Visszajelzés A nagy hajsza (9.) - 2022. március - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 23.3.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Változatlanul három eventezős farmon játszom (még, egyelőre).
    A bal oldal már szombat estére kész lett.
    A jobb oldalt már lassítottabb iramban csinálom, mivel több bónuszt nem akarok ráfordítani, még úgy sem, hogy csak a polcról kellene levenni, emellett több party pörit sem pazarolok erre az eventre.

    Amíg a korábbi ilyen eventeknél, pl. 105 pont/ minijáték teljesítménnyel el lehetett jutni a jobb oldal végére 45-50 ezer eventnövény letermelésével, a jelenlegi event egy horror, a maga
    malom-termékenkénti 412 eventnövény /28 korom felröppenő igényével.
    A 2020. 05. 27-én indult tárgykeresős eventnél 170/24 volt a malomtermék összetétele eventnövény és felröppenő igény tekintetében.
    Így akkor a 27.525 haladási pont eléréséhez, ha maradunk a 105 pont/minijátéknál a 262 minijátékhoz 44.564 db eventnövény és 6.288 korom kellett. Ennél az eventnél két FA fát és mindhárom mamut fa fajtához 1-1 XL-es fejlesztést szerezhettünk. Ezért a játékosok zöme (velem együtt) beleadott apai-anyait, hogy elérje a jobb oldal végét, mert megérte, még úgy is, hogy annál az eventnél csak a fő-farmon ültethettünk.
    Most, már 412 db eventnövény és 28 db korom felröppenő kell 1-1 malomtermékhez, ami összesen 107.944 db eventnövényt és 7.336 db felröppenőt igényel, és a jobb oldal nyereményei erősen elmaradnak attól a színvonaltól. Aki meg 105-nél kevesebb haladási pontot tud elérni 1-1 minijátékkal, annak még több event kelléket kell (kellene) előállítani.
    Tudom, "egyszer volt Budán kutyavásár", de azért ennyire nem kellene szívatni a játékosokat, mert apránként rászokunk arra, hogy csak a felhőig megyünk el, hisz nem létszükséglet az event felhő utáni következő rész.
    Na ezért nem is töröm magam én sem, a jobb oldal végig-viteléért. :sleepy: ;)
    Aki csinálta az eventet, vagy már végzett is, annak gratulálok! :inlove:
     
    marcsi152, Marika312, Puszpang és 29 más kedveli ezt.
  2. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Azt írta Wolf a helytár ezen részéhez, hogy amint bekerül a játékba és lesz ideje, ezt is elkészíti. Ha van egy kis időd és türelmed, akkor várd meg, kérlek.

    Köszönöm.
     
  3. PapaMangó

    PapaMangó Járnitanuló

    Szia. Még 1-2 gondolat az eventhez, aztán befejezem ezt a füstölgést, mert nem sok értelme van, különben is be kell lássam eltaktikáztam magam. Főleg az utóbbi napok szintlépésének felgyorsitásában, ami miatt most ez a pár ezer szupertrágya, amit ennek érdekében beáldoztam, nos az nagyon, de nagyon hiányzik.
    Tehát a jobb oldalt emiatt nagy valószinűséggel nem tudom befejezni.
    Én ezen a farmszinten (236) nem nagyon érzem a kimaradó "jutalmak" hiányát már. Tehát én értem a mit mondasz , h egyfajta szintes teljesithetőség van. De a továbbmenetelés kinek a csőrét nem piszkálja. De azért azt is lássuk be, hogy van ebben nem kevés játékpsychologia, mivel sokan nyilván teljesitmányorientáltak vagyunk, és kevésbé türelmesek. Nekem egyelőre van belőle, de be fog állni az én farmelképzelésiemben is egy olyan állapot, amikor az ember majd egy év alatt lép egy szintet. Hát....A kisebb farmokon nagyon jól jönne az a nyereménymennyiség, amit a felsősorig való teljesithetőségen túl kapnánk. Nem beszélve róla hogy egy pár FA-t is össze lehetne kaparni, amit mellesleg még és is elfogadnék. :)
    Éppen ezért valóban az az érzésem, amit sokan leirtatok, hogy ezek a meglengetett lehetőségek ott vannak keményen hadd piszkálja az ember csőrét, és sokan nem birnak gátat szabni azoknak az érzelmeiknek, hogy ezek elérhetetlenek. Ez pedig a valós pénz befektetése felé terel sokakat.
    De rendben van, hiszen a BP egy kőkeményen profitorientált cég, és az is rendben van, hogy ez a játék valóban ingyenes addig, amig az ember rá nem jön arra, hogy szerény befektetés nélkül meglehetősen szerényen tudsz
    haladni is mindenben.... :D :D :D


    Szia. Teljesen igazad van.
    Utoljára én is a FA fás eventet vittem véghez, ott már nem emlékszem a pontos kondiciókra. Arra emlékszem, hogy az is elég izzasztó volt.
    Néhány órája még panaszkodtam, hogy olyan konstelláció alakult ki nálam, hogy 50 játékra való eventnövényem mellett néhány felreppenőm volt csak. Ilyen abszurd helyzetet még nem láttam a saját farmomon. :(
    Végülis nem ez a probléma, mert amaránt nulla percezéssel csináltam többet, mint amire szükségem van.
    Most az van, hogy ismét nincs eventnövényem, és a jobb oldali teljesitési sor vége fényévekre van.... :( :( :(
    Hacsak nem vetek be mindenféle rendelkezésemre álló bónuszt....Úgy döntöttem, hogy nem, mert annyit már nekem nem ér.
    Na mindegy , a tisztesség kedvéért a fennmaradó időben még termelgetek gazt, aztán elég amire elég.
    Aztán szélsebesen vissza a szuperfáimmal, mert az igények sajnos igy győzhetetlenek... :)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 28.3.22
    Varázslat6869, Gio, marcsi152 és 15 más kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!

    Örülök, hogy végeztél;) A jobb oldalt én hagyom a csudába... bár az a pisztráng piszkálja a csőrömet;)
    Emlékszel még a közösen tervezett eventünkre? :pxD:cry:
     
    Andzsi1971, fakír1020 és kutyaszálló kedveli ezt.
  5. hóóvirág

    hóóvirág Fórum félistene

    Kiesik a szemem.
    151-ik sor kész, még 6000 eventnövény kell, és kész vagyok.
    Elképesztően kíváncsi lennék arra, hogy aki meghatározza a szinteket, az vajon végignyomja-e a minijátékokat, mert ez így brutál.
    Esetleg jobb lenne, ha mindig más pálya lenne, mert abban, hogy a századik tiki szigetet csinálom, semmi, de semmi élvezet sincsen, ráadásul érzem a csuklóm is, a szemem kifolyt.
    Úgy, hogy közben tavaszi nagytakarítok, ezért nem tudtam nagyon elosztani, de nem sokkal lenne különb élmény akkor sem, ha naponta többször ülnék le.
    Elhatároztam, végigviszem, de inkább kevesebb nyeremény lenne egyszerre, csak ne kelljen ennyi pályát végignyomni....
    Épp ilyennek érzem a szemem: o_O
     
    Gio, sutimami57, jutka190226 és 9 más kedveli ezt.
  6. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Felhő aktív, a jobb oldal nyögvenyelős...ez van...az alapcél megvan ;)
     
    Gio, marcsi152, Puszpang és 20 más kedveli ezt.
  7. klaramagyar

    klaramagyar Kivételes tehetség

    Szia, köszönöm a segítséget és bocsánat a goromba válaszért de mérges voltam, hogy közel 400 db 20 órás fa piti felröppenőt adott, amúgy a szédült szántón nem eventeztem, nem akartam lebontani.
     
    Gio, jutka190226, emocy91 és 2 más kedveli ezt.
  8. Andzsi1971

    Andzsi1971 Fórum nagymestere

    Szia! Emlékszem:) Egyébként nekem is a pisztráng piszkálja a csőrömet, de akármennyit járok dolgozni, még nincs nálam a Dárius kincse, hogy erre az eventre költsem:)
     
    Varázslat6869, Gio, ildiko44 és 5 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Hiába költenéd rá, ha időd sincs játszani. ;)
     
    Varázslat6869, Gio, marcsi152 és 9 más kedveli ezt.
  10. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Nem jó helyre jársz melózni:wuerg: Vagy csak rossz helyen keresed a kincset;)
    A Pisztráng most ott marad:wuerg:
     
  11. MózesBotond

    MózesBotond Fórum hercege

    Sziasztok!

    Az új helyszín gyakorlópályáján a diótörőre két helyen is reagál a program – igaz, hogy külön-külön –, ami hiba.
    Véleményem szerint az egészségügyi szekrénytől jobbra álló ördögfigura a diótörő, de az oszlop aljában bal oldalon található kosár is diótörőként reagál. Szerintem más néven szerepel. Kosár, vagy ajándékos kosár. Megnéztem a feliratozást, kosár és valóban, az igazi diótörő az először említett figura.
     
    Gio, jutka190226, fakír1020 és még 1 ember kedveli ezt.
  12. McTeknös

    McTeknös Aktív író

    Én nem szoktam panaszkodni, de ez most siralmas. Nem egyszer van, hogy többször rá kell kattintani valamire, hogy elfogadja a játék, értékes másodperceket vesztve ezzel. Komolyan mondom, hogy mindig azt gondolom, hogy ennél már nincs lejjebb és mégis mindig van.
     
    Gio, Lenczy, Puszpang és 6 más kedveli ezt.
  13. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Ne is mondd. Belevágtam hogy elmegyek a piccolókig. Az előbb nem volt nagyítóm, egy valamit nem találtam Ingrid hosszúházában. Nem hazudok, 10 percig kerestem. Pfff amikor meg minden mindegy alapon elkezdek gyorsan mindenre kattintgatni, akkor kidobja a felugró ablakot hogy nyugi. :) 10 játék és végzek.
     
    Gio, marcsi152, ildiko44 és 6 más kedveli ezt.
  14. monika6767

    monika6767 Törekvő

    51 játék kész, felhő aktív, ennyi és nem tovább a gyűlölt játékból. Befejeztem.
     
    Arwen69, Gio, Puszpang és 4 más kedveli ezt.
  15. emocy91

    emocy91 Fórum biztosa

    Sziasztok :)!!!

    Mostanában nemigen szóltam hozzá az épp aktuális eventekhez, most azonban mégis kivételt teszek :).
    Az ismertető elolvasása után, célul természetesen csak a felhősort tűztem ki, és ezt sikerült is megszereznem két nap után ;).
    "Természetesen" :p, terménybónuszok, plusz egy növénybónusz, és rengeteg szupitrágya, valamint KK trágya segített a felhősorért indított csatában :D:D:D...

    Ami a különféle eseményeket illeti: mindenképpen pozitívumként emelném ki azt, hogy már nincs egy időben, rengeteg egyszerre futó event :inlove:.
    Ám szót kell ejtenem a most futó őrült hajszáról, és sajnos most nem igazán tudok dicshimnuszokat zengeni :p.
    Evidens, hogy a játékosnak sikerélményre is szüksége van ;), és nem szeretjük a teljesíthetetlen, nehéz eventeket!!!
    Ezt természetesen a jobb oldali toronyra értem :eek:, hisz amilyen keveset ad, épp annyira sokat kér...
    A nyeremények listáját nézegetve >:(, igencsak meglepő hogy a fődíj egy 40 farmaranyat adó varázskalap :p, ez a beadandókat tekintve csak egy kalap x*rnak tekinthető :(, ugyanis aki maradéktalanul teljesíti ezt a kihívást, ennek a farmarany mennyiségnek a többszörösét kénytelen elkölteni :eek:!!!
    Anno, amikor a két farmaranyfát sikerült megszereznem egy ehhez hasonló eventben :inlove:, akkor talán érdemes volt rá költeni, viszont most még akkor is elgondolkodnék az event teljesítésén ha hasonló lenne a jutalom xD..., pedig nekem azóta sem sikerült ládából hozzájutnom...:(.
    A rengeteg panaszt, negatív véleményt olvasva az illetékes hölgyeknek/uraknak ;), talán megértik azt,
    hogy egy ilyen nehezen teljesíthető, több tízezer, vagy akár százezer növényt termesztve nem ilyen fődíjra vágyunk :p!!!


    Sikeres és örömteli játékot kívánok :)!!!


    "Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,
    Hogy melegednének az emberek." József Attila/Tél
     
    Varázslat6869, Kukackukac, Gio és 16 más kedveli ezt.
  16. Ms.AbyZu

    Ms.AbyZu Törzsjátékos

    én is jártam így
     
    jutka190226, emocy91, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  17. MózesBotond

    MózesBotond Fórum hercege

    Az arany karkötőnél és a kis lapátnál is ugyanaz a helyzet.
     
    jutka190226 és Wolf[Black] kedveli ezt.
  18. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt. :)
    Szia. Csak egy kis kiegészítés: a Varázskalap 40x4 FA-t ad, ami = 160 FA. Ezt a mennyiséget egy FA-fa 160 nap alatt termeli ki, szóval nem biztos, hogy érdemes lebecsülni. A többivel egyetértek. Event indulásakor megnéztem a nyereményeket, kiszámoltam, gyököt vontam, hogy meddig érdemes megcsinálni és arra jutottam, hogy 90 játéknál nem megyek tovább, mert nekem nem éri meg. Csábító volt a Varázskalap, de most már nem engedem magam mindenre elcsábítani. :D
    Sok sikert azoknak, akik még keresgélnek.
     
  19. emocy91

    emocy91 Fórum biztosa

    Szia :)!!!

    Igazad van :), viszont én már nagyon régóta nem kaptam kalapot xD, havermackó, virágcsokor, varázsfa, végtelen kincskeresés, pogóshow, és még sorolhatnám hogy milyen sok mindennel kényeztetnek a nehezen megszerzett Piccolo ládák ;)xD:D...
    Azt hozzá kell fűznöm, hogy még a 160 farmarany sem elég vonzó számomra ...:D:D:D.
     
    Varázslat6869, Kukackukac, Gio és 11 más kedveli ezt.
  20. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Igen, 100 ezer növényért cserébe 160 FA nekem se volt vonzó. :D Ha még beraktak volna mellé valami jót, akkor nehezebb lett volna a döntés, de így nem kellett sokat gondolkodni rajta. ;):)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.