Visszajelzés A vadon állatai IX. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 12.3.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. BernulaTami

    BernulaTami Aktív író

    Szia Osztrak!
    Ez a pálya nálam szegény, mint a templom egere - valamiért mondjuk minden pályám legatyásodik folyton - ezért gondolkodom a gazdagodáson. Néha irigykedek, mikor látom, hogy sok száz millát összegyűjtenek mások. Na, ez nálam a játékban sem megy, meg az életben sem - sajna. :wuerg:
    Ami az eventezést illeti, kiszámolósdit játszom, általában a szintszorzós eventek érik meg - szerintem. Meg persze, megírtam a szomszédaimnak én is "akármi történik, csakis elixírt küldjetek" - azzal ugye sok milla pontot lehet kaszálni a növelőkkel, mint gyár meg banyatanya, meg a varjúk és hasonlók. Vagyis elvileg van haladás eventezés nélkül is. :D
    Honnan az infó hetekkel előbb??? - halvány lila fogalmam sincs, azért szoktam konkrétan rákérdezni.
    Persze, ha van türelmem én is bogarászok az idegen oldalakon, fordítom a google-val, de egyszerűbb megkérdezni az aranyos játékos kollégákat, és ők nagyon rendesen meg is írják - nem hetekkel előbb, mert azért még nindzsáztam én is egy kicsit, és az utolsó aratás után bepakoltam a jószágokat - hajnalban keltem, elvágtattam a foggyógyászhoz, mire hazaértem, meg az érzéstelenítőktől magamhoz tértem, meg is voltak a bogarak, meg a madarak... - valahogy így.;)
    Haladok, haladok, 200-ig tervezem a haladást - mert aztán olyan pontszámokat kérnek, hogy az ember haja égnek áll, úgyhogy kiszállás következik. Igen-igen erős eventet kell majd kiírni ahhoz, hogy beszálljak bármibe. Szépen berendezem majd a portákat hosszú érésűekkel, meg állatkákkal, amiket le lehet kattogni (ugye észrevetted, hogy kevés a kupon a keréken?) - bár így is elveszi az időt rendesen a farmozás. Jön a TAVASZ - menni kell az igazi kertbe... :D
    Szóval, jó tenyésztést, eventezést, kereskedést Neked is és minden Gazdálkodónak! :inlove:
    Legyen nagyon-nagyon szép hetetek, hosszú hétvégétek, és a nagy jövés-menésben nagyon vigyázzon Mindenki magára és másokra az utakon! :inlove:
    Ne felejtsétek soha, nem csak elindulni fontos, hanem odaérni is és persze hazaérni is! :inlove:
     
    maszilva, bendi1121, Gio és 2 más kedveli ezt.
  2. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia! :)
    Minden event ismertető minden sora, szava fontos, és mindig.
    A színesen kiemelt részek pedig még jobban rá irányulnak azokra a dolgokra, amelyekkel kapcsolatosan a figyelmünket fel akarják kelteni a moderátorok.
    A figyelmes olvasásból kiderül, hogy két vadonatúj állatos, és egy terményes ólat tudunk szerezni az event teljesítése által, amely ólak különlegesen ritka és értékes kategóriájukká válnak azáltal, hogy nem készíthetők el a műhelyben, nem vásárolhatók a gazdaboltban, ezáltal nem pótolhatók később, maximum, ha valamikor esetleg cserélhetők lesznek.
    A speciális tulajdonságú dekorokkal kapcsolatban: azokat ki kell (lehet) rakni bárhová, ahová a rendszer engedi, majd X alkalommal való leszüretelés után törölni, mivel addigra elveszítik a + bónuszt adó tulajdonságukat, és csak sima, látványt adó dekorokká válnak, amelyek semmi értéket nem adnak. A törlés után újból kirakhatók lesznek, s ezt követően már "csak" TP-t adnak. Ezért is nem ajánlatos egy ilyen dekort törölni, amíg ezzel a + bónuszt adó tulajdonsággal rendelkezik, mert ha azt még nem zsebeltük be tőle, akkor a törléssel elveszíti azt a pluszt. Az igaz, hogy utána bárhová kirakható - ahová a rendszer engedi -, de megéri-e elveszíteni azt a pluszt, amit egyébként adna még? Szerintem nem.
    Részletesen itt tudsz olvasni ezekről a meghatározott számban bónuszt adó, speciális dekorokról: https://board-hu.farmerama.com/inde...ott-számban-aratható-speciális-dekorok.16371/
    További sikeres játékot! :):inlove:
     
    maszilva, Gio, almáspite48 és 2 más kedveli ezt.
  3. Nikita0828

    Nikita0828 Fórum-zöldfülű

    Szia!
    Zöldfülűként kérdezem, mi az a Panni? Bocsi, mindig rákérdezek, ha valamit nem értek, remélem senkit nem zavarok vele, mindenki volt kezdő..
    Én csak 80-as szintű vagyok, de még egy eventet sem sikerült megcsinálnom. Csak pislogok, mikor látom, hogy valaki 2-3 nap alatt kész vele. Már tudom mi az a RACS, és egyéb félszavas rövidítéseket is értek. Csak azt akartam mondani ezzel, hogy nem csak Jónásbánál vannak félszavak, hanem minden topikban, ha valaki kezdő :D
     
    Matold, Döbi65, csillaglili55 és 2 más kedveli ezt.
  4. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) kezdőként érdemes ezeket elolvasni (a zöld szöveg egy-egy link az adott témához):

    Eventsegédlet
    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni
    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.
    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.
     
    genka53, maszilva, -hanny2- és 3 más kedveli ezt.
  5. k.a.t.i

    k.a.t.i Fórum biztosa

    Persze hogy nem baj.

    A Panni egy olyan kitehető ami ha kiteszed egy területre, több felröppenő jön 1 panni +5%. Jelenleg csak cserenap hozzáférhető, értédes dolgokért, de nem lehetetlen. Van egy gazdaköri is ami ad 1 db-ot.
    Észrevehető hatása olyan 15 db környékén van de inkább több. A bölcs tölgyön a legandát II be lehet egyet betenni, akkor a legenda 30 as szinttel együtt 35% al több felrepi jön.
    1 panni hatása +5% ez azt jelenti elvben 20 pannival 2x annyi felrepi jön, de azért nem ennyire jók a tapasztalatok :)
    én két éve gyűjtöm őket a játékból szerezhető cuccokért. 2-ről indultam most 76 pannim van. Szóval lehet cserenap beszerezni, csak olyat kell adni érte ami megér annyit vagy többet. Mivel én nem tp-re megyek így könnyebb volt gyűjteni. Rózsa terményes olakért a terményes fákat adókat kivéve meg ami a gazdakörben szerezhető, mind és 1-2 pannit. Arany állatot meg néha piacon lehet venni csp-ért. Ez csak egy példa. De rózsa ólért lehet tollfákat kérni cserenap és a tollfákért pedig lehet pannit szerezni, vagy olyan aktuális sláger fát vagy ólt amiért szintén pannit lehet szerezni. Nekem már nem okoz gondot, egy cserenap 15-20 pannit szerezni és 50-100 tollfát. De szoktam jótékonykodni is ezekből :) Egy rózsa terményes nekem nem jelent semmit, 1 napig érik, aztán 2 terméket ad amit szénával 10 perc alatt meg lehet keresni :) Panni cserélése akkor sikeres, ha nem ragaszkodsz az új dolgokhoz. Mindez valós pénz nélkül is szerezhető, bár a csereutalványokat aranyért lehet venni, de ezen kívül tényleg nem kell valós pénzt pluszba ráfordítani. Régen állítólag akkor kapott valaki ha rendelt farmaranyat azt hiszem. Ha valaki nem irreálisan akar cserélni annak sikerül. Sokszor látni régebbi terményes ólt valaki 3-4-vagy akár 6 panniért adna, persze hogy nem sikerül.
    Eventek 90% simán teljesíthető pannik nélkül, igazán nagy értéke akkor van ha olyan event jön amibe kevés a felrepi és nagyon-nagyon megérős ajándékok vannak. Pl ha ól adja csak, akkor rövidebb érésű óllal is lehet játszani, így több felrepi lesz akár több minijátékkal, ami több ajándék :) Amiből akár cserenap lehet szerezni pannit :)
     
    Matold, Horgász004, Nikita0828 és 2 más kedveli ezt.
  6. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Tedd a Csigát a Madarak csoportjába nálad és mivel hátán a háza,így egyből nem csak Madár, hanem rögvest Költöző Madár is.xD:cry:xDxD
    Az egy dolog,hogy ezen eventben felhősor nem is nyerhető,de ezen mondat pirossal kiemelve mégis.
    De szerepel ezen mondatban,hogy majd beszedhető kütyük és bármilyen,más "nem tematikus" felhőre kirakható? :music:
    Nézd,Borsógép,hogy milyen szorgalmasan adják tartályok fix időpontonként még most is a 2.400 CSP-t és ki gondolta valaha?.:p
     
    Utoljára szerkesztett: 13.3.19
    alx528, gabianyus és csillaglili55 kedveli ezt.
  7. miranda7979

    miranda7979 Járnitanuló

    Csak egy vmit szeretnék tudni:választható pl csak az egyik feladatkör teljesítése mondjuk a madarak a többibe meg bele sem kezdek vagy mindegyikhez neki kell kezdeni?szupitáp hiány van felénk....:oops::oops:
     
    csillaglili55 és osztrak12 kedveli ezt.
  8. Döbi65

    Döbi65 Fórummogul

    A csigán mindig jól szórakozom. ;):):inlove:
     
    osztrak12 és bendi1121 kedveli ezt.
  9. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Természetesen!
     
    miranda7979 kedveli ezt.
  10. csillaglili55

    csillaglili55 Fórumelemző

    Szia Nikita!
    Nem akarom osztani az észt, de ha nagyon akarsz haladni, mondjuk a százasig - az azért jó, mert a 100-as szint fölött már csak 25 milla pont kell szintenként - akkor sok-sok életelixírt szerezz be. Például, azt kérj a szomszédoktól. Kiteszed őket a kerge kertbe, mielőtt aratsz, learatod a varjúfát (ha nincs még, a farmpengős boltban beszerezhető), learatod a gyárat, a banyatanyát, a felhőt, és utána aratod a kerge kertet benne a sok-sok elixírrel, persze, ha már megértek, mindezt akkor. Így fogsz tudni haladni. Persze, én "könnyen beszélek" 160 fölött, de az is igaz, hogy van, mikor 5-6-7-9 milla pontot is tudok aratni egy-egy kerge kerttel.
    Nem tudom, a többiek hogy csinálják, nekem ez jött be. Eventeknél a szintszorzós felhők beszerzése éri meg, mert ahogy haladsz, egyre több pontot kapsz. Ha felröpis az event, hosszú életű növényeket pakolj be, mondjuk hagymát, az jól adja a röpiket, és eventkezdés előtt soha ne arass le, várd ki a 14 órát. Persze, ha dolgozol, ez nem olyan egyszerű, de így tudsz haladni. Én "munkás" koromban azt se tudtam, mi az event, meg mi a felhő... - közben jöttem rá, így hiányzott egy halom paszuly ágam. Most már nyugdíjasan könnyebben haladok...:D
    Teliholdas idényben a gazdaköri feladatokra szálltam rá, ott persze mikor behozták a gombaerdőt, az volt a legfontosabb. A legrövidebb érésű növényeket termeltem meg egy-egy pályán. Szóval, biztos van még rengeteg tipp a fórumokban. Én csak a saját tapasztalataimat tudtam idepötyögni, és abból is azokat, amik nagy hirtelen eszembe jutottak.
    Remélem, haladsz majd, és nem veszed "észosztásnak" a segítségemet.
    Jó eventezést, és persze haladást! :inlove:
     
  11. Nikita0828

    Nikita0828 Fórum-zöldfülű

    köszönöm szépen, igazán nagy segítség, amiket írtál!
    Igazából egész nap meg van nyitva a farm, két gyerkőccel vagyok itthon, így gyors tudok aratni, ha lejár az idő. Ezért is csodálkoztam annyira, hogy miért nem sikerül nekem több, mint 10 ezer egy event növényből soha? De majd fejlődök, és igyekszem, sokat olvasom a fórumot egyébként.
    Jó eventet neked is!

    köszi, hogy kigyűjtötted nekem ezeket, nagy részét már olvastam, de van itt újdonság is.
    Jó eventet neked!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 13.3.19
    ildiko44, -ágianyu33-, Gio és 2 más kedveli ezt.
  12. miranda7979

    miranda7979 Járnitanuló

    Köszi:):DNagy kő esett le a szívemről kinéztem a tyúkot,jól mutatna a farmomon..:p:p
     
    osztrak12 kedveli ezt.
  13. csillaglili55

    csillaglili55 Fórumelemző

    Szia Nikita!
    Biztos olvastad már itt, hogy előbb felszaporítják a növényeket, nagy kockában, egy-egy magocskával, kacsa trágyával, szupertrágyával, persze, répás csatnival - általában másfél óra múlva aratható. Répás csatni minden növénytermesztéskor "kötelező" - elég drága, ha nem tudod készíteni, de megéri és mindig szükséges. Így egyszerre 100 db magod lesz, ha jól emlékszem a számokra, tehát mindjárt válthatod is a területet kis kockákra, így majd 4 db jön, egy kockából. Én, ha nagyon kell a növény letakarítok mindent, és csak a bevetni való föld marad -bár ez nagyon ritkán fordul elő. Ha sok röpi kell, éjszakára minimum áfonya, karfiol, vagy hagyma. Nálam ezek jönnek be. Meglepő, de a karfiol igen jól adja a röpiket, és reggelre kész van, míg alszik a család, meg is érik. Ha nincs munkásod, kicsit macerás és idegesítő kattogni, de a farmpengő boltban aratógép vehető néhányszor, vetni könnyebb, csak ne felejtsd el meglocsolni a veteményt.
    Szóval, így meglesznek a növényeid - remélhetőleg, röpivel együtt, persze. Garanciát sajnos nem tudok rá adni, de ha a többiek meg tudják csinálni, neked is menni fog.
    Köszi a jókívánságokat! :)
    Azért, ha jó idő lesz, menjetek a gyerekekkel kicsit sétálgatni, kirándulni a növények egy séta alatt megérnek. :inlove:
     
  14. csillaglili55

    csillaglili55 Fórumelemző

    Szia Miranda!
    A farmpengő boltba benéztél már? 100 szupertáp szerezhető be onnan - meg persze a ládákból, és a keverésből. Nálam a malomban állandóan megy a szupertáp keverés. Ha másra nem is, arra mindig szánok egy kis pénzt, hogy a malmot előfizessem, mindig csak egy hónapra. Szerencsére nyugdíjkor van a malom előfizetés. :)
     
    miranda7979, maszilva, Gio és még 1 ember kedveli ezt.
  15. Rékuci1111

    Rékuci1111 Fórum császára

    Szia :) én csak átmásoltam ide ;) érdemes "nézelődni" és ha kérdésed van, biztos kapsz segítséget is :)
    Sokan vagyunk, akik több évnyi játék után is találkozunk "újdonsággal", amit addig nem vettünk észre, pedig hasznos.

    Én azt javaslom neked, hogy a TP-vel ne foglalkozz nagyon. Persze tedd ki a kitehetőket a kerge kertbe meg a teliholdasra, meg a felhőket is gyűjtögesd szorgalmasan, de inkább azt nézd, hogy mivel tudod magadnak könnyebbé, szórakoztatóbbá tenni a farmozást.

    Az első, hogy legyen annyi csengőpengőd (CSP-d), amivel nem okoz gondot egy-egy nagyobb bevásárlás sem. Szerintem 100 millió az alsó határ, de idővel (mondjuk egy éves farmozás után) célszerű egymilliárd környékén tartani a CSP-t, úgy, hogy folyamatosan gyarapodjon a pajta is.
    Az eventek egymást érik, de ha van időd napközben, akkor érdemes az eventnövény mellett rövid érésű növényeket is termelni a piacra, ha már úgyis megy a répás-almás csatni (RACS). Például a 25 perces szénából a farmon 1 óra alatt lehet termelni több mint 7 ezer növényt, amit legalább 2 millió CSP-ért el lehet adni. Növényekből nyugodtan tegyél ki 500 db-os tételeket, aki vásárol, az nem 20-30 db szénáért megy ki a piacra ;) A piros kosárkában minden nap vedd meg az első 15-20 növényt, ezeket sokszoros áron tudod eladni (hetente vagy havonta egy alkalommal).
    Az új gazdaköri feladatok miatt nagyon drágák lettek (a korábbi árakhoz képest) a termények, de még mindig célszerűbb ezeket a piacról beszerezned, mert nagyon hosszú idő ezeket letermelni terményes ólakkal (főleg alapokkal).
    A terményes gazdakörik 6-os és 8-as szinteken lévő feladataiból egész szép mennyiségben lehet szupertápot kiszedni. Az előtte lévő szinteknél csak az első (ezüst) feladatot kell teljesíteni a gyorsabb haladás érdekében.

    Tudnám még nagyon sokáig sorolni, de nem akarlak elárasztani az információkkal, és a szupertáp szerzés kivételével ez nem is idevaló téma.

    Szórakoztató jó játékot neked! :)
     
  16. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Nagy nehezen,de félig már Farmon learattam.
    Valahol veszek olcsón a semmittevés ellen valami kis erőt,hogy másik része is aratva legyen.
    Tojótyúkokkal és 1-2 db csípős Kakassal benépesítem
    . :pEnni-inni adok nekik és dobok 1 db RACS-t is nekik,hátha ..... és én meg elmegyek az Aluszékhoz.:D
    Mire vissza érek,lesz sok Tyúkom és kaki is bőven a földekre.;)xDxD
     
  17. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    .

    Sziasztok!

    Az event online!

    Ahhoz, hogy nálatok is érvénybe lépjen a farmról egy ki és belépés szükséges.

    Kellemes eventezést kíván
    a Farmerama csapata​
     
    Gio, osztrak12, GA-BI-O-Farm és 3 más kedveli ezt.
  18. Omkara

    Omkara Utánpótlás-írogató

    Rémkáposzta (eventnövény)
    Érési idő: 7:00 óra
    Ültethető helyek: Főfarm, Szédült szántó, Erdei tisztás

    Csontos öntözőkanna (felröppenő)
    Hozzájutási lehetőség:
    -Felröppenőként minden típusú ólak, fák és növények aratásából (főfarm, szédült szántó, erdei tisztás)
     
    Gio kedveli ezt.
  19. boszi52

    boszi52 Rutinos

    Ezen a tenyésztési eventnél nem kapunk felhősort ?
     
    osztrak12 kedveli ezt.
  20. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Kinyitottam a ládáimat , de nem volt benne gyöngytyúk . :cry:

    Betereltem a lepkéket , hogy bulizzanak egy jót :p
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.