Visszajelzés Viking saga IV. Mesterkurzus - Eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 4.10.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. szotyola2011

    szotyola2011 Törzsjátékos

    Szia Kukori!
    Én nem szedem le a fákat szinte soha, mert ők is adják a felröpiket, főleg... - Igazad van, egyébként, én nem vagyok egy matek zseni, bár lehet, hogy menne a számolás, csak lusta vagyok hozzá...o_O Most az ólak vannak fenn, mert kellenek a feladatokhoz, learatom holnap, aztán apránként szedem le őket, ahogy a hely megkívánja.
    Gazda: szotyola2011ID: 30301134

    Jaha...!:D
    Egyébként a héten összegeztem az aratási "módikat" 1. a paszuly, 2. a ládák, 3. a kerék, utánuk jöhet minden más... - pont az ilyen kétszázas pluszok meg TP-k miatt. 8)
    Gazda: szotyola2011ID: 30301134
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 5.10.17
    csopke1, Gio, Maszatka47 és még 1 ember kedveli ezt.
  2. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    A kezdés nagyon fontos. Nem mindegy hogy 50 felrepivel kezded vagy 200-al, mert utána csak szaladsz a felrepik után. A helyedben leszedném az ólakat, de ha úgy gondolod hogy simán kész leszel akkor hagyd. Írtam valamikor hogy aki ismeri a farmját az csinálhatja 1 területen is az eventet, akkor is kész lesz.
     
    genka53, almáspite48, újfarm53 és 11 más kedveli ezt.
  3. szotyola2011

    szotyola2011 Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Visszaolvastam egy kicsit, és valahol 19500 növényt láttam egy táblázat mellett... - most akkor megmondja valaki, hogy mennyi az igazi növényszám, meg hány darab az a felröpi, ami kell végül is? :wuerg:
    Gazda: szotyola2011ID: 30301134

    Kukori, teljesen igazad van, belátom!:)
    Az ólak éjjelre leteremnek, és akkor kicserélem őket csipkebogyóra, azt hiszem, nekem az a leghosszabb növényem... Bár, csábít a dolog, hogy a hattyúk meg pockok, meg nem tudom mik megszülessenek végre, mert már nagyon unok egy-két feladatot látni a sorban.. ;)
    Gazda: szotyola2011ID: 30301134
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.10.17
    Gio, revaa, kukori80 és még 1 ember kedveli ezt.
  4. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Az utóbbi pár eventben teszt jelleggel elkezdtük azt, hogy eventcsevegő második posztjába beleírjuk a növény és felröpi mennyiségeket, de csak úgy, hogy moderátor részről nincs megerősítve, csak játékosok számolása alapján.

     
    brekkencs., genka53, újfarm53 és 12 más kedveli ezt.
  5. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Ne kicsit olvass vissza, sokat!xD
     
    genka53, újfarm53, marcsi152 és 10 más kedveli ezt.
  6. szotyola2011

    szotyola2011 Törzsjátékos

    Szia Tamás!
    Nagyon szépen köszönöm! :)
    Most akkor már "gatyafelkötés" következik, mert a csillagokon vehető dolgok ugye igen csábítóak, de ezt a liba-játékot egyébként is szeretem, mert a baltákat legalább ki lehet számolni hogy jobbra mennyi, balra mennyi az igazítás. ;)
    Gazda: szotyola2011ID: 30301134

    Tamás megírta... :)
    Gazda: szotyola2011ID: 30301134
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.10.17
    újfarm53, Gio és kukori80 kedveli ezt.
  7. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Neked kell eldönteni hogy felhő vagy gazdaköri. A kettő együtt nem megy. A gazdaköri megvár, a felhő elszalad.:)
     
  8. magdalena1967

    magdalena1967 Fórum nagymestere

    Szia, Ha minden dobás telitalálat:)
     
    revaa, kukori80 és kovacstne kedveli ezt.
  9. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. A felhőhöz nem számít hogy mennyit dobsz. Oda csak 29 erőleves kell.
     
    genka53, marcsi152, *bálint* és 6 más kedveli ezt.
  10. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Nem!

    Dekorokhoz és felhőhöz teljes mértékben lényegtelen, hogy mi a mini játék eredménye. Nincs összefüggés a kettő között.
     
    genka53, almáspite48, újfarm53 és 13 más kedveli ezt.
  11. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Szia! Én nem is akarok telitalálatot, hogy játszok ha egy dobással leütöm szegény libát!xDxD
     
    genka53, újfarm53, marcsi152 és 10 más kedveli ezt.
  12. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Na de halóóó... a liba dobja a baltát a táblának, vagy a tábla dobja a libának? :D
     
    Peszi2, kosagi, Gyámpillér és 19 más kedveli ezt.
  13. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    xDxDxDxD
     
    genka53, HéricsBáró, Fatther és 5 más kedveli ezt.
  14. Farmi

    Farmi Fórummogul

    Sziasztok, szép napot !

    Az eventet 5 területen lehet majd tolni ,a bahán sárga dinnyével , a farmosokon lóherével várom majd a kezdést . Ólakat , fákat nem teszek ki , /kivétel a raktárak mert ugye gazda társaim ott már a kövi tenyésztéses állatai kucorognak /sajna azt tapasztaltam nem háláják meg eléggé a figyelmet . Néhány gondolatot engedjetek meg , vannak feledékenyebb gazdák nekik ajánlanám kezdés előtt a csatni evést az event idejére pinkivel :) , tudom sokan sokféle képpen várják az eventet , de : ha megvolt az aratás a fákat ólakat sztem szedjétek le / nem törvényszerü / mivel elég sok helyet és időt elvesznek had ne vezessem le ezt.Aki nappal nemtud géphez kerülni csak reggel és este azoknak javasolnám a nappali hosszuzást / nemesitett gazzal /, vagy a komfortos termelést de az némi szupi trágya igényes . Ne vegyétek ezeket tőlem ,,ész osztásnak "csupán az előző event felröppenő miatt irtam, ill az un ,,alsó tagozatnak" / ez nem sértés a részetekre / ide gondolnám a 60 - 90 szint közöttieket . Remélem lesznek még jó tanácsok , jobbak mint az enyémek de ez is vmi.
    Gazdatársak nincs hátra mint előre , baltát élesits !
     
  15. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Akkor a számok nyelvén a Viking fejlődése, mennyi kell a felhősorhoz:

    Viking I.
    [​IMG]
    Mindkét malomban előállítható. Keverési idő: 20 mp



    Szükséges min. 9570 gaz, 495 röpi. [​IMG]

    Saga III
    Hozzávalók:
    • Illatos varjúháj (eventnövény): 470 db
    • Ivókürt (felröppenő): 50 db
    Keverési idő: 5:00 perc (300 másodperc)
    10 befejezett dobássorozat: "Éles, mint egy viking balta" dekor
    15 befejezett dobássorozat: "Játékra készen" dekor
    25 befejezett dobássorozat: "A nagy tengerészek" dekor
    35 befejezett dobássorozat: Viking Saga 2017 felhősor


    Szükséges min. 16450 gaz, 1750 felröpi.

    Mesterkrzus- Saga IV:

    Összetevők: 500 varjúháj és 35 ivókürt / db
    Keverési ciklus: 5 perc / db
    (300 másodperc)
    [​IMG]
    Szükséges min. 15000 gaz, 1050 felröpi.

    És még annyi, hogy a kezdetekhez képest 6 órás a gaz, 8 órás helyett. És az event 1 nappal (24 órával) rövidebb.

    Kell hókusz pókusz a jó dobáshoz, de a legjobb a megfigyelés, elemzés és abból algoritmus felállítása. Akkor menni fog. Jó ez az event, mert nem sok tanácsot kell adni, hanem mindenki küzdhet az 50esekért. Az 50esek nem szerencse kérdése, hanem tudás. Nem kiváló dobónak kell lenni, hanem kiváló megfigyelőnek és stratégának.
    Ha valamelyik event típus passzol a farmeramához, akkor a Viking biztosan passzol. Persze jobb, ha Ingrid nem dalol.

    A felhősor átlagos. Láda nincs benne, mert a balta ketté vágta.
     
  16. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Egy kiegészítés az írásodhoz. Nem szükséges a +5-10%-os eventnövény többlet, hisz a dekorokhoz, felhőhöz semmi köze a dobások minőségéhez. Legyen meg a mini játékok száma, függetlenül a sikerességüktől. Sikerességük csak egy plusz amiért csillagos érmét kapunk, és egyéb más dolgokat lehet kiváltani.
     
    inanna11, genka53, újfarm53 és 11 más kedveli ezt.
  17. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Helyén való. Ki is töröltem. Az csak az 1.nél volt ilyen.
     
    inanna11, genka53, Cyra65 és 8 más kedveli ezt.
  18. Margó

    Margó Haladó

    Sziasztok!
    Néztem a naptárt, és azt látom, már megint event, event hátán. Van mikor 2, sőt 3 event is fut egyszerre. Egész nyáron ez volt, hajszolták az eventet, és mi játékosok szintén. Mostanra teljesen kiégtem. Gondolkozom rajta, hogy abba hagyom. Meguntam. Minden reggelem erről szól, holott annyi minden más jó dolog is van az életben. Annyi minden mást lehet csinálni, lassan úgy érzem mint egy kellemetlen munkahelyet, csak darálom, darálom .....nem is tudom, hogy mit, és minek. Már nem szórakozás, csak kellemetlen kötelesség. A felhősor, meg ....kiráz a hideg mikor meglátom mennyit kell leszedni ...és még csak növeljem...ugyan már, minek....100 felett már nem is kell nagyon görcsölni, hogy az ember szintet lépjen. A Viking Saga felhőjét már a mútlkor is kihagytam, most is így lesz. Most télire talán még nem állok le, de jövő nyár elején leállok, és pár hónapig szieszta. Már ha még lesz addig farmerama. Szomszédaim már rég leléptek, az újak is sorban, csak pár fanatikus , mint én gürcöl. De azt hiszem nem érdekel senkit az én sirámom, úgyhogy be is fejezem. Csók mindenkinek, és élvezetes játékot aki még szereti, és bírja.Margó
     
    Peszi2, Cyra65, farmeres53 és 8 más kedveli ezt.
  19. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Vegyesen van kint minden, ólak, fák, raktárházak, és csipkebogyót fogok ültetni a farmra, a bahára és az esőerdőbe is szintén vegyesen lesz minden, és sárgadinnye lesz a növény.
    Szerettem dobálni az előző viking eventekben is a baltákat, most sem lesz ez másképp, össze gyűjtögetem az érméket és majd válogatok mit fogok kiszedni.
    A felhő pedig kell. :);)
     
    emocy91, genka53, Ribiszke és 6 más kedveli ezt.
  20. Maszatka47

    Maszatka47 Fórum nagymestere

    Nincs akkora gond a hosszú érésűekkel sem ,ott a nemesitet növény, sok bónusza leviszi az érés időt egyszerű viz meg trágya használatával plusz az éréscsökkentő termékek...akár 10 órányit is lecsökkenthetsz az érés ciklusból!
     
    emocy91, taga1, genka53 és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.