Visszajelzés Vissza az időben csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Nildia, témanyitás ideje: 9.9.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Szia!

    A kulcsos témára olyasmit mondott Jónás egyszer, hogy most kiküszöbölik belőle a szerencsefaktort.

    Igen, tudjuk.:) Csak felmerült, hogy mikor aktiváljuk a gesztenyés felhőt, hogy jól járjunk vele.
     
  2. szoszimo92

    szoszimo92 Haladó

    Szép napot mindenkinek! :) Végül arra jutottam, hogy az egyiptomi feladatsort megcsinálom végig, mert az ott szerezhető kitehető adja a legtöbb TP-t - ahhoz ha jól számoltam 4470 gyékény és 350 mészkő kell, ami teljesíthető. Aztán ha Egyiptom kész, akkor megpróbálom a római feladatsort is végig megcsinálni (attól függ milyen és mennyi fatermést kér - kellett nekem a kis űrlakók puttonyát jól megpakolni fatermésekkel :D), a Középkornál pedig a 8-as szintig szeretnék eljutni.
     
    Melan, osztrak12, maniszla és 7 más kedveli ezt.
  3. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Event event hátánxD nem mondom, hogy nem tesz minket próbára a BP, de nem kétséges, hogy belevágok és megpróbálom maximálisan teljesíteni:music:A röpi és az eventgaz is összeszedhető, mivel hetek óta nem volt lehetőség visszapakolni a tölgyesre a pinkeket és neonokat, viszont még mindig a szédültön vannak a mamutok és a raktárak, a bahán meg remélem a viziló fog szaporodi, így majdnem 4 teljes területen fogom csinálni. Kezdésre mi a vélemény a frissen kinemesített hagymához?
     
    Melan, osztrak12, sziszi1965 és 7 más kedveli ezt.
  4. emocy91

    emocy91 Fórum biztosa

    Sziasztok :)

    Az eventismertetőt olvasgatva ;), eléggé homályosnak tűnnek a nyeremények :D.... Mégis, mivel már volt hasonló event, ismerősnek tűnik a feladatsor 8)...

    Az egy hét : 168 óra :inlove: alatt kapott 54.000 tp. osztva héttel :), elég jónak mondható 8), még akkor is, ha nem éri el a napi 7800 tp-t ;)....
    A csillag és a csengőpengő is ösztönző dolog lehet a felhő megszerzésére :inlove:, még akkor is, ha nem mindenki látja így ;).....
    Bízzunk benne hogy a Mészkövek velünk lesznek, és ezáltal a felröpikkel sem lesz gondunk :inlove: !!!
    Mindenképpen belevágok az eventbe :), mert a hozzá hasonló eventecske is csak addig volt bonyolult, amíg el nem kezdtük ;)...
    Mostanság a hosszú érésidejű felhők jöttek divatba :p, pedig ;) hasonló paraméterű felhőt szívesen látnánk, akár feleannyi lezárási idővel is !!! 8)
    Dicséretre méltó dolog 8), hogy az event ismertetője korán megjelent :inlove:, így, a tények ismeretében bárki eldöntheti azt, hogy érdemes-e neki fognia ??? !!! :D
    Hétfőtől sok-sok Mészkő repüljön farmjainkra :inlove:, hogy ez az event is szórakoztató és örömteli legyen 8) !!!


    További szépeket :)...



    "Előfordul, hogy azt kívánom, bárcsak vissza tudnék menni az időben, és semmissé tudnám tenni a szomorúságot ; de úgy érzem, ha

    ezt tenném, akkor az örömöt is elkergetném." /Nicholas Sparks/
     
    Varázslat6869, Melan, sziszi1965 és 12 más kedveli ezt.
  5. szoszimo92

    szoszimo92 Haladó

    Hát igen, nincs lazsálás, alighogy elmúlik a telihold, a kelő nap fényében már neki is láthatunk a gyékény ültetésnek és a mészkő keresésnek. :D
     
    Varázslat6869, Melan, sziszi1965 és 6 más kedveli ezt.
  6. -gadget-

    -gadget- Fórumfelvigyázó

    Az istennő ajándékai - https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/az-istennő-ajándékai.12990/

    A felhő - a TP soknak tűnik de nem sok és nem ez vele a gond, hanem az, hogy mellé amit ad az leginkább a "frissebb" regeseknek ér valamit - ők meg lehet pont emiatt nem fogják tudni megszerezni.

    A csillag és a csengőpengő nem nagy nyeremény, mert ha jól látom 1db csillag hetente (mondjuk már van ilyen) és az 52 hét és ezért csak e kell szedni x1 hetente de gyakorlatilag az event is ad csillagot meg a gazdakör is (akinek még van). CSP 10000 hetente az napi ~ 1429csp -> +10% piacadó az ~ 1600csp a normál eladása a salinak 5-6csp (nem most) az 320db saláta ami csatni nélkül 2 területen megterem x1 aratással ami 10-15 perc (vetés, érés, aratás).

    Felröppenő. Jó az optimizmus, de mostanság nem túl előnyös a felröppenő beállítás az eventeken (a teliholdast most vegyük ki, a specialitása miatt 1 terület, stb) - de a "reményhal" nem úszik el xD.

    Az eventismertető. Ez pont egy spec ismertető, mert tökmindegy mikor teszik ki ugyanis nincsen benne semmi mivel készüljünk pajtaügyileg - állat, növény, fatermés ez elég sok fajtából áll. Persze jó, hogy hamar kijön, tartsák meg jószokásuk akkor is ha majd olyan lesz amire készülni is tudhatnánk :p

    Event, belekezdünk, csináljuk (legfeljebb csak addig amíg megéri).
     
    Melan, osztrak12, sziszi1965 és 15 más kedveli ezt.
  7. Luca_511

    Luca_511 Fórum biztosa

    Ezentúl pedig a cserét sem lehet megejteni.
    Így elég nehéz hozzájutni az újdonságokhoz, amik egyre csak szaporodnak.
    Valamikor semmi gond nem volt az új dolgok beszerzésével, de most már a neveket sem vagyok képes megjegyezni, mert annyi az újdonság. Na meg a hiányzó gazdaköri. :D

    Bízom benne, hogy a véletlenszerű kikerüli ezeket a hiányzó dolgokat.
     
    Melan, osztrak12, luszilke151 és 8 más kedveli ezt.
  8. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Egy kicsit másképpen nézve:
    1. Ha nincs hely vagy nagyon kell a csillag, akkor marad a felhő.
    2. Egyébként 7*(2*2600 csp) = 36400 csp hetente. Nem eget rengető, de azért valami.
    7*(2*(1405+2810 tp/btp) *x= x*59010 tp/btp. (x, a szorzó, ha tp növelőket használunk vagy nem, x minimum 1, de lehet akár 3 vagy több is). Választható, hogy bahát vagy farmot fejlesztünk.

    De ne feledjük, először meg kell szerezni a felhőt és a kitehetőket.
    Aki most nem akar felhőt (az is érthető), gondoljon arra, hogy egy idő után lehet, ezek a kitehetők sem lesz olyan jók (ezek is amortizálódnak) és egy idő után mégis a felhőre kerülnének. De csak ha van felhő.

    Mindenkinek jó játékot és sok felröpit!
    A jó időt meg használjátok ki! Menjetek a szabadba!

    Utólagos kiigazítás: Az 1*2 kitehető csak a farmra mehet. Az csak tp-t adhat.
     
    Utoljára szerkesztett: 11.9.16
    Melan, -kaktuszable-, SzilvaG és 9 más kedveli ezt.
  9. andycyca87

    andycyca87 Fórumszaki

    Szia. Úgy terveztem, meg leszek a felhő nélkül, mert a kitehetők a farmon, vagy a bahán jobban megérik. De most elgondolkoztam a felhő elgondolásodon xDxDxD Pár év, és jobb helyük lesz ott a kitehetőknek. Köszönöm szépen ;) Csodás vasárnapot :D
     
    Melan, -kaktuszable-, teréz65 és 4 más kedveli ezt.
  10. mamóka1cc

    mamóka1cc Fórumgróf

    Nagyon szeretem ezt a hosszú teliholdat! Befejeztem a hollótenyésztést! Pár gazdakörit.
    Most, míg érik a vérpáfrányom, számolgatásba kezdtem "Nekem minden felhő kell" jelszóval. Én is a 13,5 E/ 1 E eredményre jutottam. Nem kevéske :p
    Jó hosszút ültetve, bevásárlás, főzés előkészítve, 1 hétig csak a farmnak élek a gyerekeimmel. ;)
    S ez is meglesz :D
     
    Melan, osztrak12, Tomo1976 és 5 más kedveli ezt.
  11. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    A farmos területeken elültetve 1x1-be a szegfű, csak a 4 mamut, a 3 raktár és néhány 20 órás űj fa maradt kint a szédültön. Még 3 macska- mert kellenek majd és 1-1 pink egér és béka- mert nézegettem őket és kintfelejtődtek, kint vannak, de lehet este leszedem azokat is. Bahamán bepróbálkozom 20 órás fákkal és titokólakkal meg 3 pannival. 1050 röpi biztos meglesz, a pajtás cuccoktól nem tartok, majdnem 4 teljes területen a növény is biztos elkészül.
     
    Melan, -kaktuszable-, ada77201 és 5 más kedveli ezt.
  12. kelemeny

    kelemeny Fórum veteránja

    Végig nézegettem a hozzá szólásokat!
    Elég sokat el is olvastam.
    Azután, átmentem, és elolvasgattam az event ismertetőt.
    Még nem tudom, bele kezdek-e!
    Nem igazán találtam benne olyat, ami csábít!
     
    osztrak12, luszilke151, pukinyúl és 3 más kedveli ezt.
  13. bindi5454

    bindi5454 Fórum veteránja

    Én is és nézegettem az eseményeket és rájöttem nagyon szeretem a BP új hozzáállását, kimondottan gazda centrikus és gazda barát. Miért is?
    - sűrű és feszített a tempó, nem baj szeretjük a Farmeramat,
    - kiírjuk a teliholdas event ismertetőt, bocs mégse annyi az annyi, nem baj van ilyen és így is van minek örülni,
    - egyik event befejezés 14 óra, másik kezdés 14 óra, nem baj szeretjük az eventeket,
    - Mg-tp nap befejezés előrejelzés 20 óra!, de mégse hanem de. 11 óra, nem baj vettünk FA-at és öröm a 100 % tp-nek,
    - boldog aratás napja, holnap 10 órától, hisz a kezdődő event miatt 14 óra előtt senki nem arat, nem baj kitűnően használható a teliholdas eventhez is. Soha jobbkor.
    Bocsánat!!! ez csak úgy kikívánkozott belőlem, de nem baj szeretjük a Farmeramat! Én ezt csak azért írtam le, mert a bizalommal és a szeretettel nem szabad játszadozni, de nem baj szeretjük a Farmeramat.
     
  14. tanyasinagyi47

    tanyasinagyi47 Haladó

    Sziasztok
    Az event /13410 gaz és 1050 felröppenő/ teljesíthető 7 nap alatt. Csak a Bahán és az Esőerdőben fogom termelni az eventnövényt 1x1 -en répás- almás csatnival, a többi területen maradnak a fák és az állatok. A 3x12 szinthez véletlenszerűen beadandó fatermésekkel, növényekkel, állatokkal lehet gond, ha többször egymásután egyformát kér a feladat. Ilyenkor a piacra fogok támaszkodni
    remélem, hogy lesz bőven áru, tudunk vásárolni. A képregény eventekre emlékeztet ez a mostani faladat, nem volt az rossz, sokan megcsináltuk kisebb- nagyobb sikerrel. Örülök, hogy nem jelölt felröppenőkre kell vadászni, mert az nem volt nálam örömteli feladat.
    Jó játékot mindenkinek.
     
    csio70, Peszi2, luszilke151 és 6 más kedveli ezt.
  15. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Sziasztok,

    a következő eventtel visszafogom magam egy kicsit:
    kihagyom a sötét középkort, de végigviszem az egyiptomi és a római feladatsort
    az értékes kitehetőkért.


    Ehhez a takarékos megoldáshoz
    4.470 + 4.470 = 8.940 eventnövényre és
    350 + 350 = 700 felröppenőre van szükség.


    Ezekért többek közt megszerezzük
    - a BTP-t is adó 2x2-es kitehetőt és
    - a CSP-t adó 2x1-es kitehetőt,
    - 2 aranybanánt
    - 30 szupertápot,
    - 2 db 1 órás farmmunkás kupont.

    DE nem szerezzük meg a felhősort, a másik 2x1-es kitehetőt, sem az 5 party pörgetést!!!


    A takarékos megoldással
    - időt,
    - eventnövényt,
    - felröppenőt
    - és állatokat spórolunk, melyeket amúgy be kellene adnunk a középkori feladatokba.



    A takarékos megoldást javaslom azok számára, akiknek felröppenő gondja szokott lenni.
    Így kihozzuk a lehetőségeinkből a maximumot és
    ha marad mészkő (és idő), folytathatjuk az eventet akár a végéig.

    ------------------------------------------------------------------------------------

    A teljes felhősorért végig kell vinni a teljes eventet!!!

    A teljes eventhez
    13410 eventnövény és 1050 felröppenő szükséges.


    Jó eventezést, sok felröppenőt Mindenkinek!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 11.9.16
    Fuhur, -gyöngy-581, -totyika01- és 22 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia ;)
    Köszönöm az összesítést ...
    Számomra a felhő a cél de a módszereddel inkább biztosra fogok menni --- aztán majd kiderül ;)
     
    Melan, csio70, Peszi2 és 6 más kedveli ezt.
  17. Pihepehely

    Pihepehely Törekvő

    Sziasztok!
    Mondjátok, hogy nem saláta, sárgarépa, és alma kell! :)
     
    bindi5454 és luszilke151 kedveli ezt.
  18. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Peszi2 és sziszi1965 kedveli ezt.
  19. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Az alacsonyabb szinteken akár azt is kérhet az event ... ;)
     
  20. Hechingen

    Hechingen Rutinos

    Sziasztok.Én ezt az eventet kihagyom és lehet a következöt is...Nem az event miatt hanem mert a kicsikém ma kezdte az ovit..9-10-ig majd 9-11,aztán jövö héten 9-12-ig ott kell vele csücsülni...Az event leírást olvasva nem igazán bánkodom,így is töltögetnem kell a pajtát,mostanában volt pár pajtaüritös event,nyeremények nem potolják, söt az event még csökkenti azt ami nincs:-D Szoval töltögetek,piacozok.Muszály haladnom a gazdakörrel mert így soha nem lesz legendám,és megmondom öszintén állandó felröpi gondjaim vannak.Valöszinü ez az ovi jó lesz arra ,hogy ha megszerzem a legendát, térek vissza az eventekhez.Számomra enélkül nyürrögös,utolsópercekben befejezös,géphezkötös,ültetgetös,aratgatós...Kell a legenda ..Aki csinálja az eventet sok sikert:)
     
    Utoljára szerkesztett: 12.9.16
    Gio, Melan, taga1 és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.