Visszajelzés Csak tejshake! VI. - 2023. augusztus - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Swallow, témanyitás ideje: 8.8.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU


    Kedves Játékosok!

    Ezennel megnyílik a „Csak tejshake! VI. - 2023. augusztus event csevegője!

    [​IMG]

    Az event kezdete (várhatóan): 2023. augusztus 9. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége (várhatóan): 2023. augusztus 16. (szerda) 22:00 óra


    Az event jellege: Növénytermesztős, felröppenős, malomban keverős, mini-játékos
    Az event növénye: Bambuszrúd
    Az eventhez tartozó felröppenő: Villáskulcs
    Malomtermékek: Egyenes cső, Hajlított cső
    Az event elkezdéséhez szükséges minimum szint: 3. farmos szint
    Az event nehézségi fokozata: közepes/nehéz
    Az event a Főfarmon és a szédült szántón zajlik.

    Az event a hírek felületéről, az event óráról,
    valamint az Főfarmon és a szédült szántón lévő eventbejáratból érhető el.

    [​IMG]

    Kérünk mindenkit, hogy amíg nem jelezzük, hogy az event elkezdődött és minden rendben megy,
    ne arassatok (a felröppenő miatt) és ne ültessétek el az eventnövényt!

    Javasoljuk továbbá, hogy az event teljesítését ne hagyjátok az utolsó pillanatokra,
    nehogy valami nem várt technikai problémátok legyen (pl. áramszünet, internetelérés probléma)
    és emiatt elvesszen az addig elvégzett munkátok.

    Az event ismertetője >> ITT << olvasható.


    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban lehet segítséget,
    tanácsot kérni, a probléma pontos leírásával, farmnév és User ID szám megadásával:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Eventekhez segédlet >> ITT << található.

    A bónuszlexikon >> ITT << olvasható.

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható.

    Földterületek hozamtáblázata >> ITT << olvasható.

    Panasz esetén, a panaszkönyv áll rendelkezésre:
    Panaszkönyv

    A csevegőre is a fórum szabályzata vonatkozik.
    További tudnivalókat a fórum szabályairól itt olvashatóak:
    Házirend


    Copyright © 2010-2023 - Magyar FARMERAMA csapat

    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    Utoljára szerkesztett: 14.8.23
    Kuzdern, maszilva, szellorozsa és 8 más kedveli ezt.
  2. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Kedves Játékosok!

    A csöves event a megszokott formában, hatodik alkalommal érkezik vissza.

    - Eventnövényből és felröppenőből kétféle malomterméket kell keverni: egyenes cső és hajlított cső
    - Ezekből a csődarabokból kell kirakni a csővezetéket, illetve csővezetékeket.
    - A csővezetéknek meghatározott kezdő és végpontja van. A közötte lévő utat kell elkészíteni, hogy a tejshake akadálytalanul eljusson az elejéről a végéig.
    - A pályákon akadályok és jutalmak vannak. Az akadályokon nem lehet átmenni. Ki kell kerülni azokat.
    - A jutalmakat érdemes összeszedni, de ki is lehet hagyni. Tehát nem kell kötelezően ezeken áthaladni.

    Sok sikert kívánunk mindenkinek!
     
    kriszta103, vihence, Kuzdern és 18 más kedveli ezt.
  3. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Felhő jöhet;) Hasznos! A potyogó ládák is jól jönnek majd...
    Nincs piccoló a bolt kínálatába... ez meglepő:music:
     
    ildiko44, kriszta103, -Tojdli- és 12 más kedveli ezt.
  4. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)

    A hozzávalókat nem lehet kiszámolni, én legalábbis nem vállalom. Azt tudom, hogy az eddigi hasonló eventeket a rendszer által javasolt útvonalon vittem végig és nem bántam meg a döntésemet. Lehet, hogy így kicsit munkásabb, drágább, de biztos, hogy minden nyereményt megkapok. Viszont azt kiszámolni, hogy ki milyen útvonalon megy nem merem vállalni, mert mindenki máshogy játszik. Az egyik játékos a legrövidebb utat választja, a másik begyűjti az összes minijutalmat az út során, vagy az őt érdeklő jutalomért választja az útvonalat.
    :)

    A felhő jó, az érési ideje optimális. A ládák nagyon jók, örülök neki, hogy ezeket adja, hasznosak.

    Legfeljebb 100 cseresznyeérme és 100 csillagérme gyűjthető 10 szinten.
    152 csillagos érme szükséges a felhőhöz és az éremboltban található tételekhez. Vagyis újra kell majd kezdeni a pályák építését.

    A megszerzett cseresznyés érmékkel a boltban tudsz vásárolni amit szeretnél. Személy szerint a bónuszládákat és a szezonos kellékeket szemeltem ki első ránézésre, de a ládáknak sem mondok nemet. Majd meglátom meddig jutok el benne :)

    Szóval minden habozás nélkül örülök ennek az eventnek :) Aki nekiáll sok sikert kívánok hozzá bőséges felröpiáldással.

    Jó játékot, legyen sikeres a vége is :)
     
  5. an-csika

    an-csika Törzsjátékos

    Sziasztok!

    10 pályához kell:

    166 egyenescső: 9130 növény. 498 felröppenő
    169 hajlítottcső: 11999 növény, 507 felröppenő

    100 csillagos érmét lehet 10 pályán összegyűjteni, ami kevés a felhőhöz és a dekorokhoz, mert 152db kell a kiváltásához. Ez azt jelenti, hogy legalább 15-16 pályát kell teljesíteni. Ehhez megint csak több mint 30000 növény kell!!! :wuerg:
     
    Utoljára szerkesztett: 8.8.23
  6. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Sziasztok!
    Én biztos, hogy a kész pályákat fogom választani, nem hiszem, ha sokat szöszmötölök rajta takarékosabban megúszom.

    10 pálya alatt maximum 100 cseresznyés érme gyűjthető össze.
    10 pálya alatt maximum 100 csillagos érme gyűjthető össze.
    10 pályához 166 egyenes cső és 169 hajlított cső szükséges.
    Aki több cseresznyés érmét és csillagos érmét szeretne, többször végig kell csinálnia a pályákat.

    Ahhoz, hogy 1* végigvigyük a 10 pályát, 21.129 Bambuszrúd és 1005 villáskulcs szükséges.
    Viszont a felhőhöz és a dekorokhoz 152 csillagos érmére van szükség és a 10 pályáért csak 100 csillagos érmét kapunk.
    Így minimum még vagy 5-6 pályát újra kell játszani.
    Azt hiszem, hogy cirka dupla annyi gazt és felröpit fogok legyártani, így marad még kis szemezgetni való a cseresznyés
    bolt kínálatából.
    Jó játékot, sikeres eventezést mindenkinek.:)
     
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Gabikám, örülök. ha egyetértesz velem, mert szinte szóról szóra leírtad azt amit én is. :D Igaz én nem számoltam ki az ismertetőben is szereplő csövek növény- és felröpiszükségletét, ettől függetlenül egyetértünk mindenben és ez jó :)
     
  8. donkartacs07

    donkartacs07 Rutinos

    Most ez mit jelent? Fizetni kell ha az oldal tesz javaslatot a rendszer, tervrajzhoz?
    Jaaa, köszönöm a választ!
     
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Nem, nem kell fizetni a javaslatokért.

    Idézem Neked az eventismertető idevágó részét: "Kész pálya egy mozdulattal
    Ha szeretnéd, minden pályát elkészít neked a rendszer egy gombnyomásra.
    A pályák felett van egy "megoldó" gomb, ami a tökéletes utat mutatja meg.
    [​IMG]
    Nincsen ára: nem kell érte fizetni sem farmaranyat, sem csengőpengőt, sem plusz csődarabot.
     
  10. jobbágy1

    jobbágy1 Utánpótlás-írogató

    Az ismertetőben leírták, hogy nem kell fizetni a tervrajzért. Olvasd el figyelmesen!
     
    vihence, inanna11, tyutyika2005 és 2 más kedveli ezt.
  11. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Azt hiszem ezt mindenki pozitívan értékeli;)
    Így még az event növény sem tűnik rengetegnek;) Persze nem is kevés...
     
    ildiko44, aida2330, inanna11 és 4 más kedveli ezt.
  12. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Szia!
    Nah, hát mit vacakoljunk rajta, mikor elénk teszik a lehetőséget, ingyért;):p
    Így legalább nem kell a minijátékkal bajlódni, elég ha jön a tejshakexD

    Más lenne a pókeres, az már olyan régen volt:oops: Azzal szívesen eljátszadoznék;)
    Holnap neki se kezdek, max. felszaporítok, hogy csütörtök reggel majd belevessem magam.
    A legfiatalabb, egyben az egyetlen lányunokám 16. szülinapja lesz:)
    A holnap róla fog szólni:)
     
  13. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Biztosan jönni fog az is;)
    Hiszen rendszeresen ismétlődik az is;) Mint sokminden más isxDxDxD
    Én sem kezdek holnap... így elkerülöm a kezdeti fennforgásokat...:music:
     
  14. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Teljesen igazad van a kockapókert én is nagyon szeretem, de most ez van és ez sem olyan rossz :D
    Az én fiamnak vasárnap volt a szülinapja, akkor ünnepeltünk :)
    Boldog szülinapot az uncsinak!:inlove:
     
  15. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Egy shake mellett lehet is ünnepelni;) Főleg az epres finom;)
    Itt viszont az adott ízekben kell végigcsinálni;)
     
    ildiko44 kedveli ezt.
  16. hagnes534

    hagnes534 Fórumszaki

    Sziasztok!
    Csak egy megjegyzés: ha felröpis event következik és ugyanazon a területen, ahol az előző, jó lenne egy 24 órás különbség, hogy legalább röpivel fel lehessen készülni rá. Tudom, ez csak nekem probléma, sokan megoldják ügyesen. Én amarántot szoktam ilyenkor ültetni, mert az általában 100%-ban adja a röpit, és azt nem lehet 16 órára röviditeni csak szupitáppal. No sebaj, majd ültetek mást.
     
    ^^Ayumi^^ és sutimami57 kedveli ezt.
  17. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Két alkimista termékkel és két nemesítésbónusszal (1,2) az amaránt érésideje 18 óra, vagyis este 8-kor elég elültetni. Nemesítés nélkül 19:26, azaz este fél hétkor ültetve pontban beérik másnap 14 órára.
    Azt is megteheted, hogy egy órával később ülteted el, és csak 15 órára érik be. Kivéve 10 (prémiummal 15) db 2x2-es földnek megfelelő helyre, oda tehetsz hortenziát, gyékényt vagy amit akarsz. Ezt aratod csak le eventkezdéskor, és amíg az első kör eventnövény érik, addig beérik az amaránt is a többi földön. Csak arra vigyázz, ne géppel szórd ki a szupertrágyát a bambuszra...

    Ha mindenképpen este 10-kor akarsz eventkezdésre hosszút ültetni, akkor a gyékény érésideje csak vízzel és trágyával 16:01. De egy Életelixírrel a hortenzia is levihető 16 óra alá.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.8.23
    ildiko44, marcsi152, mamka49 és 30 más kedveli ezt.
  18. Editanya51

    Editanya51 Aktív író

    Sziasztok!
    Már megint több tízezres gaz kell!! Sajnos nem vagyok hajlandó ennyit termelni és beáldozni a sok értékes gyorsítót. Ez már a 3. event, amit emiatt ki akarok hagyni. Mikor lesz már egy normális mennyiség igényű event??? Mi ez, játék vagy rabszolgaságra nevelő akármi?
    Mindenki másnak jó játékot! Nekem egy szórakoztatóra lenne szükségem! Sajnos az az idő már elmúlt!
    Aki nem ért egyet, attól elnézést kérek a kirohanásomért! Nagyon elgurult a gyógyszerem és sajnos nem találom!
     
  19. bubafejgingo

    bubafejgingo Fórumprofi

    Vagy legyél kész az előző eventtel 14 óráig. :D
     
    Kukackukac kedveli ezt.
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    A fenti számok kissé elborzasztóak; általában az alap event a felhőig tart, és ahhoz is kellene vagy 30 ezer gaz, ami normál menetben nem termelhető le - mindenképpen kellenek az extrák!
    Ugyanakkor, ha feláldozunk néhány, a pályáról összeszedhető jutalmat, akkor a gépi megoldásnál sokkal rövidebb útvonalakat is találhatunk.
    sorszámképérmeegyeneshajlított
    1[​IMG]845
    2[​IMG]644
    3[​IMG]888
    4[​IMG]10158
    5[​IMG]121812
    6[​IMG]81316
    7[​IMG]16810
    8[​IMG]142414
    9[​IMG]141616
    10[​IMG]61514
    1845
    2644
    3888
    410158
    5121812
    681316
    összesen152193160összesen
    eventnövény106151136021975
    felröpi5794801059
    Vagyis egy teljes kör után még hat pályát kell megcsinálni, az pont 152 érme, amennyi a felhőhöz és a dekorokhoz kell. Az ehhez szükséges 21975 eventnövény a két területen 18 körrel letermelhető, ami a szokásosnak mondható. Cserébe viszont kimaradtak bónuszládák, titkosak, farmarany, és egyéb himi-humi. Mindenki eldöntheti, mennyi növényt áldoz be ezekért, de az már nagyon egyéni, kinek mi a fontos.

    A 7. pálya egy alternatív, lényegében ugyanannyiba kerülő (32 gazzal olcsóbb) megoldása:
    [​IMG]
    Ennél könnyebb kitérőt tenni a kuponért, míg az előzőnél a titokfa van közelebb az úthoz.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.8.23
    levi5, anci0915, szpiró61 és 65 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.