Visszajelzés Nyári szentjánosbogár-rajzás eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 19.6.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. zemkit

    zemkit Járnitanuló

    Oh, én kis naiv, már csak két lámpásom volt hátra a teljes fényáradathoz! xD Egyetlen gyanús dolog a lépések elmaradása volt a bal oldal felhő sávban, de azt elintéztem azzal, ha majd mind kész, akkor ott is felkúszik egyből a felhőig a teljesítés. xD Az imént eljött a holtidő, kiválóan alkalmas fórumolvasgatásra, látja az ember lánya, hogy megy a rinya még ennél az "egyszerű" eventnél is, osztán rá kell döbbenni, hogy van alapja a panasznak, mert ami tegnap bevésődött, az ma már nem műkszik! Nos, mentettem a menthetőt, kiválasztottam egy olyan mintát, amiben a lehető legtöbb lámpának égnie kell, a többitől meg fájó búcsút vettem. Meg a attól a tervemtől is, hogy majd lazán termelgetek nem e növényt. (Ja, igen, a bal oldali sávban léptem egyet! xD)
     
  2. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Szia!
    Részemről nincs ilyen gond, eddig sem szerettem a bingót, volt ráadásul egy, mikor több sort kellett vagy lehetett kirakni több pontért vagy talán érme volt akkor, na azt különösen nem szerettem. Ja, és most sem szerettem megxD. Sőt... de hála Nikinek legalább felesleget nem kell termelnem hozzá, a befejezéshez szükséges adag pedig összejön. A mai első aratás előtt kipörgettem +1-et, indítottam 2 Jacket, így azért ma elég jól fogok haladni, röpi van bőven, hála a panniknak, így 6 alakzatra már rákerült a zöld pipa, közte a 4 kérdőjelesre, azokon túl akartam lenni. Csak annyit variálok, hogy aratás után megnézem, melyikhez kell hátizsák, és abból annyit teszek a malomba, hogy az izzó bogyó is elég legyen a teljes befejezéshez, de csak akkor gyújtogatok, ha egy alakzathoz minden megvan. Jelenleg 1300 feletti termoszom és 600 feletti sátram van, de részeredményeket nem számoltam még, így nem tudom ez már elég-e, viszont kovakő és vulkanikus izé a másik eventhez még bőven kell, így egyelőre nem pihenhetnek a pannik. Szóval nem a szívem csücske nekem sem, de így, hogy a kérdőjelekre pipa került, már csak egy sima nemszeretem event, nem agyalok tovább rajta, tolom, amíg van belőle. Kitartás!:)
     
  3. h.mate

    h.mate Junior szaki

    Szia Toma !! Én mindég a Te leírásod után csinálom az eventet !! Most kicsit felakadtam . Ezt a táblázatot akarom használni . Minden hozzávalót letermelek , a végen fogok mindent beadni . Azzal nem vagyok tisztában , hogy az elsőnél kell 61 termosz és 50 sátor !! A többi lámpást nem kell felgyújtani ? Eddig úgy emlékszem , hogy az összeset fel kellett !! Bocsi , az értetlenségemért !! Előre is köszönöm a segítséget !! Ez a sok event teljesen összezavart !!
     
    Fatther és -BombadilToma- kedveli ezt.
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Olvasd el az ismertetőt, mert változott az event mechanikája. A lényeg az, hogy minden alakzatot külön-külön el kell készíteni. Válassz ki egyet, gyújtsd fel az ahhoz szükséges lámpákat (de csak azokat!). Kattints a zöld gombra, ezzel pipa kerül az alakzatra, és lekapcsol minden lámpás (az is, ami nem kellett ehhez a mintához, így a felesleges beadásokat bukjuk!). És jöhet a következő alakzat ugyanígy... egészen 15-ig. A sorrend tetszőleges, de minden alakzat csak egyszer készíthető el, vagyis a felhőhöz mind a 15 kell.
     
  5. narancs69

    narancs69 Junior szaki

    Sziasztok! Tudnátok segíteni? Mit ért az alatt,hogy "Biztosan beváltod ezt az alakzatot és visszaállítod az összes lámpást?" Ha megcsináltam az egyik/vagy egyszerre több alakzatot és beváltom a nyereményt akkor az eddig fénylő lámpás kialszik és kezdhetek mindent elölről? köszi a választ
     
  6. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Az a helyzet, hogy egyikőtök sem tudja hogyan működik a kérdőjelek megfejtése. Bőven meg lehet fejteni a 11 alakzat kirakása közben. Ugyanis a 11 ismert alakzatban minden lámpás legalább 4szer szerepel. Minden egyes lámpás meggyújtásakor tudod ellenőrizni, hogy az a lámpás találat lenne-e a kérdőjeleknél vagy sem. (külön -külön)Tehát min. 4 esélyed van arra, hogy megfejtsd a kérdőjeleket.
    Amint írtam a bingós változtatása egyáltalán nem rossz irányba indult el. Még azzal együtt is, hogy a 4 pajtacuccos lámpás kikerült a játékból. Igen, a körülmények, és a régóta tartó negatív trendek ennek a jobbító módosításnak az élményét teljesen a fordítottjára írta át.
    Ez van. De ezeket már fentebb nagyjából mind leírtam. Most készítem a 3ik alakzatot és a kérdőjelek alatt 5, 7, 7, ill. 4 lámpás helye már ismert. De két alakzat elkészítése után lehet tudni mind a 4 kérdőjeles alakzatot. Pontosan: a 3. és 8. alakzat elkészítése után lehet tudni. Vagyis azt mondom, hogy ha csupán a 3. és 8. alakzat lenne ismert, és 13 kérdőjel lenne, akkor is ismert lenne az összes alakzat mintázata ennek a kettőnek a kirakása után.
    Össznépi játék esetén 16 játékos 16 különböző lámpást meggyújt és hozza az eredményeket, akkor máris fel lehet rajzolni a 4 kérdőjel valódi alakzatát.

    Tehát a változtatások alkalmassá tették az eventet mind fórumos, mind egyéni játékra egyaránt. Eddig egyik sem volt, csak gyúrtad be a cuccot az elsőtől az utolsó lámpásig.
    Nem gondolom, hogy minden jó, ahogy van. 10-12 módosítással (nem feltétlenül egyszerre, hanem 3-4esével) fergetegessé lehetne tenni ezt a fajta eventet, hiszen annyi lehetőség rejlik még benne, hogy változatok tucatjait lehetne kihozni. Megfelelő egyensúlyozással kapa, variációk, útvonalak és egyebek terén igazi minijáték születésének vagyunk tanúi. És tudjátok jól rólam, hogy nem szoktam a jelest osztogatni, mert nálam a 3as már csúcs.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.6.19
  7. DevilMókus

    DevilMókus Fórum elő legendája

    Szia ! Egyszere csak 1 alakzatot vagy figurát csinálj mert a lámpa eloltása után az esetlegesen másikba beadott elveszik.o_OAzaz amelyikbe belekezdtél azt először be kell fejezni.
     
    Ribiszke kedveli ezt.
  8. lilithcica

    lilithcica Fórum-zöldfülű

    Hát én ezt nem értem, órákat olvasni nincs időm. Feladom.
     
    szili48 kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Leho!
    Végeztem az eventtel. A 3-as és 8-as beadásával kezdve haladtam, láttam amit látnom kellett. Te elég sok kritikát fogalmazol itt meg. Most én írtam azt, hogy nekem ez nem tetszett annyira, mint a másik event a Fényes ösvények és az előző ilyen eventek. :)
     
  10. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    én is megcsináltam a 3. és 8. alakzatot, de fogalmam sincs mit kellene látnom
    nagyon szőke vagyok, pedig kovácsniki alakzatait is megnéztem, de továbbra is homályban vagyok.
     
    Fatther és Sali~*.* kedveli ezt.
  11. ribizli4

    ribizli4 Haladó

    Én most vagyok a robbanás határán. Tegnap este jó későn fogtam hozzá, fél éjszaka dolgoztam rajta. Sok szupertrágya, és KK elment. Ma délelőtt minden lámást meggyújtottam. A területek bevetve hosszabb növénnyel. Amikor a felhőt akartam aktiválni akkor derült ki, hogy nem működik. Természetesen az ismertetőt, megjelenése után átolvastam. Már nem tudom akarom-e azt a felhőt.>:(:cry:
     
  12. DevilMókus

    DevilMókus Fórum elő legendája

    Szia! Én is a Niki videója után után haladók egyszerűen stopolom ott ahol tartok. A bekarikázót lámpákat kell kivilágítani. Majd ha jön a pipa szálitás és lekapcs.;)
    Egyébként szerintem nem a megfejtéssel hanem az ajándékoknál van a bibi. Én pluszba bekapcsolok 1-1 lámpát, de a szabad pöri kivételével a többi nem túl jó.
    Még a csp-es nem lenne rossz, de az elöző event után 266000 csp se az igazi.:music:
    Mindennel együtt a felhővel egy erős közepesre értékelem, mert a gaz igénye még igy se magas, és a figura ajándékok se rosszak, valamint a lehetőség benne van ha valaki pluszt akar.;):p Pld. a ttp része is jó lehet, akiknek a baha haladás fontoso_O/ részemről ez nem motivál/
     
    Utoljára szerkesztett: 21.6.19
  13. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Talán elkerülte a figyelmed, parancsolj:
    Ha egy mintázat minden lámpácskája világít, akkor megjelenik egy zöld pipa [​IMG] .
    Ha ezt a mintát szeretnénk beváltani, akkor kattintsunk erre a pipára, majd utána a 10. számmal jelölt "Szállítás" gombra.
    Ha ezt megtettük, minden lámpa kialszik és újra kezdhetjük a következő mintázatot.
    Fontos: csak azokat a lámpákat kapcsoljuk fel a beadásokkal, amik a kiválasztott mintázathoz szükségesek. Ugyanis a mintázat beváltása után minden kialszik és elveszik az is, amit esetleg nem oda szántunk volna.
     
    jófarmerlány, Fatther, maszilva és 2 más kedveli ezt.
  14. Vilmos05

    Vilmos05 Fórum nagymestere

    Nagyon nagy köszönet Nikinek az alakzatok felfedéséért. Egyet én is megcsináltam magamtól, de csak úgy mint a vak tyúk is talál szemet, ráhibáztam. Így viszont minden kérdőjel kész, a többit szép lassan megcsinálom. Nagyon nagy segítség, éljetek vele.
     
    jófarmerlány, Ribiszke és DevilMókus kedveli ezt.
  15. sadrika97

    sadrika97 Fórum hercege

    Üdv Mindenkinek!

    Nagyon meglepődtem most, hogy letermeltem a szükséges egaz mennyiséget és majdnem mindegyik lámpát kivilágítottam! Én ugyanis szerdán délelőtt olvastam az ismertetőt, a fórumon megnéztem a matekot és nyugtáztam, hogy végre egy extrakönnyű event, mint némelyik tenyésztős. Azóta se fórumot se ismertetőt nem néztem. Most olvasva a fórumot és az ismertetőben a lilát még kapálok egy keveset...
     
    Ribiszke, DevilMókus és Leho69 kedveli ezt.
  16. Bátyus

    Bátyus Fórumfelvigyázó

    Nem ez a problémám,a kérdőjelesekkel vagyok gondban. Köszi ez tiszta.
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  17. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Nem ez a válasz a kérdésére. Hanem ez a válasz.
    Vagyis, ha meggyújtasz egy lámpást akkor bármelyik alakzatra mész az egérrel a kék karika a lámpás körül akkor jelenik meg, ha abba az alakzatban az a lámpás szerepel. Ez igaz a látható és kérdőjeles alakzatokra is.
    Ezért van a beszállítás gomb, mert így keresgélve az alakzatok között, nem tudod véletlenül érvényesíteni valamelyik alakzatot.
    [​IMG] a fölső kell, az alsó nem kell abba, amelyiken az egered van.

    Bocs, de elléptem a géptől és ismét 15-20 percig nem leszek.
     
    Fatther és Sali~*.* kedveli ezt.
  18. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum parancsnoka

    Szia!

    Meglep, hogy ez a minősíthetetlenül rossz event volt neked a csúcs.
    Remélem többé nem lesz ilyen event, munka mellett még azon görcsölni, hogy milyen alakzatot keressek elég idegőrlő és bár nagy köszönet kovacsnikinek, de akkor sem volt egyszerű és főleg nem volt könnyű event, kapaszkodni kellett rendesen, hogy tartsam a célomul tűzött időt.
    Sok esetben a minijátékok közel annyi időt vesznek el, mint a növény letermelése, teljesen felborult a játék ezen egyensúlya.
    Lassan már nem is játék, hanem taposómalom.
    Ha egy event ismertetőjének összerakásában több nemzet moderátorai is tévednek, annak már felfelé is eléggé jelzésértékűnek kellene lennie.
    Játékot csináljanak, játszható, örömöt nyújtó játékot.
    Az ilyen, ahol a moderátor is csak néz, egyáltalán nem az.
     
  19. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Csak azért lep meg, mert nem állítom, hogy a csúcs, viszont azt igen, hogy ebből lehet csúcsot csinálni.
    A minijáték ideje, jelen esetben kb 5-10 percet vesz igénybe, ha valaki nagyon körültekintő. Ebből lehetne olyan eventeket kihozni, ami valódi 15-20 perc minijátékot hozhatna egy eventbe. Ellentétben a 1,5-3 órás maratoni minikkel, amelyek az 5. után már fárasztják és nem szórakoztatják a játékost. Továbbá alkalmas lenne ez arra is, hogy stratégiák széles repertoárját lehessen bevetni. Szóval van ebben potenciál, és nem is kevés.
    A dolgok másik fele, hogy hogyan is jöttek a változások, milyen kommunikációs és indulási hiba hegyek körítették, az más kérdés. Annál is inkább, mert véleményem szerint köze nincs annak a stábnak, aki a bingó mechanikáját megújította, azokhoz a stábokhoz akik ilyen körítéssel dobták játékba. Ez utóbbi vitte el az örömöt. A játék már most meg lett volna, minijáték szinten biztosan. De ezeket az első oldalakon már leírtam.

    És soha sem titkoltam, hogyha bármi pozitívat találtam a játékban. Egyelőre a bingó vett egy új trendet, ami feltétlenül pozitív. Eddig a bingó olyan volt, mint egy gazdaköri, csak ráfogták, hogy játék. Most alkalmas egyéni és kollektív játékra egyaránt, a játékosok képességei és igényei szerint.Hogy mennyit tudnak majd ebből a jövőben kihozni... stratégiákat, eventláncolatokat, és még sorolhatnám....hosszasan.
    Az már most látszott, hogy a bug aratott. Szinte mindenki fellélegzett, hogy meglettek a kérdőjelek. Én viszont csak akkor, amikor meglett a kérdőjelek megfejtésének lehetősége. Ennyi. Vagyis majdnem. Mert senki nem aggódott vagy görcsölt volna, ha esik néhány szó az ismertetőben a megfejtésről, és nem csupán kitalálásról.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.6.19
    Fatther, Ribiszke és DevilMókus kedveli ezt.
  20. Sagittarius69

    Sagittarius69 Fórum parancsnoka

    Ebből ne legyen csúcs és szerintem nem is lehet.
    Egyre fogyunk...
    A régi eventek visszaköszönése kell és azok megnyújtásával érhető el a játékélmény.
    Ha tárgyat vagy kincset akarok keresni, találok arra specializálódott játékot, ahhoz nem kell farm és ahhoz sem, ha gólt akarok lőni, de ezt folytathatnám... felesleges.
    Nekem nem kell időrabló minijáték, főleg úgy nem, hogy a valós pénzemért játszatnak és a siker szerencsefüggő.
    Akkor, annyi erővel mehetnék lottózni is.
    Hülyeség.
    Farmozni jöttem ide, azt kezdtem el és ha az általad említett új management mást akar játszatni, jövőre kereshet már munkahelyet, de ha észnél van, már idén a piacon körbenéz, mert erre az itteni "munkájukra" nincs szükség.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.