Visszajelzés Bubó könyvei - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 23.5.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Mindentudó orákulum


    Kedves Játékosok!

    Ezennel megnyílik „Bubó könyvei" event csevegője!

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2023. május 24. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2023. május 30. (kedd) 22:00 óra


    Event jellege: Növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős, mini-játékos
    Eventnövény: Elektronikus csillag
    Az event felröppenője: Villanykörte

    Malomtermék: Bankárlámpa
    Különleges kellék: Csillagos érme
    Event elkezdéséhez szükséges feltételek: 3. farmos szint
    Az event nehézségi fokozata:
    közepes/nehéz

    Az event a Főfarmon és a Szédült szántón zajlik.


    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint a Főfarmon és a Szédült szántón megjelenő eventbejáratból érhető el:
    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.


    Az event ismertetője
    >> ITT << olvasható.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok


    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend

    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat
    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    maszilva, Gio, PalMa és 7 más kedveli ezt.
  2. Swallow

    Swallow Mindentudó orákulum

    Sziasztok!

    Hasonló minijátékunk 2023. januárjában volt.
    Nem történt semmi változás csupán annyi, hogy most könyveket kell szétválogatnunk.

    A minijáték működése:
    [​IMG]

    Sikeres játékot kívánunk mindenkinek!
     
    Sali~*.*, maszilva, Pitemano és 19 más kedveli ezt.
  3. GreekYogurt

    GreekYogurt Törekvő

    Fel kell kötnünk a bugyogónkat. xD
    Sok sikert mindenkinek!
     
    csopke1, pirozse, Sali~*.* és 9 más kedveli ezt.
  4. stb_farmer

    stb_farmer Rutinos

    A minijátékot szerettem - csak nem tudtam elég növényt termelni a játékhoz.. hát majd meglátjuk most meddig jutok; megint két malomtermék kell egy-egy minijáték indításához :sleepy:. Vannak hasznos dolgok a nyereménylistán.
    Jó felkészülést Mindenkinek, aztán majd sikeres rendrakást a könyvtárban 8)
     
    Sali~*.*, hangyika, CsakJucinak12 és 14 más kedveli ezt.
  5. Amira09

    Amira09 Fórum ismerője

    Sziasztok!
    A teljes feladatsor teljesítéséhez 78 db malomtermékre lesz szükségünk (40*2 db -2 db-ot kapunk induláskor).
    Így növényből a min. szükséges mennyiség 24.960 db,
    felröppenőből a min. szükséges mennyiség 1.404 db.
    Sok sikert kívánok! Eventre fel!
     
  6. Goran

    Goran Fórum hercege

    Háááát, 48 órás felhő, tehát 3 naponként lehet hasznát venni >:(:(:wuerg:
    (mondjuk mivel nem tartalmaz valamire ható elemet, így nem okvetlen szükséges reggel indítanom a napi nagy aratásnál, hanem napközben is le lehet szedni, de akkor is, miért nem lehet 47???)
    Na és a nyeremények is folytatják a minőségi lejtmenetet, grrrrrrr
     
    Utoljára szerkesztett: 23.5.23
  7. agi770

    agi770 Törekvő

    Szerintem megcsinálom, bár nem nagyon hozott lázba.(főleg az a fránya érési idő a felhőnél..)
    Mondjuk ha ez alapján állnék neki az eventeknek akkor nem sok lenne amibe belevágnék mostanában.
     
  8. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Nagyon sajnálom ezt az eventet, mert nagyon vártam, készültem is rá, hogy szerdán éjszakai üzemmódban meg csinálom.Pár napig nem leszek, és nem sajnálnám rá a plusz dolgokat, de ezt mégis ki hagyom. A születésnapi eventet sem csináltam, mert ez a minijáték valami rettenet. Ha nem időre menne, akkor bele kezdenék, de így......Nagyon sok negatív visszajelzés volt a szülinaposnál is, mert sokan vagyunk, akik nem tudták ezt a rakosgatást időre meg csinálni. Pláne, mikor már van vagy 10 doboz......Mivel az ajándékok között semmi kihagyhatatlan nincs, nem nehéz el engedni. Aki neki áll, kívánom a legjobbakat, sok röpit, sikeres rakosgatást, sok csillagot!Szép napot!
     
    mnjudit, Szirák, gyökértelen és 43 más kedveli ezt.
  9. genka53

    genka53 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Amikor a szülinapi eventnél volt ez az event-mechanika, akkor, mint játékmódot játékosnak találtam, kedveltem, azt viszont már nem, hogy X időn belül kellett kirakni az egy színű macaronokat. Ezt nagyon sokan szóvá is tették az akkori event csevegőben.
    Ha nincsenek azok a játékosok, (nem nevesítem most őket, nehogy bárkit is kihagyjak), akik lépésről lépésre sorra leírták az egyes pályák rakodási sorrendjét, akkor sokan csak 5-5 érmét bírtak (bírtunk) volna egyes játékmenetek lejátszásakor összerakni. Nem mindenkinek olyan fürge a gépe és a keze, s uram bocsá' a képzelőereje, mint ahogy a játék kitalálói gondolják.
    Reméljük, hogy nem lesz annyi hiba a minijátékban, mint akkor volt, mert pl. nekem nem adta meg a 20 pontot amikor az egyik játékmenetet időn belül végig-vittem, de utána a nyeremény kiírása helyett lefagyott a játék. Pár perc várakozás után frissítettem, és ugyanott állt a figura, s nem adta ki a jogos nyereményemet akkor sem, de a két malomterméket elhasználtnak számította, ezért levonta, a 20 érmét meg nem adta meg. Megreklamáltam a SOS topikban és a központból az a válasz jött, nem szabadott volna frissítenem! No komment! Ezt csupán azért írtam le, nehogy így járjatok, ha valakinél ez a szituáció lépne fel.
    Nekem a full, 40 minijáték teljesítéséhez ugyanazok a szükségletek jöttek ki, mint a fölöttem, Amira09 által leírtakban szerepel. :)
    Az összes nyereményből szerintem a legértékesebb: 39 minijáték teljesítése után kaphatunk 2 db Bónuszládát, a 40. után pedig 1 db Piccolo titokzatos ládát. :)
    Menet közben, a végéig, (akit érint és/vagy érdekel), 2.460 szezon jutalompontot, s ha jól számoltam 6 db szezonzsetont is lehet szerezni, meg néhány kupont, és egy kis ezt-azt. Mindenesetre, ahogy mifelénk mondják, nem nagy "wasz ist das" az össz nyereménylista.

    A felhő és a rá való dekorokhoz 1 x 160 + 3 x 150, azaz mindösszesen 610 csillagos érme kell.
    Ez, csupa 20 érmés sikerrel 31 minijátékot jelent. A 31 minijáték= (9.920 eventnövény + 558 villanykörte)*2, mivel egy játékhoz kettő malomtermék kell, vagyis mindösszesen 19.840 eventnövény és 1.116 villanykörte.
    De, ha mondjuk kb. 3/4-e 20 érmésre sikeredett csupán = 23 minijáték 20 érmés, és a többi meg csak 5 érmés, és így tudjuk csupán a felhőt és a rá való dekorokat kiváltani, akkor lesz mit kapálni, és előbb lesz meg a Piccolo, mint a felhő a rávalókkal! ;)
    Sikeres játékot kívánok! :inlove:
     
    Utoljára szerkesztett: 23.5.23
    mimi, gomboc58, Sali~*.* és 40 más kedveli ezt.
  10. Szépnyárinap

    Szépnyárinap Junior szaki

    Ez a mini játék nem tetszik, - főleg, hogy időre - a múltkorinál is sajnáltam a feleslegesen termelt növényt. Igy lesz néhány szabad napom, amikor is termelgetek, töltöm a pajtát. Sok sikert, aki belekezd. A nyereményekről inkább ne beszéljünk. A szezonpont, ami esetleg, de a többi????
     
    Szirák, gyökértelen, karippa és 22 más kedveli ezt.
  11. Akela

    Akela Fórum ismerője

    Sziasztok! Event letudva(no comment):oops:
     
  12. dudute2

    dudute2 Rutinos

    sziasztok én 3 évi kihagyás után akkor hogyan kezdjek neki a mini játéknak érdemes szerintetek ezzel vaccakolnom ? írjátok már meg nekem mert már felkészültem rá de nem biztató pedig a zseton pont meg kéne.
     
    jutka190226, -forrest-gump- és ildiko44 kedveli ezt.
  13. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A minijátéknak nem tudom, mi köze van a kihagyáshoz. Neked kell eldöntened, akarsz-e ezzel játszani. Ha nem ismered a játéktípust, kismillió hasonló érhető el a neten, akár telefonra is. Keress rá pl. a "free sort game" (kb. ingyenes sorrendbe rakós játék) keresőkifejezéssel. Próbáld ki, mennyire tetszik, mennyire tudod csinálni, aztán dönts.
    -------------
    A Piccolo-ig szükséges 40 minijátékhoz 78 malomterméket kell lekeverni, amihez kell 24960 növény. Két területen 1212 növény a hozam, így 21 aratás kell. Mivel a növény 5:30 idejű (vízzel-trágyával gyakorlatilag 4 óra), 4-szer aratható naponta, vagyis a 6 napos eventbe bele lehet férni még 1-2 aratás kimaradásával is. Viszont ezzel a felröpi nem fog összejönni, így érdemes éjszakára hosszú növényt ültetni (mint mindig: azt a lehető leghosszabbat, aminek az érésidejét a lehető legjobban tudjátok rövidíteni, és pont beérik a másnapi aratás tervezett időpontjára - nemesítés!!!). Ekkor viszont csak 3 kör eventgaz fér bele a napba, vagyis összesen 18-19 kör érik be a 6 nap alatt (utolsó nap 22 óráig tart az event). A hiányzó 2-3 aratást bónuszokkal, szupertrágyával, Kacsa Kata szupertrágyával kell kipótolni.

    A játékért 20 érme kapható - akár beleférünk az időbe, akár nem. A táblázatban szereplő jutalmak akkor járnak, ha a szintidőn belül sikerül befejezni. Érdemes tehát előre megnézni, mi lesz a következő játék jutalma, hogy érdemes-e harcolni az idővel. Ha igen, akkor figyelni kell az órát, és ha szükséges, egy malomtermékért cserébe ráadás időt kaphatunk a felső középső zöld gomb használatával. Ha egy ajándékot szeretnénk megszerezni, de elsőre nem sikerült, később visszatérhetünk, és megpróbálhatjuk még egyszer. Ekkor már csillagos érmét nem fogunk kapni, vagyis nem lehet a felhőt megszerezni csak az első pálya ismételgetésével!
    Mivel a felhő és a rávaló dekorok 610 érmébe kerülnek, a megszerzésükhöz nem kell, csak 31 játék. Avagy, ha lejátsszuk a 40 játékot a Piccolo-ig, akkor nem kell mindegyiknek 20 érmésnek lennie (ha a boltból csakis a felhő kell a dekorokkal, más nem). 28 játékot kell lejátszani, a többit - főleg ha nem vonzó az időbónusz nyereménye - egyszerűen bezárhatjuk, és csak 5 érmét kapunk (28x20+12x5=620 érme).
     
    Utoljára szerkesztett: 25.5.23
    Mogyi, pijutka, rokaro1 és 43 más kedveli ezt.
  14. libuskafarm

    libuskafarm Fórum admirálisa

    Sziasztok.
    Nem emlékszem a minijátékra, valószínű nem hagyott mély nyomot bennem, de az biztos, hogy a szülinapi event nem tetszett.
    A bótba nincs kupon, a felhő nem fontos, így nyugodtan teszek-veszek a kertben, mert kész vagyok :)
    Aki még nem végzett, hajrá :)
     
    jutka190226, Evita-55, Pitemano és 15 más kedveli ezt.
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    Olvasom amit írtál.... lever a víz..:wuerg:. Kész vagy....:music: Aztán leesett! Szóval kész vagyok én is;)
    Jó játékot mindenkinek! Annak aki belekezd holnap és annak is aki nem;)
     
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Érdekesek a boltok árazásai...
    A Viking eventben 2 db Parkin titokólat 420 érméért árultak. Ehhez 28 játékot kellett lejátszani, ami került 22568 6 órás eventnövénybe. Most ugyanez a 2 titokól 10 érme, ami egy fél játék, azaz 320 db 5 órás eventgaz... Ennyit azért nem értéktelenedett el ez a titkos...
     
    .barbi1., mini76mini, ulmo12 és 27 más kedveli ezt.
  17. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Én is a boltra voltam kíváncsi. Csatlakozok Toma szerény kis leírásához. :) Mindenképpen megcsinálom, Szimpatikus a felhő. Jobb a kínálat, mint a Benuban. :D
     
    nolina1965, ulmo12, jutka190226 és 13 más kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Toma :)

    Szerinted összeveti így valaki is az eventnyereményeket esetleg rajtad kívül? Infláció ide, infláció oda, nem hiszem, hogy ezt megtennék.
    Szia Apja!
    Erősen gondolkodom rajta én is, hogy mit csináljak? Eventezzek vagy sem. (?)

    Tulajdonképpen a minijátékkal nem volt semmi bajom az előzőben sem, szinte minden pályát megoldottam, csak sajnos nem kaptam az őseimtől gyorstüzelésű kezet, túl lassan jutottam el a végéhez. Időhosszabbítást viszont nem használtam egyszer sem. Most ebben reménykedem, hogy ennek a használatával jobb eredményt fogok elérni. A felhő nem csigáz fel túlzottan, csepp a tengerben, gyenge is és lassú is, de ha már van akkor esetleg még hasznos is lehet/ne. A bolt kínálata sem hoz lázba, inkább a teljesítési jutalmak közül a szezon zsetonoknak örülnék, ha csinálom azokat fogom megcélozni. Örülök annak, hogy visszatértek a játékba terményes fák, jól esett olvasni, hogy jé ilyen is van még?
    No a lényeg a lényeg, nekiállok letermelem minden extrát bevetve az e-gazt és a felröpiket, aztán meglátom, hogy mire megyek a minivel szép kényelmes tempóban :)
     
  19. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Sziasztok!

    Azt gondolom ezt az eventet nyugodtan, lelkiismeret furdalás nélkül kihagyhatom. Felépültem a tüdőgyulladásból, mehetek az unokámhoz, aki nagyon hasfájós még mindig. Ezen kívül holnap délután és pénteken délelőtt is temetésre kell mennem, vidékre, nem 1-2 órás távollét lesz. A szülinapos sem volt a kedvencem, nem értem a végére, mint a ma végetérő eventet sem tudtam befejezni a felröpik hiánya miatt. Szóval elég sok érv szól amellett, hogy ültethetek amaránt, a maga 30 órás érésidejével. A piccoló sem mozgat már meg a levéltáncaival meg a Pongóival.
    Sok sikert mindenkinek, aki csinálja.
     
    Liliom44, Andzsi1971, ZitaGAZDA03 és 17 más kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia, !
    Mást sem vetnek össze, nemhogy a nyereményeket. ;)
    Az eventet megcsináljuk. Lehet átgondolják és berakják a Farmaranyfát a boltba. Azzal az indíttatással, hogy jól meglepjenek bennünk. :D Az arányokat nézve, 30 érme lesz az ára.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.