Visszajelzés A fáraó gyógynövényei event csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 29.9.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. sárkány-ka

    sárkány-ka Fórumprofi

    Sziasztok!
    Mekkora földben érdemes ültetni a növényeket? Köszi a választ.
     
    eviii_mee kedveli ezt.
  2. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Sziaszotk!
    Ez a felho nagyon hasznos, en felho manias vagyok :) A farmon amarant , a bahan saguaro, ezekkel varom az eventet :)
    Szeretem ezt a kirakos jatekot , igaz a targykeresos a kedvencem , az is johetne mar ;)
    Sok sikert mindenkinek, jo eventezest !8)
     
    nolina1965, Emőke, l.angelika és 15 más kedveli ezt.
  3. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Eddigi tapasztalat:
    Ki lehetett lépni a "sikertelen" időt mutató minijátékból. Ha újra beléptünk, a kirakó felület állt a rendelkezésre, kezdhető volt a területlefedés újra, a minijáték teljesíthető volt (nem vett el új malomterméket a készletből).
    A tesztfázisban is ezt tapasztaltam a "mostani event előkészítésénél".
     
  4. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    A legjobb megoldás ebben az eventben a kezdő magok "minimális" mennyisége miatt is, a 2*2-es területre szórás.

    Érdemes azonban előbb felröppenőket gyűjteni, malomban ékköves ankh játékindító elemet keverni, majd a minijátékokban több ősi magerszényt megszerezni. (bónuszokig eljutni a bal oldali haladási táblázat szerint)
    Akkor vagyunk eredményesek az ültetésben, ha van megbízhatóan elegendő magunk a 2*2-es földeken a szaporításhoz.
     
  5. Hahacska

    Hahacska Haladó

    Szia!

    Én is ezen gondolkodtam, közben elolvastam újra az ismertetőt és remélve, hogy mindent jól értelmeztem, a következőkre jutottam:
    Nem fogok egyből nekiesni az ültetésnek, mert az aratások után úgysem lehet visszaültetni a növényeket, csakis a minijátékok után a zsákocskákból kapott magokat. Minjátékokat a felröppenőkből előállított malomtermékekért indíthatunk, ezért először minél több felröppenőt jó lenne gyűjteni.
    A felhőhöz kb. 5000 növény kell, amit 3 területen nagyon gyorsan össze lehet hozni - ha van hozzá mag, amit elültet az ember.
    Így én inkább minimum egy - két napig a felröpi gyűjtéssel és a minjátékkal fogok foglalkozni.
     
  6. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Sziasztok!
    Sajnos nem nagyon értem ezt a játékot. Mind a három magból egyformán kapunk? Vagy ez mitől függ?
    Kérlek benneteket, segítsetek nekem ebben!
     
  7. sárkány-ka

    sárkány-ka Fórumprofi

    Köszi a választ.

    Köszi a választ!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 29.9.20
    Ava21, ildiko44 és Hahacska kedveli ezt.
  8. Picimaci2018

    Picimaci2018 Fórumprofi

    Kedves mamarygen!Nagyon szépen köszönöm a válaszod!:):)
     
    barbi021951 kedveli ezt.
  9. eviii_mee

    eviii_mee Fórumszaki

    Ez nem az egyik legkedveltebb eventem, de a felhoert megcsinalom, mert a gesztenyes felhom sincs meg es a szulinapi sem. Igaz a Krokuszt sikerult kinemesiteni.
    Ugy dontottem, hogy a bahan ixoraval, allatokkal es fakkal varom, a farmon pedig Hortenziaval vagy Gyekennyel.
    Jo eventezest kivanok mindenkinek es sok felropit.
     
    -W-595-, Ava21, GA-BI-O-Farm és 8 más kedveli ezt.
  10. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) véletlenszerűen kapjuk majd a 3 magot az Ősi magerszényekből. Ha sokat nyitunk egyszerre, akkor nagyjából egyforma arányban. Elvileg van lehetőség átváltani a magokat, ha valamiből túl sok van, egy másikból pedig kevés, de ezzel csak akkor kell foglalkozni, ha nem lenne elegendő az egyik mag.
    Itt most arra kell figyelni, hogy először a felröpiket kell gyűjteni, és csak utána elkezdeni a minijátékot, majd az ültetést.
    Egy lehetséges menetrend:
    - felröpik gyűjtése
    - első 9 minijáték lejátszása, átváltás, 60+45 mag elültetése 2x2-be
    - a 8 órás növény beéréséig a többi minijáték lejátszása, aratás a bónuszokkal, átváltás, ültetés 1x1-be, aratás ameddig a bónuszok hatnak
    - a maradék magok ültetése 2x2-be (ez már csak a piacra)
     
    vihence, stellácska26, -W-595- és 12 más kedveli ezt.
  11. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Sziasztok,

    Szamolgattam egy kicsit.

    A felhoig ha jol szamoltam kell:
    1920 vizibogyo
    1450 volgyi rozsa
    1500 szuros gomba

    Ez viszonylag egyszeruen letudhato, a terv a kovetkezo, eloszor felropit gyujteni, hogy legyen eleg 38 minijatekra, ehhez kell 851 skarabeusz, es 1073 pecsetgyuru ( 1 db minijatekot kapunk ajandekba indulaskor, tehat felropi csak 37 db minijatekohoz kell). A 38 minijatekbol a maximum pontszamra kell torekedni, hogy megkapjuk a plusz 4 osi magerszenyt is. Ezzel a 38 db minijatekkal megszerezheto pontosan 418 db magerszeny, ez 418 db mag osszesen. Mivel nincs garancia hogy melyik magot kapjuk, ennyi jatekot ajanlok.

    Amire szuksegunk lesz az 113 db vizibogyo mag, 86 db volgyi rozsa mag, es 89 db szuros gomba mag az ulteteshez, tehat a 418 magerszenybol ennyit ossze lehet azert szedni meg akkor is ha nagyon balszerencsesek vagyunk a leosztassal (remelhetoleg)

    FONTOS - A minijatekokat egyben kell lejatszani, hogy megkapjuk a novenyekre hato termesbonuszt. Osszesen plusz 7 db termes johet ki a minijatekokkal, ezekre SZUKSEG VAN.

    A termesbonuszokkal, csatnival, es KK tragyaval a brutto hozam 2x2-s foldon 17 db noveny. Ezert kell nagyon a termesbonusz.

    113 vizibogyo mag * 17 = 1921 vizibogyo
    86 db volgyi rozsa mag * 17 = 1462 volgyi rozsa
    89 db szuros gomba mag * 17 = 1513 szuros gomba

    Ha megvannak a magok, akkor 2x2-s talajon elultetunk 113 db vizibogyot, vagy 86 db volgyi rozsa magot, vagy 89 szuros gombat, amelyikkel kezdeni szeretnenk, DE NEM TOBBET, minden helyre szuksegunk van. A 3 teruletre 128 db 2x2 talaj fer el, tehat ha ultettunk 113 db vizibogyot, tegyuk ki a maradek 15 helyre kell meg mondjuk volgyi rozsa.

    Ne felejtsunk el karacsonyi sutit, es feher artatlansagot megenni, megszorni a novenyeket szupertragyaval, es KK-val es varni, a leghosszabb noveny 8 oras, sima talajon 1 ora 26 perc alatt beerik az is. A kovetkezo korben haladunk szepen a tobbi maggal ugyanigy, az utolso korre nem marad csak 32 db mag.

    FONTOS, bele kell ferni a 8 oras idobe, amig fut a termesbonusz a minijatekok utan.

    Ezzel a modszerrel 288 db szupertragya es 288 db KK tragya felhasznalassal, megszerezheto a felho eleg kenyelmesen.

    A legjobb taktika tehat az, hogy az elejen szerda-szombat gyujtuk a felropiket, hogy legyen eleg a mini-jatekokhoz, es hetvegen, amikor tudunk idot szakitani, akkor egyben lejatszuk a minijatekokat, osszegyujtuk a szukseges termesbonuszokat, es ultetunk. A 38 minijatek szerintem olyan 1 ora alatt osszesen lejatszhato, ne felejtsuk el, hogy lesznek jatekok amikor ujra kell inditanunk a minijatekot, mert kifuthatunk az idobol, ezert erdemes raszamolni.

    Felropi gyujtesre mar Toma, Beko, Rekuci, Kukori, tobbiek leirtak mit lehet. MINDENKI HASZNALJA Toma eresido tablazatat, benne vannak bonuszok, nemesitesek, kotelezo tananyag mindenkinek xD

    Nyilvan a farmon erdemes elovenni a nemesitett novenyeket, bahan, ahogy Rekuci is irta maja maszk a zoldsegekre eresido gyorsito, mellette mehet a sisakbab, egymagvu tok, habanero paprika. A habanero paprika maja maszk, gyogykenocs, es Bolcsesseg esszencia mellett napi 3x is arathato.
     
    Utoljára szerkesztett: 29.9.20
    sanell, ZitaGAZDA03, imi010 és 53 más kedveli ezt.
  12. monika6767

    monika6767 Törekvő

    Szia! Azért ne hagyd abba a krókusz nemesítést, nekem is nagyon sokára lett meg mindegyik, csak nyomtam és nyomtam és nem jött semmi, de aztán a sokadikra csak meglett! Nagyon megéri, mert azután, ha nullázni kell nagyon tud segíteni! Nekem a kedvenc nemesített növényem, amolyan all-rounder!


    Hű, ismételten nagyon köszönjük, én mindig hallgatok rád,/ meg még vagy egy-két gazdatársra/!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 29.9.20
    -happy58-, eviii_mee, Ava21 és 3 más kedveli ezt.
  13. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) a bónuszok "csak" +7 termést jelentenek, de a 2x2-re jól írtad a 17-et (1x2-n 15 és 1x1-n 14 növény)
    Szerintem érdemes az 105 magot elültetni a 9 minijátékból, és rögtön aratással kezdeni a bónuszokkal
     
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Melan.:) Hűűűű, ez igen, köszönjük.:) De lenne egy kérdésem: úgy láttam az ismertetőben, hogy 1 +4 magerszényt kapunk, ha 1 percen belül megoldjuk, ezek szerint nem 400-t, hanem 440-t. Egyet kapunk a teljes felület kirakásáért és 4-t időbónuszra. De lehet hogy lemerült a Nasas szemüvegem eleme és rosszul láttam. :D
    A bahás felreppenőt találom a szűk keresztmetszetnek, abból több is kell és ott nem lehet nullázni. Arra jutottam, hogy zöldségeket fogok ültetni: Maja maszkkal, Gyógykenőccsel és A bölcsesség eszenciájával.
    Szia Réka, azért 17, mert Kacsa katázta is.
     
  15. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Hát jó, ha lesz türelmem összevárni a röpiket. :) Csak nem szokott lenni. :music:
    Szerintem ne azt mondd, hogy visszaültetünk, hanem hogy elültetünk....
    osi magerszenyt xD Beírtam a keresőbe és semmit nem talált rá, csak az eventismertetőt. xD
     
  16. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:)
     
    Rékuci1111 kedveli ezt.
  17. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :)

    A 17-re írtam, hogy rendben, a termésbónusz +8-at jeleztem, hogy "csak"+7
    Magerszényt szerezhetünk egyszer 776 db-ot, és minden játékban ötöt (ha hozzuk az 1 percet), ami 60 játéknál 300. További minjátékokkal szerezhető még mag, de én ezzel az 1076 maggal tervezek
     
  18. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Megjött az új gesztenyés felhősor. Nem sok gesztenyegazdát lehet majd jó áron cserélni.xD
    Ez is 96/6 órás.
    Maj megnézem mibe fog fájni. Még ismertetőt nem olvastam, de a kommentek alapján kissé időigényes lesz.
     
  19. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jaaa, nem is láttam, hogy 8-t írt. :D:D
    A 40 játékára írtam, hogy nem 400 magerszényt kapunk, hanem 440-t. Én is úgy fogom csinálni, hogy lejátszom a 9 játékot és megállok.
     
  20. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Koszi, azt javitottam. Az excelben meg jol szamoltam, csak rosszul hoztam ide :)

    Erdemes elultetni az elso 9 magot, csak mar nem akartam ezzel is megkeverni az egeszet. Igy is nagyon nagy odafigyelest, es manualis munkat igenyel mert ez csontra ki van szamolva xD

    Valaki elfelejti mit ultetett ki elso 9 jatek utan, nem figyel, akarmi, egyszeruen nem akartam meg ezt is belekeverni.

    De amugy termeszetesen abszolut igazad van, hogy erdemes azt elvetni ha azzal megvagyunk.

    Szia Kukori,

    De igazad van, a jatekert is kapunk egyet, na megyek ezt is javitani, figyelmetlen vagyok ma.-.-
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.