Visszajelzés Alice esésországban eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 29.1.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Igen. Jól érted.
    Egyetlen egyszer kell "kifizetni" a szoba árát, utána 3 óránként tudjuk "csak úgy" aratni azt a szobát.
     
  2. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Jól látom, hogy a különleges zónát a bal alsó sarokból lehet elkezdeni?
    És ne haragudj, de én is rákérdezek: biztos kell az 1. zóna minden mezője a továbbmenéshez? Az én logikám (és az előző hasonló eventek tapasztalatai) azt súgják, hogy a kijáratot lezáró szalagot az ollós mező teljesítésével felszabadítjuk, és akkor már az szabadon használható. Vagyis a 6. mező elérésének feltétele a 20. mező; illetve a 2. zónában a 29-eshez a 3-ason lévő olló kell.
    És még egy: a különleges táblán a kapus mezők - pl. 21 és 26 - között ugye van átjárás (mint a másik két táblán is helyenként)?
     
  3. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Sziasztok! Csodásak vagytok, nem tudok eléggé hálás lenni nektek a rengeteg segítségért.Nélkületek biztosan nem tudnék ennyi eventet teljesteni. Imádlak benneteket.:):)
    Az ismertetőben láttam ládákat is . Azokhoz hogyan jutunk hozzá?
    További jó jáétkot mindenkinek: Lujza
     
  4. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A különleges pálya 14 és 17 mezőin kaphatsz belőlük 1-1 darabot (ha a Halas és Békás ládákra gondolsz).
     
  5. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Igen, különleges zónánál a bal alsó sarokból indulunk, ezt pótoltam a leírásból, illetve jogos az észrevétel is.
    Tehát az ollós mező kell, akkor lehull az a szalag, és enged tovább menni
    Amennyiben ez módosítja a taktikát, akkor Kérlek a korábbi hsz-ed módosítsd.

    Kukori

    Más a gyerek fekvése
     
    Fenyvesi1010, rozo52, osztrak12 és 11 más kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Köszönöm szépen, hogy megnézted, javítom az írásomat.
     
    Fenyvesi1010, rozo52, osztrak12 és 9 más kedveli ezt.
  7. Lizikertje

    Lizikertje Rutinos

    Szia, én is megvettem a felhőt, mikor kell learatni, hogy nullázzon?
     
  8. jucus100

    jucus100 Rutinos

    Sziasztok !
    Mos olvasom az event ismertetőt, és az 1 es ill. a 2 es zóna ajándékai is adnak összesen 30 síbérletet. Úgy hogy meglesz az a síbérlet!
     
    Fenyvesi1010, osztrak12, Fatther és 3 más kedveli ezt.
  9. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Szia ! A nemesített nővény kell az üvegházban illetve a karácsonyi és a fehér ártatlanság a rekeszekbe.6 h a ható idő tehát a tervezett 0-előtt kell aratni 6 h -án belül.o_O
    Szia.Hol olvastad a 30-at?o_OAratás / 5 db jön én nem látok limitet hogy max mennyit ad.:music:Összesen 6 szoba vano_O
     
  10. mamóka1cc

    mamóka1cc Fórumgróf

    Kötelező az időkorlátosoknál ismételni?
     
    osztrak12 kedveli ezt.
  11. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Köszönöm. :) Lehet a 15-s mező kihagyásával 640 növényt spórolni. :)
    Az 1-es zónában kapunk nyereményként 15 bérletet és a 2. zónában is 15-t.
     
    Fenyvesi1010, rozo52, osztrak12 és 7 más kedveli ezt.
  12. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Köszi Azt nem is néztem;)Jó hír mert akkor 12,5* aratás elég összesen a 6 szobánál.o_OA fél az lehet az 1 terem az 1 nap. azaz 2 naptól kell 12 összesen:music:
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Igen, amikor először aratjuk azokat a fránya automatákat, amik a bérleteket adják.
     
    Fenyvesi1010, rozo52, -ágianyu33- és 6 más kedveli ezt.
  14. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Toma. :) A 2-24-es mezőket terveztem először kiszedni: 13-7-1-2-19-25-26-27-28-22-23-24. Itt tudok már egyet majd aratni.
    Utána a 21-10-t.
     
    Samborg, osztrak12, marcsi152 és 7 más kedveli ezt.
  15. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Igen Az a fél aratás a 2 szobába az 10 db akkor 12 szer 30 pont ki is jön. 3 h az érésidő azaz 36 h össz, de persze este nem aratunk.Szombat este kész lehet lenni. Viszont a röpi lehet nem jön könnyeno_OMert ha nem a + aratás miatt nehéz akkor a röpi miatt. Mert a gaz mennyiség 3 területen nem indokolja a "nehéz "minősítést.:music:
     
  16. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Abból lesz a síbérleted. Nem gyűjtesz össze elég síbérletet, akkor nem tudod teljesíteni hiánytalanul az eventet.

    Az eventismertető olvasata hasznos dolog tud lenni.
     
  17. Macska48

    Macska48 Utánpótlás-írogató

    Mindent értek. Várom akihívást-.-
     
    jutka190226 és DevilMókus kedveli ezt.
  18. Szabi451

    Szabi451 Rutinos

    Sziasztok! A felhő jó,kellene :inlove: csak van egy bibi :( holnaptól 5 nap kórházi tartózkodásom lesz :wuerg: Infúziós kúra...:oops:Lehet hogy telóról is megoldanám az aratásokat, de a többi nyűgös....>:( Lehet hogy el kell engednem. :cry:
    1 pannit ér,ugye a felhő az meg már van 9,már panni. :inlove: Na majd meglátjuk....vak is azt mondta....:D
    Hopp...egy ötlet....vetek,aratok,vetek,aratok,aztán hétfön ha hazajövök mehet a többi...:oops: Vagy mégse? :p
    Na erre varjatok gombot!!!! xDxDxD
     
  19. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Nem ilyen egyszerű, mert fokozatosan szabadítjuk fel a szobákat. Persze most azokról beszélek, akik - jómagamhoz hasonlóan - szépen komótosan végigcammognak az eventen, nem termelik le egy nap alatt az összes növényt...
    Szóval holnap este már lesz egy teljes aratás a felszaporítás után, majd napi 4 aratással a növény keddre meg is van (felszaporítás után 19 vagy 20 kör).
    Az 1. pálya 21-es és 24-es automatája pénteken a reggeli aratás után már aktiválható. Ha ezek után csak minden aratáskor szedjük le, nem 3 óránként, akkor is kapunk róla a növény termelésének végéig mondjuk 2x19x5=190 bérletet. A fele meg is lesz keddre.
    Az 1. pálya 11. mezőjén lévő automata egy aratással később, péntek délelőtt megszerezhető. Az ad tehát 18x5=90 bérletet keddre; már 280-nál tartunk.
    A 2. pálya 2. automatája egy nappal, vagyis 4 aratással később aratható először, így arról 14x5=70 bérlet szerezhető; így van már 350.
    A 2. pálya 21. automatájára várni kell hétfő reggelig, az az automata tehát ad nekünk 7x5=35 bérletet. Összesen van is már 385.
    Az utolsó (2/11) automatához csak egy további aratás kell, és azt is leküzdöttük. 6x5=30 bérletre lesz jó; összesen 415. Bőven elég.
    Kedd délutánra megvan az összes növény, és az automatákat is csak eddig számoltam; de tovább is leszedhetők, hiszen az event vége szerda 14 óra; addig még mind a hatot minimum 3-szor leszedhetjük: 6x3x5=90 bérlet.
    Összesen tehát a szép komótos, öreguras cammogással is szerezhető az event végéig 505 bérlet, és még csak nem is arattam 3 óránként, csak minden eventgaz-aratáskor.

    Ezzel a tempóval valójában nincs is szükség az utolsó két automatára, azok nélkül is szerezhető 410 bérlet (és ha 3 óránként szedjük, akkor aztán lazán megvan a szükséges mennyiség).
    Így a 2. pályán kimaradhatnak a 11, 17, 21, 23, 27 mezők, amelyekkel megspórolható némi (480) gaz.

    De a lényeg: mindegy, milyen tempóban aratjuk a növényt, ha bónuszok nélkül termelve megvan a 20 kör, és minden eventgaz-aratáskor leszedem az automatákat is, akkor a végére a szükséges bérletmennyiség is összejön. Persze: minden, amit írtam itt és korábban, a teljes 588 kockára vonatkozik! Aki kint hagy ezt-azt, az számolgasson, ha szeretné végigvinni, mert sok gaz kell! Én is most tarolok, pedig nem szoktam, ha nem muszáj; de most úgy érzem muszáj, hiszen nincs sok tartalék ebben a tervben. Hétvégén két-két aratás kimarad, és már buktam is a dolgot! Szóval: okosan!
     
    Utoljára szerkesztett: 31.1.20
    Fatther, ljanika6, maszilva és 30 más kedveli ezt.
  20. farmerogirl

    farmerogirl Fórum félistene

    Szia!

    Ha csak a felhősort (és a dekorokat) szeretnéd megszerezni, akkor akár ez is jó taktika lehet, mivel
    A teljes eventhez viszont nem tudsz két nap alatt annyi síbérletet összeszedni, amennyi kell.

    Nézd meg Toma részletes útmutatóját:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/alice-esésországban-eventcsevegő.19112/page-2#post-1069863
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.