Általános témák alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 30.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

Melyik a népszerűbb állatcsoport?

  1. A normál Farmerama

    0 szavazat
    0.0%
  2. A megújuló Bahamarama

    0 szavazat
    0.0%
  3. Semelyik mindkettő béna

    0 szavazat
    0.0%
  4. A különböző Eventeken létrejövő állatok(vagyis a tenyészettek)

    0 szavazat
    0.0%
Több válasz kiválasztása lehetséges.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Mindentudó orákulum

    Szia!

    Még nem kaptunk visszajelzést arról, hogy sikerült-e megtalálni a probléma forrását.
    Jelenleg én webes böngészőből játszom. Az elmúlt napokhoz képest, elég jól működik.
    Neked azt tudom javasolni, hogy próbálkozz egy webes böngészőből belépni a játékba.
    Előtte-utána végezz el egy takarítást a gépeden.
     
    Norella404 kedveli ezt.
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Két kérdésben szeretnék hivatalos, központi választ kapni. Az egyik apróság, a másik viszont fontos.

    Amikor titokfákat, gőzösről szerzett csemetéket bontunk, a meghirdetett titokfák mellett kaphatunk normál farmos fákat is XXL verzióban. Kaptam már én is mindenféle fát az almafától a cukorjuharig, csak egyedül bodzát nem. Azt soha. Elég sok bontás eredményeképpen állítom (sok kisfarmos bontást is beleértve), hogy szinte elhanyagolható a valószínűsége annak, hogy ez a véletlen számlájára legyen írható. Szóval: tudatos fejlesztői döntés eredménye, hogy bodza XXL nem bontható titokfából, vagy ez egy hiba?

    A Gyopárvölgyben már régen felismerték a játékostársak, hogy az Alpesi kertben gépi aratással több felröpi (ásó és társai) jön, mint kézi aratással. Én kézzel arattam és aratok, de a múltkori kompenzációs csomag lehetővé tette, hogy egy hétig gépet használjak. A korábbi gyanúmat beigazolódni látom. Gépi aratásnál az ágyásokat kockánként aratja a gép, kockánként dönti el, jön-e egy bizonyos felröpi vagy nem. Kézi aratáskor az egész ágyás egyben aratódik le, és soha nem láttam, hogy egy ágyásból egyfajta felröpiből egynél több jönne - pedig egy jó ideje figyelem. Vagyis az egész ágyásra dönt a rendszer a felröpiről. Lehet, hogy a megfigyelésem téves, ez esetben szívesen látnék egy videót arról, ahogy egy ágyás kézi aratásakor legalább két virágkoszorú vagy bármi más reppen fel. Ha viszont a megfigyelésem helyes, akkor ugyanaz a kérdés, mint az előbb: tudatos fejlesztői döntés eredménye, hogy a felröpiket másképp számolja a rendszer kézi és gépi aratásnál, vagy ez egy hiba?

    (Nem ítélkezem, vagy kérdezem a miérteket. Ha a fentiek a fejlesztők szándéka szerint történnek így, tudomásul veszem. Ha viszont nem, akkor hibát jelzek.)
     
  3. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Jeleztem a kérdéseid a kollégáknak. :)
     
  4. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Megnéznétek miért nem tudok továbbhaladni ezen a farmon? Előre is köszönöm. :)
    Northwestern00 ID: 57545624
     
  5. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Miben, mivel nem tudsz továbbhaladni?
     
  6. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Egyszerűen semmivel. Ránéztél? Semmit nem lehet csinálni.
     
  7. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Sajnos, én nem tudok ránézni.
    Nincs rá jogosultságom.
    Lefagyott a farmod, az a baj?
    Próbálj meg böngészőre váltani, ha klienssel játszol és viszont.
    Valakinek pl. inkognitó módban működik a farm elég jól.
    Böngésző jobb felső sarok, 3 pöttyre katt és kiválasztani az Új inkognitó módot. (Ez Chrome, de általában mindenhol a 3 pöttyöt kell keresni a böngi beállítások módosításához.)
    Chromeval játszom, de nekem pár napja kliensben megy inkább.
    Csinálj legalább egy sütitörlést:
    Beállítások és
    Böngészési adatok törlése
    Előzmények, cookie-k, gyorsítótár és egyebek törlése.

    Egyelőre ennyit tudok segíteni, sajnos. :(
    Próbáld ki, és jelezz vissza.
    Ha szükséges, elviszem a problémát ellenőrzésre, de várnod kell majd.
    Nincs ellenőrzésre jogosult kolléga szolgálatban.
     
    -ágianyu33- és Ninett79 kedveli ezt.
  8. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Nem fagyott le. ez egy friss, ma regizett farm. Várok az ellenőrzésre, s köszönöm. :)
     
    Othep kedveli ezt.
  9. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU


    Szia ismét, Ninett.

    Probléma elhárítva.
    Jó játékot! :)
     
    Ninett79 kedveli ezt.
  10. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Drága Othep! Nagyon szépen köszönöm. :) Szép hétvégét kívánok! :)
     
    Othep kedveli ezt.
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.

    Bodza XXL esetében megvan a válasz: tudatos döntés, de nyitható Bodza XXL... ritka mint a fehér holló.

    Farmos szintnek is köze van hozzá, valószínűleg van egy x-y szint tartomány ahol kapható a Bodza XXL.
    De erről nincs lista, és nem is lesz.

    A másik kérdésben - hétvége lévén - várnunk kell a BP válaszára.
     
  12. Manocska74

    Manocska74 Utánpótlás-írogató

    Szia!

    Nemes74
    ID:57430376

    Sajnos megint a farmarany gondom van.4004 fm volt,2 FM et nem ítr megint jóvá.
    Utána a Bahán learattam 4 FM et azt jóvá írta.
    Igy a 4010 helyett csak 4008 maradt.
    Van videóm róla,de nem engedi feltölteni ide sajnos.

    Köszönöm válaszod.
     
  13. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Olvasd el kérlek a linken a videó feltöltésére vonatkozó tudnivalókat: https://board-hu.farmerama.com/threads/a-fórum-felépítése-és-használata.6864/#post-416157

    Elviszem ellenőrzésre a problémát.
    A válaszra lehetséges, hogy várnod kell, amíg megérkezik egy ellenőrzésre jogosult kolléga.
     
    -ágianyu33- és Kuzdern kedveli ezt.
  14. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia ismét.
    Kollégám elvégezte az ellenőrzést.
    4003 FA-ad volt, majd arattál egy FA-fát 2023-12-02-án, 08:45:44-kor.
    Így lett 4004 FA-ad.
    Kicsit később 2023-12-02-án, 15:27:20-kor arattál egy varázskalapot (4 FA-t), így lett 4008 FA-ad.

    upload_2023-12-2_16-55-16.png
     
    Manocska74, -ágianyu33- és Kuzdern kedveli ezt.
  15. szupermuter51

    szupermuter51 Aktív író

    Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a Mézeskalács Rudi tojást hol találom meg, mert már kiváltottam, megcsináltam neki helyet, de sehol sem találom. Kérem, hogy nézzetek utána , miért nem találom!!! Köszönettel:

    szupermuter51 ID:24796610
     
  16. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha kiváltottad, akkor a váza ikon alatt keresd..
     
  17. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    A kolléga a szokott helyen, a Láda / Váza / Dekorációs tárgyak fülön találta meg Rudit.
    Nem munkásokkal szeretted volna kirakni?
    A munkások nem látják a tojásokat, kézzel kell kiraknunk őket.
     
  18. szupermuter51

    szupermuter51 Aktív író

    Máshol nem is gondoltam keresni, azért írok, mert se a váza alatt, se máshol nem találom!
     
  19. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Pedig ott van.

    upload_2023-12-2_23-8-0.png
     
    Kuzdern és Ninett79 kedveli ezt.
  20. szupermuter51

    szupermuter51 Aktív író

    Kedves Othep! Köszönöm szépen, ott volt kéziben valóban megtaláltam, de este lefagyott a játék, így hát most mondok köszönetet, sikerült kirakni. Kellemes hétvégét kívánok: szupermuter51
     
    Dolphin kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.