Visszajelzés Őszi fesztivál + TOP 3000 eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 5.1.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Szerintem az ólas nullázással csak legfeljebb 2-300 játékos élhetett (egyrészt a Virágfestést nem osztogatják gyakran, sokan el is herdálták a magas TP-je miatt, másrészt azt se felejtsük el, hogy ehhez rengeteg táp is kell, amit nem lehet egyik pillanatról a másikra leakasztani a fogasról). Vagyis ennek a hatása inkább csak a TOP10-et érinti, de kevésbé fogja meghatározni a TOP500 alját. Inkább az előző évek tendenciái alapján adtam az értékeket. Amúgy nagyon bizonytalan egy ilyen jóslat, hiszen sok tényezője van: mennyire mozgatja meg a játékosokat a nyeremény? Mennyien érték el a magas pajtaértékű növényekkel (len-hajdina-amaránt) való nullázás lehetőségét, és ezzel hányan éltek/élnek? Hány játékos nullázott az ólakkal? Hányan hagyták abba a tavalyi (2020-as) TOP óta a Unity (vagy más okok) miatt? Stb.
     
    SzuperTájfun, ursa11, inanna11 és 22 más kedveli ezt.
  2. Hanikó71

    Hanikó71 Aktív író

    Szia!

    Nem. Az összes verzió 1 alkalommal váltható csak ki. - eventismertető
     
    PalMa és -Fülemüle-70 kedveli ezt.
  3. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Köszönöm szépen Toma a számításokat, latolgatásokat. Hasonlóan számoltam, három tételből másfél milliárd körüli érték+ az eventes beadandók. Ha nagyon elszáll a kategória /1000/ akkor nem dobálódzom.
    Sok sikert kívánok az indulóknak, érje el mindenki a kitűzött célját.
     
    SzuperTájfun, maszilva, ursa11 és 21 más kedveli ezt.
  4. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Mivel ez top nyeremény az 5% bónusz dekor , gondolom nem lesz cserélhető .
    De ha lenne 20 db , akkor elvileg ha elvetem simán a növényt , akkor elvileg azonnal beérne ?
    És akkor elvileg vége is lenne mindennek . Szó szerint .
     
    DevilMókus és juliannakoczkas kedveli ezt.
  5. Böbi49

    Böbi49 Fórumlakó

    Szia!
    Olvastam az event ismertetőt, akkor a fogalmakat tisztázzuk, egy alkalom = egyfajta állat és abból 1 db.
    Gondolom ezen formában érthetőbb, mi zavar engem?
     
    Nagyii58, kovacstne és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sem mint TOP-nyeremény, sem mint bónuszos dekor nem lesz cserélhető. Elvileg.
    20 db-bal is csak akkor lehetne nullázni, ha a bónusza hozzáadódik valamihez. Ha önállóan szorzunk vele, akkor nem. De legfeljebb egy darabod lehet. Viszont az érdekes lehet, hogy ez esetleg folytatódni fog-e további, hasonló tulajdonságú dekorokkal/felhőkkel... De óriási ön*** lenne a szupertrágyás nullázás helyett valami más lehetőséget biztosítani...
    Szia!
    Egy állatot csak egyszer válthatsz be. Az összeset beválthatod, de mindegyiket egyszer. Nem többszörözhetsz, minden variáció csak egyetlen állatért ad X db növényt. Idézek az ismertetőből, szerintem egyértelmű:
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 5.1.22
    ursa11, Gio, -ágianyu33- és 11 más kedveli ezt.
  7. nyific

    nyific Fórum elő legendája

    Sziasztok! Elolvastam én is az event kiírástHát én nem erre számítottam..... Ez az
    500-as 1000-es 3000-as csoportosítás? Szóval ez már nem a régi TOP, mint ahogyan a játék sem.... Régebbemn már jó hangulat volt a TOP előtt,, mindenki izgult,... egymást biztattuk.... most?
    A nyeremények meg.... no komment.... én mindenesetre gondolkodom még, :sleepy:
     
    inanna11, Fätum, -W-595- és 8 más kedveli ezt.
  8. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    *** szupertáp helyett piacos táppal nullázunk .
    Eljön az aranykor , amikor a víztartályok dalolnak majd . És bevezetik az arany víztartálytályt , mely jobb lesz mindennél .

    Ez az őszi fesztivál csomag kinek segít és miben ? BP pénztárcájának biztosan .

    Őszi fesztivál segítség

    [​IMG]
    Csomag tartalma:
    - 50 db Ritka gyümölcsök ládája
    - 200 db Műhely cuccok ládája II
    - 50 db Vidám állatos láda
    Megvásárolható: öt alkalommal
    Ára: 80 Farmarany
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 5.1.22
  9. Böbi49

    Böbi49 Fórumlakó

    Szia!
    Egy állatot csak egyszer válthatsz be. Az összeset beválthatod, de mindegyiket egyszer. Nem többszörözhetsz, minden variáció csak egyetlen állatért ad X db növényt. Idézek az ismertetőből, szerintem egyértelmű:[/QUOTE]

    Szia Toma !
    Köszönöm a válaszodat.
     
  10. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Értékesnem tűnik a top felhő... :music:
    Kíváncsian várom mekkora hajrá lesz érte;)
     
  11. marcsi152

    marcsi152 Fórum bárója

    A duplázódással kiegyeznék....de félő, hogy az kevés!!!:wuerg:
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 5.1.22
    Gio, -W-595-, juliannakoczkas és 5 más kedveli ezt.
  12. eviii_mee

    eviii_mee Fórumszaki

    Sziasztok!

    Én arra döntöttem, hogy idén még egyszer megpróbálkozom a TOP-pal, tavaly is az utolsó 10 percben estem ki a 3000-es határból, hátha idén több szerencsém lesz. Mindenkinek sok sikert kívánok az eventhez és a TOP-hoz is.
     
    csio70, inanna11, Gio és 11 más kedveli ezt.
  13. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóóó reggelt.
    Eljött végre ez a várva várt nap
    Serényen számoljuk össze a pajtabeli dolgokat
    Mindenki csak óvatosan pakoljon
    Nehogy a végén a TOP-ból kicsússzon.

    Akkor kezdjük el ezt a szöszmötölős eventet. :D Az event elején rögtön átváltok pár tenyészállatot növénnyé. Ezek :
    azúr szalamandra - 20 db növény
    albínó anakonda - 17 db növény
    nyestcápa - 17 db növény
    árnyékhiúz - 14 db növény
    zen panda - 11 db növény
    havasi teve - 11 db növény
    A többit ráérek később is kiváltani.
    Hogy mennyi lesz a TOP 500 alja? Hmmm..... lehet hogy most rekordot fogunk dönteni, de ha sokan abbahagyták a játékot, akkor lehet hogy egy átlagos TOP lesz. Azért 1,5 milliárdot megtippelek.
    Sok sikert mindenkinek.
     
    SzuperTájfun, maszilva, inanna11 és 29 más kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Az aktuális TOP event gyakorlatilag kiköpött mása a 2019-es TOP eventnek. Grafikában, mechanikában, nyereményekben, mindenben - szinte nagyítóval kell keresni a különbségeket. Az alap event könnyebb: egy nappal hosszabb az egész, és kevesebb eventgaz kell. A nyereményeknél ott a TP-n volt a hangsúly, most egyéb bónuszokat adnak - ez nyilván egyéni, kinek melyik jön be. Akkor Arany állatos ládát kaptunk, most Neon ólas ládát. A felhő Betakarítási csemegék ládát adott, ami megint csak adhat arany állatos ládát. Akkor csak Ezüst és Arany ládák voltak menet közben, most egyéb ládákat vetettek be: az arany ládák helyett a Fényösvényes, a TrágyásII és a RomantikaIII ládákat kapjuk. Szerintem ez sem lényeges változás, ha összehasonlítjuk a tartalmukat.
     
    Othep, maszilva, ursa11 és 21 más kedveli ezt.
  15. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Utánakérdeztem, csak szint x 200 tp / szint x 200 btp / szint x 250 csp - semmi eventes cucc
    kitöröltem a képet a hsz-edből, nehogy valaki ebbe bukjon bele.
     
    Gio, GA-BI-O-Farm, -W-595- és 10 más kedveli ezt.
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Jancsika :)
    Ez egy fogós ravasz kérdés vagy fél órát néztem és rájöttem arra, hogy a + evennövényekért beadandó tenyészállatokat lehet kiemelni a ládából, már ha valakinek van kedve hozzá és lemond a jelvényekről amiket a tenyésztős eventbe be lehet adni, vagy nincs ilyen ládája, ha nem akar tenyészteni... Lehet, hogy ez a magyarázat nem jó, de én ennél jobbat nem tudtam kitalálni...xD:music:
    Szia Toma!
    Nézegettem a dekorok is szinte kiköpött másuk az előző (2019-es) top-os dekoroknak..
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 5.1.22
    GA-BI-O-Farm, -W-595-, DevilMókus és 6 más kedveli ezt.
  17. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia Toma!
    Nagyon érdekes, és mint mindig, logikus és reális az okfejtésed.
    Az ólas nullával valóban hatalmasat tud szakítani az, aki rendesen készült rá.
    A virágfestések megléte egy dolog. Bár több olyan játékost ismerek, akinek van belőle 5 db és semmire se használja.
    A nagy mennyiségű táp előállítása/megszerzése sem lehetetlen.
    Nem árt mindezek mellé még sok gyepek ura, teljes bevételi és ólbevételi bónusz a rekeszekbe és sok-sok party pöri (hogy az egyéb megszerezhető +állatos bónuszt ne is említsem.)
    Továbbá a színes ólak is fontosak lennének. Mert nem mindegy, hogy egy tápért hány állatot tudunk aratni egy ólból. Mint tudjuk, a neon ólak nagyon ütősek tudnak lenni több (darab) 100 és 200%-os bónusszal.
    De a mantánál se mindegy, hogy sima óllal, vagy naranccsal nullapercezik valaki.
    Egyetértek veled abban, hogy az ólas nullaperc nem fog új és eddig ismeretlen top játékosokat hozni. Akik ezzel a módszerrel tudatosan készültek, azok évek óta az élmezőnyben voltak és lesznek most is. Nem ők a veszélyesek - a szó legnemesebb értelmében vett - "kicsikre".
    A nyereményt is említed. Csodálkozva olvasom, hogy sokan csalódtak a nyereményekben, amikor számomra a mostani összeállítás az egyik legjobb. (Talán a fejlődésiben megérne egy kis gondolkodást az, hogy mit is lehetne ezzel a kéthetes felhővel és a növény rövidítő dekorral kezdeni.)
    De azt is tudjuk, hogy a topon induló játékosok nagyon nagy %-a magáért a topért játszik és a nyeremény nekik majdhogynem lényegtelen szempont. Emlékezzünk korábbi, valóban vacak nyereményes topok magas részvételi arányára.
    Továbbá szintén sok éves tapasztalat az, hogy akik itt azt írják, hogy csalódtak/még gondolkodnak stb. nagyon is ott fognak tolongani az első 500-ban. Nem azért, mert szavahihetlenek, hanem őket is elkapja a hév. Ez is egy természetes és életszerű folyamat ilyen helyzetben.
    A növényes nulla perc, amaránttal főleg, szintén nagy ütőkártya lehet, de vajon hány amarántos bónuszos játékos tud sok ezer szupertrágyát elszórni? Azt gondolom, hogy ők sem lesznek nagy meglepetések a listában.

    A végén írt "szempontod" viszont nagyon elgondolkodtató. Igen, vajon mennyien játszanak még egyáltalán és azok közül mennyien vannak azok, akik "minden áron" bent akarnak lenni az 500-ban? Biztosan nyomós oka van annak, hogy 1000-ről levitték 500-ra az első vízválasztót.

    Sokakkal beszélgettem az esélyekről és a számokról mostanában. Láttam több, kevesebb pajtaértéket.
    Nagyon drukkolok nekik is, hogy érjék el a kitűzött céljukat és elég legyen az egész évük munkája az 500-hoz. Vannak közöttük olyanok is, akiket - őszintén szólva - féltek is.
    Igen, az 500-as választóvonal sok olyan játékostól veszi majd el a legmagasabb jutalmakat, akik megérdemelnék azt. Bocsánat, hogy ilyen zárszót írok, de most, szerda este ezt még ilyen borúsan látom.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.1.22
    ZitaGAZDA03, SzuperTájfun, Othep és 32 más kedveli ezt.
  18. mementori74

    mementori74 Fórum félistene

    Szia
    Nincs mit gondolkodni,jobb már nem lesz,ha ránk rohad a sok pajtában lévő cucc az sem jó,dobáljuk oszt jól van,azt én is belátom,hogy fordítva ülnek néhányan a szervezők közül de ez van,pl egy sima eventnél szorták a farmaranyfákat a topnál meg nesze semmi fogd meg jól,de ha ezt adják akkor ezt fogadjuk el,viszont ha szemlesütve is de bekell látni hogy a felhő nem olyan rossz.
     
    csio70, rencsike982, ursa11 és 15 más kedveli ezt.
  19. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Szerintem aki abbahagyta, azok közül is visszatér egy-két játékos erre az eseményre. Engem személy szerint nem mozgat most meg. Ennek több oka is van, legfőképp, hogy bemásolták a tavaly előttit. :D Vannak azért változtatások, ez egy picit megnyugtató. A lényeg, hogy elkezdem, csinálom ahogy időm engedi. Az idén még úgy sem csináltam sok eventet. ;)
    -BombadilToma-, a Termény bónusz sem hat a növényre?
    Szia!
    Ismertetőből nem jutni ide a csevegőbe. Nem nagy probléma nekem, csak gondoltam megemlítem. :)
    Szia!
    Én hol voltam ezeknél az eventeknél? Elvette a FA vágy az agyamat biztos. :D
     
    Utoljára szerkesztett: 5.1.22
    inanna11, Gio, Fätum és 11 más kedveli ezt.
  20. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Akkor van remény a csereberére . :D:inlove:
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.