Technikai kérdések alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.4.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. akitakutya

    akitakutya Törekvő

    Köszönöm a választ! Sajnos nem voltam gépközelben, így most lemaradtam a megszerzésről. Majd legközelebb - talán - szerencsém lesz.
     
    Dolphin kedveli ezt.
  2. millike53

    millike53 Utánpótlás-írogató

    sziasztok
    vasaroltam 3 db pelikant 126 db volt most ugyanannyi van hol van a harom, a piacnal jelzi hogy vasaroltam de nincs sehol koszonom ha utana neztek
     
  3. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    ahhoz, hogy segíteni tudjak, szükségem van a Farm nevedre és Farm ID-ra.
    Kérlek, pótold az adatokat.
     
  4. millike53

    millike53 Utánpótlás-írogató

    millike53 ID 17123505
     
  5. tyukanyo588

    tyukanyo588 Junior szaki

    Na a supportnak sem írok többet, mert úgy látom Ti nagyon gyorsan iparkodtok segíteni, ezért mindenki hálás nektek! Elvileg már lemondtam a válaszról, gondolom lekerültem a pincébe :-( A türelmem pedig végtelen........
     
  6. millike53

    millike53 Utánpótlás-írogató

    sziasztok
    millike53 ID 17123505
    vasaroltam 3 db pelikant , de nem talalom sehol. a piacon feltunteti a vasarlast, mar ketszer ki es beleptem de semmi.reggel a kapott aranyamat sem adta a meglevokhoz legyszi nezzetek utana ne vegyetek el a kedvunket ilyen huzasokkal.

    koszi
     
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nem akarok türelmetlennek látszani, de még nem kaptam választ a kérdéseimre. Van, ami már okafogyottá vált, de azért érdekelne a válasz.
    https://board-hu.farmerama.com/thre...ések-és-válaszok.10943/page-4330#post-1455875

    (Nem értem, mi tart ennyi ideig. Ha tudják a választ, akkor pár perc leírni. Ha nem, vagy nem akarják közölni velünk, akkor is pár perc leírni, hogy "Nincs ilyen lehetőség", vagy a szokásos "dolgozunk rajta...", esetleg valami semmitmondó elhajtó szöveget...)
     
    .dina1. kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Akkor kapsz választ, ha lesz itt valaki, aki meg tudja nézni Neked, mi történt a pelikánjaiddal. Felesleges megismételned a kérdést; látható, hogy azóta sem volt fenn a fórumon egyetlen moderátor sem.

    Ha valóban pelikánt vásároltál, akkor a farmos állatok közt keresd a pajtádban. Ha nem találod, akkor nézd meg jobban a piacon, mit vettél. Előfordulhatott, hogy állat helyett tápot sikerült venned.
    Ami a farmaranyat illeti, sokszor előfordul, hogy csak nagy késéssel történik meg a jóváírás; de az is lehet, hogy már a kattintás pillanatában hozzáadódik az egyenlegedhez. Mikor a kis panel eltűnik, így már nem adja hozzá újra, vagyis Te nem látod, amikor nőtt a mennyiség. De ezt is ellenőrizni fogják Neked, csak légy egy kicsit türelmes.
     
    kigyo51, Dolphin és -ágianyu33- kedveli ezt.
  9. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    ha az első bejegyzésedben rögtön megadtad volna az azonosítóidat, akkor nem kellett volna ennyit várnod a válaszra. Attól mert írsz még egy bejegyzést (vastagított betűkkel), nem lesz előbb válaszod, csak nekünk okozol több munkát. Ha nincs moderátor a Fórumon, nem tudunk ellenőrzést végezni.
    Köszönjük türelmedet!

    Benézve Hozzád az alábbiakról tudlak tájékoztatni:
    1) Farmarany egyenleged változása a Játék naplójában elérhető információk alapján:
    2025.09.05-én a záró állományod 3410 FA volt
    2025-09-06 08:25:21-kor A varázskalap (+) dekor aratásával kaptál 4 FA-t, aztán 2025-09-06 16:06:07-kor nyitottál Farmaranyos ládát, ebből 9 FA-t kaptál, 2025-09-06 16:07:51-kor szintén nyitottál Farmaranyos ládát, 15 FA-t kaptál, így a záró egyenleged 3438 FA lett.
    2025-09-07 06:54:23-kor arattad A varázskalap (+) dekort, 4 FA-t kaptál, egyéb mozgásod ezen a napon nem volt, záróegyenleged 3442 FA lett.
    2025-09-08 07:36:06-kor kaptad meg a 4 FA-t szintén A varázskalap (+) dekor aratása történt, más mozgás tegnap sem volt, 3446 FA-val zártad a napot.
    Ma is arattad a A varázskalap (+) dekort, 2025-09-09 08:11:21-kor, így most 3450 FA a Farmarany készleted. Ha Te nem ennyit látsz, akkor kérlek, töröld a beragadt Sütiket, és ürítsd a Gyorsítótáradat. Ha más mozgásod nem lesz, akkor holnap ez lesz a nyitó készleted.
    Ha másból is kellett ma FA-t kapnod, akkor kérlek, írd meg.
    Kérlek, legközelebb add meg, hogy mi volt a tétel, amit nem kaptál meg (ládát nyitottál, Farmaranyfát arattál, stb.), ezzel is segítve a munkánkat)

    2) Pelikán vásárlás
    Itt azt nem tudjuk ellenőrizni, hogy mikor mennyi Pelikánnal rendelkeztél a múltban, csak aktuális állapotot látunk a pajtádról, illetve látjuk a piaci tranzakciókat.
    Az alábbi infókat találtam a Játék naplójában:
    - jelenleg 1 db Pelikán van a Pajtádban
    - 2025-09-09 08:34:55-kor, 2025-09-09 08:34:58-kor, 2025-09-09 08:35:00-kor vásároltál 1-1 Pelikánt, mindhárom bekerült a pajtádba, a vásárlás pillanatában. Mindegyik ára 115.811 CSP volt. A piaci vásárlások azonnal megjelennek a Pajtában.
    - ma a vásárlások után beadtál a Sínen gazdaköri feladatsorba 126 db Pelikánt, 2025-09-09 08:35:27-kor.

    Megértésedet köszönöm, további jó játékot!
     
    Othep, macimami1958 és Luminary kedveli ezt.
  10. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    Mindenki kap választ a Supportra írt kérdésére, de vannak olyan ügyletek, amelyek hosszabb időbe telnek, mert mondjuk a Központtal is szükséges egyeztetni a témában. Így Neked sem kell lemondanod a válaszról.
    Köszönjük megértésedet!
     
  11. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    nem vagy türelmetlen, rákérdezek a témára, nem én foglalkoztam a kérdéseddel.
    Elolvastam a bejegyzésedet, de sajnos nem tudok válaszolni egyik kérdésedre sem.
    Amint kapok választ jelentkezem, megértésedet köszönöm!
     
  12. tyukanyo588

    tyukanyo588 Junior szaki

    Szia! Én köszönöm hogy újra válaszoltál!
     
    Othep, macimami1958 és Dolphin kedveli ezt.
  13. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    köszönjük türelmedet, s elnézést kérünk, hogy nem kaptál korábban választ a kérdéseidre.
    Nem tudunk olyan módszerről, ami a kliens sütijeit az általad kérdezett formában törölné, s abban sem tudunk segíteni, hogy a kliens törlése és újratelepítése során milyen átmeneti állományok törlődnek.

    A második kérdésed kapcsán is azt a választ kaptam, hogy nincs ilyen módszerről / eszközről tudomásunk, amivel egyik gépről a másik gépre át lehetne vinni a kliensben tárolt bejelentkezési adatokat.
    Megértésedet köszönöm.
     
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen.

    Akkor viszont az a kérdésem: mégis hogyan lehet törölni a kliens sütijeit? Elfogadom, hogy kizárólag a klienshez nem létezik sütieltávolító. De a Ccleaner, amit ajánlotok, rengeteg mindent eltávolít a rendszerből. Arra legalább van válasz, hogy mi az a minimális beállítás, amivel a legkevesebb "kárt" okozok a rendszeremnek? Például az szükséges és elegendő-e, ha a Chrome sütijeit beállítom törlésre, de minden mást kikapcsolok a programban?

    Nem kötözködni akarok. De nekem már volt kellemetlen tapasztalatom a Ccleanerrel: egy teljes rendszer-újratelepítést "köszönhetek" neki (igaz, ez már régen volt), de azóta ódzkodom a különféle rendszertakarítóktól, különösen a Ccleanertől. És csak akkor használom valamelyiket, ha nagyon muszáj, és csak arra, amire kell. És a sütiknek haszna is van, nem csak bajnak vannak a gépen...

    (És még valami: nem azt kérdeztem, hogy a kliens eltávolításával milyen állományok törlődnek - amúgy ezt ha nagyon akarnám, meg tudnám nézni. Csak azt az egyszerű kérdést tettem fel, törli-e a kliens eltávolítása a saját sütijeit - igen vagy nem. Elképzelésem sincs arról, ez miért lenne titkos infó, hiszen folyamatosan sütitörlésre biztattok mindenkit, és gondolom, nem a központ ellenére. Vagyis a "nem tudunk segíteni" válasz elég beszédes...)
     
    genka53 és sutimami57 kedveli ezt.
  15. Dolphin

    Dolphin Fórum elő legendája

    Szia,
    én nem tapasztaltam még semmi problémát a gépemen a CCleaner használatával. A programot már akkor is használtam a gépemen, amikor még azt sem tudtam, hogy van ilyen játék, hogy Farmerama.
    A Moderátori tevékenységhez nem elvárt informatikus végzettség.
    Újabb kérdéseidet is továbbítom, amit még javasolni tudok, vedd fel a kapcsolatot a Supporttal.
    Megértésedet köszönöm!
     
    Sali~*.* és -BombadilToma- kedveli ezt.
  16. EXOR64

    EXOR64 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Keresek két dekort.Pattogó malacka, Parthódító .Gazda: EXOR64 ID: 6652685 Köszönet.
     
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Tisztában vagyok vele, hogy a kérdéseimre nem tudtok választ adni. Nekem van informatikusi képzettségem, mégsem tudom ezekre a választ; csak a központ tudja. Hogy megosztja-e, az más kérdés. Én csak annyit kérek, hogy továbbítsátok a kérdést, eddig sem kértem mást.
    Miért javaslod a Support-ot? Ők sem tudnak mást csinálni, mint továbbítani a kérdést a központba. Mit kapok a Support-tól, amit itt Tőletek nem? Tudsz biztosítani felőle, hogy ott érdemi választ kapok? Egy újabb "nem tudunk segíteni" válaszért nem futok felesleges köröket...
     
  18. farmerSS

    farmerSS Fórumőrült

    Sziasztok !

    A főtéren és a játékban is megjelentek a nublonok.

    Nem készültem az újrahasznosításra, csak meglepődtem a kicsimen, amikor repkedtek a hozzávalók.
     
    Sali~*.* és Swartsch kedveli ezt.
  19. Luminary

    Luminary Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Mivel nem kaptunk előzetes értesítést, így nem volt róla ismertető.
    Amint a központ hivatalosan megerősíti, hogy a Nublonok maradnak egy ideig - lesz róla tájékoztató is.
    A válaszig türelmedet kérem.
    Köszönöm.
     
    Dolphin, genka53, Swartsch és még 1 ember kedveli ezt.
  20. Luminary

    Luminary Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Megérkezett a hivatalos válasz, így a Nublonok maradnak, holnap este 10 óráig:)
    Elnézést kérünk a késői tájékoztatásért.

    https://board-hu.farmerama.com/threads/készülj-az-újrahasznosításra-2025-szeptember.26785/

    További jó játékot!
     
    Dolphin, genka53, Swartsch és még 1 ember kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.