Visszajelzés Csemete gőzös csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Nos, nekem tetszik...Gyorsan számoltam kicsit, kb. 330 db 690-es fa amit biztos el tudok küldeni... meg még van olyan érdekesség, hogy pl. 13 alap őszibarackom van, 5 xl-em és 29 xxl-em, ott a felesleges 5 xl, 26 xxl fa biztos elmegy...Csak legyen elég időm rá, tekintve, hogy a FA-aim száma véges. Titokfát most biztos nem veszek. A köteget szerettem, csomagra nem költök, darabra halott ügy, új nem jut bele. Remélem a zuhataghoz ki lehet pakolni a tikiket, amik jönnek, legalább azok ne foglalják a helyet az eventnövénytől...a farmosnak pár kockát fenntartok a tölgyesen, úgyis kerek számú 1x1-en szoktam termelni a könnyebb számolás miatt;) Majd úgy számolok...hosszúzni talán nem fog kelleni a pannik segítsége miatt...persze megint event event hátán, szenvedhetünk az akadozás miatt, de megszoktuk... de az event izgi, a gőzös meg olyan rég járt erre, hogy már-már újdonság.
     
  2. Swordfish

    Swordfish Fórum ezredese

    Szia! A mézgafa az a Titkosból lehetett ( lehet ), a mézet adó és az aranylevelű fa is. Az aranylevelű a Szentjanibogár tápjához kell. Az amelyiket írtam, az a vonattal jön.
     
    alex0824, -Fülemüle-70 és brekkencs. kedveli ezt.
  3. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia Holdfény!
    Most semmilyen játékkal nem játszom.:inlove: Van,persze van......... van úgy,hogy az embernek meghalni sincs kedve.xD
    Nálam már az új dolgok varázsa hol van?:music:Néhány vonatot biztosan megéri elindítani,hisz innét is indul vonat Pestre és Kelebiára is óránként.:D Régebben volt olyan várva várt vonat,melynek az eleje fel is volt virágozva.;)Én ezt a gőzöst vártam 1,5 évig,de úgy néz ki,hogy: MEGÉRŐS volt és "csemetét hozott az is.xD
    Van-van és még mindig meg is van a csemete. ;):inlove: Csak .......kicsit....... megkopott ......aaaaa .........xD:cry:xD(haja színe) .
     
    Utoljára szerkesztett: 23.8.17
    Domos52, adamikmarika, alex0824 és 4 más kedveli ezt.
  4. Swordfish

    Swordfish Fórum ezredese

    Olyan vonaton én is voltam, vártak haza nagyon! Akkor az a becsületről is szólt, az volt az eddigi legjobb és hosszabb ( EVENTEM ) a végén kaptam 1 Hollóházi porcelán kitehetőt. Még megvan és ha ránézek, eszembe jutnak azok az idők. Semmiért nem adnám oda!! A fákból szeretnék egy párat, de túlzásba nem esek.
     
    csio70, brozsa, -Fülemüle-70 és 5 más kedveli ezt.
  5. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Nagyon vártam ezt az eseményt. Fám van elegendő, hiszem szeretem a fákat és így a sok jó mellé kaptam felesleget is a farmon, de a bahán még többet.. Igazad van abban, hogy a csomagokban nagyon sok olyant kaptunk és gondolom még fogunk is, ami egyszer a nyitás pillanatában volt csak kint a farmon, vagy a bahán. A vonat is hozat olyant, ami nekem nem nagyon szükséges ha jól értettem a leírást. Ezeket is meg lehet újra vonatoztatni. Egy dolgot viszont sajnálok, de nagyon, hogy a bahás felesleg nem kerülhet a vonatra.
    Szeretnék tőled kérdezni valamit, ha szabad:): Te melyik fajtából fogsz indítani a három lehetőség közül először? Ülök itt a táblázatok és számítások felett és nem tudok dönteni, hogy ha van elegendő fám az indításhoz, melyik a legjobb (az 500-as, 1250-es vagy a 2070-es) , melyikkel kezdjem.
    [​IMG]
    Ötlet híján kipróbálom mindhármat, de ez semmire sem lesz elegendő, mert egy fecske sem csinál nyarat és nagyon szeretném az új fákat megkapni, ha a szerencse mellém szegődik.:)
     
    maszilva, csio70, Domos52 és 11 más kedveli ezt.
  6. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Aloha Gyöngy
    Szerintem a vonat kisiklik az új fák súlya alatt , és lezuhan a Gazdakörre , és egyből készen lesz minden feladat :D
     
    Lillapilla73, iboly54, alx528 és 10 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Jancsika:)
    Te mindig olyan lazán megoldasz minden dilemmát. Világos, ha így nézzük a dolgokat akkor nincs is gond a mit, mivel és hogyan kérdésekkel bíbelődnixD:inlove:
     
    Gio, -Fülemüle-70, alex0824 és 8 más kedveli ezt.
  8. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Hát persze ! Hiszen a nyílegyenes úton is találok egy egyenes kanyart ami rövidebb , és hamarabb célba érek :DxD
     
    genka53, Gio, Domos52 és 8 más kedveli ezt.
  9. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Hogy a fenébe ne találnál?:music::D Hisz minden út Rómába vezetxDvagy kómába.xD:cry:xD
     
    Domos52, Swordfish, alex0824 és 3 más kedveli ezt.
  10. brekkencs.

    brekkencs. Fórum nagymestere

    Sziasztok.

    Várom én is az ötleteket, milyen fákkal indítsuk a sihahát :inlove:
    breki
     
  11. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Szia!
    Ha nem akarsz sok csp-ért megvehető fának az xxl fejlesztéseit kapni akkor az 500-ast hanyagold!
    Kb: 10, 25, 40 %-ra számítok az új fák esélyére.
    Ha van sok felesleges olyan titokfa termésed ami kell a gazdaköri feladatokba akkor dobd piacra, most kelendő. Annak az árából lehet nagyobb értékű xl-es fákat venni és akkor egy titok xl-es , egy csp xxl-es, plusz 4db csp-s xl-el már indulhat is az 1250-es ezüstjárat!
    Én kb: 400-500 járatot tervezek ezüst és aranyból.
     
    Lillapilla73, długa, Gio és 11 más kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia Alex!
    A faterméseim egy része már délután óta megy a piacra, szépen hoznak a konyhára. XL-es fákat vennem jó darabig nem kell, van elég sok. Sajnos/szerencsére ellátott vele a titokfaakció amit soha sem hagytam még ki. Arra lettem volna kíváncsi és ezért kérdeztem csocsot, hogy milyen arányba lehet szerencsénk az új fákkal, köszönöm, hogy leírtad a Te reménybeli esélylatolgatásodat. Ha neked ez a véleményed a kérdés számomra is eldőlni látszik a legnagyobb illetve a közepes felé.
    Azt hiszem amíg minden számomra fontos fából nem lesz egy, addig csak a nagy esélyűt fogom megpakolni, aztán lassítok kicsit.
     
    Lillapilla73, Gio, brekkencs. és 9 más kedveli ezt.
  13. -Fülemüle-70

    -Fülemüle-70 Fórum császára

    Szia Szomszédasszonykám :)
    Mivel van annyi xl és xxl a pajtámban (alap fáim mennyiségét nézve, mert azokat nem adom) én biza a legnagyobbat fogom sokszor indítani először. Aztán lehet lejeb adom. gyorsítani is szeretnék az express járaton.
     
    genka53, Gio, Kukori.és.Kotkoda és 7 más kedveli ezt.
  14. alex0824

    alex0824 Mindentudó orákulum

    Csak reménykedem,hogy nem kisebb az esélyünk mert elég széles a választék az új kínálatból!
    Viszont muszáj belefektetni a vonatra egy kis farmaranyat mert a tikifa és az ezüstfa, ha eljön az idejük nagyon keresettek lehetnek majd cserenap! A többi fa annyira nem, de ez a kettő biztos mert nem szokványosak és gyanítom jó ha 100 ezüst vagy arany indításból kapunk 5-7 darabot.
     
    genka53, Gio, farmer_puma28 és 10 más kedveli ezt.
  15. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Kedves Csevegők!

    Hoztam két linket. >>Farmos<< és >>Bahás<<

    A vonatos gyik nagyon hosszú lett a rengeteg adat miatt. :( Remélem, ez kicsit áttekinthetőbb. :music:
     
    -kaktuszable-, csio70, Gio és 14 más kedveli ezt.
  16. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Sziasztok.

    Most egy kicsit irigykedve olvasok, hogy milyen sok emberkének számolatlan halomban állnak a vonatoztatható XL, és XXL fái a pajtában. Hát nekem nem...
    Talán az én felfogásom a rossz, de XXL fát meg nem vonatoztatnék vagy egy aranylevelűt vagy gesztenyét meg pláne nem... vagy cukor- és sófát?:eek: Semmi pénzért, esetleg mamutfáért, de olyan meg nem lesz már.

    Van egy halom ki nem keltett titokfám a menűben (tartalékoltam őket egy esetleges olyan eventre, ahol a fákból időre kell minél több TP-t szerezni - de nagy esélyt nem látok rá mostanában...), talán ezekből kikeltethetek nagyobb pontértékű XL-es fákat, mert enélkül bizony most nem vonatozok, sajnos. :cry:Vagy farmpengőért veszek esetleg pár vonatoztatható fát, még eldöntöm.

    Alex csp xxl-es fákról írt, amit nem értek, mert csp-ért megvehető XXL-es fát sehol sem láttam ...

    De aki tud vonatozni, annak jó játékot kívánok. :)
     
    szida57, GA-BI-O-Farm, genka53 és 6 más kedveli ezt.
  17. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia Othep!
    A gőzös hozza most új fákat és XXL-est állítólag.Hogy aztán az elküldött feleslegesekért ki-mit kap cserébe,hát azt majd nyürrögésekből megtudjuk.:pÉn is csak lesek,hogy még hiányom van alap fákból is és itt meg sokaknál még a fejlesztett is halomba áll?:music:No,de Mi sem panaszkodhatunk,mert hiányok miatt nálunk meg a g.köri áll félig készen halomba.xDxD
     
    -kaktuszable-, szöszi50, Gio és 3 más kedveli ezt.
  18. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Alex a szintlépésekért kapott és CSP-ért megvehető fák (almától a cukorjuharig) XXL-es változataira gondolt. Nem az XXL vehető CSP-ért.
     
  19. osztrak12

    osztrak12 Fórum admirálisa

    Szia!
    Köszönöm a 2 linket. Nagyon kedves Tőled.:inlove:
    Képzeld így nálam 3 link lett,mert Én is link vagyok ma.;)xD
    Volna 1 kérdésem hozzád,ha már itt vagy.
    A vonatos gyík az tenyésztett állat és adatokat eszik?:music::p Olyan ....ízé alapú...... adatokat nem eszik?xD:cry:xD
     
  20. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Sziasztok,

    elvben 4 x 24 = 96 vonat indítható FA nélkül, ha nem csúszunk és nem alszunk.
    Szerintem 50 vonat indítása már szép eredmény, én ezzel kalkulálok.

    Mivel 1 ezüstfát kapunk az egyik gazdaköri feladatsor nyereményeként,
    csak szigetes titokcsemetét fogok választani.

    Még nem tudom, bronz, ezüst vagy arany szállítmányt indítok,
    mert
    PRO: Szeretnék minél több értékes fát nyerni ez alkalommal.
    KONTRA: Csak farmos fákat tehetek föl a vonatra,
    csak szigetes titokfákat fogok választani,
    így,
    ha később újra jönne a csemetegőzös,
    hamar kifogynék a farmos titokfákból, hiába van most még elég.

    Egy szállítmányhoz használjunk minél kevesebb titokfát és titokfa XL-t.
    Ne sajnáljuk a CSP-t a gazdakörben vehető XL fákért,
    később majd visszapótoljuk.

    A farmárudában lehet olcsón farmos titokfákat venni 30 FP-ért,
    pl.:
    - 2 db hosszúfürtű aranyeső: 2 x 690 pont
    - 2 db piros anjou-körtefa: 2 x 340* pont
    - 2 db lilaakác: 2 x 340* pont.
    Jó móka lesz, már nagyon várom a csemete gőzöst:inlove:
    Szerencsés vonatozást Mindenkinek!:)

    *: Sajnos Mohó Menyét éjszaka átírta a pontértékeket, hogy minél több fát harácsoljon el tőlünk>:(:mad::wuerg:
    Javítottam én is a pontszámokat.
     
    Utoljára szerkesztett: 24.8.17
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.