Visszajelzés A kusza krimó event csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 11.5.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem volt célom az 1660 felröppenő gyűjtése,, csak a felhőig csinálom.
    Sajnálom, ha nem érted azt, hogy mit és miért teszek. Kérlek olvasd el Toma írását itt van felettünk, talán abból világos lesz, hogy ő hogy csinálja, mellesleg ő is azt írta le mint én, illetve Alexandra akitől idéztem.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/a-kusza-krimó-event-csevegő.22417/page-9#post-1264338
    PS: Kimásoltam Toma írásából a lényeges részt amit meg kellene értened ahhoz, hogy az én módszeremet is értsed: " Az, hogy az event felénél még nincs meg a felröppenő fele, természetes. Eddig az eventgaz ment, most jön a felröpizés. Zöldségeket kell termelni maja maszkkal és alkimista termékekkel. Vagy paprikát 2x2-es földben, vagy habanero paprikát, egymagvú tököt, sisakbabot 1x2-es földben. Ha nem gond a "percre pontos" aratás, akkor nappalra két kör habanero (7:04), éjjelre sisakbab (9:35).
    A 8 órás növényből kellett 10 kör, ami 3 nap (én is ma estére lettem kész). 45 röpit kaptam Pannik és felhők nélkül, de tegyük fel, hogy eszméletlenül szerencsés voltam, és csak 30-at ad körönként. Az a 10 kör alatt 300 (kevesebb, mint a fele!). Van még hátra kedd estig két teljes nap, ami 4 kör habanero-t és 2 kör sisakbabot jelent, és ott van még a kezdő aratás felröpije is. Meg kell lennie.
    Ha mégsem, akkor az utolsó kör habanero helyett kedd délután elő kell venni a szupertrágyát, és a hosszú zöldséget 1x2-es földben szupertrágyával kell termelni. Egy kör 2-3 óra, és körönként 70-80 felröpinek jönnie kell."
     
    Utoljára szerkesztett: 16.5.22
  2. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Az ilyen eventeknél tudatosul bennem 100%-ig, hogy a kért mennyiség és az 1x1 hozama egyáltalán nincs összhangban. Egy aratással +3 növény ekkora területen siralmas. Régen mintha a kevesebb kért mennyiséggel jobban összhangban lett volna, így nem okozott gondot a mennyiség. Hiába, a ló elszaladt :)
    Nem fogom én sem befejezni, mert nem érdekel, a piccolo egyáltalán, talán a 3 órás kupon jó lenne, de ha nem jön össze a növény odáig, nem megyek a falnak :)
    Max 1 nap csak 1x lépek be :)
     
    Döbi65, jutka190226, milanzs és 4 más kedveli ezt.
  3. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Sziasztok. Nem idézek senkit, mert kicsit többeknek szólhat az írásom. Nem mondom, hogy nem használtam extrákat az event során. De nem ész nélkül, mert sajnos még lassan gyűlnek. A hosszúval kezdtem, polcról egy 100% bónusszal, felszaporítás után komfortba, aztán 1x1-be a röpik miatt. Talán egyszer - kétszer ültettem halabeno paprikát éjszakára. Most nem pörgettem. Valahogy meglett a röpi. Nem mindig figyeltem, ezért 20 db eldugott maggal kezdtem a rövidet. Nem mindig tudtam aratni, ezért jelenleg fut egy Jack. Szerencsére van 5 db. 12+1 Pannim van, egy aratás átlagban 35-40 röpit ad. Tehát ha jól emlékszem 20 kör kell a rövidből, össze is jön a röpi mennyiség. A Pannikat vettem amikor lehetett, egyet kaptam ajándékba, köszönöm neki ez úton is, a többit cseréltem. Beáldoztam a kincseimet, majd próbáltam más dolgokkal visszacserélni. Vagy piccolóból visszajött. Nem mindenki kér irreális dolgokat egy Panniért, ahogy a többiek is írták. Úgy gondolom a mai napig, hogy nekem még fontosabb az, hogy begyűjtsek felhőket, ládát adó dekorokat, a zöldcsík még másodlagos. Szóval számításaim szerint holnap ugyan, de kész leszek. Hiányzik még 1500 db növény, és 160 db röpi. Mindenkinek kitartást.
     
    Utoljára szerkesztett: 16.5.22
    maszilva, marcsi152, jutka190226 és 17 más kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Lassan gyűlik a felreppenő;) Még 61 kell:wuerg:
    Nem aggódom mert van idő...:music: Mivel a hétvégén alig volt időm aratni, de végül így is meg lett az event;)
     
    jutka190226, apa9154, GA-BI-O-Farm és 4 más kedveli ezt.
  5. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Idézem a 2-vel utánad készült hsz-t. Szóval, így:
    Tehát Gondolkodni, tervezni kell. Bombadil Toma is írta, hogy ő, önmagának mit tartott reálisnak és elérhetőnek, ahhoz tervezte.
    Ha az elején rászánsz fél órát, végiggondolod a lehetőségeidet, erőforrásaidat, akkor most nem itt járnál. Tehát:
    - elolvasod az 1. (2.) csevegő-oldal hsz-eit, itt legalább 5-6 gazda mindig le szokta írni a saját termelési tervét, vagy általánosságban végigszámolni a letermelendőket, és az ahhoz szükséges időket
    - mennyire megérős neked, hogy erőforrásokat dobj be a cél érdekében, ill. mid van. Ha beleállsz:
    - melyikkel kezded, egyéb elfoglaltságaidat és/vagy a megszerezhető cuccokat figyelembe véve
    - éjjelre érdemes-e sisakbabot / egymagvú tököt /bármimás-hosszú-idejűt ültetni, az alvási időd függvényében (ha nem megy fejből, Toma aláírásából ki tudod venni az ide vonatkozó táblázatát)
    - ezekkel mikorra tudod letermelni az elsőre választott gazt
    - kell-e a második fele, vagy elég a felhő? Ha kell, reális-e a tapasztalatok alapján?
    - ha kell, de az eddigi technikádat figyelembe véve nem reális, mit vagy hajlandó áldozni érte: pörgetés (esetleges, és a röpire nem hat, csak a gazra, tehát kevesebb kör kell), érésgyorsítók (ma az egyik Bahás zöldségre hatót 1,8M CSP-ért kínálták a piacomon, valsz. csütörtökön még nem ennyi volt... letermeltem. Alkimista 3. szint, nem is egetverő mennyiségű hozzávaló), Maja maszk (ha nincs és nem is kapsz, amiatt írtam a bármimás hosszú gazt), szupercsöpp (van, vegyek, gazdaköriből ki tudok-e szedni értelmes mennyiséget viszonylag hamar; pörgetésekből, ládákból mennyi jön?), hajlandó vagyok-e legalább 1 éjjel felkelni legalább 1x, hogy percre arassak (a felröpi maximalizálása érdekében)?
    Nos, ha ezekre a kérdésekre akár csütörtök délután, akár az első adag letermelt gaz utáni állapotodat figyelembe véve megvannak a válaszaid, akkor nem lehet problémád sem az eventtel, sem magaddal.
    Bizonyára azért van a fél teljesítésnél a felhő, hogy aki nem tud egész nap és egész éjjel gépnél lenni, annak is meglegyen a sikerélménye és a felhője. A rávalókat 2x kapjuk meg, tehát bármelyik felét választva készen lesz.
    Vannak a hozzászólók közt olyan gazdák is, akiknek nincs 10 éves öreg farmjuk, és mégis végig tudják vinni, ami számukra fontos.
    Ez az a hely kis országunkban, ahol mindenki mindenkinek önzetlenül és gondolkodás nélkül segít, ha szól. Még felröpivel és maja maszkkal is (hogy fényezzem magam: 2x is, kérés nélkül, Maszkot küldtem minden szomszinak, akinek jutott, mert egy részükről tudom, hogy nincs neki, akiről pedig nem - és mégis van neki, el fog férni nála, v. tovább tudja küldeni, és a 20% gyorsítás többet ér, mint 1 iránytű).
    Szerintem nem kilépni kell, hanem olvasni, kérdezni, segítséget kérni, tervezni és kapálni.
    További jó játékot neked, és mindenkinek!
     
    Othep, maszilva, Hahacska és 18 más kedveli ezt.
  6. Zsuana55

    Zsuana55 Fórum hercege

    Szép napot!

    Még a 4 órás növényhez sem jutottam el, az idióta röpik hiányában. Most 803-nál tartok, ebből már nem jövök ki jól!
     
  7. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia :) Na akkor az szuper ahogy állsz. A felhő meglesz, és az a lényeg. 830 felröpi kell a felhőig, neked van 803. 27 hiányzik, és meglesz a felhő. A második szakaszt el kell engedni, egy piccolo sem ér ennyit. Sokan elengedtük, én is. Bele se kezdtem a 4 órásba, mert már az elején látszott, hogy nekem ez nem éri meg. És egyáltalán nem bánom. Megmaradtak a szupertrágyáim és a PP-im. :) Szóval hajrá, a felhő biztosan meglesz. :)
     
    maszilva, Hahacska, Tavirózsa és 16 más kedveli ezt.
  8. PapaMangó

    PapaMangó Járnitanuló

    Sziasztok. Az az érzésem ahogy itt olvasgatok- persze mindig felmerül a Pannik kérdése- hogy ezt a Panni kérdést nagyon fetisizáljátok. Nekem soha nem volt felröpi gondom, jelenleg sincs, ehhez mondjuk 44 szuper mamutfám folyamatos termelésben tartása szükségeltetik. Ennyi. Ez a Bahama, a farmon egyszerűbb a röpigyűjtés a nullapercezés okán. Nekem mindösszesen egy Pannim van, és még1x mondom, sosem volt felröpi gondom... :) Sosem törekedtem arra, hogy több legyen, jelenleg és a jövőben sem érdekel a dolog... :)
     
    pacsimacsi kedveli ezt.
  9. pacsimacsi

    pacsimacsi Törekvő

    Sziasztok!
    Teljes mértékben egyetértek veled! Én se használok sohasem Pannikat, mert nem szeretem és mindig megvannak a felröpik, Régebbi írásaimban is leírtam, hogy számomra teljesen feleslegesek, csak azok használják akik egy-két nap alatt akarnak végezni az eventtel. Egy kisebb képességű farmmal nem kell a fullos farmok után menni, hanem játszani és taktikázni kell, és a saját farmod adottságait fullosan kihasználni, ez ennek a játéknak a lényege. Még csak annyit fűznék hozzá, hogy soha, de soha nem vettem kosarakat. Amire itt a farmon költök az a prémium, szezon bérlet és három havonta munkásokra.
     
  10. edina242

    edina242 Fórumszaki

    Sziasztok! Végre meglett a felröpim a felhőig. Itt is szeretném megköszönni azoknak az embereknek, akik önzetlenül küldtek maja maszkot. Enélkül még mindig szenvednék. Nagyon rendesek vagytok! :inlove:
    Sikeres befejezést mindenkinek!
     
    Kuzdern, marcsi152, Fätum és 5 más kedveli ezt.
  11. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Hát...... ha lenne ennyi mamutom, lehet engem sem érdekelne a Panni. De mindenki azzal főz, amilye van. ennek ellenére sokszor elfelejtem a fétisemet és nélkülük aratok. Pedig nullázni sem tudok. És ilyen fiatal farmon mint pl az enyém, az sem baj ha két event között marad idő másra is. Többször buktam a röpik miatt, főleg a bahán, ezért ha megadatik a segítség, akkor használom inkább. Ennyi. Mindenki úgy játszik ahogy neki jó. Ja igen, a növénnyel délután készen lettem, most érik egy adag paprika, de valószínűleg néhány darabos hiány lesz, szóval tényleg holnap fogok végezni :) / Szívesen elcserélem a Pannit ha nem használod/
     
    Kuzdern, marcsi152, -ágianyu33- és 6 más kedveli ezt.
  12. Csak1

    Csak1 Haladó

    Szia!
    Köszönöm, hogy válaszoltál.
    Sajnos nekem nem áll rendelkezésemre maja maszk stb. Csak 6% os cucc van ami a baha zöldséget gyorsítja... Ráadásul napközben esélyem sincs eszköz hiányában ezzel foglalkozni. Sajnos így marad a reménykedés, mert ahogy nézem iránytűmből nem lesz meg a 810. S ha ezt sejtettem volna előre akkor biztosan hozzá sem kezdek az egészhez!
    Siskabab 81 db ot adott maximum s abból ugye 10 kör nem fér bele!!
    Még egyszer köszönöm hogy válaszoltál!
    S belátom a jövőben ezen eventeket egyszerűen el kell engednem.
    Kellemes estét; napot ( nem tudom mikor olvasod el))kívánok neked a modiknak és mindnekinek!
     
  13. mamszi5107

    mamszi5107 Fórum nagymestere

    Szia!
    Akartam küldeni maja maszkot, de azt írta ki, hogy "nincs ilyen gazda".:oops::oops:
     
    Csak1 és Kuzdern kedveli ezt.
  14. PapaMangó

    PapaMangó Járnitanuló

    Szia.
    Ezt sem értettem sosem, hogy egyes játékostársaink miért hajszolják igy az eventeket ? Mintha legalább az életük múlna rajta. A rapid teljesitésnek nagy az "eszközigénye", persze meg lehet csinálni minden további nélkül. De én ennek érdekében sosem vettem, és nem is fogok venni százasával PP-t, stb. Van annyi amennyit a rendszer igy-úgy ad. Egyetlen célt tudok elképzelni, valami oknál fogva ők minél hamarabb vissza akarják rendezni a farmot "eventmentes" állapotba, mert olyan céljaik vannak....
     
    -BombadilToma- és jutka190226 kedveli ezt.
  15. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Szia! Szerintem jól látod a helyzetet. A nagyobb gazdák szeretik minél előbb letudni az eventeket, hogy a saját elképzelésük szerint haladjanak tovább. Én nem vvagyok nagy gazda ezért én is másképp haladok. Nekem nincs annyi bevetnivalóm, hogy folyamatosan pazaroljak. Természetesen van olyan event amiért én is költekezem persze nem valós pénzért, de néha megéri több extrát használni. Ez a mostani az én nézőpontomból nem olyan erre nem vetek be semmit. Az elején még használtam jack-et, hogy minél előbb tudjak harcolni a felreppenőkért, mert a felhő kellett. Miután a célomat elértem elengedem a többi részét. Nekem nem feltétlenül fontos a teljes befejezés. Viszont az előző eventnél megszereztem a számomra értékes 2 mamutfát és vérszemet kaptam, hogy legyen még ezért ezerrel hajtom a gazdakörben a 2 elérhetőt. Tudom, hogy sok idő lesz mire összejön a szükséges mennyiség, de nekem most ez lett a cél. Event függő vagyok ezért ritkán tudok a gazdakörbe termelni, de azért igyekszem. Szerintem mindenkinek kell egy kitűzött cél amiért játszik, de nem mindenáron, mert a játék célja a kikapcsolódás és szórakozás. Olyan célt kell kitűzni ami elérhető anélkül, hogy mérgelődnénk miatta. Remélem Te is megtalálod azt amiért érdemes játszani. További szép napot és jó játékot kívánok.
     
    Kuzdern, *Rózsalány*, marcsi152 és 7 más kedveli ezt.
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Elolvastam amit írtál és sajnálom, hogy nincsen maja maszkod, de ezen könnyen segíthetünk. Vagyunk itt páran akik szívesen küldtek volna, ha tununk róla, küldenek Neked. A pletyik és az eventnaptár szerint lesz ebben a hónapban még egy bahás event a hónap végén. Nem tudom, hogy ott a felröpikkel mit kezdünk, de maja mszkod mindjárt lesz legalább egy :)
    További jó játékot kívánok ennél sokkal sikeresebbet :)
    PS: 1. maja maszkod már van egy.
    2. Remélem az egymásba fonódó körök event nem lesz ilyen kemény, mert három területet is fog érinteni, talán mindenhonnét jöhet a felröpi. (ebben nem vagyok biztos, csak tipopelek)
     
    Utoljára szerkesztett: 17.5.22
  17. gőzmalom

    gőzmalom Utánpótlás-írogató

    Sziasztok, mindig elolvasom a tanácsokat, ötleteket a fórumon. Ez a farmon 97.szinten van és a Bahán a 277.en. A realitás talaján állva a célom a felhő volt, amit tudtam megtettem érte - de sajnos mégsem jön össze. Nagyon jó ötleteket irtatok, mit és mikor, milyen ütemben kellene ültetni, mégsem sikerül. Leghosszabb érésű zöldségem - amit a szomszédoktól kapott Maja segitségével - is tudok röviditeni az a jamszgyökér, nyilván sokkal kevesebb felröpit ad, mint hosszabb társai. Igen, megnéztem ki tudom e váltani már ami hosszabb, de nem, mert a banánok az elmult időben az akkor épp aktuális gyors igényűekre mentek el. Pannim nincs, de nem hiszem hogy ezen múlna....lehet van az a szint, ahol ha nincs elegendő zöldcsepp, pörgetési lehetőség., ott ez a nagy számú beadandó egyszerűen nem megy. Ha az event növényt termelem, akkor felröpi gyújtés nem megy, még ha hosszabb zöldségem is lenne, mint amit irtam...van saquerom, éjjelre vethető, de ez sem elég, vagy nem lesz elég eventgaz. A gazdakörökből kiszedtem a banánokat, amit épp el tudtam érni. Vagyis azzal gazdálkodom ami jelenleg van a farmomon, mindent egyszerre nem lehet, fejlődni és egyéb. Sajnálom, már csak az utolsó etap beadandó lett volna, elvetettem igy is, mert ki tudja....
    Lehet nem egyértelmű amit megfogalmaztam: kezdő farmozó, akinek még nincsenek meg a segitő felhők, elegendő zcsepp, gyorsiátsi lehetőség bármilyen okból: nincs az a mag, nincs panni, nem vesz ezt -azt, nem sikerül pörgetni, nincs Jack, nekik sokkal nehezebb ezt teljesiteni. Oldalakkal feljebb olvastam, hogy ez a mennyiség csak minden rásegités nélkül mennyi mennyiséget kér. És akkor napi 4-5 vagy több aratás kell. Nem panasz egy sorom sem, és gratulálok, őszintén azokbak akiknek sikerült! A segitő tanácsokat is jó olvasni, de ha gyakorlatilag nincsenek meg azok a források, akkor nyögvenyelős ez igy.
    ( nekem is a nagyobb farmon, ahol mások a lehetőségeim, ládákból jönnek a zöldcseppek, egyebek. meg lett a felhő, és ennyi)

    Külön köszönöm -gyöngynek, Tomának és a többi segitő játékosnak hogy végtelen türelemmel irtok, segitetek! ami be is jön a nagyobb, öregebb farmomon, de itt nem a fent leirtak miatt. Egyszerre aratok, vetek itt és ott, ......ugy fogom fel, hogy ha nincs is felhő a megszerzett ajándékok, egyebek örömöt okoznak!
    Csak egy tapasztalatot irtam le....
    Jó játékot mindenkinek, ne adjátok fel, találja meg mindenki ebben a játékban azt ami örömöt ad!
     
  18. marcsi152

    marcsi152 Fórum bárója

    Sziasztok!!!:inlove:

    Most adtam be a második 810 röpit!!!;) ...végre készen vagyok!!!:D 1 azaz egy db plussz maradt!!!xD
    Lényegében a vv elfoglaltságom miatt néhány aratás megcsúszott, de fontossági sorrendben a család az első helyen van!!!:p
    A sisakbab nagy segítség volt, mert 2.27 éréssel, pannikkal + érésgyorsítókkal, adott aratásonként 170-180 db iránytűt!!!;)

    Jó játékot mindenkinek!!! :inlove::inlove::inlove:
     
    Sali~*.*, maszilva, mamszi5107 és 8 más kedveli ezt.
  19. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Reggel készen lettem én is ahogyan számoltam. A 2 piccoló varázskalap és virágos dallamok lett. Sose rosszabb nyitást. Kitartást a még eventezőknek. Mindenkinek köszönöm a segítséget.
     
    mamszi5107, Kuzdern, *Rózsalány* és 2 más kedveli ezt.
  20. Olgi52

    Olgi52 Törekvő

    Neked 2 Piccolót adott az event? Én csak egyet láttam a végén.
     
    mamszi5107 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.