Visszajelzés Őszi fesztivál + TOP 3000 eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 5.1.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Szia,
    Talán előbb a fák. Én abból biztosan kimaradok, anno nem vettem farönk hangárt, ha jól emlékszem a nevére.
     
  2. zsona416

    zsona416 Fórum bárója


    Szia Nami:)

    Bár tudok nullázni az állatokkal, azért én nem tettem surranó pályára a mamutokat sem...sőt, nagyon várom a rést a pajzson...át is álltam a turbók gyűjtésére is...azért értettem, hogy mire utaltál.
     
  3. Namiamano

    Namiamano Fórum nagymestere

    Sziasztok!

    Én nem játszom túl rég óta (két év és egy pici).

    Mamutok csak gazdakörből vannak. (Pedig nyitott lennék elég sok beszerzésére, de nincs szerencsém.)

    Más játékstílust alkalmazok, mint ha sok Mamut lenne. Ezzel nincs is semmi baj.

    Az előző TOP után sokan - többek között én is - figyelik a Virágfestés dekort, vigyáznak a meglévőkre. Csak idő kérdése, hogy mikor lesz sok-sok gazdának ólnullázási lehetősége. A TOP-ra történő ólnullázáshoz rengeteg táp kell, egy év alatt azért szép mennyiséget össze lehet szedni.

    Farönk hangárom nekem sincs. Az első hozzáférési lehetőségnél még nem is játszottam, a másodiknál nem szereztem be.
    Használata a Kacsa Kata hatékonyságát javítja, ITT és ITT értekeztek róla a Fejlődési taktika topic-ban.

    A fákkal történő nullázás nem igényel előkészületet, valamint a prémiumos fabetakarítást használatával történő hatékony termelést is értelmetlenné teszi. Ezért gondolom, hogy nem lesz megteremtve a lehetőség. Nem fogják a TOP élmezőnyét elárasztani a "fanullázók".

    A játék készítőinek mindig új dolgot kell kitalálniuk, a játékosok elé célt, kihívást állítani, vágyat gerjeszteni valami megszerzésére.
    A terményekhez állat + táp is kell (vagy szupertáp.) Csak pl. a Polipnak és a Hangyának kell egy durva pajtaétékű termény és színes terményes ól.
    Évek alatt fel lehet építeni a terménynullázást dekorok, tojások, felhők bevezetésével, aztán a TOP teteje ugrik pár helyiértéket és a játékosok ácsingóznak az új dolgokra.

    Nem véletlenül lesz már 12 éves a játék, ami rengeteg a maga kategóriájában.

    A következő TOP-ig szorgalmasan játszom, gyűjtögetek.
    Várhatóan addigra én is tudok ólnullázni, valamint elérve, kinemesítve az Amarántot spórolt zöld cseppjeimet is átválthatom, így bízom abban, hogy a lista felső részébe kerülök majd.

    Jó játékot Mindenkinek!

    Üdv: Nami.
     
    Fuhur, csio70, nolina1965 és 20 más kedveli ezt.
  4. -kaktuszable-

    -kaktuszable- Fórum nagymestere

    Sziasztok !! Kicsit megkésve, de nagy-nagy HURRÁ mindenkinek : aki 500-ban tudott maradni, aki 1000-ben , aki 3000-ben és aki indult, de kicsúszott a végén !! Mert az is sokat levesz a kamra polcairól, hogy próbálkozzon az ember !! Én tavaly csak 1 kis ládáért, csak 1 kis ajándékért, csak 1 kis izgalomért kezdtem el bepakolni....aztán elsodort az ár :) Nem készültem, csak mentem előre !! Olyan jó volt veletek a Nagy Csapathoz tartozni !!!! Most magamra kellett figyeljek, nem volt sem energiám, sem kitartásom, hogy menjek előre :( de örömmel néztem, ahogy alakul a HUNGARY felirat, és drukkoltam mindenkinek az utolsó percig !!! Lehet, hogy elfogult vagyok, de kétlem, hogy lenne még egy ilyen összetartó, csodás közösség, mint ez !! (még úgy is, hogy néha vihart kavar 1-1 hsz és kitör az "ugorjunk" egymásnak" frász ) Mindenkinek óriási vastaps részemről !!! Én meg leülök és eldöntöm, hogy jövőre benevezek-e egy hátsófali infarktusra !!! Gratulálok !!!!!!!!!!!!!!!!
     
    csio70, ljanika6, nolina1965 és 25 más kedveli ezt.
  5. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Eltelt pár nap a top után és mégsem tudok megnyugodni. :(
    Sok hülyeség jár a fejemben. Visszaemlékezve régebbi top-okra, állandóan az az érzés jön vissza, hogy milyen megterhelő volt mindegyik érzelmileg. Az én emlékeim szerint majdnem mindig volt valami gubanc.
    Az, hogy X vagy Y mit tett azért, hogy elérje akár egy, akár sok farmmal az első csoportot, az az ő dolga. Én pedig képes vagyok ezzel foglalkozni, mindenféle elméleteket gyártani, kiállni valaki mellett, vagy valaki ellen, még a fórumon is. Az az igazság, hogy nem vagyok büszke magamra.
    Tegnap írta nekem valaki bagolyban, ha ő kiesett volna az 500-ból, azt csakis magának köszönhette volna (nem annak, akit még én is a számra vettem).
    Szégyellem magam, de tényleg. :(
    Modiként hányszor leírtam, hogy semmi szükség fogadatlan prókátorokra. Erre mit csinálok? Szidok valakit, akiről vannak rossz emlékeim, de egyébként nem ismerem. Sem a játékát, sem őt magát. Maximum a stílusát.
    És azokat sajnálom, akik miatta estek ki. Miatta? Dehogy.

    Aztán azon kattog az agyam, hogy egy 12 éves játékban top-ot rendezni nem igazán szerencsés dolog. Ebbe nem akarok belemenni, de ahogy az elején írtam, érzelmileg felkavaró esemény.
    Ez a játék egy kedves, szép grafikájú, stratégiai játék. Nem verseny, nem harc. Nem bántunk, nem támadunk senkit. Nem azzal haladunk előre, ha más farmját megszerezzük stb stb.
    Erre jön évente egyszer a top és oda a nyugalmunk. Ha a verseny izgalmára vágynánk, millió más játék közül tudnánk választani.

    Remélem, nem minősül off-nak a hangos gondolkodásom. Amennyiben úgy látjátok, hogy rontom a hangulatot, vagy elindítok valamit, aminek nincs itt helye, töröljétek nyugodtan, de talán olvassák páran addig is.
     
    iboly54, csio70, -Fülemüle-70 és 35 más kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Ha a fákkal lehetne nullázni , akkor elvileg csak 1 gombot kéne nyomogatni , a turbótrágyát
    Veszel rá prémet , és csak az akciók szabhatnak határt .
     
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Egyszer akár ez is eljöhet;) S akkor még erősebb lehet a Top számláló;)
     
  8. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    Szerintem jó, hogy évente megrendezésre kerül ez az esemény, jót tesz a játéknak több szempontból is.

    Ahogy írtad, ez egy nyugis játék, és pont ezért jó, ha időnként jön egy kis izgalom. Lehet szurkolni, lehet szorítani, hogy sikerül-e elérni egy kitűzött célt. Akinek ez már túl sok izgalommal jár, legfeljebb nem vesz benne részt, a lehetséges "nyeremények" hiánya nem lesz hátráltató számára.

    Mindig vannak új játékosok, akik először csak szemlélői az eseménynek, majd néhány év elteltével már a TOP 500 is reális célkitűzés, mert szorgalmasan készülnek egész évben. Ők is szeretnének majd elérni egy jó helyezést, és ha sikerül, akkor az egy jó érzés (nem csak számukra, hanem a többieknek is, akik drukkolnak nekik).

    Aki már egyszer kiürítette a gazdaköröket és a nehezebb eventeket is könnyedén teljesíti, nehezen talál már kihívásokat a játékban. Rá lehet állni a TP növelésre, vagy egy adott szint elérésére, lehet termelni a CSP-t, vagy telerakni a pajtát... Engem például a TOP tart még itt a játékban, pontosabban az, hogy egész évben tudatosan készüljek rá. Az ólakkal való "nullázás" lehetőséget biztosít számomra, hogy különböző vásárlások nélkül is ott legyek az élmezőnyben. (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy fillért nem költök a játékra, mert amikor jönnek Virágfestés típusú dekorok vagy felhők, azokra lecsapok, és évente egyszer veszek egy-egy csomagot az új ólakból és fákból is...)

    A TOP-ba jelentős mennyiségű pajtakészletet dobálnak be a játékosok, amivel így nem túlkínálat lesz mindenből a piacon, hanem hiány is keletkezik (főleg azoknál, akik üres közeli állapotba hozzák a pajtájukat). Szerintem ez jót tesz a piacnak, ami egy fontos eleme ennek a stratégiai játéknak.

    Szerintem a TOP hozzá tartozik a Farmerama-hoz, és hiányozna, ha megszüntetnék...
     
    csio70, MaMo78, hierosolyma és 35 más kedveli ezt.
  9. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Gratulálok a helyezésedhez...érdekes, hogy mennyi ponttal győztél anno, és most milyen magas számok jöttek ki az első helyen...vajon a következő Top-on, még ezeket a számokat is felül lehet írni :music:
     
    csio70, MaMo78, -Fülemüle-70 és 8 más kedveli ezt.
  10. Arrah

    Arrah Törekvő

    Értem amit írsz,de a TOP hozzátartozik a Farmeramához szerintem. Nem lenne ugyanaz a játékélmény sokunk számára nélküle.. Még akkor is ha sokunk számára elérhetetlen az 500.. De legalább van cél, van megmérettetés, van mihez fejlődni..rám ösztönzőleg hat az biztos.. Hogy vannak viták és véleménykülönbségek? Na és? Egy versenyben nem lehet mindenki győztes. Ha valaki úgy játszott , akkor úgy játszott és kész.. Nyugodtan leírhatod a véleményed hogy ez neked miért nem tetszik. Attól nekem is megmarad az én véleményem és ha más is, (bár engem nem érint közelről inkább nem érdekel) legalább olvashattam másik szemszögből egy véleményt..Az én hangulatom biztos hogy nem rontod.Azt látom ,hogy a szívedre veszed.. Ahányan vagyunk annyifélék és annyi mindent élünk meg másképpen, és más dolgokra vagyunk érzékenyek.
     
  11. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    Köszönöm! :)

    Igen, 2020-ban ketten mentünk 100 milliárd fölé, most már 9-en, a következő alkalommal ez lehet akár 20-30 fő is.
    Nem gondoltam, hogy lesz olyan gazda, aki már most eléri az 1000 milliárdot, de boroc megmutatta, hogy megy ez :inlove:
    Ehhez a PÉ-hez már jó, ha van legalább 1 millió táp, azt viszont már nehéz összegyűjteni egy év alatt, és party pörgetésből sem lehet annyit összegyűjteni, hogy két alkalomra összejöjjön legalább 3-3 ezer. Akinek vannak mamutjai, az még komolyabb mennyiségben ki tudja ezt egészíteni például amaránttal, sajnos nekem ez a játékelem eléggé hiányos (még nem játszottam, amikor ezeket komolyabb mennyiségben lehetett begyűjteni).
     
    csio70, hierosolyma, nolina1965 és 19 más kedveli ezt.
  12. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia, Réka!
    Ilyet még nem láttam. Pedig már sok mindent láttam a fél évszázad alatt. :D ;) Mondjuk HB hozott a tyúkról képet már, de nem emlékszek a darabszámra. :)
     
  13. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Szisztok :) Igen, Zsuzsa ez egy megosztó esemény. De sokan nem véletlenül szeretjük. Mindenkinek megvannak az egyéni céljai, és ezt ki így-ki úgy de ki is használja az alatt az egy hét alatt amíg az esemény tart. Kinek arra jó, hogy megtöltse vele a virtuális kasszát, és vannak akiket a verseny motivál. Egy biztos, az esemény alatt felbolydul a farmerama világa, és mindenkire aki játszik hatással van. A TOP események a játék az egyetlen olyan eseménye, ahol lehetőség van versenyezni, ezért hatalmas várakozás övezi minden évben. Persze...vannak benne anomáliák, tudjuk mindannyian. Mindig is voltak, és nem lesz ez később sem máshogy, ha a TOP így marad. Legyen az ok, a verseny és az izgalom, kassza töltögetés, vagy bármilyen egyéni cél elérése, sokan szeretjük, szükség van rá, és hiányozna ha nem lenne.
    @Rékuci1111 neked szívből gratulálok, nagyon ügyes voltál, merész és bátor :)
     
  14. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok . Szerintem a TOP lényege nem feltétlen a helyezés hanem a képeség szint felmérése hogy képes vagyok rá.o_O
    Ezért is nem csak a győztesről szól ,hanem 3000 helyezett van, 1 közöségi érzés erősítő verseny, aminek persze vannak vesztesei is, de ahogy Réka is írta a jutalmai nem olyan szinten kiemelkedők, hogy tegyük fel az 500 felhő nélkül sincs játék hátrány ,csak minimális.:music:
    Esetlegesen 1-1 event ( ahol gesztenyés felhőt vagy mamutokat lehetett szerezni jobban meghatározók voltak a haladás szempontjából .
    Az tény és való hogy a teljesítése leginkább saját magunkról szól, a versenyre való felkészültségünk vagy jó vagy sem.;)
    azaz 1 teszt féle ahol egymással versenyzünk , de leginkább magunkkal a saját játékunk a többiek felé.o_O
    És pld azt hiszem az is fontos a piac szempontjából legalábbis egyetértek vele, hogy igen fontos a túlkínálat kiegyenlítő szerepe, :music:valamint azoknak is szól akik nem indulnak rajta de akiknek pld a csp lista fő szempont ,vagy csak önmagában a csp ,esetleg más játékosok segítése a cél érdekében annak is megfelel. :music:
    Mint minden versenyben itt is vannak ütközések persze, az említett játékos minimum nem sportszerű, tegyük fel Nadal se indul úgy hogy Nadal1-től Nadal40;)xDEnnyi a gáz.
    Akik pedig itt kiemelkedően szerepelnek az mégiscsak világversenyen való eredményes szereplés, legyünk rájuk büszkék.8)
    Mindenképpen komoly felkészültséget tervezést képeségeket stb mutat.8)
    És ha listán szerepelni tudunk ara is az feltétlen 1 jó visszaigazolás.:)
     
    Utoljára szerkesztett: 16.1.22
  15. boroc78

    boroc78 Fórum-zöldfülű

    Szia!

    Elárulom most még nem volt 1 millió tápom. Kb. olyan 350.000 ezer volt összesen mantarájából és szitakötőböl. Viszont a party pörgetések száma az lényegesen több volt mint 3 ezer. Pontos számokat csak azért nem írok mert akkor nagyjából ki lehetne számolni mennyi lett a pajtakészletem. Szeretnék a következő TOP-ra is tartogatni egy kis meglepetést.
     
    Fuhur, nolina1965, Melan és 35 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    A mostani összegnél is nagyobb meglepetést:eek:o_O:inlove:
    Gratulálok, ez is nagyon szép volt! Sikerüljön jövőre is;)
     
    Fuhur, csio70, -Fülemüle-70 és 7 más kedveli ezt.
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Most éppen ennyi van . Ha egyszer komolyan veszem , és nekiállok , vihetem valamire ?

    [​IMG]
     
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Te már eddig is vitted, nem is akár mennyire. :)
     
  19. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Vannak szerintem nálam sokkal ügyesebbek . :D
     
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Persze, hogy vannak. Nem is azt írnám, hogy ügyesebb. Mindenki az, csak máshogy játszunk. Nem is ragozom tovább, mert belekeveredek. :D
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.