Hibák, bugok, problémák (kezdők-haladók részleg)

Discussion in 'Segítség archívuma' started by |Tamás|, Jan 19, 2015.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. kigyo51

    kigyo51 Fórum nagymestere

    Tisztelt Moderátor!

    Tapasztaltam egy hibát a gombaerdőben. Pókpáfrányt arattam, aktív a Répás almás csatni. Az 1x1-es 202 db vetőterületről 606 db növényt aratott le a farmmunkás, a 808 db helyett. Kliensen játszom. A most aktuális kliens van feltéve. Tudom, hogy nem tudod megnézni, hogy mit és mennyit arattam, ezért a válaszodig nem aratom le az új vetést. Ami 2:59 perc múlva érik be. Kérlek végezz nálam próba aratást. Lehet, hogy ez a hiba nemcsak a gombaerdőt érinti. A Főfarmomon, vagy bármelyik farmos vagy bahás vetéssel megteheted ott ugyanis nincs event növény, kísérletezhetsz 1-1 mezőn búzával, vagy répával, vagy kerti zsázsa növénnyel, még úgy is ha törölsz 1-2 be nem érett mezőt. Igaz ezt a gombaerdőben is megteheted, a saját klienseddel. Mivel e hibának semmi köze a klienst futtató számítógép konfigurációjához.
    Gazda: kigyo51
    ID:16990724
     
    Last edited: Mar 22, 2026
    Doggyra likes this.
  2. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Kollégám ellenőrzése alapján:
    Tele az Anyagok előállítása raktárad, ezért nem tudsz az Átalakítóban átvenni semmit.
    (Vagy használd fel a raktárban a dolgokat: készíts pl. fákat, vagy rakj belőlük a környilas átalakítóba, ATP-ért.)
    Esetleg törölj egy pár dolgot, de ezt nem javasoljuk.

    A gyopáron a raktár nem gumifalú, sajnos korlátozott méretekkel rendelkezik.

    A növénymag raktárad is megtelt, ültess el magot az alpesi kertben, hogy felszabaduljon ott hely.
    A képen jelölt raktárból kell törölnöd vagy felhasználnod, hogy át tudd venni a humuszt az Átalakítóból.

    [​IMG] upload_2026-3-22_18-1-9.png

    A megtelésre egy narancs (majdnem teli), vagy piros (teli) harang figyelmeztet is a raktáradban.

    Már az Északi erdőbe belépve is kapod a figyelmeztetést a telített raktárrészekről.
    [​IMG]
    (A kép illusztráció, nem a farmodon készült.)

    Tehát, ügyelj rá, hogy itt nem gumifalú a pajta, és akkor nem lesz ilyen megakadás.
    Ha termelünk, célszerű is felhasználni.
     
    KUNCZE and macimami1958 like this.
  3. -dudoloteve-

    -dudoloteve- Fórumlakó

    Az alap 10 Renzó jegyből 6 ment a nagy semmibe. :( Már nem igazán élvezem ezt a játékot, csak az tart még itt, amit a mögöttem hagyott 14 év alatt elértem.
     
  4. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ha itt leszünk amikorra beérik, akkor ellenőrizni fogjuk.
    De nem ígérhetünk semmit, hisz vasárnap van.
    Mindenesetre, amint elkészültünk, jövünk az eredménnyel.
    Türelmedet köszönjük. :)
     
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Pontosan mi történt?
    Kérsz valamiben segítséget?
    Segíteni, ellenőrzést végezni csak farmnév és ID-szám birtokában tudunk, és problémaleírással.

    Ha nem kérsz ellenőrzést, csak panaszkodni szeretnél, akkor kérlek, a Törzsasztalon a Panaszkönyvet keresd fel.
     
    -ágianyu33- likes this.
  6. KUNCZE

    KUNCZE Járnitanuló

    A helyes ID35015551
     
  7. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    -ágianyu33- likes this.
  8. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Fórum biztosa

    Sziasztok!

    Szeretnék kérni javítást.:oops:
    Belépéskor a gazdakörinél megjelenő hétfő a farmon egészen vasárnapig a farmon jelenik meg, nagyon idegesítő, zavaró már nagyon meguntam. A piaci vásárlásról nem beszélve hányszor kell nyomkodni a vásárolt tételt.

    Nincs mit takarítani a gépen.
    Köszönöm előre a segítséget.:music:

    ID: 28659077
     
  9. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ezen mit értesz, sajnos én nem értem:
    ''Belépéskor a gazdakörinél megjelenő hétfő a farmon egészen vasárnapig a farmon jelenik meg''
    Fejtsd ki, kérlek.
     
    macimami1958 and Ms.AbyZu like this.
  10. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Fórum biztosa

    Mutatom

    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Last edited by moderator: Mar 22, 2026
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Köszönöm, a képeket, nagyjából erre gondoltam.
    Farmra belépés után egyből a gazdakört látogatod meg?
    Sosem célszerű farmra lépés után egyből a gazdakörbe lépni, mert a gazdakör adatbázisa hatalmas, időt kell adni neki arra, hogy betöltődjön.
    Először körbe kell lépkedni a farmon és utána már lehet a gk-be menni.
    Régen ilyenkor üres volt a gazdakör, most van helyette Rackó.
    Egyébként pedig beírsz a keresőbe egy feladatot, amin dolgozol, és az kerül Rackó helyére.

    A már ismert hibákon pedig dolgoznak, vélhetően a Piacon is. Erre nincsen ráhatásunk.

    Türelmedet kérjük és köszönjük. :)
     
    macimami1958 and Ms.AbyZu like this.
  12. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Fórum biztosa


    Rendben.
    Köszönöm
    Szép estét:music:
     
    Othep likes this.
  13. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szép estét,

    Kollégám elvégezte a próbaaratást, de nem tapasztalt problémát.

    upload_2026-3-22_22-58-58.png

    6404 Pókpáfrányod van.
    Egy területről 4 db az aratható mennyiség.

    [​IMG]

    Aratás után:

    upload_2026-3-22_23-4-52.png

    7212 db Pókpáfrány
    7212-6404=808 növény annyi, amennyinek kell lennie.
     
  14. Csabigazda

    Csabigazda Aktív író

    Miért tünik el a jobboldali szomszédsáv ha kilépek a "gyönyörü" gyopárosról? Egy üres zöld semmi van a helyén. Kiléphetek, beléphetek..
     
  15. kigyo51

    kigyo51 Fórum nagymestere

    Szia Othep!
    Köszönöm a vasárnapi késő esti munkátokat, örök hálám.
     
    macimami1958 likes this.
  16. -dudoloteve-

    -dudoloteve- Fórumlakó

    Kedves Othep! Csak részben panaszkodok, sokkal inkább bosszankodok. A Kalózok kincsével szoktam játszani. Kiválasztottam a 2 renzó jegyes verziót, de a ládáknál lefagyott. Frissítettem, mire ismét betöltődött, ugrott két jegyem, és ezt csinálta még két alkalommal. Ma reggel alig pár perce ugyanígy lett oda 2 jegy.
     
  17. mánia5

    mánia5 Utánpótlás-írogató

    a gyopárvölgy leszedtem a humuszt amit nem kaptam meg
     
  18. ádám1014

    ádám1014 Fórum ismerője

    Szia!
    Ha még aktuális,(bár tapasztalatom szerint folyamatosan aktuális lesz) ha a szomszéd sáv üres, rámész az ajándékdobozra, utána kiválasztod a küldést, ott bármelyik dolgot, megvárod míg betölt a szomszédlista és ezzel együtt a szomszéd sáv is be fog töltődni.A játék ezt a szomszéd sáv "ürességet" régóta és random időközönként hozza,(főképp böngészős belépés után) de el lehet viselni(mondjuk...)
    Ez azért egyszerűbb mint a ki be lépés. :) A f5 pedig nem szokta megoldani ezt.

    Ja, és nekem nincs gyopár, így gondolom nem az az oka ennek.
     
    -herpi79- and Sylja like this.
  19. zsuzsa-mama

    zsuzsa-mama Fórum admirálisa

    Sziasztok !

    Segítséget szeretnék kérni !
    Kliensen játszom 4 farmmal , eddig bal oldalon kiválasztottam a kivánt farmot és az automatikusan bekerült a név és jelszó helyére. Ezt követően felugrott egy fehér ablak amibe beírtam a jelszót. Sajnos ma egyszer síkerült ott belépnem, de azóta is kéri a jelszót, bármelyiket írom be, nem működik.
    Köszönöm, ha megnézitek.
    ID: 3894802
     
  20. farmerSS

    farmerSS Fórumőrült

    Szia

    Próbáld meg úgy, mint amikor először használtad a klienst.
    Belekattintasz a Felhasználó névre, ha bal oldalon beadja a nevet és a jelszót akkor lejjebb kattints a kis kockára, legyen ott a pipa és utána a Belépésre.
    Ha bal oldalon nincs meg az adat, akkor bepötyögöd, utána katt. az Emlékezzen rá, pipa és belépés.
    Ezt csináld meg mind a négy farmoddal, és amikor mind a 4 kész, legközelebb bármelyikbe lépsz, már ne legyen ott a pipa, hanem üresen maradjon a kis kocka (Emlékező)
     
Thread Status:
Not open for further replies.