Oázis

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: Imi*, témanyitás ideje: 21.7.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Minden tisztelet azé aki hajlandó megpucolni.. mert ugye minél kisebb annál jobb ruszlinak;)
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  2. feki13

    feki13 Fórum admirálisa

    Csak az ecetes mivoltjára gondoltam mint technika, nem a rántottságára :D
    Szia!
    Snecit is ki lehet bő olajban sütni belsőségek nélkül és aztán hamm egy falat :D
     
    -Holdfeny-., -gyöngy-581 és Kuzdern kedveli ezt.
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Aztán a dunsztos üveg még szóba sem került. :D
    Az már bőven megvan. :) Ma vettem neki 200 eurot, van tovább is, de nem írom, mert rádöbbentesz, hogy vehettem volna magamnak egy új gépet. :D
     
    Samborg, SnéDóri és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    De vannak a legkisebb halak amiknek csak a fejét vágja le a szakács és utána jön a forró olajban sütés, nincs puceválás:D, sőt ettem Szlovéniában olyan sült halat (kicsike halacskát a fajtáját nem tudom, nem mutatkozott be) is amit szőrőstől-bőröstől ettem meg, és nagyon finom volt...:D
     
    feki13 és zsani_apja kedveli ezt.
  5. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Spiller kft közel van hozzád? Ők nem halászattal foglalkoznak, csak most eszembe jutott, ma volt náluk kolléga.
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  6. Gobio55

    Gobio55 Fórum bárója

    Szia!

    Pontosan. A kis halakat megtisztítom, besózom, szorosan üvegbe rakom, a lezárt üveget pedig egy hétre a hűtőbe. Aztán kiveszem, átmosom, majd készítek ecetes, cukros levet. Felforralom, babérlevél, szemes bors, mustármag, koriander magja, egyéb, ízlés szerinti fűszerek. Visszarakom az üvegbe a halakat, ráöntöm a páclevet és három hétig érlelődik a jó hűvösben. Azt követően készen van a ruszli, fogyasztható.

    Az ecetes (rántott) hal, az egészen más. Marinált hal igazából. A halszeleteket hagyományosan ki kell rántani. A páclé a burgonyasálata levével azonos az ÉN konyhámban. Hét dl víz, fél dl 10%-s ecet, egy kávéskanál só, két kávéskanál cukor, őrölt bors és majoránna ízlés szerint. Vöröshagymát megtisztítom, karikára vágom. A levet (szükség szerint az adagot lehet többszörözni) felforralom. Amikor el kezd forrni, beleteszem a karikára vágott hagymát, a kályhát lezárom, a fedőt ráteszem a fazékra, hagyom, hogy a lé kihűljön. Amikor már csak langyos, mehet bele a karikára vágott - lehetőleg kiflikrumpli - főtt burgonya. Jelen esetben nem krumpli, hanem a rántott hal. Egy réteg hagyma, egy réteg hal, ismételve, míg tart az összetevőkből. A tetejére hagyma kerüljön, majd ráönteni az ecetes levet. Mehet be a hűtőbe pihenni. Három nap múlva a halban lévő Y alakú szálkák a pontyból eltűnnek.
    Nem csak halat lehet így készíteni. Én szoktam így pácolni, nem is túl ritkán rántott csillagtököt (patisszon), rántott cukkinit, rántott gombát is csinálni. A feleségem a halat szereti, de az elázott panírt nem, azt én eszem meg. Lefejti a halról és átrakja az én tányéromba. Persze a töknek, gombának nincs szálkája, az már két nap után is jó. Igazából ez egy tartósítási eljárás. Amikor sok a hal, így is lehetett tárolni, akár több hétig is régen, a mélyhűtő előtti időszakban. Nálunk még harminc évvel ezelőtt is lehetett a városban kapni az élelmiszerboltokban ecetes halat. Kinek mennyi kellett, egy, két, több szeletet. De amióta szigorú élelmiszer-biztonsági szabályok vannak, már csak étteremben lehet venni. Ebbe az ecetes pácba lehet tenni főtt, hámozott tojásokat is, de azoknak inkább egy hét érlelés kell.

    Régen sem vettem, inkább fogtam halat és azt csináltam meg. Szoktam még olajos halat is csinálni az apró keszegekből, törpeharcsából, küszökből. Aránylag gyorsan elkészül és finom is. Az is eláll egy hétig a hűtőben, báááár ... nálam nem, mert én előbb megeszem. :)
     
    -Holdfeny-., farmerSS, feki13 és 2 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nem, nagyon messze van, de elvittem a nevet a net-re mert nem hallottam róla eddig. Fémforgácsolás a fő tevékenységük.
     
    zsani_apja kedveli ezt.
  8. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Igen, tőlük is hozzuk a fém hulladékot. Az a baj, nem nagyon tudok elmenni cégekhez, vinnék neked egy üveggel, amíg rakják az autót. :D
     
  9. Gobio55

    Gobio55 Fórum bárója

    Iiiigen! ... Édesapám, - ha minden rendben lesz, hamarosan betölti a kilencvenhetedik életévét - a régi időkben, amikor még nem lehetett csak úgy kimenni a kapitalista világba, rendszeresen járt nyaralni a harmadik feleségével a bolgár tengerpartra. Ott lehetett venni apró sült halakat, amiket zacskóban árultak. Rendszeresen vette és ette. Imádta. Sok éven keresztül csak ki egy hal a zacskóból, be a szájba, rágás, nyelés. Darált rendesen. Aztán sok év elteltével, amikor ismét vett és nekiállt srótolni a halból, a szomszédos pokrócról odament egy orosz turista, kivette apám kezéből a sült halacskát. Mutatta: a fejét a hasa felé kell törni, majd határozott mozdulattal a hal alatt kitépni a sült belet és eldobni. A fej és bél nélküli halat kell csak megenni. Apám nagyon megköszönte a felvilágosítást, de azt követően soha többé nem vett, nem evett olyan kis halacskát. De addig imádta. Van ez így.
     
    Sali~*.*, -gyöngy-581, SnéDóri és 2 más kedveli ezt.
  10. Gobio55

    Gobio55 Fórum bárója

    Fémhulladékot? Ne mááá! ... Vagy valami halas izét? Mert azért nem mindegy.

    Na jóccakát mindenkinek! Kezd hatni a fájdalomcsillapító, hív az ágy. :(
     
  11. feki13

    feki13 Fórum admirálisa

    Sprotni! Azt hiszem az a becsületes neve. Kék sárga német üzletláncban lehet venni fagyasztva, forrú olajba be, ropogósra kisüt és úgy ahogy van mindenestül hamm bekapk :inlove: Egy kis tejfölös kencefince mellé és nyámiii :p
     
    -gyöngy-581 és SnéDóri kedveli ezt.
  12. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Zalaegerszegről jutott eszembe. Picit kizökkentem a halételekből. Lehet a bél miatt.

    Jóéjt neked!
    Én ezeket nem tudom megenni. Ilyen pl. a tonhal pástétom is. Ahogy kibontom vége. Amikor fiamnak én csinálok szenyot, csipeszt teszek az orromra, amíg megkenem. :D
     
    Utoljára szerkesztett: 13.5.26
    -gyöngy-581 és SnéDóri kedveli ezt.
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia

    Házi olajos hal izgalmasan hangzik... :inlove:
    Ja és a tojást kipróbálom...;)
     
  14. PaySkin

    PaySkin Fórum hercege

    Sziasztok!

    Én csak most néztem meg az új tölgyet, illetve az új rúnákat. Ez tetszik a legjobban, az 1. szinten 5-ről felmentem 7-re, a következő szinten meg 9-ről lemegyek 7-re :D

    [​IMG]
     
    -gyöngy-581 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    xDxDxD Ez egy őrült farmxDxDxD
     
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Itt válaszolok...
    A CCleanert (és nagyon kevés kivételtől eltekintve más optimalizáló segédprogramot) azóta nem használom, amióta úgy tönkrevágta a rendszeremet, hogy újra kellett telepítenem a Windows-t. Igaz, ez régen volt már.
    Most letöltöttem, hogy lássam, amiről írsz. Hát nem látom. A Beállításoknál csak kivételkezelés van a sütikre vonatkozóan, a tevékenységeknél meg csak a böngészőim sütijeivel foglalkozik. Még arra sem tudom rávenni, hogy áttekinthetően kilistázza a sütiket... A kliens megnyitott állapota nem zavarja - míg a böngészőé igen -, vagyis nem foglalkozik vele.
    (Amúgy már nem iOS-t használsz? Ott nincs is kliens.)
     
  17. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórum parancsnoka

    Jelenleg a win11-et használom. A ccleanerben pedig ott van amit irtam. Az első oldalon van a beállitások arra katt előjön egy ablak ott fel van sorolva egymás alatt: Beállitások alatta cookie-k akkor a cookie-ra katt akkor nyilik meg az amiről irtam.
    upload_2026-5-14_13-11-34.png

    upload_2026-5-14_13-12-55.png
    Ide kell bemenned. És ha a listával mégy lefele megtalálod a farmerama cookiet.
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ami most letölthető, az a 7-es verzió, Nálad még a 6-os van. Nálam ez a lista hiányzik. De a hozott képeden is látszik, hogy ez a böngészőkben tárolt cookie-k listája. A kliensünket a Ccleaner nem kezeli (legfeljebb a Chrome-mal együtt; de nálam Chrome sincs fent).
     
  19. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    SZIA

    Más téma de kérdeznék... A ma játékba került fa szerencsés esetben xxl változatban jöhet régebbi titokfából? ha most teszem ki és kibontogatom... vagy simán vegyek xxl változatot?
     
  20. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórum parancsnoka

    Azért van a régi nálam mert én nem használom a cleanert. Csak fent van. Én takaritáshoz a Kerish doktort használom. Ami itt van cookie az a klienshez tartozik. farmerama.com és www. farmerama.com. Ez a kliens részei. A böngésző egészen máshol tartja a cookie-kat. Mindegyik a saját mappájában tartja titkositva aminek az elérési útja egészen más. Igy a farmerama cookie-t is ott tartja.
    Pl.: A firefox például a gépen a
    C:\Users\FELHASZNÁLÓNÉV\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\PROFIL_NEVE.default\cookies.sqlite
    helyen tartja a cookie-kat.
    Az edge és a chrome szintén más helyen tartja.

    De ha gondod van a klienssel miért nem törlöd és teszed fel újra? Egyszerűbb mint törölni a cookie-kat.
     
    Utoljára szerkesztett: 14.5.26
    -BombadilToma- kedveli ezt.