A tökéletes borsó csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 26.5.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Nem. A farmaranyfa dekor elem, nem fa. Így talányos fából nem fejlődhet ki, hacsak külön promócióban nem kerül be. Ilyen promóció volt a Varázsfa vagy Szivárványfa.
    A farmaranyfa csak a szerencsekerék promócióban szerepelt egyszer. És akkor azt ígérték, hogy soha többet nem fog.
     
    Peszi2, szellorozsa, bindi5454 és 2 más kedveli ezt.
  2. kakasdomb

    kakasdomb Junior szaki

    én is ...én is ...én is !!!!!
    ( na ja! úgysem tenném őket sehová,csak porosodnának a többivel .) xD;) :p
     
  3. Shirkán53

    Shirkán53 Fórum hercege

    Szia monesza!
    Végig olvastam a kedvedért az egész eventkiírást és a talányos fákat is. De sehol nem találtam olyan kitételt ami arra utalt volna, hogy kaphatunk, kifejlődhet farmaranyat adó fánk. Még olyat sem, amit félre lehetne ez irányban érteni. Te pontosan miből jutottál arra a következtetésre, hogy farmarany fa fejlődhet ki most nyerhető titokfák bármelyikéből? Pedig de jó lett vóna...
     
    Mikulás48, genka53, konyhaszolga és 9 más kedveli ezt.
  4. mamika57

    mamika57 Fórum admirálisa

    Bocsi, szépen levezetted, de a virágos felhősor nem csökkenti az időt és nem ad 30%al több tpt csak 10%al, amit leírtál a síma virágokra vonatkozik, nézd csak meg.:)
     
    genka53, -vadocka70-, Peszi2 és 4 más kedveli ezt.
  5. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Milyen jó lenne ... Nekem ugyan van egy-egy belőle két farmomon ;) de azért jó lenne még néhány ;)
     
    Mikulás48, nemethpgabi, genka53 és 8 más kedveli ezt.
  6. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Az elnevezés annál is inkább sántít, mert én adagolónak fordítottam az angol dispenser szót.xDxD

    Még mindig nincs kész tervem az eventre: hétvégén minimális időt fordítok a farmra, nem veszek eventkosarat, nem akarok a feltétlenül szükségesnél több szupertrágyát elpazarolni, utálom ha nem egyszerre érik be valami, ennél csak azt utálom jobban, ha 3-4 napig vacakolok egy eventtel - szóval nem tudom.:eek:
     
    Melan, Mikulás48, Magdusnéne és 10 más kedveli ezt.
  7. Shirkán53

    Shirkán53 Fórum hercege

    Igazad van, javítottam. Hál' Istennek ez nem oszt, nem szoroz, az event teljesítése szempontjából. Mindenkitől nagy elnézést, ha félrevezettem bárkit.
     
  8. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    A felhőt nem akarom kihagyni .... :p így borsózni fogok ;)
     
    Melan, Mikulás48, Magdusnéne és 6 más kedveli ezt.
  9. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Én titokfa ként szereztem, nem szerencsekeréken, de nem is emlékszem,hogy ott lehetett volna nyerni.Vagy én emlékszem rosszul!?Lényeg a lényeg, 1 db nekem is van.
     
    kissme6, Peszi2, szellorozsa és 3 más kedveli ezt.
  10. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Először titokfa akcióba rakták be, hogy "csak most, csak egyszer"... Majd egy pár hónap múlva egy event keretében feltették a kerékre is, hogy "de most aztán tényleg utoljára".
     
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Emlékszem rá:music: ... Úgy kiakadtam a második esélyen:oops: .... hogy mérgembe nem pörgettem egyet sem:wuerg: ... Jól kitoltam magammal :wuerg::p
     
  12. Swordfish

    Swordfish Fórum ezredese

    Szia! Elsőnek valóban, titokfa volt. Utána egyszer volt a kerek keréken is.
     
    magdi06, Peszi2, szellorozsa és még 1 ember kedveli ezt.
  13. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Sziasztok,

    ha nem kapunk csillagot,
    spórolni fogok az 1., 2. és a 4. feladaton és kihagyom a gyémánt szinteket.


    borsó szükséglet
    1/E,A: 70 zöld, 70 nagy --- --- ---> 3 nagy zöld
    2/E,A: 70 vörös, 70 nagy --- --- ---> 3 nagy vörös
    3/E,A,Gy: 200 zöld, 200 kis --- --- ---> 3 kis zöld + kis zöld automata
    4/E,A: 70 vörös, 70 kis --- --- ---> 3 kis vörös
    5/E,A,Gy: 450 nagy zöld, 450 nagy vörös --- --- ---> 3 nagy sárga, nagy sárga automata
    6/E,A,Gy: 450 kis zöld, 450 kis vörös --- --- --- ---> 3 kis sárga, kis sárga automata
    7/E,A,Gy: 950 nagy sárga, 950 kis sárga ---> 3 sárga, sárga automata
    8/E,A,Gy: 3.250 sárga



    alapmagvakból kell (első 4 feladat, 10-10 alapmagról szaporítunk):
    - 270 zöld
    - 140 nagy
    - 270 kis
    - 140 vörös
    --------------------------------------------------------------------
    első keresztezésből kell (5-6. feladat, 3-3 magról szaporítunk, + kis zöld automata):
    - 450 nagy zöld
    - 450 nagy vörös
    - 450 kis zöld
    - 450 kis vörös

    --------------------------------------------------------------------------------
    második keresztezésből kell (7. feladat, 3-3 magról szaporítunk + kis és nagy sárga automata):
    - 950 nagy sárga
    - 950 kis sárga
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    harmadik keresztezésből kell (8. feladat, 3 magról szaporítunk + sárga automata)
    - 3.250 sárga





    Vetési terv
    1. kör:
    - elvetjük a 4 féle alapmagot, 2x2-es földbe, megszórjuk KK-val ---> 90-90 db mag ................................................... (40 KK)
    2. kör:
    - elvetünk 30-30 zöld és kis magot 2x2-es földbe ---> összesen 270-270 db zöld és kis borsó
    - elvetünk 9-9 nagy és vörös magot 2x2-es földbe ---> összesen 144-144 db nagy és vörös borsó
    ---> beadjuk az első 4 feladatba
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    3. kör:
    2x2-es földbe elvetjük a 3-3 db
    - nagy zöld,
    - kis zöld,
    - nagy vörös és
    - kis vörös magot --- --- ---> KK-val lesz 27-27 db nagy zöld, kis zöld, nagy vörös és kis vörös magunk ---> ............... (12 KK)
    4. kör:
    ---> újra elvetjük a 27-27 magot 2x2-be ---> lesz 189-189 magunk --->
    5. kör:

    - elvetünk 2x2-be 44-44 nagy zöld és nagy vörös magot --->
    6. kör:
    - elvetünk 2x2-be 44-44 kis zöld és kis piros magot --->
    --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---> összesen 453-453 db nagy zöld, kis zöld, nagy vörös és kis vörös borsó
    ---> beadjuk az 5-6. feladatokba
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    7. kör
    :
    - 2x2-es földbe elvetjük a 3-3 db
    - nagy sárga és
    - kis sárga magot ---> KK-val lesz 27-27 db nagy és kis sárga magunk ---> ............................................................................ (6 KK)
    8. kör:
    ---> újra elvetjük a 27-27 magot 2x2-be, KK-zva ---> lesz 243-243 magunk ---> .................................................................... (54 KK)
    9. kör:
    ---> elvetünk 1x1-be 236-236 db nagy sárga és kis sárga magot ---> 951-951 db nagy sárga és kis sárga borsó
    ---> beadjuk a 7. feladatba
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    10. körtől:
    - 2x2-es földbe elvetjük a 3 db sárga magot, KK-val ---> ................................................................................................................... (3 KK)
    - 2x2-es földbe elvetjük a 27 db sárga magot KK-val ---> 243 db sárga mag ................................................................................ (27 KK)
    ---> tetszés szerint tovább szaporítjuk 3.250 sárga borsóig
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Összesen 142 db KK trágyával kalkuláltam.



    Az egyszerűség kedvéért
    az ütemezésnél "bevárom", amíg megtermelem a szükséges mennyiségű magvakat,
    csak utána indítom a következő fölszaporítást.
    A gyakorlatban persze előbb is elkezdhetjük a soron következő fölszaporítást.


    Nem számoltam az automatákból kapható magvakkal.

    Jó eventezést, a titoknyereményekhez sok szerencsét Mindenkinek!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 28.5.16
    csio70, nagymami2, mimi és 33 más kedveli ezt.
  14. moonubul

    moonubul Fórum parancsnoka

    Sajnos (vagyis remélem) hétvégén dolgozni fogok. Szeretnék eladni sok-sok (csapolt) sört, bort. pálinkát és természetesen sárgaborsó főzeléket!!!!. Azért remélem jut idő az eventekre is. Meg eladni egy pár adag zöldborsólevest is.
     
    Fatther, Magdusnéne, nemethpgabi és 7 más kedveli ezt.
  15. monesza30

    monesza30 Utánpótlás-írogató




    elg baj az hogy nem adnak ilyen fát én rá kantittotam az eventre és ott a titok fák neveire és ott adott ilyet ki lehet közbe máshová katintottam és nem vettem észre ..... köszönöm a választ!
     
    Shirkán53 kedveli ezt.
  16. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Köszönöm az összesítést ;)
     
    szeva50, Swordfish, Peszi2 és még 1 ember kedveli ezt.
  17. Tomo1976

    Tomo1976 Törekvő


    Sziasztok !!Hálás köszönet ezért a remek táblázatért szerintem mindenkinek hasznos ezért mindenki nevében köszönöm !:)Sok sikert mindenkinek az eventhez .:)
     
  18. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    A 2012. 04. 14-én kezdődő csemete napok különlegessége.

    A Farmaranyfa tulajdonságai:

    Naponta 1 Farmaranyat terem, de csak ha belépünk aznap.
    A Prémium gazdák automata szürete nem szedi le.
    A fa sem gyorsabb növekedésre, sem nagyobb termésre nem ösztönözhető.
    A fa csak ezen a hétvégén, csak ebben az akcióban megszerezhető, sem a szerencsekeréken, sem más csemete napokon nem lesz játékban!
    A fa nem lesz eladható sem elajándékozható-cserélhető.
    Bármelyik földterületen elhelyezhető.
    Bár nem igazi fa, mert ajándékot ad nem pedig termést, a növekedési szakaszai láthatóak.

    Érési ideje: 24 óra


    [​IMG]

    A Farmarany fa besorolása megváltozott! Mostantól dekorációs elemnek számít, tehát kivágás után a Váza ikon alatt keressétek!

    Tied a pont. Erre nem emlékeztem. Viszont valamikor a ződ event körül volt szerencsekerekes event is. Még a régi kerék, varjú és bagolytojás kíséretében. Azt az eventet még nem találtam meg.
    Lényeg az Andokból nem lesz farmaranyfa.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.5.16
    Melan, -kaktuszable-, Fatther és 7 más kedveli ezt.
  19. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok.

    Úgy veszem észre , Mendel event lényegét erősen félreértettem.o_O:cry:

    Addig kell nemesíteni a borsót , amíg Farmaranyfa nem lesz belőle?:D

    Elolvastam minden hozzászólást , és elő kellet vennem a mivanitten nézést. xD
     
    Melan, Mikulás48, -Mayacska85- és 13 más kedveli ezt.
  20. sárgazanót

    sárgazanót Fórumelemző

    Ilyen fát adhatnának ajándékba a 100. szintre! :inlove::music::DxD;) Nem csak vacak 1 aranyat! Elvégre több mint 100 millió tp-t kell beadni!!!
     
    Shirkán53, Feca29, imi010 és 13 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.