Visszajelzés A nagy hajsza 5. - 2020. november - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 10.11.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az egyik kedvenc mini játékom. Sőt, ha jobban meggondolom, ez a kedvencem.
    Pont azért, mert nem a szerencsén múlik. Vagy meg tudom csinálni, vagy nem. Ez engem sokkal jobban motivál, mint az, amikor nem tudom befolyásolni az eredményt.
    Való igaz, időigényes. De százszor inkább rászánom az időmet és a letermelt növényből kihozom azt, amit lehet. Amikor baltát dobálok és/vagy pecázok és sorban adja a "vacakokat", akkor dühös vagyok, de nagyon.

    Azt szeretem még benne, hogy naponta csak 3 helyszín van. Amikor sokféle volt, abba nagyon belefáradtam.
    Ahogy írtam, az új helyszín színes és világos. Annyira szerethető lesz (szerintem), mint "romantikus vacsorás", vagy a "grill partys".

    Az is igaz, nincs benne FA fa, de számomra a neon ólak nagyon értékesek.

    Aki belekezd, annak jó szórakozást és szép eredményeket kívánok!

    Természetesen a visszajelzésbe bele fogjuk írni, hogy mint minden más event, ez is megosztó. Van aki szereti, van, aki nem. Ez mindig így van.
    Az eddig leírtak alapján ezt az információt megértettük. Ezzel kapcsolatos további jelzéseket nem kérünk.

    Kérem, hogy ezek után a taktikára és a csevegésre koncentráljatok! Az event és a mechanika szidását kérem, mellőzzétek!
    Miért? Mert a semmit nem tesz hozzá azok sikeres teljesítéséhez, akik nekiállnak.

    Nem lesz népszerű, amit írok: aki nem eventezik, nyugodtan csináljon mást a farmján, és nyugodtan kerülje el az eventcsevegőt is. Legyünk őszinték: nem igazán van itt mit keresnie, ugye?
     
    05Zsuzsa, hóóvirág, orfisxo és 48 más kedveli ezt.
  2. Sárika555

    Sárika555 Fórum mestere

    Sziasztok. Én is szeretem ezt fajta játékot. Igaz nagyon időigényes, de pici gyakorlás után igazán jól megy. Én 3 farmon csinálom, nem kötelező, de a 2 régebbit nem hagyom, ez meg a februári indítás óta már a 160 as szinten van, a baha is 369 es szintű. Ha az időalapút csinálom akkor szerintem egy picit kevesebb növény kell.
     
    nolina1965, Ava21, Kuzdern és 6 más kedveli ezt.
  3. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Azért, mert valaki nem csinálja az eventet, de tud segíteni, akár taktika ügyileg, vagy bármilyen más fajta módon, és az valóban segítség amit nyújt, az azért nyugodtan maradhatna itt véleményem szerint. Ha ezt a úgy értred, hogy ne panaszkönyv legyen a topic és valóban az eventről szóljon és azokról akik csinálják az eventet, akkor pedig egyetértek.
     
    PalMa, Fatther, -happy58- és 11 más kedveli ezt.
  4. Maffin71

    Maffin71 Aktív író

    Sziasztok!
    Szerintem az ész osztó és nyavajgó gazdáknak szól nem a segítséget adóknak.
    A segítség adásért mindig is köszönet volt nem lehurrogás! Gondolom ezután is így lesz :)
     
    fakír1020, T.Annie23, Neni60 és 7 más kedveli ezt.
  5. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Nekem nehéz a felfogásom, nem vitatom. Nem hátsószándék miatt írtam a hozzászólásomat és nem is kötekedésből, félre értés ne essék. Ha arra irányul, hogy a nyavajgó, mindenkinél okosabb, lehuróggó gazdákról van szó, akkor teljes mértékben egyetértek Bekoval, hogy kerüljék a csevegőt. :)
     
    marcsi152, Koppi, farmeres53 és 6 más kedveli ezt.
  6. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Szia,
    ez egy jó bőkezű támogató event. :inlove::) Nagyon sok mindent ad, aminek hasznát lehet venni a farmon. Százával szupertrágya, szupertáp, farmpengő, KK, luxus bájital, sok szezonpont, sok munkáskupon, sok TP, BTP, titokólak. És akkor még a neonólakról nem is beszéltünk. :) És van 85 farmarany, ha jól számoltam, és a Varázskalapban még 160 és még farmaranyas ládákban is valamennyi. :p:) Egy farmaranyfa háromnegyed éves termése! :pxD Mondjuk, aki banánokat szeretne, nem nagyon van kisegítve.:music:

    Szia,
    az ismertetőben, a jobboldali nyereményeknél az 58. sorban nekem logikusabbnak tűnne az előzmények alapján 8 szupertáp, mint 8 szupertrágya. :music::)
     
    magdoka, marcsi152, nolina1965 és 7 más kedveli ezt.
  7. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Köszi szépen! :)
    Igazad van, jelzem annak, aki készítette a nemzetközi táblát.
     
    marcsi152, PalMa, -happy58- és 4 más kedveli ezt.
  8. eviii_mee

    eviii_mee Fórumszaki

    Na aludtam az eventre egyet es megegyszer atnezem a jobb oldali nyeremenyeket es lehet hogy meggondolom es a Varazskalapig legalabb elviszem.
     
    Ava21, ildiko44, ulmo12 és még 1 ember kedveli ezt.
  9. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Sziasztok és hip-hip-hurrá!:D
    Nagyon szeretem a tárgykeresést:inlove:, jók a nyeremények is és én örülök a neonoknak is. Pont most pár napig állatoztam, mert vészesen ürült a pajta, nagyon jól jött a sok neon és pink ól, hogy visszatermeljem, amit elvittek a szezonok. Én nem tudok ólakkal nullázni és nem szeretek ólakat kint tartani, a néhány újdonságon kívül, de pár nap elég is volt, hogy megnyugtató mennyiség gyűljön össze belőlük.
    A főfarmon vadrózsa érik, kell a gk-be. A szédültre fákat tettem, megpróbálkozom megint a dupla aratással, bár a második kicsit csúszni fog, valamikor estefelére, mert csak 6 körül volt időm pakolászni és kitenni a fákat. Ráadásul pontosan ki se számoltam, mikor érnek majd, de semmi időm nem volt. A tölgyesen mamutok, raktárak, 2 szajkó, 1 gekkó és újabb fák vannak, meglátom, hogy jön a röpi, majd csak utána pakolom át, ha kell. Mostanában nem mindig van időm kimaxolni az ilyen tipusú (felhő után folytatható) eventeket, de ezt megpróbálom végigvinni.
    Először megnézem a pályák sorrendjét, termelek, hogy legyen sok játéklehetőségem és amikor felbukkan a 3 kedvenc, akkor játszom sokat egyszerre. Pár kört szoktam a 10 tárgyassal játszani és mikor újra jól emlékszem a pályákra, váltok a 90 másodpercesre. Az előzőt kimaxoltam, most is ez a cél. Pörgetni is fogok, van Jack (nyertem a piccoloból;)), van pár bónusz az éléskamrában is...és nem félek használni őket8). Mindezek ráadásul a bahás eventet is segíteni fogják;):p. Szóval részemről elégedett vagyok...végre event...és méghozzá a kedvencem! Hajrá! Csináljuk!!!
     
    marcsi152, nolina1965, eviii_mee és 8 más kedveli ezt.
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Egy kis taktikai fejtegetés...
    Normál üzemben az event idejébe a felszaporítás után 23 aratás fér bele (ma 1, majd naponta 4, utolsó nap 2). Ez így 14140 növény, amiből - az ajándék 1 db-bal együtt - 84 játék játszható. Ami bőven elég a felhőhöz (70 játék), és még némi szezonpont és -zseton is leesik. A jobb oldalon ez 7560-11340 pont lehet. (Napi 5 aratással 17170 növény, 102 játék, 9180-13770 pont).
    Mivel szeretnék eljutni legalább a Varázskalap dekorig, amihez szükségem lesz 15540 pontra, mindenképpen be kell vetnem valami extrát. Fel fogok használni tehát egy Teljes betakarítási bónusz S-t és egy Növénybevételi bónuszt; mindkettő +100%, előbbi gyémánt, utóbbi arany rekeszes, így mindkettő Pinkie-zhető, de csatnit nem fogok tudni használni. A következőképpen vetem be őket:
    Takarékosan felszaporítok, azaz 202 növényt állítok elő (10 db 2x2 KK-val 100 növény, 2. körben 12 db 2x2 szintén KK-val, összesen 208 növény). Este és éjjel 2 1x1-es kör-t termelek. Mivel ma reggel nem arattam növényt, így a csatnit 14 órakor aktiválom, vagyis Pinkie-vel kitart holnap 13:24-ig. Reggel komfortba teszem a növényt, és dél körül fogom aratni. Előtte aktiválom a két bónuszt, és Pinkie-zem, így a hatásuk holnapután 19:12-ig tart. A lejáratig fogom komfortban, szupertrágyával és KK-val termelni az eventgazt. Ez összesen 7 komfortos aratás lesz: holnap 12, 16, 20, holnapután 7, 11, 15, 19.
    A komfort karácsonyi sütivel, fehér ártatlansággal és szupertrágyával pontosan annyi idő alatt érik be, mint a sima talaj. Mivel nekem most az egyik arany rekeszem foglalt, be kell vetnem a 3 db szupertrágyára ható felhőmet. Ezek mindegyike kiváltja a karácsonyi sütit, és 6 órán át aktív, vagyis két ültetésre elég. Holnap 12-kor, majd holnapután 7-kor és 15-kor aktiválom majd egyesével őket, így tudok folyamatosan 4 óránként aratni.
    (Természetesen reggel is lehet kezdeni az egészet, csak arra kell figyelni, hogy későn kezdjünk. A Pinkie a bónuszoknál 7:12 többlet időt biztosít, így ahhoz, hogy másnap plusz két aratás beleférjen a bónuszok idejébe, kb. 1 órával korábban kell minden aratást elvégezni, mint az első napon. Ha reggel kezdünk, akkor már ma éjjelre komfortba kell tenni a növényt, és az aratások mondjuk 8, 12, 16 és 20, majd másnap 7, 11 és 15 órakor legyenek. A reggel 8-kor aktivált és pinkie-zett bónusz másnap 15:12-ig aktív. A felhőket pedig a 8, 16, és másnap 7 órai aratás-ültetés előtt kell aktiválni; illetve így a 16 órai felhő akár el is maradhat, csak 50 perccel lesz hosszabb az érésidő; így pedig két felhővel is végigcsinálható a dolog. A másik előnye a reggeli kezdésnek, hogy a reggeli nagy aratáskor mindkét nap aktív a Teljes bevételi bónusz. Nekem sajnos délelőtt dolgom van, ezért toltam el a kezdést délre.)
    Egy körben 44 komfort talajt teszek szupertrágyával és KK-val, és a szélekre 26 db 1x1-es földet szuperek nékül (víz és trágya persze megy folyamatosan). Ennek hozama 44x48+26x5=2242. Összesen 16 normál 1x1-es kör és 7 db komfortos-bónuszos kör fér bele az event idejébe, ami összesen 208+16x606+7x2242=25598 növényt eredményez. Ezzel 151 játékom lehet, ami elég a teljes baloldalra, és a jobboldalon 13580-20305 pontra. Mivel a 90 mp-es játékot 130-as átlaggal simán hozom, így 19630 pontig tervezek magamnál, ami a jobb oldal 129. sorára elég.
    Még eldöntöm, hogy játszom-e eddig, esetleg további bónuszokkal tovább. Ha viszont csak a 111. sorig megyek el, akkor elég lesz 22 db 90 mp-es játék, utána áttérhetek a 10 db-osra (ezt óvatosságból 100 pontos átlaggal tervezem); ezzel lesz 22x130+129x100=15760 pontom. Az is lehet, hogy előbb abbahagyom a növénytermelést, hogy utolsó napra már ne maradjon lejátszandó játék, így nem kell 3-nál több pályán játszani, hiszen utolsó előtti nap egyben lejátszhatom az egészet.

    Mindez kerül - a két bónuszon túl - 10+12+7x44=330 szupertrágyába és ugyanennyi KK szupertrágyába. Mivel felröpizésre ott a szántó és a tisztás, remélhetőleg nem kell nulláznom...
     
    Utoljára szerkesztett: 11.11.20
    orfisxo, marcsi152, Síkvölgy és 30 más kedveli ezt.
  11. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Igen, olvastam, töröltem is a hsz-t.
    Köszi a taktikai tanácsokat :)
     
    marcsi152, Kuzdern, missuzy_53 és 2 más kedveli ezt.
  12. ulmo12

    ulmo12 Fórum ezredese

    Iiiigen, kellenek a jó cuccok. A neon ólak is kellenének mind, bár nem hiszem, hogy most a végéig jutok, a Farmaranyfásnál sok mindent beáldoztam. Jó azért, ha gyűlnek a neonok, mert emlékszem régebben nagyon szkeptikus voltam, hogy jaj, nem lesz nekem soha rózsaólam, aztán azért gyűlik innen-onnan (mert én nem építek), és már van néhány fajta állat, amelyiknek összegyűlt az évek alatt 6-7-8-9 db rózsa ólja, meg tudok velük tömni egy-egy raktárházat, a hiányokat pedig kiegészítem piros vagy neon ólakkal. Úgyhogy nem árt, ha "csöpögnek" azok a neonok. :)
    Sajnos az egy egyszerű számolással világos, hogy nem hullik az ölünkbe a rengeteg eventnövény, így aztán árgus szemekkel skubizom Toma #50 hozzászólásában kifejtett taktikáját - ami nagggyon profi! :inlove:
     
    marcsi152, nolina1965, Kuzdern és 7 más kedveli ezt.
  13. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok!

    Az event online.
    Egy ki és belépéssel frissítsétek a játékot a munkálatok megkezdése elött.

    Kellemes kikapcsolódást és sikeres eventezést kívánunk!


    A Farmerama csapata
     
    Ava21, Kuzdern, Hahacska és 6 más kedveli ezt.
  14. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Helytár nyitva!

    Az első 3 terület már bent is az első oldalon lévő hozzászólásban.
     
    PalMa, hamuska, Hahacska és 10 más kedveli ezt.
  15. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Kuzdern, -ágianyu33- és Wolf[Black] kedveli ezt.
  16. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Nem érkezett róla visszajelzés, hogy valaki hasznát veszi-e ennek, ezért nem raktam bele a mostaniba. De ezek szerint van, így visszaraktam ebbe is. :)
     
    Rizstej, vihence, PalMa és 8 más kedveli ezt.
  17. Vilmos05

    Vilmos05 Fórum nagymestere

    Köszönöm, gyakorlásra jó.
     
  18. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Köszönöm szépen!
    Én azzal tanulom a helyszíneket. :) Nézem a listát és megkeresem a képen. A keresőt csak akkor használom, ha nem találom. :)
     
    maszilva és Kuzdern kedveli ezt.
  19. Nikike7709

    Nikike7709 Járnitanuló

    Szeretem ezt a tárgykeresős játékot,csak meg kellene állnom,hogy összegyűjtsek pár játékra valót egyszerre :p Úgy könnyebb, pár gyakorló feladattal, utána már megy mind. Csak valahogy sosem tudom megállni,hogy el ne játsszam, ahogy kész van xD Meglátjuk meddig megyek,még annyira nem is néztem a nyereményeket. Így is úgy is csinálom, majd kiderül,meddig. Mindenkinek jó szórakozást hozzá!
     
    drunyi, nolina1965, maszilva és 2 más kedveli ezt.
  20. MózesBotond

    MózesBotond Fórum hercege

    Sziasztok!

    Tanács a kezdő és haladó keresgélőknek, már akinek szüksége van rá.
    Az előző keresgélősnél is leírtam már a módszeremet.

    Most bemásolom ide:

    https://helytar.farmgazdak.hu

    Ezen a linken három hasznos dolgot lehet találni.
    Az egyik a feliratozott helyszíneket tartalmazza, a másik a helyszíneken található tárgyak listája lebontva a helyszínekre, valamint egy felület, amin a keresett tárgy beírása után feltűnik a tárgy maga.

    Egy kis módszertan, hogyan lehet egyszerűen és gyorsan memorizálni az új helyszíneket a két utóbbi segítségével.

    A tárgyak listája alapján beírjuk a keresőbe a keresendő tárgy nevét, pulzál a tárgy a rajzon.
    Ezt a keresést végig kell vinni mind a 60 tárgyon.
    Elég egyszer, mivel a villogás konkrét helyre mutat és bevésődik.
    Egyszer ismétlésként elolvassuk a tárgyak neveit és az egérrel rámutatunk.
    Hagyjuk pihenni a dolgot pár óráig, majd ismét elővesszük és megismételjük a tárgyak neve + egérrel rámutat menetet.
    Ezt még vagy kétszer, esetleg random módban, és jöhet a keresgélés élesben.

    Mivel az emberek többsége vizuális alkat, nem a tárgyak nevét kell megtanulni, hiszen az alapján keresünk, hanem a helyet, ahol van.

    Én ezt a módszert alkalmaztam, minden nap megtanulva egy-egy új helyszínt.
    Délután, mikor megjelent, elvégeztem az elejét a leckének, este ismételtem egyszer, reggel ismét egy felújító ismétlést végeztem, majd jöhetett az éles használat.
    Mivel nem akartam sok időt tölteni a 90 mp-s keresgéléssel, a 10 tárgy megtalálását részesítettem előnyben.
    A tanulási módszeremnek köszönhetően egyből jött a 95 pont.
    Tehát egy beírós kör, három ismétlés egérrel.
     
    marcsi152, vihence, Ava21 és 9 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.