emlékszem, 80-90 körül van a magocskánk... (de majd mindjárt beszorozzák a többiek) és akkor már lehet éjszakára hosszú érésű növényeket ültetni. Bár, most azt írták, hogy az ólakból is jön felröpi, úgyhogy apránként szedd le az ólakat, ahogy a termesztés megkívánja.
    Egy "zsákkal" az eventhez! ;)
    Gazda: szotyola2011ID: 30301134
     
    szöszi50, Maszatka47 és kovacstne kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.