Tojáskereső csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 23.3.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kedvenc62

    kedvenc62 Fórum hercege

    Na látod, erről beszélek!
    Neked öt mammut adott...öt felröpit,...nekem kilenc sem adott egyet sem!:mad:
    Akkor, hol van itt az igazság?
    és ez így működik mindenből!
    Lehet, hogy Te öt hattyútalányosból...öt hattyút szereztél...én viszont 25-ből egyet sem?
     
    Cyra65 kedveli ezt.
  2. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Az igazság mindig odaát van, jelen esetben tehát a Bölcs Tölgyön, ugyanis más nem adott, csak a mamutok, na meg 1-et az 5 neontyúkól, mégsem kesergek ;)
     
  3. vje0315

    vje0315 Fórum nagymestere

    Sziasztok!
    Szeretném veletek megosztani a tapasztalatomat, nem panaszként írom: az utolsó kör eventnövény aratáskor a tölgyesen 3, a szédültön 6, a főfarmon (ahol az egyetlen pannim van) 2, a bahamán nulla, az esőerdőben pedig 3 felröppenő jött, összesen 14 db. Így már csak 78 hiányzik. Mindenkinek sok metszőollót kívánok.
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ez csak véletlen. Társasjátékban is van, hogy az egyik játékos sorban dobja a 6-osokat, míg a másik egyet sem dob ugyanazzal a kockával. Ezért írtam, hogy egy aratásból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Az már számítana, ha egy héten keresztül, minden aratás 5 mamutról 5 felröpit adna, de (bár kívánom mindenkinek), nem hiszek benne.
    Ha a véletlen igazságos lenne, akkor a ruletten felváltva jönne ki a piros és a fekete, a páros és a páratlan. A valóságban ez persze nem így van. A valószínűség csak azt jelenti, hogy minél többször próbálkozol, annál közelebb kerülsz az 50%-hoz. De nem garantálja, hogy 10 pörgetésből 5-ször lesz piros. Sőt azt sem, hogy 1 millióból 500 ezerszer.
     
    g.bella, Melan, -kaktuszable- és 7 más kedveli ezt.
  5. tommycee

    tommycee Törzsjátékos

    Alakul ez mindenkinek, szupertrágya nélkül is meg kell lennie mindenkinek ;) egy piros tojás egy metszőolló és így tovább :)
     
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Nos,kipróbáltam a nullást.Egy területen csináltam csak pár kört.Hagyma 13-17 között,szegfű 18-23 között adta az mollót.

    Úgy legyen! :)
     
    g.bella, sziszi1965, vje0315 és 3 más kedveli ezt.
  7. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Bocs, lehet, hogy rosszul értem, de nekem ez úgy hangzik, mintha nem javasolnád. És az, hogy nem ajánlsz valamit, szerintem nem jelenti azt, hogy ellenzed is. Máskor rendszeresen azt írtátok, hogy a komforton javulnak a felröpi hozamok, és akinek kevés ideje van (ritkán lehet gépközelben) az próbálja meg, főleg ha van szupertrágyája is.
    Egyébként én elodáztam a nullpercezést (szerencsére!), de olyan gazdák akik 95% feletti hozammal nullperceztek komfort talajon, most örülhettek az 50 % feletti eredménynek. Arra pedig már van referencia, hogy 28 darab komfort nullpercezéssel 7-15 darab között adott.
    Még egyszer bocs. Visszanéztem volna, de nem ebben a topicban volt és nem emlékszem most sem, hogy melyikben.
    Áldott Húsvétot!
     
    vje0315, -kaktuszable-, mária4702 és 2 más kedveli ezt.
  8. cápa~hu

    cápa~hu Törekvő

    most néztem meg a dögöket és a gyökereket hát mit ad isten, semmi különös a szokásos semmi, nem is tudom mit vártam már vagy fél éve ha nem több hogy nem kapok semmi jót,már nem is várom lassan beletörődők :(
     
    vje0315, mária4702, Gio és még 1 ember kedveli ezt.
  9. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    A komfort talaj használatáról sem írtam sosem ilyeneket. Általában tartózkodom az ilyen jellegű tanácsadástól, mert nem mindenkinél egyforma a hatás. Ami nálam jó, az lehet, hogy másnál nem hozza az elvárt eredményt. És ugyanez fordítva. Más kolléga esetleg írt ilyet, de inkább az itt sok-sok tanácsot osztogató többi gazdára emlékszem ezzel kapcsolatosan.

    Pedig ebben a topikban volt még csütörtökön, én visszakerestem az általad említett hozzászólásomat. Továbbra is mondom: szó nem volt arról, hogy ezt vagy azt ne javasolnám. Egyszerűen nem láttam biztosítottnak a jelenlegi beállítások mellet, hogy egy terület adna 45 felreppenőt. De bárki próbálhat bármit, mert nagyon is eltérőek lehetnek a végeredmények.

    Egyedül arra hívom fel állandó jelleggel a figyelmet, hogy a TP növelők semmiféle hatást nem váltanak ki a felreppenő mennyiségre (ezt a központ hivatalosan is megerősítette nemrégiben egy másik országbeli kolléga kérésére), tehát ezektől senki ne várjon eredményt.
     
  10. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Akkor ez volt a baj, mert én csak tegnapig néztem a dolgokat. Abban pedig maximálisan egyet értünk, hogy mindenki maga dönti el. Sőt az a jó szerintem, ha el tudja dönteni, mert sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Ő jó döntést hoz a saját farmjával kapcsolatosan, mint egy kívülálló. (meg saját magát ritkán hibáztatja az ember túlhevült vehemenciával.) Egyébként én is azt mondom, hogy nincs általános recept. De mindenkinek adott a lehetőség a saját farmjára megtalálni a tökéletes receptet, csak figyelni és aratni kell.
    Én mindezek ellenére úgy érzem, hogy egy véleményen vagyunk, csak én játékosként lazábban fejezhetem ki magam.
    A TP növelőket meg mint fentebb is írtam, kb két éven keresztül mértem össze két farm között, és nem egyszer előfordult, hogy ahol nem használtam hamarabb megvolt a felröpi, mint a másikon.
    Egyébként az eredeti hszm javítottam, hogy nem tartod valószínűnek a 45 felröpit. Szerintem ennyivel tartoztam Neked, meg a játékostársaknak.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.3.16
    sziszi1965, vje0315, -kaktuszable- és 3 más kedveli ezt.
  11. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Oh, azok a szép szál 180 cm-es mentősök! Vajh léteznek-e? Mikor jó pár évvel ezelőtt eltörtem a bokám, két 160 centis jött, az egyik ráadások vékonka is volt, a hordszékkel együtt vagy 50 kg. Csak a hordszékbe nekem kellett ülnöm a jócskán 80 kg feletti kis termetemmel, de hősiesen kicipeltek a mentőbe. xD

    Kérem szépen tisztelettel, 57 db olló hiányzik még és 11500 liliom. Közben letermeltem a 100 tyúkot is, a többi hozzávaló megvan, különösen a "Nincs szükség tárgyakra!" ;) Ma délelőtt a mamutos, óriás ólas terület szépen adott, 22 db-ot, egészen meghatódtam. A sárkányfű is bevált a szántón, a tisztáson van 7 sajtgyáram és 3 narancs egerem, ez nem oszt, nem szoroz olló szempontjából, de már csak 7 sajt kell a Detektív pocokhoz, úgyhogy maradnak, mellette mogyoró volt éjszakára. A két terület bahamás gyömbér talán 10-et adott összesen. Szóval tartom ezt a taktikát, nappalra eventnövény, éjszakára valamilyen hosszú, ami éppen kell. Lehet szépen haladni (kupám fullos + 1 Panni - dísznek :D ).

    Kellemes Húsvéti Ünnepeket! :inlove:
     
  12. Cyra65

    Cyra65 Fórum admirálisa

    Szia ulmo :)

    Akkor nekem kifejezetten szerencsém volt, mert 2 évvel ezelőtt a lépcsőn lefelé jövet a lakáskulcsot el akartam tenni a táskába és ugye azt a lépcsőn haladva elég nehezen lehet megtenni, le is léptem szépen alátörve a jobb bokámat, másnap szép elefántméretűre dagadt végtaggal hívtam a mentőket és kik léptek be az ajtómon, maga Horatio Cain és a Vészhelyzetből ismert Ross doktort játszó George Clonney, el sem akartam hinni, azt hittem a fájdalomcsillapító bír ilyen csodával, az utóbbi fel is vett szépen az ölébe és kivitt a mentőbe, még jó hogy egyik szomszéd sem látott.
    Fő a nyugalom és a sonkám, megyek is megnézem ;)

    Ui: most arattam 1x1-en húsvéti liliomot a főfarmon 2 db metszőollót kaptam, a szédült szántón ugyanerre az 1x1-re 4 db-ot, a Bahán 6-ot, az Esőerdőben pedig 3-at összesen 15 db jött az eventnövényre 1x1-en és a Bölcs Tölgyet még nem is mondtam, ahová a bizonyos mamutok vannak kihelyezve ott 13 db XL-es vegyes mamutfa adott 7 db metszőollót, ez így össz. 20 db, nem olyan rossz ez szerintem :)

    Hoppá számolni meg elfelejtettem, 15+7 az 22 na:D
     
    Utoljára szerkesztett: 26.3.16
  13. pormacska1

    pormacska1 Fórumfelvigyázó

    Sziasztok még 27 olló és kész leszek,hasonló sikereket mindenkinek és Kellemes Húsvéti Ünnepeket minden kedves farmozónak.:D
    Plussz egy kis virtuális locsolás minden kedves hölgy játékosnak:cry::cry::cry::cry::cry::D:D:D:D:D
     
    Utoljára szerkesztett: 26.3.16
    g.bella, zoldliget, sziszi1965 és 15 más kedveli ezt.
  14. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Az aláíráskép engedélyezett mérete: 500x200 képpont. Ennek megfelelően módosítsd a tiédet kérlek.
     
    sziszi1965, pormacska1 és Gio kedveli ezt.
  15. Bathilda

    Bathilda Junior szaki

    Ennyi felröppenővel ez az event is lassan lesz meg.:( Az előbbi hozzászólásokat olvasva látom, hogy mindenkinél a felröppenő a necces!!!!>:(:sleepy:
     
    vje0315, mária4702, ulmo12 és 5 más kedveli ezt.
  16. Gio

    Gio Fórum bárója

    Szia Cyra:)
    Ez nagyon jóóóó xDxDxDxDxD
     
    HéricsBáró, g.bella, sziszi1965 és 9 más kedveli ezt.
  17. yuki1205

    yuki1205 Junior szaki

    Farmerek ez egy játék -semmi köze nincs a való világhoz néhányan már el vannak csúszva -nem kicsit nagyon-a játék felé ha nem sikerül valami akkor mi van túl sok embernél ez a játék már nem játék egy mánia-és ez nagyon nagy baj ez veszélyes
     
    g.bella, zoldliget, dfecka és 8 más kedveli ezt.
  18. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Készen vagyok! Most jött össze az utolsó olló. A liliom már péntek estére kész lett, az a veszélyes olló pedig most röppent be. Hasonló tapasztalatom volt nekem is, hogy területenként egész eltérő számú metszőolló jött. Reggel pakoltam ki fákat, néhány ólat és a pajtát töltögetem a sütés, főzés közben.
    Gratulálok akik készen vannak és hajrá, akik még kapkodják a felröpit!

    Kívánok mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket! :)[​IMG]
     
    g.bella, Peszi2, sziszi1965 és 16 más kedveli ezt.
  19. Jucus19

    Jucus19 Fórum ismerője

    Sziasztok!
    Sikeresen befejetem az eventet a növény pikk-pakk készlet péntek estére csak a felröppenőkre kellett várnom és mivel ilyen kevés jött besegítettem egy kicsit a O-sal felhősorom aktiválva ajándékok begyűjtve. Titkosaim ma értek be és az alábbiakat kaptam:
    - halásztanya sárga, kaptár narancs, teknős, jégmadár ezeket a hattyúból
    - nyúlketrec narancs, kakas, kacsacsőrű, tatu ezeket a zafírból
    - naspolya XL, ujjas juhar XXL, cseresznye XXL és sárga trombita :D
    - 2 db achacha, tűzvirág XL, cédrát XL
    Gratulálok a végzőknek és sok-sok metszőollót a még küzdőknek!

    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
     
    g.bella, Peszi2, sziszi1965 és 13 más kedveli ezt.
  20. ho-hoboy

    ho-hoboy Fórum bárója

    Mindenki egy csónakban evez;) Így legalább nincs irigykedésxDxDxD
     
    Bathilda, Peszi2, sziszi1965 és 7 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.