Visszajelzés Bevezetés a farmmunkába event csevegője - 2022. április

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 27.4.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. szürkemajom

    szürkemajom Utánpótlás-írogató

    Jó reggelt mindenkinek!
    Nekem az a gondom, hogy hiába húzom oda az állatot, a fa alá, nem marad ott, pedig a barna kockában az van, hogy kellene neki tököt enni.... biztosan nem szereti????
    -------------------------
    Na végr sikerült ott tartani!!!!
     
  2. Magdusnéne

    Magdusnéne Junior szaki

    Utoljára szerkesztett: 29.4.22
    furmint111, Kuzdern és Borzas.Kata kedveli ezt.
  3. zotya280303

    zotya280303 Utánpótlás-írogató

    Szia! Kettőt már küldtem nemsokára érkezik a harmadik is. Gratulálok. Én ma pörgettem egy bónuszt talán holnapra nekem is meglesz a növény. Felreppenő miatt nem aggódok megment a krókusz. Nem akartam sietni, de ha már így alakult szeretném befejezni minél előbb, mert a hétvégén inkább családi programot szeretnék ha az idő is engedi. Mindenkinek jó hétvégét és sok sikert kívánok.
     
  4. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Nagyon köszönöm, ebben a pillanatban sikerült befejeznem :) Mindenkinek sikeres pörgetéseket és kitartást a befejezéshez. Első olvasatra sokkal bonyolultabbnak tűnt, de némi baráti magyarázat és a gyakorlat segített :)
     
    furmint111, maszilva, zotya280303 és 10 más kedveli ezt.
  5. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Mondhatjuk azt is, hogy rutin és a metszés! :D
     
  6. Nagyii58

    Nagyii58 Fórum nagymestere

    Szia, sziasztok!
    Küldtem a felröpiket. Nálam még a lúd nincs kész, de az is meglesz nemsokára.
    Már csak a növényből kell egy kevés. A neon ólak ládája nyulat adott, már nem is tudom mennyi van belőle.
    Gratulálok mindenkinek a gyors befejezéshez!:)
     
  7. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Egész jól alakul a gazdálkodás.
    [​IMG]
    Hamarosan már a ballagásra koncentrálhatok 100%- ban. Folyt. köv..
     
  8. fakír1020

    fakír1020 Fórum nagymestere

    Készen vagyok.:)
    Talán az ilyen eventeknél nem is végeztem ilyen hamar.
    Nincs újra játszás?xD
     
  9. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Azt gondolom, hogy minden szükséges információt tartalmaz az eventismertető.
    A képzések költségeiről, a karakterek igényeiről (külön bontva, táblázat formájában), az általad megemlített pöttyökről, szintre bontva. Majd egy külön kép a befejezés állapotáról. Példa képekben, egy munkafolyamatról.
    Mint az olvasható volt, ez már az 5. ilyen mechanikájú event a játékban. Lehet keresgélni a fórumon, hiszen a mechanika nem változott semmit. Ha valami nem tiszta, itt a csevegőben lehet kérdezni, hogy mi zavaros nem érthető...
    Néha sok, néha kevés... azt gondolom most pont elég.:)
    Dolgozunk vele, nem keveset.
    Mindig azon vagyunk, hogy mindenki számára érhető legyen minden.
     
  10. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Szia, én végigjátszottam mind az ötöt. Elsőre nekem sem volt tiszta, menet közben értettem meg. Most már az ismertető felét átlapoztam, a beadandókat néztem meg részletesebben.
    Én úgy fogalmaznék, hogy ami alul van színes pötty, azt kell teljesíteni, mert akkor tudsz a karakterekkel szintet lépni, ha megvannak a kért pöttyök. Most még az elején járok, nem tudom, hogy lesz, de - úgy emlékszem - régen csak akkor volt "hajlandó" az állatkákat továbbléptetni, ha mindegyiknél teljesítve volt az adott szint (ha mégsem, akkor kevesem valami hasonlóval, bocs!). Emiatt szoktam rá, hogy a színes pöttyöket figyeljem - igaz, az első lépésben most is majdnem elnéztem!
    A végcél valóban az, hogy minden állatka minden pöttye meglegyen. Régen volt olyan is (megint csak a rémképeimből), hogy az utolsó szinten sem volt színes mindegyiknél minden pötty, azt "szorgalomból" lehetett teljesíteni, ha valaki akarta. Pl, amikor volt plusz felröpim, akkor azokat teljesíteni szoktam.
    Gondolom, az ismertető nagyobb része át lett véve a régiből - hiszen a Modik se szeretnek fölöslegesen dolgozni, és csak a változásokat aktualizálták.
     
  11. vicuska1955

    vicuska1955 Fórumlakó

    Sziasztok! Mi értelme ennek az eventnek, ha felhőt sem ad? Kíváncsi vagyok a meglátásotokra? Köszi!
     
  12. bacsi_1977

    bacsi_1977 Járnitanuló

    Miért csak annak az eventnek lehet értelme, ami felhőt ad?
     
  13. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Nagyon remélem, nem írtam sértő dolgot, írásommal senkit nem állt szándékomban megbántani. Csupán annyit szerettem volna elmondani, sokkal bonyolultabb a leírás, mint élesben az event.:)
     
  14. vicuska1955

    vicuska1955 Fórumlakó

    Ez nem ad szite semmit.
     
  15. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Szép délutánt mindenkinek!Az event kész,jó volt!Lehet indulnom a valóvilágba kertészkedni!xD
     
  16. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Eventel kesz lettem, a kitehetoket mar kitettem, ez nekem most gyors volt a bonuszokkal .
    Sok sikert mindenkinek es jo eventezest ! 8)
     
  17. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Tegnap este sikerült végeznem.
    Nekem ez volt a második ilyen típusú eventem, de sajnos az előzőre már abszolút
    nem emlékszem, hogy csináltam.
    A játék szimpatikus, a dekorok is tetszenek. Majd keresek nekik valami jó helyet.
    Az előző ilyen játék dekorjaiból nálam 4-4 db van a tojástartóban.
    Most, hogy már nagyobbacska a farmom ismét sikerült újat tanulnom (igaz, a saját káromon:cry:)
    Legközelebb ébresztésnek mindenféleképpen szupertápot fogok használni.
    Minden állat minden egyes feladatához tartozik egy ébresztés.
    Az ismertetőben is látszik a negyedik szintnél, hogy összesen 58 feladat van, ez 58 ébresztés.
    Növénnyel egy ébresztéshez (egy gyümölcsös zsákhoz) szükséges:
    260 rostmályva, 15 ananász és 15 banán

    Az 58 ébresztéshez szükséges:
    58 x 260 = 15.080 rostmályva
    58 x 15 = 870 ananász
    58 x 15 = 870 banán

    A Bahán 188 1x1-en csak csatnival egy kör 564 növényt ad.
    A 15.080 letermeléséhez kell közel 27 kör.
    Ehhez még hozzá kell adni a felszaporítás idejét az kb 3 kör.
    Ez azt jelenti, hogy naponta 5-ször kell aratni.
    A rostmályva alapból 5:30, vízzel és trágyval kicsivel kevesebb, mint 4 óra.
    Nem lehetetlen a kivitelezés, de eléggé feszes a tempó.
    Sokkal egyszerűbb az 58 x 2 szupertáp.

    A 11.000 db farmertáska letermelése már egyszerűbb feladat, mert
    1 kör szaporulata 606 növény.
    A 11.000 letermeléséhez 18 kör kell.
    A növény ugyan annyi idő alatt érik, mint a másik, vízzel és trágyval kicsivel kevesebb, mint 4 óra.
    Naponta a felszaporításon felül elég átlagosan 3 aratás.

    Az állatokat igyekeztem úgy "képezni", hogy mind a három folyamatnál legyen egy-egy állat.
    Így gyorsabban meglettem az egyes szintekkel.

    Aki végzett annak gratulálok, a többieknek kitartást, jó játékot.

     
    Utoljára szerkesztett: 29.4.22
  18. vicuska1955

    vicuska1955 Fórumlakó

    Nálam szupertápot kér az ébresztéshez.
     
  19. Enike**

    Enike** Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Az event ismertetőben szerepel, hogy kétféleképpen lehet ébreszteni az állatokat, onnan hozom neked:
    Fontos információ, hogy minden képzés után elalszik az adott állat.

    [​IMG]

    Felébresztése 2 módon történhet.
    Gyümölcsös zsák (malomtermékkel), vagy 2 szupertáppal.


    [​IMG]


    Gyümölcsös zsákot pedig az alábbiak szerint tudunk készíteni:
    Rostmályva
    [​IMG]

    Érési idő: 05:30 óra
    Tapasztalatpont: 55 TP
    Ültethető: Esőerdő
    Kezdő mennyiség: 5 db (prémium tagság esetén +5 mag). Ezt kell tovább termeszteni.
    Kategória: eventnövény
    Szükséges szint: 3. farmos szint
    Szükséges: malomtermékhez
    Visszaváltási érték: (5 CSP , 7 TTP) /db



    Malomtermék


    Gyümölcsös zsák
    [​IMG]

    Keveréshez szükséges hozzávalók: 260 rostmályva, 15 ananász, 15 banán
    Keverési idő: 15 másodperc
    Keverhető: mindkettő malomban
    Azonnali keverési lehetőség: 1 farmarany / db áron
    Visszaváltási érték: (874 TP, 1165 BTP, 874 CSP) /db

    Tehát, ha a Bahama esőerdő részén termelsz rostmályvát, majd a malomban lekevered a megfelelő mennyiségű banánnal és ananásszal, akkor nem szükséges szupertáppal ébresztened az állatokat.


    Bővebb információ: Event - Bevezetés a farmmunkába - 2022. április | Farmerama HU
     
  20. ercsi05

    ercsi05 Junior szaki

    Én úgy értelmeztem, hogy ami a barnában van, azt kell a sárgába megcsinálni. Nálam mindegyiknél egyeznek a pontok, mégsem enged a második szintre. Miért?
     
    furmint111 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.