Visszajelzés Az út az aranyhoz event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 2.3.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt.
    Szia. Nem bonyolult, de tényleg egy picit figyelni kell.
    Elültetjük a Fehér százszorszépet (mert abból kapunk 10 kezdőmagot). Én csak 1 területen fogom ültetni. Amikor lesz 335 db százszorszép és 114 felrepi (plusz maradjon növény visszaültetni), akkor bekeverem a malomban a 6 db Virágzó szerződés magért. Ezt a 6 magot a másik területre elültetem. Amikor a Virágzó szerződésből is lesz 158 db és 76 felrepi, akkor a malomban bekeverem a 4 db Kriptaőr kezdőmagért. Ezt a 4 magot elültetem a Virágzó szerződés mag mellé, hogy éjszakáig szaporodjon.
    A felhőt nem fogom figyelgetni, lejár, amikor lejár és úgy aktiválom, mint a sicc. :D
    Sok sikert. :)
     
    ursa11, maszilva, -kaktuszable- és 26 más kedveli ezt.
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Apja!
    Úgy kb. 120 csatnit fogsz visszakapni, a Pinkie ugyanis legfeljebb 200 órát tesz hozzá a hatóidőhöz. Úgyhogy csak két halk kérdésem van:
    1. Minek tettél be egyszerre ennyit? Max. 37-et érdemes a 200 órás korlát miatt. Az is több mint egy hónap... (költői kérdés, nem kell válaszolni; tudom, hogy ismered a szabályt...)
    2. Ha már bent van, minek akarod kiszedni?
     
    ursa11, maszilva, -kaktuszable- és 13 más kedveli ezt.
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Mást akartam betenni, de rájöttem, hogy felesleges. Azért szoktam ennyit, hogy ne feledkezzek meg róla. De múltkor így is sikerült egy v. két napot nélküle aratnom, amire észrevettem. :D
    Emlékszek már egyszer ezt leírtad nekem, talán akkor írtál is róla a fejlesztőbe v. Zsunál, már nem tudom.
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Bekerült az Eventsegédlet részbe: https://board-hu.farmerama.com/threads/event-segédlet-avagy-mit-hogyan.15707/#post-1043195
     
    maszilva, ladislaw11, inanna11 és 6 más kedveli ezt.
  5. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Mindentudó orákulum

    Na igen persze így mondjuk érthető, de én pl. szinte csak ilyenkor használok csatnit, egyébként a gyémánt rekeszbe az van, ami adott gazhoz +3 a termés, mert csak a farmon és a szántón növényezek. Azért nem szeretem a hosszú teliholdast, mert nem nagyon tudom használni a +3 termékeket, persze vannak nyugis napok, ki-be dobálom őket, de egy óvatlan telefon vagy bármi, kizökkent, akkor lőheti az ember lánya :)
    Igy azt hiszem ezt az eventet is igyekszek amilyen gyorsan csak lehet lezavarni, bár kicsit takarékos tempóba, mert jön a két kedvenc eventem, a pókeres és a tárgykeresős;)
    Köszi a taktikát a felszaporítással, igyekszem betartani :)
    Sikeres eventezést kívánok mindenkinek :)
     
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

  7. Somika56

    Somika56 Fórum-zöldfülű

    Szia! Egyet értek veled! Játszunk szépen pianóban! Sok sikert kívánok!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 2.3.22
    Nagyii58, jutka190226 és sosoump kedveli ezt.
  8. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Mindentudó orákulum

    jézusmáriaszentjózsef , miért raksz be annyit egyszerre?:)
     
    Utoljára szerkesztett: 2.3.22
    -kaktuszable-, Nagyii58, Pitemano és 2 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Leírom még egyszer, még emlékszek rá. :D Mindig elfelejtem nézegetni. Így egy paár napig nem kell ezzel foglalkoznom. ;) Most írta Toma a 37- es számot. Az a baj, ez nem túl sok. Sokszor kellene pótolnom. Még nem tudom, mi lesz a jövőben. Lehet farmaranyfák lesznek az összes területen csak. :D
     
    -kaktuszable-, Sárika555, PalMa és 10 más kedveli ezt.
  10. PZoli64

    PZoli64 Fórum bárója

    Sziasztok!
    A gombaerdőben meghagytam 8 kriptamécsest és 1 éjféli tölgyet.
    A többi 392 db 1x1-en terror tojásnövény van ültetve.
    Nagyon bízok benne, hogy kapok legalább 150 felröpit ezekről a területekről.

    Kezdésnek veszek egy kis kosarat. Ebben van 120 fehér százszorszép és 50 pengető.
    A kezdő magom 135 lesz a prémium miatt. Ezt megszórom cseppekkel és Kacsa Katával + 1 Jack.
    Ha ezen kívül nem számolok semmit (pörgetés....) akkor is lesz az első kör után csatnival:
    135 x 9 = 1.215 százszorszépem +
    150 (kezdés) + 50 (kosár) + kb. 50 (első kör) = 250 pengetőm.

    Ebből a malomban előállítandó növényekhez kell:
    A 6 db virágzó szerződéshez 335 százszorszép + 114 pengető
    A 4 db kriptaőrhöz 158 virágzó szerződés + 76 pengető

    Bekeverek 2 garnitúra a virágzó szerződést és marad 1.215 - 670 = 545 db százszorszép.

    A második körben 2 x 2 -be elvetem a virágzó szerződést (2x6), hagy szaporodjanak.
    A maradék, 356 db 1 x 1 -be pedig "bőven sok" a megmaradt 545 db százszorszép.
    Ettől kezdve számolok a Jack-el és egy 100%-kal. (Az sem baj, ha sikerül néhány +1 is.):D
    A rekeszekbe beteszek Fehér ártatlanságot, karácsonyi sütit aktiválom a fáraó gyógynövényei felhősort.

    A továbbiakban az egyik területen termelem a százszorszépet, a másikon pedig virágzó szerződést,
    mert abból kelleni fog 158 db a (4db) kriptaőrhöz.

    A növényeket szeretném letermelni az első napon. A felröpiket pedig ráérek gyűjtögetni.

    Nagy kár, hogy a felhő ilyen hosszú érésű, de hasznos hogy 25 óráig hat.
    Így belefér két reggeli "nagy" aratás és egy délutáni (a 12 órások) aratás.

    Sok sikert, jó játékot mindenkinek!

    Ui: Sajnos benéztem a kriptaőrhöz szükséges "alapanyagokat", ezért egy kicsit át kellett fogalmaznom az "eredeti" írásom.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.3.22
    PalMa, Domos52, Nagyii58 és 7 más kedveli ezt.
  11. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Én megpróbálkozok a 12+8 aránnyal. ;) Szerintem kétszer annyi növényem lesz. :D
     
    -kaktuszable-, PalMa, Nagyii58 és 3 más kedveli ezt.
  12. nolina1965

    nolina1965 Fórum félistene

    Biztosan van néhány gazda, aki a farmhoz igazítja az életét... Én azt mondom, hogy megpróbálom összehangolni a kettőt. Pl, ha tudom, h. egész nap meló van, akkor se akarom elkezdeni a felszaporítást, ha módom lenne rá közben. Elteszem egy olyan időre az eventgaz-gyártást, amikor tudom, hogy itthon vagyok, ráérek, és nem gond, ha akármi is csúszik a farm miatt. Igaz, van sok mamutom, amik segítenek, hogy akár erőből oldjak meg 1-1 eventet.
    Nekem volt idő, amikorra talán a "rabszolgaságot" is rá lehetett húzni, de annak is megvolt a maga oka... Szomorú oka... És 11 év után még mindig kedvenc időtöltésem nekem is, de bennem megvan a befejezett játék örömének vágya - vagy, ha durván nézzük, némi teljesítés-kényszer. Én az előbbi változatot kedvelem jobban.
    És, ha már 8-10 gazda átrágta magát a lehetőségeken és megosztotta velünk, onnantól "tényleg egyszerű". Valsz. szombaton v. vasárnap fogok nekikezdeni az eventgaznak, addig terem valami más. Talán fül, vagy kísértet, sz'al az, ami most nagyon kell, főleg tápokhoz.
    Ja, egy teliholdas eventnél mi mást tehetnél, minthogy borzongsz??? Ezt szokták kívánni az induláskor! ;)

    Toma, zseni vagy, köszi! Gyöngy, hasonló gondolatokat küldök Neked is!
     
    ursa11, maszilva, -kaktuszable- és 17 más kedveli ezt.
  13. Rizstej

    Rizstej Fórum mestere

    Én végül - azt hiszem - arra jutottam, hogy először a "gyárilag" kapott növényt szaporítom annyira, hogy eljussak addig a szintig (3) ahol kapok 1 db szezonzsetont. Ugyanis ez még kell, hogy +1 növényest tudjak aktiválni, és így ezt bevetem valamely másik növénynél. Egyébként vámpírszérummal nyomulok, mert minden farmos és Bahás területen fák és ólak vannak.
    A felhő meg kell, mindegy mit csinál 8)
     
    Domos52, Nagyii58, Samborg és még 1 ember kedveli ezt.
  14. Sanyat

    Sanyat Fórumszaki

    Szia.
    A kiírás szerint a 4 darab kriptaőrhöz 158 virágzó szerződés kell.
     
    PZoli64, Nagyii58, jutka190226 és 2 más kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó reggelt!

    A malmos növények szaporítását igyekszem majd előre hozni.... Aztán minden szaporodhat együtt!
     
    DevilMókus, jutka190226 és mókás20 kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Jó, hogy írod, ezen én is átsiklottam valahogy. Pedig le is írtam, aztán nem ezzel terveztem... Megyek javítgatni... :cry:
     
    Utoljára szerkesztett: 3.3.22
    Kuzdern, -kaktuszable-, ladislaw11 és 9 más kedveli ezt.
  17. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Lassan ér ide a 14 óra;)
    Csak az tud hibázni aki tesz valamit;)
     
  18. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Szia! Hasonlóképpen gondoltam én is, bár ha az emlékezetem nem csal valami nagyon rövid érésű növény maradt kint. Nem szoktam kosarat venni, de lehet most kivételesen rákényszerülök ha nagyon kevés a felreppenőm. Szeretném kihasználni a 2 felhőmet ma a felszaporításhoz, hogy ezzel már ne legyen gondom. Ha nagyon hiány van legfeljebb veszek aranyért, bár azt sem szoktam, de szükség törvényt bont. Van két farmaranyfám azok hozzák a napi 2 aranyat, meg lapul még varázskalap is a menüben. Szeretném minél előbb megcsinálni, mert van még kiváltanivalóm a boltból meg van gazdaköri is ami számomra tetszetős jutalmat ad. Én sosem leszek a gazdakör királya, mert csak azt csinálom az eventek mellett ami számomra meg érő jutalmat ad. Van még bőven és jönnek mindig újabbak is. Szép napot és jó játékot kívánok.
     
    -ágianyu33-, Nagyii58, SnéDóri és 2 más kedveli ezt.
  19. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Okos gazda mindent tud hasznosítani;)
    Én is igyekszem a legkisebb ráfordítással játszani... de a kényelem és az idő.. valamint az elérendő céljaim oltárán áldozni szoktam;)

    A gazdakör csak egy szeglete a játéknak;) Jó benne mazsolázni is;) Eventek közti időben jó játék;)
     
    SnéDóri és Zsike49 kedveli ezt.
  20. PZoli64

    PZoli64 Fórum bárója

    Szia!
    Nagyon köszönöm, ezt benéztem.
    Javítom az írásomat, nehogy valaki becsapódjon e miatt.
     
    Kuzdern, -gyöngy-581, Sanyat és 2 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.