Visszajelzés A kusza krimó event csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 11.5.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. csanya52

    csanya52 Haladó

    Még 510 felröpi és kész leszek!
     
  2. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ha eldugdostad, akkor vedd ki a Malomból és keverd be Vuduliliomnak.
    Ha nem dugtál el semmit, akkor bizony várnod, kell, mint Sali is írta.
     
    -vadocka70-, inanna11, szellorozsa és 4 más kedveli ezt.
  3. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Köszönöm!
     
    jutka190226, Kuzdern és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  4. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Sziasztok!

    A felhőm valószínű holnap reggel lesz meg csak, ma egész nap talpon voltam, annyi időre ültem le, míg megettem az ebédet:(. Reggel feltettem az ebédet, majd piac palántákat vettem. Elpalántáltam a 100 db palántát, locsoltam, főztem, majd ebéd után eperlekvárt főztem és mire rendbe tettem mindent, este 7 óra lett. Időm nem volt leülni a gép elé. Nem szeretem a bahás eventeket és ahogy előttem is írták már tényleg siralmasan sok eventnövényt kérnek már. Az itteni felröppenőkről meg jobb ha nem is teszek említést, csak annyit: gyalázatosan kevés jön. Aki dolgozik, vagy épp más teendője akad nem gondolnám ráér azon gondolkodni, mikor mit ültessen, hogy minden talpra essen és be tudja fejezni az eventet. Múlt héten az orvosokat jártam, még holnap is mennem kell, nem tud mindig az ember előre megtervezni mindent az eventekkel kapcsolatban, bármi IS közbejöhet, ami keresztülhúzza az ember számításait, tervezett dolgait. Azért játszik az ember, hogy kikapcsolódjon, nem pedig azért, hogy még többet bosszankodjon. A malom "bőkezűségéről" szintén siralmas tapasztalatom van nekem is. 20 ppörgetés alatt sem dob be egyetlen bónusz nyerési eshetőséget sem, nem hogy még ott is álljon meg a lapát a bónusznál véletlenül.
    Szóval részemről a felhő megszerzésével befejezettnek tekintem ezt az eventet, nem tudom végigvinni:(
     
    maszilva, czankjuli, jutka190226 és 7 más kedveli ezt.
  5. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Ezt is eléggé erőből csinálom. Kezdéskor nem értem rá, 1-2 ültetés ment naponta. Amikor szembesültem a 810+20 felröpivel, sisakbab majd egym.tök gyorsítókkal, 20 pannival. Kb. 1:1ben adta, így a 2 körre még 1 db 2x2-t tettem rá, ezt már szupercsöppel. Ezután kezdtem a 4órást, erőből, 100 zöld és 37 kék pörgetéssel. 1 db 100% lett belőle. Most megy az utolsó kör, ezután megint jön a maja-maszk hatósugarába eső gazok gyártása. A 20 db beadása óta van 220 röpim, ebből 2-3 jött a szomsziktól és talán 10 maradt az előzőből. Sztem meglesz, de a szupercsöpp állományom úgy leapadt, hogy legközelebb lehet, hogy megfontolom a kihagyást v. a részteljesítést. Most a 2. rész mellett érv volt, h. a szupertápból is kifogytam és a szezonpontokat/zsetonokat is szeretem.
     
    PalMa, jutka190226, Sali~*.* és 5 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Hamar megcsináltam egy általános iskola 2. osztályos matematikai felmérőt, így biztos vagyok benne, hogy ez kevés. :D

    [​IMG]
     
    PalMa, Arwen69, jutka190226 és 6 más kedveli ezt.
  7. csillus35

    csillus35 Törekvő

    Én még sose használtam ennyi zöldcsöppet, de mentségemre hajnal 3kor érkeztem meg a reptérről. Szerencsére a lányom 1 órával korábban ért az ő országába, így az első kört elültette, a másodikat meg én. Pörgetni nem sikerült, betettem egy növénybevételit. Most lett meg a felhő, 42 felröpim van és 48 órám. A többi felröpiben a rövid gazzal nem bízom, de majd meglátom meddig jutok.
     
    jutka190226 és mamszi5107 kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nem idézek be senkit, de egy-két gondolatot hozzátennék.

    Először is, én sem csinálom meg a második szakaszt. Mert nincs kedvem. Nincs értelme küszködni a 4 órással (20 aratás kellene belőle!) azért az egy Piccolo-ért - még akkor is, ha a Piccolo-kat megérősnek tekintem, és szinte mindig rámegyek.

    Az, hogy az event felénél még nincs meg a felröppenő fele, természetes. Eddig az eventgaz ment, most jön a felröpizés. Zöldségeket kell termelni maja maszkkal és alkimista termékekkel. Vagy paprikát 2x2-es földben, vagy habanero paprikát, egymagvú tököt, sisakbabot 1x2-es földben. Ha nem gond a "percre pontos" aratás, akkor nappalra két kör habanero (7:04), éjjelre sisakbab (9:35).
    A 8 órás növényből kellett 10 kör, ami 3 nap (én is ma estére lettem kész). 45 röpit kaptam Pannik és felhők nélkül, de tegyük fel, hogy eszméletlenül szerencsés voltam, és csak 30-at ad körönként. Az a 10 kör alatt 300 (kevesebb, mint a fele!). Van még hátra kedd estig két teljes nap, ami 4 kör habanero-t és 2 kör sisakbabot jelent, és ott van még a kezdő aratás felröpije is. Meg kell lennie.
    Ha mégsem, akkor az utolsó kör habanero helyett kedd délután elő kell venni a szupertrágyát, és a hosszú zöldséget 1x2-es földben szupertrágyával kell termelni. Egy kör 2-3 óra, és körönként 70-80 felröpinek jönnie kell.

    Szóval nem kell több ezer szupertrágya, mert csak a hiányzó felröpit kell azzal letermelni - egy-kétszáz elég.

    Nemesítés: a Bahán a zöldségek érésideje alig több mint a felére csökkenthető a maja maszknak köszönhetően (50,4%). Szupertrágya nélkül a farmos nemesített növények érésideje sem sokkal kevesebb. Szupertrágyával persze más a helyzet, hiszen még nullázás nélkül is 1 óra alá vihetők 20 órán felüli növények...

    A fentiek természetesen nem jelentenek megoldást annak, aki nem tud bármikor aratni - ott az időkiesést csak extrákkal (bónuszokkal, szupertrágyákkal) lehet pótolni.

    A kezdő aratás és - mondjuk - az első három eventgazos kör alapján már egész szépen kalkulálható a röpimennyiség. Ezt összevetve az időnkkel, könnyen megállapítható, hogy meddig juthatunk el. Adott esetben érdemesebb egy nap után feladni a hiábavaló küzdelmet, mint beáldozni egy csomó extrát és várni az elmaradt csodát. Takarékosabb is, szórakoztatóbb is. Nem győzöm írni: azt kell csinálni, ami örömet okoz, ami a számunkra játék. És ha a kedvenc Farmeramánk nem működik ebben együtt velünk, akkor azt az eventet el kell engedni.

    Már az elején látszódott, és a csevegőben többen le is írták, hogy az event teljes végigvitele még a felröpik nélkül sem lehetséges - ergo extrák feltétlenül kellenek. Ha pedig kellenek, és elhatározom, hogy belevágok, akkor azt meg kell tervezni. Egy nap után már a felröpi is jól látszik, végig kell gondolni, mibe kerül a teljes teljesítés. Ha a siker esélye megvan, hadd szóljon. Ha nem, akkor pedig nem szabad belevágni - csodák csak nagyon ritkán vannak. Én az elején eldöntöttem, hogy nem viszem végig. Utána már csak azt kellett meggondolnom, hogy a 4 vagy a 8 órás gazt akarom-e ültetni. A 4 órásból 20 aratás kell, és én napi 5-ször tudom aratni, így ez minimum 4 nap. A 8 óráshoz kell 10 kör, napi 3 aratással, ez 3 nap (meg egy kicsi). Meg is volt a győztes...

    Ha valaki szeret eventezni, akkor a Pannik beszerzése fontos cél lehet. Érdemes rá időt és javakat áldozni. A Piccolo ládákból bontott Pöttyös ernyőgombák, Virágos dallamok, Pocok légyfogók és Élőholt kincsek becserélhetők Pannikra (1-3 db-ért lehet Pannit kapni). Ne zavarjon senkit, hogy a léghajón mondjuk 7 virágos dallamokat kér valaki egyetlen Panniért - fel kell tenni egyet vagy kettőt, és várni a cserét. Érdemes beáldozni a szerencsés esetben megszerzett titokólakat is - a legújabb 1-2 darabjáért általában szintén lehet Pannit szerezni. Narancs szitakötő és mantarája ólak, rózsa terményesek, neon ólak szintén érhetnek Pannit - ha nem is egy az egyben. (Biztos recept persze nincs, ki kell tapasztalni. Figyelni kell a feltett csereajánlatokat, és abból meg lehet tudni a kb. csereértéket, hogy mi keresett, és mi az, ami már nem kell a kutyának sem.) Igen, kell vele foglalkozni, áldozni kell rá, lassú lesz - főleg, ha nem dúskálunk a fenti cuccokban - de hosszú távon nagyon is megéri.
     
    maszilva, HéricsBáró, Melan és 38 más kedveli ezt.
  9. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Szia,
    van majdnem 2 tábla vegyes mamutom, ezért engedhetem meg magamnak, és megvan a 2 farönk hangárom is (érést gyorsít). Mint már néhányszor mondtam, "elhasználódó" cuccokra nem költök. 2 event közt általában vissza szokott termelődni, amit elhasználok. Most nagyon lenn vagyok, mert az előzőt is erősen megtrágyáztam. Igaz viszont, hogy mivel a szédült és a BT majdnem és állandóan tele van mamutokkal, a gazdakörikkel nagyon nem haladok. De valamit valamiért.

    Toma! Megint nagyot domborítottál. Fantasztikusan össze tudod foglalni a lényeget. Köszönöm!
     
    maszilva, PZoli64, bocsinet és 13 más kedveli ezt.
  10. moltim122

    moltim122 Fórum-zöldfülű

    jó reggelt.Nagyon régtől farmeramázok de ez az event kiakasztott.Magyarázatot kérek,hogylehet összeszedni legalább 810 darab iránytűt.Elszomoritó.....egyre több ismerős az ilyen húzásaitok miatt lépet ki a játékból.
     
    czankjuli és jutka190226 kedveli ezt.
  11. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Igaz nem a múlt héten, de végeztem. :D Most irányt válthatok végre. ;) Nem is írom, hogy Piccolóból mit várok... :D
    Van még 40 ó az eventből, kitartást és optimizmust kívánok! Ezekkel szerintem meglehet a cél.
     
    Hahacska, PZoli64, Fätum és 7 más kedveli ezt.
  12. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Még 70 felreppenő és megvan a piccoló is;) Most már visszarendeztem a szigetet... ez a mennyiség meg lesz így is;)
    Jöhet a következő kihívás!
     
  13. zebraful

    zebraful Fórumelemző

    A sisakbab 169 felröpit adott reggelre, Piccolo begyűjtve. Jöhet a következő feladat. Ez már kicsit húzósabb lesz mert Szombat reggelig be kell fejeznem. Utazom. Erre azért kíváncsi leszek. Nekem még nem ragadt be event......
     
    Kuzdern, Fätum, nolina1965 és 3 más kedveli ezt.
  14. gelu59

    gelu59 Haladó

    Sziasztok !Tűpárnát farmaranyét hol tudnék venni? Iránytű nincs meg a 810 db ,hogy tudnám elkezdeni extra feladatott ?
     
  15. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Szia! Teljesen egyetértek veled még 10 felreppenő kell és megvan a felhő. Eddig és ne tovább. Egy területen ennyi gazt letermelni is sok mikor lehet felreppenőt gyűjteni? Nem szeretem a szigetes eventeket pláne ilyen átgondolatlan módon. Volt már hasonló amit 3 növénnyel 3 területen lehetett csinálni, az bejött. Nem az event mechanikájával váltotta ki a rosszallásomat a BP hanem, hogy nem gondolták át annak a lehetőségét, hogy felreppenőt esetleg másik területen is lehessen gyűjteni. Egy fenékkel csak egy lovat lehet megülni. Remélem jó ideig nem jön szigetes event ilyen formában meg sose jöjjön- Szép napot kívánok mindenkinek.
     
    Kuzdern, nolina1965, Tavirózsa és 2 más kedveli ezt.
  16. emancika

    emancika Junior szaki

    Siralmas a felröppenő mennyisége. Tegnapi napba nem tudtam belehúzni, mert nem voltam gépközelben. De hogy még az is kérdés, hogy megszerzem-e a felhőt, hát...... Legközelebb inkább kihagyom.
     
    Turika60 és jutka190226 kedveli ezt.
  17. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Valamit félreérthetsz szerintem, mivel tűpárnát kapunk bőségesen a játék kezdetén alapból. Itt a csevegőben az első oldalakon részletesen taglalják a gazdák, ki milyen módszerrel szerez a bahamán felröppenőt, érdemes lenne visszalapozni, és átolvasni azokat.

    Az event ismertetőjét is ajánlom figyelmedbe, kérlek olvasd át:
    Event - A kusza krimó | Farmerama HU

    Sok sikert a játékhoz!
     
    fakír1020 és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  18. Sanyat

    Sanyat Fórumszaki

    Szia.
    Farmaranyért iránytűt tudsz venni.
     
  19. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Szia!

    Konkrétan két hozzászólással a tiéd felett BombadilToma elég részletesen leírta a módszert, miként lehet összegyűjteni a felhőhöz szükséges felröppenőket rengeteg Páncél Panni és/vagy szupertrágya nélkül. (Azokkal pedig gyerekjáték.)
     
  20. Csak1

    Csak1 Haladó

    Szia!
    Elolvastam az általad javasolt megoldást, de nekem továbbra sem jön le, hogy hogyan fog összejönni 1660 iránytű! Még a 810 sem akar valahogy összejönni !! S jelenleg se pannim se sztrágyám se semmim...
     
    Utoljára szerkesztett: 16.5.22
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.