Visszajelzés A Télapó szikla titka - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 14.12.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Atttyaééég. Csak nehogy becsöngess hozzám, mert megharaplak. :D:D
    Még egy szösszenet, mert elfelejtettem: akinek van a szezonból zsetonja, az ki tudja váltani az eventes növényekre.
     
    Kuzdern, Nagyii58, Lejlocska és 13 más kedveli ezt.
  2. levi5

    levi5 Törzsjátékos

    Elolvastam figyelmesen az ismertetőt, nem olyan bonyulult event ez, csak nagyon oda kell figyelni a lépéseknél. A lényeget megértettem, szerintem ez egy olyan event ahol bonyolultabb eventismertetőt irni mint az eventen játszani. 3 hét az event, tehát az ünnepek alatt lazán lehet eventezni, elég hosszú az érési idő, nem kell folyton gép melett ülni. Terveim szerint a teliholdason kezdem addig a többi területen csak hosszú érésüeket ültetek felrőppenők miatt. Először a Télapó sziklához vezető 1. - 2. útvonalat szeretném befejezni teljesen, hogy minnél több kártyapaklit szerezzek,és az event vége felé társasjátékozzak. Ha minden rendben lesz minden szempontból akkor jó kis event elé nézünk. Hajrááá !
     
  3. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Első olvasatra kicsit bonyolultnak tűnt, de szerintem nem az.
    Az én tervem:
    Veszek egy kosarat. (Még nem tudom mekkorát.)
    A Télapó sziklához vezető 1. útvonalon először a Teliholdas farmon kezdek.
    Itt letermelem a 7.820 Teliholdas koszorút. Beadás közben csak 200 gömbdísz kell.
    Utána a Bahán folytatom.
    Innen 14.230 Szigeti koszorú kell és szintén elég a 200 gömbdísz
    Végül a Főfarm következik.
    Innen 15.340 Farm koszorú kell és 200 db gömbdísz.

    A minimum beadás az első útvonalról a "folyamatos" játékhoz:
    - 15.340 Farm koszorú
    - 14.230 Szigeti koszorú
    - 7.820 Teliholdas koszorú
    - 600 gömbdísz


    Ezek szükségesek a 2. útvonal folytatásához, mert ezek nélkül a 2. útvonal csak a 9. szintig teljesíthető.
    DE!!! Érdemes még a játék elején a 2. útvonalat a 4. szintig megcsinálni, mert ott egy kártyapaklit
    adó 12 óránként aratható nyeremény van.


    A felhőhöz szükséges további 4.900 gömbdíszt hosszú növényekkel próbálom megszerezni.

    Ha eddig eljutottam akkor megszereztem a 2. útvonal 10-11-12. szintjéhez szükséges beadandókat,
    a Teliholdas kulcsot, a Szigeti kulcsot és a Farmkulcsot. A 13. szinten 80 alma beadásával kapok
    9.999 Ünnepi gyertyát. A malomban eldugdosott fenyőagakkal legyártom a vetéshez szükséges
    Ünnepi koszorúkat. Ebből összesen 11.080 db-ot kell termelni a Főfarmon és a Teliholdas főfarmon.
    A 2. útvonalon a második órás szint megszerzéséhez 1.860 db Ünnepi koszorú és 1.500 gömbdísz
    kell
    a többi egy kicsit "ráér".

    A felhők tetszenek, bár a féléves felhőt meglátva azt hittem rosszul látok.
    Kellett nekünk annak idején a 720 órás felhőnél emlegetni az 1 év alatt érő felhőt.xD:cry:xD

    A 12 órás gyűjtögetés nekem éppen jó, mert a kint lévő 12 órás dekorok miatt
    reggel 6-kor és este 18-kor szígorúan aratok.

    Ne felejtsétek elrejteni a malomban az öt óránként kapott fenyőágakat.
    Sok sikert mindenkinek és jó játékot! :D
     
    nolina1965, Mogyi, zoldert és 20 más kedveli ezt.
  4. ali_b78

    ali_b78 Utánpótlás-írogató

    Az kérlek a féléves felhő nevéből következtetve, annyit jelenthet, hogy értelmet nyer, amit kicsi gyermekként hallottunk sokszor: Nyári Mikulás xD
     
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Jó reggelt!
    Ez jó;) Majd felírom a naptárba, mikor érkezik;)xD
     
    ali_b78, semmirevaló, Nagyii58 és 2 más kedveli ezt.
  6. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Zoli!
    Tetszik a terved, valami hasonlót terveztem el én is. Leszámítva pár dolgot amit nem említettél. Pörgetni szeretnék, talán kegyes lesz hozzám a kerék és kapok pár 100%-os bónuszt. Ha nem akkor jöhet a kamrapolc, ott is van bónusz, csak sajnos az rekeszt foglal el.
    A gömbdísz mennyiségére rá szeretnék segíteni amaránttal nullázva.
    Amilyen gyorsan csak lehet szeretném visszakapni a területeket az eventtől, ahogy szoktam eventezni. Hogy ez mennyire sikerül, majd kiderül a vallatásnál. Sok függ a pörgetések eredményétől, ami nem rajtam hanem a szerencsén múlik :)
    Szeretnék minél gyorsabban eljutni odáig, hogy csak az időre kelljen figyelnem az órás ajándékoknál és aratni 12 óránkén, no meg persze társasjátékot játszani :)
    Kíváncsi vagyok rá, hogy a hétvégi küldetések mennyire befolyásolják majd ezt a tervemet. Az előzetes jóslatok alapján farmos terület, eventnövény, felröppenő és malom lesz a lényege, de hogy mennyi azt sajnos nem tudom :)
    No majd elolvassuk az ismertetőt 10 órakor.
    Sok sikert, jó játékot és szorgos készülődést a karácsonyra mindenkinek :)
     
    maszilva, PZoli64, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Most egy részletesebb segédlet következik. Az event nem bonyolult, a leírása viszont az. Meglátjátok, csinálni nem nehéz. 3 ismert eventet gyúrtak össze: a Fényösvényes eventet, a nyári horgászós eventet (a 12 óránkénti pakli begyűjtésre gondolok) és a társasjátékos eventet. Ezek tulajdonképpen el is különülnek egymástól. De lássuk, mit is kell csinálni.

    Ahhoz, hogy a társasjátékozáshoz kártyapaklikat gyűjthessünk, meg kell csinálni a két mellékfeladatot. Először az elsőt, majd a másodikat, szépen sorban. Egyszerre egy növényt tudunk termelni (kivéve kosárvásárlással, de erről nem fogok a továbbiakban írni). Az első teendő tehát:
    1. Döntsd el, hogy milyen sorrendben szeretnéd letermelni a növényeket. Én most a teliholdas-bahás-farmos sorrendet választom. De bármilyen sorrend jó.
    2. Az eventablak bal szélső, lámpás ikonjával lépj be az 1. mellékfeladat felületére, és az eventkezdéskor kapott kulcsot add be a 17. mezőre (bal szélen). Ha a farmos növényekkel akarsz kezdeni, akkor a 17. helyett az 1. (alul), ha pedig a bahás növény az indító, akkor a 9. mezőt válaszd (felül).
    3. Kapsz 9999 teliholdas (vagy farmos vagy szigeti) gyertyát.
    4. Menj a malomba, és a szintén eventkezdéskor kapott 5 db fenyőág segítségével keverj be 5 db teliholdas (vagy farmos vagy szigeti) koszorút. Ezek lesznek az eventnövényed kezdő magjai.
    5. Ültesd el a megfelelő területen, és a szokásos módon felszaporítás után termeld le a kért mennyiséget. Add be szépen sorban az eventablak megfelelő állomásain.
    6. Az utolsó állomáson kapsz egy újabb ezüstkulcsot, amit beadhatsz a következő növény kezdő mezőjére (1, 9 vagy 17). Megkapod a 9999 gyertyát, a rendszertől kapsz 5 óránként fenyőágat, így a malomban bekeverheted a következő növény kezdő magjait. És ugyanúgy megy minden, mint eddig. Termelsz, beadsz.
    7. Ha mindhárom szakaszt végigcsináltad, kaptál egy farmos kulcsot, egy szigeti kulcsot és egy teliholdas kulcsot.
    8. A fő eventablak 2., töklámpás ikonjával lépj be a 2. mellékfeladat ablakába,és add be ezt a három kulcsot a 10-11-12. mezőkre. Ezzel megnyílik az itteni ösvény. A 13. mezőre adj be 80 almát, és megkapod a szokásos 9999 gyertyát (itt ünnepi gyertya a neve), amivel és a rendszertől 5 óránként kapott fenyőággal a malomban bekeverheted az ünnepi koszorú eventnövény kezdő magjait. Termelsz, beadsz.

    Rengeteg felröpi kell. Az eventnövény mellett, az éppen nem erre használt területeken gyűjtsd a felröpiket a megszokott módon.

    A társasjátékhoz kártyapaklikat kell gyűjtened, mert azzal indíthatod a játékot (két pakli kell egy játékhoz). Ha a fenti feladatokat megcsinálod, menet közben is kapsz paklikat, valamint felszabadíthatsz olyan mezőket, amelyek 12 óránként adnak 1-1 paklit. Ezek a következők:
    1. mellékfeladat 4., 12. és 20. mezői, vagyis 1-1 mező mindhárom szakasz (farmos, bahás, teliholdas) közben.
    2. mellékfeladat 4. és 16. mezői. Ez utóbbi két paklit ad 12 óránként.
    A 2. mellékfeladat 4. mezőjéhez nem kell sem eventnövény, sem felröpi. Így amíg szaporodik ma az első növény, adjuk be a szükséges dolgokat a 2. mellékfeladat 1-2-3-4(-5-...-9) mezőire, hogy már a játék elejétől kapjuk a paklikat 12 óránként.

    A kártyapaklikkal lehet indítani a társasjátékok valamelyikét, erre itt nem térek ki. A társasjáték során nyerhetünk csillagos érmét (2 db/játék), valamint trivia pontokat (minden ?-es mezőn 2 vagy 4 trivia pont szerezhető; jó válasz esetén 4).

    És most nézzük a nyereményeket.
    1. felhő: 1. mellékfeladat 28. mezőjén válthatjuk ki felröpiért. Feltétel: végig kell csinálni előtte mindhárom, tehát a farmos, a teliholdas és a szigeti szakaszt is. A rávaló dekorok:
    Két okos keksz: 2. mellékfeladat 18. mezőjéről válthatod ki eventnövényért.
    Pocok ízű stollenkalács: 1. mellékfeladat 27. mezőjéről vehető ki felröpiért, amennyiben végigcsináltad a szigeti és a teliholdas szakaszt.
    Harci sütés: 1. mellékfeladat 26. mezőjéről vehető ki felröpiért, amennyiben végigcsináltad a farmos és a teliholdas szakaszt.

    2. felhő: az ünnepi boltból válthatjuk ki 20 csillagos érméért. A rávaló dekorok:
    Ádáz hógolyótűz: az ünnepi boltból válthatod ki csillagos érméért.
    Tábortüzes barátok: 1. mellékfeladat 25. mezőjéről vehető ki felröpiért, amennyiben végigcsináltad a farmos és a szigetes szakaszt.
    Kell még rá egy tetszőleges 2x2-es dekor.

    3. felhő: a 2. mellékfeladat utolsó, 23. mezőjéről válthatjuk ki felröpiért. Nem tematikus, azt teszel rá, amit akarsz.

    Ne veszítsd el a fejed dekor: az ünnepi boltból válthatod ki csillagos érméért. (Szintszorzós dekor, nem kell egyik felhőre sem.)
     
    Utoljára szerkesztett: 15.12.21
  8. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Kosárral fogok kezdeni;) Hogy a felszaporítást megkönnyítsem;) igyekszem a növényt viszonylag gyorsan letermelni;)
     
    magdi06 és Nagyii58 kedveli ezt.
  9. zsilinszkiorsi

    zsilinszkiorsi Aktív író


    Sziasztok, szia Toma!

    Hát nekem az állam is leesett ettől a "mini ismertetőtől":eek:
    Nagyon szépen köszönöm/köszönjük a segítséget!:inlove:
    -----

    Én belevágok lesz, ami lesz alapon. Új kihívás számomra megtervezni a napi beosztásomhoz alkalmazkodva. Ameddig eljutok annak örülök:)
    Mindenkinek sok sikert, menni fog. A modiknak pedig kitartást;)
     
  10. zagimichna

    zagimichna Fórum ismerője

    Szia Toma! Szerinted melyik felhősort lehet a legrövödebb idő alatt megszerezni? Nagyon úgy tűnik, hogy csak az első 5 nap fogok tudni részt venni ebben az eventben, és szeretném, ha valamit ezalatt ki tudnék szedni belőle.

     
    juliannakoczkas és -BombadilToma- kedveli ezt.
  11. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A másodikat. Végig kell csinálni az 1. mellékfeladat farmos és szigetes szakaszait a dekorért, illetve a felhőt és a másik dekort a boltból szedheted ki. Ehhez viszont kell 50 érme, amihez le kell játszani 25 játékot, amihez össze kell szedni 50 kártyapaklit. 26-at kaphatsz a feladatokból, és lesz 3 meződ, amit 12 óránként leszedhetsz. De az event január 4-ig tart, addig azért csak be-beléphetsz alkalmanként paklit begyűjteni vagy társasjátékozni egyet-egyet.
     
    maszilva, zoldert, marcsi152 és 8 más kedveli ezt.
  12. Ditti58

    Ditti58 Fórum hercege

    Tegnap én is belekukkantottam az ismertetőbe, ma végig is olvastam. Elkezdtem a hozzászólások olvasgatását is, és a következők fogalmazódtak meg bennem: Elkezdem az első lehetséges pályán (most jelen esetben valószínűleg ez a teliholdas lesz) az eventnövényeket, majd lépésenként vissza-visszatérve a leíráshoz, kibogozom a szálakat. Amikor elkezdődik, látni fogjuk, hogy mik a lehetőségek. Szerintem csinálni egyszerűbb lesz, mint elolvasni és értelmezni. Arra figyelni kell, hogy az órás többször arathatókat ne felejtsük el, illetve, a malomban keverésnél talán most is meg lehet csinálni az "előre dolgozást" (nem hagyni lekeverni az 5x akármit, hanem előtte hosszú idejű (pl. több szupertáp) valamit keverni és 5 óránként adja a plusz keverhetőt (bocs, ezt még nem tanultam meg, hogy most spec mit, de a korábbi ilyeneknél volt lehetőség a gyújtögetésre). Addig is vannak sok hosszú érésű növényt kívánó gazdakörik, amik értékes jutalmakat adnak, ez meg hozza a felröpit.
    Mindenkinek sikeres és nem erőlködős játékot kívánok, valamint a VV-ban nagyon szép ünnepet, mindenkinek olyat, ami számára boldogságot jelent!
     
    jutka190226, marcsi152, kovacstne és 4 más kedveli ezt.
  13. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Kedves Toma! Ez fenomenális! Az ismertető többszöri elolvasása után éreztem, hogy mindent értek. Ahogy le írtad, ez egy hatalmas segítség, és nagyon köszönöm! Az oldal nyitva marad nálam, és minden teljesen világos, kérdés nincs!!! :) :)
     
  14. Csak1

    Csak1 Haladó

    Sziasztok!

    Csak nekem tűnt fel vagy valóban így lesz vag ycsak elírás az ismertetőben, hogy akár tudom a Kvíz kérdésre a választ akár nem Trivia pontok száma minden esetben 4 db ?
     
  15. Bozolo

    Bozolo Járnitanuló

    sziasztok
    sok a dolgom ezt a bonyolult eventet kihagyom jó játékot mindenkinek
     
    Feca29 kedveli ezt.
  16. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Szia!
    Az ismertetőből másoltam ki, a #4 blokk tetejéről:
    • Az egyéb nyeremények mellett csillagos érméket és Trivia pontokat szerezhetünk, melyeket az Ünnepi boltban tudunk beváltani.
    • A Triva pontok megszerzéséhez kvízkérdésekre kell felelnünk.
    • Helyes válasz esetén 4 db, helytelen válasznál 2 db Trivia pontot kapunk.
     
    Csak1, Nagyii58 és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  17. .Khrone.

    .Khrone. Fórumlakó

    Sziasztok!

    Én is töröm a fejem, hogyan és merre......, mert hogy belevágok, az biztos:)

    Számolási segítséget kérek, hogy jól gondolom -e? A tervem a következő:
    Felszaporítás után komfort, sztrágya, kkata, fehérártatlanság, karácsonyi süti és 200 % Teljes bevételi bónusz a gyémánt rekeszbe. Ez kkata és sztrágya spórolós, de időben sajna nem a legjobb, nekem kiskockán is kb. ugyanennyi enövény jön ki, csak ott sokkal-sokkal több hozzávaló kell, ami nem mindegy.
    Szóval az én számolásom szerint kb. 4 óra pl. az 5 órás enövény a teliholdason és aratásonként nettó 2.016 db enövény. Azaz négy aratás kell a befejezéshez, ami kb. 16 óra.

    A bőségszuvenírt még nem érem el, a gesztenyefelhősort nem vetem be egyelőre, hátha kell később.
    Tudom még valamivel az érésidőt csökkenteni? Ha jön valami a pörgetésből, az csak jó, de nem számolok rá, lepjen meg a kerekkerék:)

    Köszi, ha valaki ránéz a tervemre, és korrigál!

    Csapjatok bele, tényleg nehezebbnek tűnik, mint amilyen lesz! Az sem baj, ha kicsit használtatják a buksi fejünket és nem csak robotként vetünk, aratunk. Jó játékot!
     
    Samborg és sutimami57 kedveli ezt.
  18. -kidmama-

    -kidmama- Junior szaki

    Szia Toma! Nagyon köszönjük a levezetésedet,eddig egy kicsit sem értettem az egész event menetből.
    Igazán nagy segítség amit kapunk tőled.Mégegyszer köszi!
     
  19. semmirevaló

    semmirevaló Fórum mestere

    Szia! Nekem az a véleményem, hogy mindegy hogy melyikkel kezded ugyanis a repik csak a főfarm, sziget, telihold terület adja. A 1-2 játéknál lehet szaporítani a event növényeket (szédült, esőerdő). De mindenki úgy kezdi ahogy akarja egyéni döntés.
     
    levi5 kedveli ezt.
  20. semmirevaló

    semmirevaló Fórum mestere

    Viszont lenne egy kérdésem, a telihold event meg lesz nyitva 14 h-tól? Vagy lehet, hogy nem találtam azt a rész?
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.