Visszajelzés A nagy hajsza 4. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 26.5.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Ott is volt rá lehetőség. De ott is nagyon sokat kellett pörgetni. Ráadásul elég ritkán adta be.

    Ahhoz nagy szerencse kellett. Volt aki két ezer farmaranyt költött rá, és semmi se jött neki.

    ;);););)
     
  2. eviii_mee

    eviii_mee Fórumszaki

    Es mar nem is farmozik azota, az aranyfa meg ott porosodik.
     
    bsand59, fabatka, jófarmerlány és 5 más kedveli ezt.
  3. Zolecs

    Zolecs Fórummogul

    Sziasztok!
    Igazából fél év után az első olyan event, amin elgondolkodtam hogy megcsinálom. Múlt héten sikerült befejeznem az összes legmagasabb szintű növénytermelős gazdakörit..Szóval épp lenne helyem hol letermelni ezt a gazmennyiséget..illetve szupertrágyám is akadna elfekvőben rá..ámbár, van 3db növénybetakarítási 100%-os 24órás bónuszom.. ami hat vajon erre az eventgazra is?
    Meglátom hogy alakul, átlag 130 ponttal véve szerintem lesz rá kapacitásom, mert az is lehet hogy újabb fél évig nem kell ilyeneken aggódnom :D
     
    nagymami2, ursa11, mamszi5107 és 11 más kedveli ezt.
  4. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    De, farmozik akire Én gondoltam. Külföldi játékos.
    És több külföldit ismerek aki ugyan így járt. :)
     
  5. eviii_mee

    eviii_mee Fórumszaki

    Akirol en meseltem az nem...
     
    Wolf[Black] és -Fülemüle-70 kedveli ezt.
  6. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Egy laza kérdésem lenne Hozzátok !
    Nekem a Szédültön csak fák vannak. A felröpinél a latban milyen eséllyel rendelkezek ?
    (Ezt azért kérdezem, mert még van idő átváltani másra is.)
     
    GA-BI-O-Farm és Ribiszke kedveli ezt.
  7. bendi1121

    bendi1121 Fórumszaki

    A gazdakörben lehet alapfákat szerezni, bár nem tudom hányas szinttől.
     
  8. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Szia! Válts nagyon hosszú érésű növényre!
     
  9. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Ez függ attól, hogy mikkel rendelkezel. Mennyi Páncél Pannid van, tölgyön hogy állsz a rúnákkal, van-e több ilyesmi felhősorod, van-e ernyős tojásod. Ha van 15+ páncél pannid, akkor megfelelőek a fák. Az alatt, nem fogja adni 1:1-ben, akkor inkább 22 óra feletti növénnyel próbálkozz.

    De mivel sok felreppenő kell majd, SZERINTEM, elég jól fogja adni.
     
  10. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia .Igen hat rá.o_O ha ez segít a tervezésben .;)
    A % os bónuszok miatt érdemes komforton talajon tervezni( kk +6 db 3 helyet )bár az 1 magra vetített hozam kisebb mint 2*2 talajon 1 db esetében , de szuper-trágya szempontjából gazdaságosabb.:music:
    Szia. A len , sárgaborsó és a metélőhagyma elérésén múlnak a gazdakörök.
    A piros kosárnál meg lehet nézni melyik milyen szinten elérhető.o_O
     
    Utoljára szerkesztett: 26.5.20
    Kuzdern, GA-BI-O-Farm, eviii_mee és 2 más kedveli ezt.
  11. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Akkor probalok adni nehany tampontot hogy lehessen szamolgatni:

    Ahogy Wolf jelezte, 100-s pont atlag mellett kell 276 jatek, kapunk 5-t kezdeskor, tehat marad 271, 46,070 eventgaz es 6504 felroppeno.

    Az alabbi tabla azt mutatja, hogy ha valaki felhasznal egy 100% noveny, 100% teljes beveteli bonuszt, es tud ki porgetni egy 100% bonuszt a party poribol is, es hasznal KK-t is folyamatosan, akkor hogy alakulnak a szamok.

    Az elso sor csak sima 1x1-s talajon termeles, mint lathato sok szupertragyaval, a masodik resz 1x1 kistalajon es komforton is termeles, hogy sporoljunk a szupertragyaval es KK-val, az utolso resz csak komforton valo termeles.

    BonuszokNetto hozamNetto hozam/aratasAratasHozamSzupertragya, KKMaradek novenyMaradek Aratas
    Teljes, noveny bonusz, party porgetes, KK 10 2,020 15 30,300 3,030 15,770 26
    Teljes, noveny bonusz, party porgetes, KK 10 2,020 6 12,120 1,212
    Komfort 63 2,772 5 13,860 220
    25,980 1,432 20,090 33
    Teljes, noveny bonusz, party porgetes, KK 10 2,020 - - -
    Komfort 63 2,772 8 22,176 352
    22,176 352 23,894 39
    Lathato, hogy ha sok bonuszunk es szupertragyank van, akkor a noveny letermelheto, de meg mindig gyujteni kell sok-sok felropit, ahova meg szukseg lehet szupertragyara.


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Itt egy masik opcio, minimalis szupertragya, es KK felhasznalassal, viszont ehhez szukseges 2-2 db 100% novenybeveteli es teljes beveteli bonusz, amit Pinkivel meghosszabbitunk, es igy 3 napig tudunk jo bonuszokkal aratni komfort talajon, mint lathato keves szupertragya is eleg, es igy tobb marad a felropiket kinullazni ha szukseges.


    BonuszokNetto hozamNetto hozam/aratasAratasHozamSzupertragyaMaradek novenyAratas
    Teljes, noveny bonusz, KK 48 2,112 16 33,792 704 12,278 20

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Tegyuk fel, hogy valaki fel tud menni 120 pontos atlagra, ami azt jelenti, hogy folyamatosan 90 masodperces jatekkal kell jatszani viszont nem talalunk meg mindent, igy mar csak 230 jatek kell, kapunk 5-t, kell 225 malomtermek, ami 38,250 noveny

    BonuszokNetto hozamNetto hozam/aratasAratasHozamSzupertragyaMaradek novenyAratas
    Teljes, noveny bonusz, party porgetes, KK 63 2,772 8 22,176 352 16,074 27
    Teljes, noveny bonusz, party porgetes, KK 10 2,020 12 24,240 2,424 14,010 23

    Itt is van 1-1 noveny es teljes beveteli bonusz, illetve 1 db 100% party poris, viszont nagyon keves szupertragya is eleg.

    Esetleg tobb szupertragya, es nem komforton valo termeles eseten eleg kevesebb bonusz is.

    Tehat ha 10 netto hozamot osszetudunk hozni bonuszokkal, csatnival, KK-val, es 120 pontos atlagot tudunk hozni, akkor 2500 szupertragya korul eleg lehet a novenyhez.

    Sokfele verzio van, de mindenkeppen kell szupertragya, bonuszok, szerencses kez a kereken, nemesitett novenyek a felropikhez (szerintem szogletes gabona, malna, esetleg a tonkolybuza a jok) es idealis esetben jo lenne sok-sok pontot szerezni a targykeresos jatekban. Az event nem lehetetlen, es nem kell feltetlenul penz sem hozza, bar nyilvan ezt a legegyszerubb allitani.

    Sok sikert mindenkinek aki belevag!
     
    Utoljára szerkesztett: 26.5.20
  12. mimre1

    mimre1 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Kérdés:

    Komfort + Teljes bevételi bónusz S (Gyémánt) = 30 termés ?

    Komfort + Növénybevételi bónusz 100% (Arany) = 30 termés ?
     
  13. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia bendi1121!
    https://board-hu.farmerama.com/threads/küldetések-a-gazdakörben.6870/
    Mamut fák elérhetősége:
    1. Szupertrágya mamutfa: a Zsibongó pillangók gazdakörben (201. szinttől érhető el)
    2. Kacsa Kata mamutfája az Egy borsónyi munka gazdakörben (204. szinttől érhető el)
    3. Turbó mamutfa A hobbikertész gazdakörben (207. szinttől érhető el)
     
    mini76mini, nagymami2, maszilva és 10 más kedveli ezt.
  14. janos6750

    janos6750 Aktív író

    Sziasztok. Biztos vagyok benne, hogy sikerül végig csinálnom, de mégis lenne egy kérdésem. 100 vagy 200 teljes bevételi bónusz, 100%-os növény bevételi bónusz és reményeim szerint pörgetett bónusz(ok) mellett nem érdemesebb komfort talajon sztrágyával termelni inkább a gazt? Ilyet még nem csináltam, ezért kérdezem, talán van aki már próbálta.
     
    genka53 kedveli ezt.
  15. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Szia,

    Eventkezdesre jo lehet, mert szerintem a fak is remelhetoleg 1:1-ben adjak, viszont utana lecserelnem oket, ha vannak nemesitett novenyek, mert azok jobban gyorsithatoak.

    Netto hozamot erdemes szamolni, a komfort ad 15 termest, a teljes beveteli ad plusz 15 termest, ez valoban 30, viszont 3 novenyt kell ultetned tehat a netto hozam 27 db.

    Ha van komfort + teljes beveteli + novenybeveteli = 15 + 15 +15 - 3 = 42 netto termes.
     
    HéricsBáró, maszilva, Fuhur és 10 más kedveli ezt.
  16. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Ezt köszönöm! Pont azon ügyködtem, hogy megkeressem. Időben jött a segítség.:)
     
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Igen. De ne felejtsd el a beültetett 3 magot, így a hozam 27 db.
    Szia!
    Igen, megéri a komfort. De azzal számolj, hogy a bónuszok csak 24-31 órán át élnek, és a komfort érésideje négyszerese a normál talajnak.
     
    HéricsBáró, maszilva, ursa11 és 14 más kedveli ezt.
  18. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Szia,
    Nemrég volt egy event, amikor benn volt az ismertetőben, hogy a fák nagyobb eséllyel adják a röpit, akkor tényleg jól adták, de máskor csalódást okoznak. Én többnyire hortenziával várom, más a gyékényre szavaz. Ha viszont mégis fák, akkor nálam legjobban a régi fák jönnek be, szilva, szeder, birsalma. Most nincs az ismertetőben semmi a fákról, így a hosszú növényt ajánlom. :)
     
    -Fülemüle-70 kedveli ezt.
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia Szama!
    Minden csevegőben előjön ez a "miért csak egy területen arathatunk?" kérdés. De az a helyzet, hogy ez rossz nézőpont. Amikor az eventeket tervezik, azzal számolnak, hány aratással teljesíthető. Az alap event - a szokásos felhőig - jelenleg 85 játékkal teljesíthető, amihez kell 13600 növény. Ez 22 aratással van meg; még ez is több a szokottnál, bár ez az érésidő függvénye is.
    Ha két területen kellene termelni, kétszer ennyi növényt kellene beadnunk. Valójában Te nem több területen akarsz termelni, hanem kevesebb beadandó növényt szeretnél. Ha most lenne két területünk, dupla növénymennyiséggel, akkor a kétszer akkora területhez és a kétszer annyi növényhez kétszer annyi szupertrágya és KK kellene. Tehát az egy területtel valójában szívességet tesz nekünk a BP, nem hátráltat. Arról nem is beszélve, hogy a többin termelhetünk azt, amit akarunk.
    Szia!
    A kezdő felröpiben valószínűleg hasonló lesz, mintha 20 órás növényed lenne 1x1-ben. Viszont event közben a fáknak nagy hátrányuk, hogy nem rövidíthetők jól. A 20 órás fákat egyszer tudod naponta aratni, egy-egy jól kiválasztott 20 óra feletti nemesített növényt (pl. málna - jó, tudom, hogy ez nem 20 óra feletti... -, lóhere, macskagyökér) kétszer is. Ami ugye, dupla röpimennyiség. Sok Pannival a rövidebb érésű növények naponta többször aratva még jobbak. Szóval legkésőbb eventkezdés után mindenképpen válts növényre.
     
    HéricsBáró, maszilva, ursa11 és 19 más kedveli ezt.
  20. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia Melan. Nagyon jó a tábla , ezzel szerintem elég jól lehet számolni.:)
    A nemesített növényeknél azért én megemlíteném a virágokat is.o_O
    Macskagyökér és a Hógolyó is nappalra is tökéletes ,ugyan 5 rekeszesek ,de 6,40 és 7,15 érésidő is elérhető 22 h növényeknél az szerintem kiváló.Alkimista bónuszokkal és virágos felhőkkel együtt.:music:
    Nálam jelenleg is hógolyó fut ,aratom este reggel és event-kezdéskor is.Azaz 24 h belül 3*is.:)
    Kicsit lassabb de napi 2* aratható a Krizantém Krókusz Havasi gyopár is.
    Valamint alacsonyabb szinten a Rózsa Szegfű nálam általában hatékonyan működöt.o_O
     
    Utoljára szerkesztett: 26.5.20
    ursa11, missuzy_53, CsakJucinak12 és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.