Visszajelzés Benyomások a unity nyílt béta tesztjéről

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 28.9.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. avangard

    avangard Utánpótlás-írogató

    Sziasztok.Kipróbáltam unity-be belépést,és láss csodát sikerült,sőt még aratni is tudok,már ha kitalálom hogy mit,mert hogy nem mutatja hogy mi van beérve.A növények,fák az ültetési képet mutatják beéretten is ,csak az állatok kapták meg a beérést jelző háromszöget.A vidámparkban nem érdemes játszani ,mert ha el is találom a lufit vagy a vakondokot,akkor sem számolja,csak 1-1 pengőt ad és alig-alig pontot. Nekem egyenlőre tetszene. Köszönet a fejlesztőknek és a modiknak. Jó lenne ha jó lenne!!!!
     
    böbe764 kedveli ezt.
  2. -schmama-

    -schmama- Junior szaki

    Miért tiltottak le a flasrol? Még csak béta verzó az egész. !!!!! Mérgesitő/ dühitő az egész folyton frissitenem kell, ha valamit szeretnék csinálni
    ID: 12401702 Kérem vissza a flas verziót.
    © Bigpoint · Minden jog fenntartva · Általános Üzleti Szabályzat ·

    Valaki itt válaszol? vagy csak irogatunk?????


    Kapcsold be az animációt
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 21.10.20
    Marcsifarmja kedveli ezt.
  3. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Szia,
    ilyet mondott valaki, hogy szerinte sokezer játékostól akar a cég megválni? o_O

    Szerintem is eléggé el van késve a BP a bevezetéssel.
    És hát három év alatt szólhatott volna előbb is, nem most szeptember végén, hogy ha valaki új gépet vesz, akkor vegyen erősebbet, mert szükség lehet rá. Vagy legalább akkor, mikor kiadta a moderátoroknak tesztelésre az új változatot. Ne három hónap alatt kelljen összegyűjteni egy gépre, vagy ha lehetőség van, bővítésre valót. :eek::cry:
     
  4. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Nem hinném, hogy ez jön le a mondatából. ;) Ez csak olyan, tudod... :D ;)
     
    vihence és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Olvass vissza, majd olvasd el újra, amit írtam. Szerintem nem értetted meg a lényeget.
    Sokan most "temetik" a farmjukat. Van, aki már emiatt a törlésről érdeklődik. Erre reagáltam, mert ez túlzott reakció.
    És a másik: nem kell új gépet venni! (nem is értem, ez hogy jutott eszedbe a hsz-omat olvasva...). És főleg nem most. A cég egész biztosan azon dolgozik, hogy ne veszítsen játékost az átállás miatt.
    A játékosok 99%-a még nem találkozott félkész programmal, vagy programteszteléssel. És nem értik meg, hogy amit most látnak, és ami majd a végleges lesz, az messze nem ugyanaz! Ezt próbáltam megértetni. Az, hogy a program félkész, hibás, akár be sem tudunk lépni, egy ilyen tesztnél természetes! És az, hogy egy bevallottan hibás programmal most éppen még nem tudunk játszani, az nem azt jelenti, hogy a véglegessel sem fogunk tudni, hanem éppen ellenkezőleg: a teszt célja a játék élesben való kipróbálása. Ez nem megy a fejlesztőközpont néhány 10 gépén, meg a moderátorok kb. 100-as táborával.

    Az, hogy késésben vannak-e vagy nem, nem ránk tartozik. Örüljünk annak, hogy a cég úgy gondolja, érdemes ezt a hatalmas fejlesztőmunkát (és ezzel természetesen pénzt, sok pénzt) beleölni a játékba. Mondhatták volna azt is, hogy a Flash meghal, vége a játéknak, viszlát. De nem ez a helyzet. És ez játékosszemmel jó.
     
    megirn, jófarmerlány, Samborg és 17 más kedveli ezt.
  6. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Ezt láttam odaírva: "Tényleg azt gondoljátok, hogy sokezer játékostól akar a cég megválni?"
    Ezért kérdeztem, hogy mondta-e valaki, hogy ezt gondolja.

    Meg ezt is láttam odaírva: "Itt volt ez a kisfarmoknak szánt farmaranyfás vásárlási akció; pontosan látszik belőle, hogy a cég alapvető érdeke az, hogy minél több aktív farm legyen a játékban (és nem, nem csak a fizetős farmok érdekesek nekik)."
    Azért itt lehet egy borúlátó forgatókönyv is, miszerint valahogy pótolni kell a kieső játékosokat.

    "Örüljünk annak, hogy a cég úgy gondolja, érdemes ezt a hatalmas fejlesztőmunkát (és ezzel természetesen pénzt, sok pénzt) beleölni a játékba."
    Azért elég sok munkájuk meg pénzük van már benne, amit a flash kivezetésének bejelentése előtt is beletettek, nyilván nem akarják a hosszú éveken át építgetett zászlóshajójukat elveszteni. Meg hát nem a játékosok megélhetése múlik rajta. :)
     
    -BombadilToma- kedveli ezt.
  7. 9Csillag

    9Csillag Utánpótlás-írogató

    Nekem sajnos gondjaim vannak, sokkal lassabban tölt be a játék, hol tudok játszani vele, hol nem /aratás, vetés, vidámpark, stb./ Tegnap délután nehezen sikerült csak elindítanom az eventet. Ma reggel egyáltalán nem működött a felület belépés után. Eddig is átjártam, nézelődtem, jobban működött minden, mint most.
    ID: 28021346
    9Csillag
     
  8. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sok játékos játszik gyenge gépekkel. Én is. És nem gondolom azt, mint sokan, hogy a cégnek az volna az érdeke, hogy őket leírja.

    A farmaranyfás akció nem új regisztrációhoz volt kötve, és nem hírlevélben érkezett. Vagyis azoknak szólt, akik belépve a farmra látják. Egyrészt megszólítani azt, aki eddig nem fizetett, hátha ezzel átszakad egy gát, és a jövőben ezen felbuzdulva csurran-cseppen valami kis bevétel még innen is. De a lényeg: miért farmaranyfa? Mert ahhoz, hogy hozzájuss a farmaranyhoz, naponta be kell lépned. Erre megy ki a játék. A kisfarmokat célozták, amire a játékos nem költött. Most megteszi, és ez egy belépési kényszert jelent, hogy a farmaranyat megkapja, és azt a nagy farm hasznára be tudja fektetni. Tehát nem új játékosokról van szó, mégcsak nem is új fizető játékosokról, hanem a meglévő játékosállomány mellett az aktív farmok számának növeléséről. Ez ugyanis a reklámbevételek miatt kucsfontosságú.

    A folyamatos napi üzletmenet a játéknál nyereséget hoz, küönben nem működtetnék a játékot. Ez a fejlesztés viszont befektetés, aminek meg kell térülnie. A BP sok játékot üzemeltet, nem tudom, nevezhető-e zászlóshajónak a Farmerama. Több a Flash alapú, amit mind át kell állítani Unity-re. Egy ilyen átállítás lényegében azt jelenti, hogy a nulláról újra kell írni a programot. Új programozók kellenek, részben a többletmunka, részben a Unity miatt; illetve a Flash-ben programozókat is ki kell képezni a Unity programozására. Összességében sokkal egyszerűbb lett volna megszüntetni a játékot, és egy (több) újat beindítani. De a modell múködik, és a folytatása mellett döntöttek. Ahhoz, hogy a bevételek a szokott módon jöjjenek tovább is, meg kell tartani a játékosállományt. Sokezer játékos elvesztése olyan presztízsveszteség lehet, amit nem engedhetnek meg maguknak. Ne felejtsük el, hogy online játékról beszélünk, vagyis a játékosok jelen vannak az online térben, így a közösségi médiában is. Egyszerre sok csalódott játékos jókora negatív "reklám" lenne; különösen, ha kiderül, hogy egy jellemzően statikus grafikával rendelkező játékot írtak meg úgy, hogy sokak gépe nem bírta.

    Szóval, szerintem meg fogják oldani, hogy annyi régi játékost tarsanak meg, amennyit csak tudnak.
     
  9. magika

    magika Fórum mestere

    Tegnap rászántam magam igaz hogy véletlenül újra az utility használatára. Ezúttal betöltött. A piacom nem működött egyáltalán vagy csak nem jöttem rá hogyan működik. Aratni vetni tudtam, de volt egy idegesítő animáció az ólaknál, amit sehogy sem sikerült kikapcsolnom. Évek óta hangok és animációk nélkül farmozok. Mert zavarja a szemem és a fülem. Sokkal lassabb mint a Flash, úgyhogy egyelőre visszatértem a megszokotthoz.
     
    böbe764 kedveli ezt.
  10. Csiziee

    Csiziee Haladó

    Sziasztok, eddig én még nem igen tudtam tesztelni, több gépen is nagyon lassan tölt be, nem várom ki, megyek vissza a flash verzióra! Eddig sajnos így semmilyen tapasztalatot nem tudok megosztani.
     
    böbe764 kedveli ezt.
  11. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Ma belépés előtt ez fogadott:

    [​IMG]

    Sajnos nem volt rá időm, hogy megfogadjam a tanácsot, mert mire feálltam volna már betöltött a játék és eltűnt ez az aranyos jótanács.
    A barátaim írták, hogy több ilyen és hasonló keves, mókás tanácsot látnak, megnéztem volna én is. (hozták is mentett képeken)
    Köszönjük annak aki megnevetetett vele bennünket :D

    Van egy halvány gyanúm, hogy ezt Máriusz találta ki, és pár manó segített a megvalósításában, de persze biztos nem vagyok benne :D:inlove::inlove:
     
  12. Rebcsok

    Rebcsok Rutinos

    Sziasztok!
    Gép: ASUS X75A NOTEBOOK
    Technikai információk: processzor Intel® Core™ i3-3120M (Dual-Core, 2.5 GHz)
    Video: Intel® HD Graphics 40001600 MHz
    RAM: 4 GB
    (A merevlemez virtuálisan két meghajtóra van bontva.)
    Windows 8.1 operációs rendszer.
    Böngésző: Chrome.
    Unity tesztem eredménye:
    Az összes beállítás minimalizálva. A játék elindul, játszható – lassan. A gép melegedik – gyorsan. Tesztelés időtartama: kb.: 3-5 perc lehetett. A további kísérletezéssel várok. Már régebb óta megemelem a laptop hátsó részét, hogy működés közben ne melegedjen nagyon.
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  13. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Ha értesz hozzá, szedd szét a laptopid, ecsettel vagy óvatosan porszívóval takarítsd meg, a ventinél is tuti tök por. Szervizekben vagy számtek boltban/nem tudom a fiam hol vette/kicsi kis fecskendő szerűbe lehet kapni pasztát, azt a proci alatt kell bekenni, csodákra képes;)Én sem értek ilyesmikhez, de amikor valami van nagyon tudok sipítozni, így vagy a fiam, vagy a vőm megcsinálják amit kérek:wuerg:xD.
    Szóval az eddig szellőztetett /nyáron volt, hogy az álló ventillátort irányítottam rá/ laptopim tök szépen, csendben és nem lázasan működik:p
     
  14. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    A laptopod melegedésének valószínűleg karbantartás hiánya áll a hátterében.
    Elsősorban javaslom a teljes takarítását (por), és egy processzor újrapasztázás se ártana. :)
     
  15. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Hát többet nem fognak tudni, mint amennyit tudnak. Meg kevesebbet se. Hanem pont annyit. :D
    De hiába is tippelgetünk meg jósolgatunk, egy csomó mindent nem tudunk, és hamarosan úgyis kiderül, hogy milyen lesz a fejlesztés, mikor élesben megy a játék. :p:)
    Nem értek hozzá és nem tudom, mekkora a rászánható szerverkapacitás, de el tudom képzelni, hogy a legtöbb gép, ami a unityvel botladozik, vékony kliensként tudna működni és lehetővé tenni a játékot.:music:
     
    -BombadilToma- és Samborg kedveli ezt.
  16. Rebcsok

    Rebcsok Rutinos

    Sziasztok! Valóban poros. Folyamatos használom, kb. 9 éves. Kávét, vizet is kapott már, és egy kicsit landolt a földön is. :pKarbantatásban van segítségem. Bár az inkább a szoftveres része. ;)
     
    zsani_apja, GA-BI-O-Farm és Kuzdern kedveli ezt.
  17. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Mindenképp javaslom szakember (valóban szakember...) segítségét igénybe venni.
     
  18. avangard

    avangard Utánpótlás-írogató

    Köszönöm,most már oké!
     
  19. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Ünnepnap van, gondoltam lemegyek ismét β- ba és irány az unity. :D Egy játék és jöttem is, mert megint nem jó.
    Maradunk flashdance... ;)
     
    GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  20. damien

    damien Aktív író

    Üdvözlet!

    9 éves még nem lehet a gép, mert akkor még nem volt az említett processzor, de nagyon közel már lehet hozzá. Ha megjelenéskor vásárolták akkor 8 éves, ami már szép kor egy laptopnak, mondhatni megszolgálta az árát. Önmagában a kiporolás, hűtőborda tisztítás nem fogja a problémát megoldani. Az, hogy melegszik, teljesen normális jelenség. Ennek a mobil i3m processzornak már nincs meg a kellő ereje, hogy izzadság nélkül futtassa a mai szoftvereket, böngészőket sok ablakkal, betölteni valóval. El lehet végezni a dolgot, mert egy újra pasztázás, és hűvezető pad csere soha nem árt, de mivel a gép teljes erőből dolgozni fog, melegedni fog és hangos lesz. Ha nem szeretne új gépet vásárolni, akkor érdemes lehet legalább a memóriát 4-ről 8GB-ra bővíteni, és ha még az eredeti merevlemez van benne (1TB 5400RPM) azt mindenképpen lecserélni egy akár fele akkora kapacitású, de sokkal gyorsabb SSD-re, és a windows 10 legfrissebb verziójával telepíteni. A jelenlegi helyzetben új gépet sajnos nem nagyon lehet venni 200.000.- Forint alatt, főleg nem 17" méretben. Illetve lehet, de attól óva intek mindenkit, mert csak pénzkidobás. Nem csúcs gépeket, de a játékra tökéletesen alkalmas laptopokat, amik másra is jók, újabb 5-6-7-8 évig gyártótól függőn úgy 230.000.- Forinttól lehet találni. Az ilyen 100-140 ezer forintos gépeket, amiket némely szolgáltató akár részletre is oda ad, pedig mindenki felejtse el, mert azok a büntetés kategóriába tartoznak.

    Sajnos jelenleg ez a két megoldás van, vagy együtt élni, hogy ez ilyen, vagy fejleszteni kell a gépet, amin játszunk.
     
    Ribiszke, jófarmerlány és Rebcsok kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.