Visszajelzés A múlt kincsei - 2024 május - panaszláda

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Luminary, témanyitás ideje: 29.5.24.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Hm... akkor kosarazni kell:oops: Mert az időm kevés8)
     
  2. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok:)

    Nem mostanában írtam a fórumra, de ez az eventleírás, mint a mágnes vonzotta az ujjaim, hogy ne tartsam vissza magam. Az ismertető elolvasása és némi számolás után teljesen egyértelművé vált, hogy bizony be kell vetni ezt-azt a sikeres teljesítéshez...komolyan kiváncsi lennék arra a személyre, aki összeállít egy eventet...gondolom nem található egyetlen nyamvadt mezei számológép sem abban az összeomlás szélén álló putriban, ahol kénytelen dolgozni...és feltételezem komoly emberhiánnyal is küzdenek, mert még csak véletlenül sincs valaki, aki ellenőrizni tudná és esetleg megkocogtatni a buksiját, hogy figyelj csak, nem stimmel a matek...az a fránya időtényező bezavarhat néhány dologban...például, hogy a játékosok nagy része dolgozik...ne adj isten igénye van olyan luxus dolgokra mint az alvás...esetleg családja is van és húúú lehet még a szerencsétlennek gyerekei is akadnak, akik mondjuk szeretnek enni, sőt tiszta ruhát is igényelnek és némi foglalkozást. De ez legyen ugye a játékosok problémája.

    Miután nagyjából összeállt a terv a fejemben a kivitelezést illetően, gondoltam akkor lássuk már azt is, hogy miért is dolgozunk...ugyebár az régóta ismert minden eventező számára, hogy általában a nyeremények deficitesek...de, hogy két hét alatt konkrétan a semmiért dolgozunk...néztétek? Az első részben kapunk 10 db kacsa kata szupertrágyát és 1 db 12 órás munkáskupont...a szezonos dolgokat most nem számolom, a 3 kitehető pedig nagy valószínűséggel örök időkre a pajtában kényszerül a számomra értéktelen tulajdonsága miatt...a második rész már ütősebbre sikerült azért, ott már a 15 sorból jön 3 event matrica is...hogy nyalná bele abba az albumba a kitalálója ahova képzelem...de az ironiát félretéve ott már akad olyan dolog is, amiért érdemes két hétig dolgozni.

    Levonva a konzekvenciát ismét sikerül két viszonylag jó eventből élvezhetetlen, kapkodós feladatot készíteni a semmiért. Páran még biztosan emlékeznek rá, hogy régebben mikor nem jöttek úgy a felröppenők azzal viccelődtünk, hogy a takarító néni véletlenül elállította a beállításokat takarítás közben...most ott tartunk, hogy nagy eséllyel jobban járnának a játékosok, ha a takarítók állítanák össze az eventeket.

    Tudom, hogy kicsit hosszúra sikeredett, de a rövid változat nem volt fórumképes.
     
  3. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Én is nosztalgiával gondolok vissza a takarító nénire.. :D
    Mert erre az eventre nem fogok nosztalgiával tekinteni vissza egy picit sem.
     
    Kincső52, Swartsch, Éva0315 és 4 más kedveli ezt.
  4. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Már el múlt nálam is az az idő, amikor lelkesen, és őszintén el mondtam a véleményemet. Több oka van, de nem részletezem. Aztán, ha mégis nagyon van mondani valóm, akkor néha csak mondom a magamét. Általában nincs semmi értelme.....
    Ez az event, mint jó ideje a többi is,megint egy össze kutyult, kavart, eszement katyvasz. Jó sok extra cuccot be kell áldozni, ha meg akarjuk csinálni, és iszonyat sok időt, a növények, az 5 órás kattintgatások, és a kirakós minijáték. Miért is, ez a kérdés? Hát, két hét meló, és egy felhő, ami el megy..... Nincs egy értelmes ajándék a listában, mint ahogy már jó ideje ilyen eventek vannak, csak az a baj, hogy azért csak szeretnénk valamit kapni, ha be áldozzuk a tartalékainkat, a sok munkát, időt, mert ez már régen nem játék. A neon villanykörte meg nálam simán le is vágta a villanyórát. Mint egy régi film cím, sok hűhó semmiért. Az értékelés is pont ennyi.
     
    Kincső52, Ms.AbyZu, mucus252 és 18 más kedveli ezt.
  5. Zmárta66

    Zmárta66 Fórum-zöldfülű

    Nem kaptam kulcsot a játék kezdetekor.
     
    Marika312 kedveli ezt.
  6. Marika312

    Marika312 Fórum császára

    Szia , kattints az eventfigurára. Válaszd ki, zöld,sárga, vagy lila. S akkor megkapod azt a növényt, amit választottál, ültetheted arra a területre, amelyiket választottad. Sikeres eventet !
    --
    Szia Barbara, még nem telt el az 5 óra. Próbálj meg frissíteni, - 14 óra + 5 óra, ekkor kellene megkapni.
     
    Utoljára szerkesztett: 30.5.24
  7. barbara142003

    barbara142003 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm,akkor túl gyors voltam.
     
    .barbi1. és Marika312 kedveli ezt.
  8. ambrusne

    ambrusne Fórummogul

    Már többször elolvastam , nem tudom hogy lehet a tintúrát megszerezni, növény előállításához. Mi az event figura. Nem most kezdtem 237 szinten vagyok. Bonyolult és érhetelen az egész.
     
  9. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Kérlek először válaszd ki azt a területet amelyikkel szeretnéd kezdeni az eventet. Majd a kiválasztott területen add be az Ősi kulcsot, cserébe megkapod az ültetéshez szükséges tinktúrát. Ezután a malomba már le tudod keverni az eventnövényt és már ültetheted is.
    Ha "dugdosni" szeretnéd a következő területrészhez a Virághagymát akkor ne keverd le az összeset.
    pld.
    Az event indulását követő első belépéskor kapunk 1 darab Ősi kulcsot.
    Az Ősi kulcs segítségével tudjuk a döntést meghozni.

    Válasszuk ki az event ablakában, az adott területrészhez tartozó kezdő mezőt. Ekkor jobb oldalt megjelenik a beadás ablaka:


    [​IMG]
    Sok sikert kívánok!;)
     
  10. Menitala

    Menitala Fórumszaki

    Hol van az EVENT figura?? Köszönöm
     
  11. Menitala

    Menitala Fórumszaki

    Ősi kulcsot nem kaptam! Köszönöm!
     
    Sali~*.* kedveli ezt.
  12. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

  13. kolaci

    kolaci Törzsjátékos

    Eltelt az 5 óra nem kaptam virághagymát.
     
    Arrah, éva5111 és -Holdfeny-. kedveli ezt.
  14. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Frissíts.... hozzám megjött;)
     
  15. Dolphin

    Dolphin S-Moderator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    A Panaszláda továbbra sem alkalmas hely a segítségkérésre, kérünk Benneteket, hogy ha nem találtok valamit, nem boldogultok az eventtel, pedig elolvastátok figyelmesen az event ismertetőt, akkor a Segítségkérő topikokba gyertek Farm név és Farm ID megadásával.

    Az eventhez kapcsolódó 1 db Ősi kulcsot Mindenki megkapta az event indulása utáni első belépéskor.

    Ha beléptél az event ablakba, akkor a jobb oldali "csigavonalas" zászlóra kell kattintani (ábrán 4-essel jelölve), így jutsz el a térképre.
    upload_2024-5-31_10-53-33.png

    Itt eldöntöd melyik területen szeretnéd először az lóherét termeszteni: Zöld lóhere a Farmos területeken termelhető, Lila lóhere a Teliholdas területen és a Sárga lóhere a Bahás területen. Ha eldöntötted, akkor add be az Ősi kulcsot a megfelelő rajtmezőbe:
    upload_2024-5-31_10-43-45.png
    5-s mező a Bahás, 8-as mező a Teliholdas és a 11-es mező a Farmos terület kezdő mezője. Ha a mezőre kattintasz, akkor jobb oldalon tudod beadni a kulcsot és megkapod a tinktúrákat. Bemész a malomba és legyártod az első 5 (vagy prémiumosként akár 10) eventnövényt és kezdheted a szaporítást.
    A rendszer 5 óránként ad 5 db Virághagymát, ezt érdemes a növény termesztés ideje alatt a malomban dugdosni, így a következő növényhez már többet össze tudsz gyűjteni.
    A 16, 17, 19-es mezőket érdemes mielőbb feloldani, ezek az 5 óránként aratható mezők, melyek 5-5 borostyánt adnak, ebből 30 db kell a felhő kiváltásához a 18-as mezőn, a többi pedig a Puzzle minijátékhoz szükségeltetik.
    A megtermelt növényt be kell adni a mezőkön, azzal kapunk különböző jutalmakat, s minden területen egy mező ad egy Ősi kulcsos ládát, amiben a következő terület megnyitásához tartozó Ősi kulcs van és megkapjuk a tinktúrát a következő terület növényéhez.

    Az ismertetőt itt találjátok, ha újra átolvasnátok:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/a-múlt-kincsei-2024-május.24978/#post-1387986

    Swartsch játékostársunk pedig hozta a Puzzle kirakásához a képeket, ezt az az event csevegő 6. oldalán a #113-as bekezdésben találjátok meg, akinek segítségre lenne szüksége a képek kirakásához, köszönjük a képeket!
    https://board-hu.farmerama.com/threads/a-múlt-kincsei-2024-május-csevegő.24979/page-6#post-1388261

    Sok sikert a játékhoz!
     
    vihence, Swartsch, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Ritkán panaszkodok....:music:
    Az oké lenne ha valami szupertápot, zöld cseppet adna az időkorlátos mező...
    De ehhez kötni a felhő megszerzését>:(:mad: kritikán aluli...
     
    sutimami57, Ms.AbyZu, jutka190226 és 2 más kedveli ezt.
  17. CoraQueen

    CoraQueen Fórum ezredese

    Egyetértünk. Ezért adtam 1 pontot az értékelésnél. Az event többi része oké, teljesen rendben van, tetszik is, de ez, hogy mindenképpen szedegetni kell, időben, mert különben a felhő sem lesz meg, ez abszolút kiverte a biztosítékot, annyira, hogy teljesen lerontotta az játékélményt, legalábbis nálam.
     
  18. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Nagyon nem szeretem, amikor bizonyos időnként ide citálnak a gép elé, ráadásul irreális időközönként.
    Mert ugye nappal még csak-csak, de éjjel ki a franc akar gép elő jönni, így viszont minimum 1-2 begyűjtés ugrik.
    Azt szeretem, amikor jövök, amikor úgy érzem, dolgom van itt.
    Sokkal egyszerűbb lenne, ha már a felhőt és a rávaló dekorokat is gép elé szaladgáláshoz kötik, ok. megcsináltuk a növényest
    rész, feloldódott a 3 mező, de sokkal egyszerűbb lenne, ha naponta adna 20 borostyánt minden mező, oszt jónapot.
    Attól még, hogy kényszeresen ugráltatnak nem fogom jobban megszeretni a játékot, sőt előbb-utóbb elegem lesz belőle.
     
    Szépnyárinap, Kincső52, vihence és 9 más kedveli ezt.
  19. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Egyet értek veled, sokkal jobb lett volna, ha van felröpi és a minijátékhoz a rávalókat a malomban állítjuk elő.
    Nem szeretem az 5 órás kötöttséget, főleg éjszaka amikor már aludnom kéne inkább, vagy pedig tudom, hogyha ne adj isten az alvást választom annyival hátráltatom, elhúzom ezt a nemszeretem állapotot.
    Vagy veszem a borostyánt amit pedig nem akarok..
    Két kis kosarat így is vettem, és ez az event nem ér meg többet nekem, sem a felhő sem az egyéb nyeremények, sajnos a játékélményemet nem fokozzák jobban a pénzért megvett eventárgyak.
     
    Kincső52, vihence, Swartsch és 3 más kedveli ezt.
  20. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    az 5 óránként farm látogatás, viszont a negatív élményt nagyon tudja fokozni:(
    Egy darabig gyűjtögetek.. aztán a végén ha muszáj lesz veszek borostyánt...:music: De a rossz szájíz nem vezet jóra sehol:oops:
     
    jutka190226 és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.