Visszajelzés Egy nap a múzeumban eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 3.9.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Szerintem én is a 7 órást csinálom, de foggalmam sincs hogy jön össze a felröpi, sőt még a növényt sem tudom, de bízom benne, hogy vasárnap estére végzek.
     
    milanzs, Fenyvesi1010, inanna11 és 7 más kedveli ezt.
  2. jammm70

    jammm70 Törzsjátékos

    Szép estét mindenkinek!Event ismertetőjét "csak"átfutottam,de meló után inkább átjöttem ide!Holnap este el döntöm melyiket ültessem!Amit viszon abszolult nem értek,az Tomának hozzászólásából -" Addig mindig készítsük be a kapott 5 borostyánkövet a malomba a zöld tinktúrával, de ne keverjük be! Amint kapunk újabb 5-öt, tegyük be azt is. Így mire elérünk a 7 órásig, töröljük a bekészített növényeket, és keverjünk be annyi 7 órást, amennyit csak tudunk! Így a felszaporítást megspórolhatjuk "
    Ezt hogy lehet megoldani?
     
  3. marcsi152

    marcsi152 Fórum bárója


    Szia!

    Úgy lehet megoldani, hogy kapunk 5 óránként, /ha nincs a raktárban/ 5 borostyánkövet, a malomba beteszel keverni pl 5db szuprtápot , hogy ha beteszed az 5borostyákövet event gaznak kevered, az előző ne járjon le, .....0 van a raktárban! ............akkor 5óra múlva ha megkapod ismét az 5borostyánkövet, törlöd a keveréseket és már 10 köved lesz! ........Ismét berakod a sztápot és a 10 követ keverni, stb.......így gyüjtögetheted a köveket és nem kell a 2. felszaporítás!:D
     
    Utoljára szerkesztett: 3.9.20
    vica1961, rudcsi24, z2856 és 26 más kedveli ezt.
  4. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Annyira egyforma ebben az eventben minden, hogy fogalmam sincs hogyan tudnám eldönteni, melyik utat válasszam. De amíg nem döntök, nem tudom elkezdeni. Kénytelen leszek hamar befejezni. Már most.
    Arra lusta vagyok, hogy kiszámoljam napi 3x aratással, komforton, napi 123 felröpivel, meddig lehet eljutni, de a célegyenesig biztosan nem.Tudom, hogy a szokásos, erőből taktikával, ezt is simán legyűrném, de most "hagyom a BPt nyerni". Egyébként nem lesz soha sikerélményük.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.9.20
    Ribiszke, maszilva, times84 és 13 más kedveli ezt.
  5. jammm70

    jammm70 Törzsjátékos

    Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot!Így fogok tenni!:D
     
    Ribiszke, Zuhi, marcsi152 és 4 más kedveli ezt.
  6. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Köszönöm, hogy szóltatok, javítottam. Természetesen 41 fér ki...
     
    Fatther, Kuzdern, -kaktuszable- és 3 más kedveli ezt.
  7. Borosgazda

    Borosgazda Aktív író

    Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék, mert 4 heti kórház után már zavaros minden. A növényt event kezdésekor kell ültetni, vagy már aratható állapotba legyen és milyen növények jöhetnek szóba?
     
  8. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája


    Szia!

    Örülök, hogy ismét itt vagy közöttünk, reméljük gyógyultan.
    A kérdésedet olvasva bennem is zavarossá vált minden, de remélem sikerül érthető választ adnom.

    FONTOS! Az event indulását megelőzően nem rendelkezünk eventnövénnyel, így annak ültetése csak az event indulását követően lehetséges!

    Az eventet minden esetben célszerű úgy várni, hogy a felröppenő mennyiségének esélyeit a lehetőségeinkhez képest maximalizáljuk.
    Jelen esetben fák és növények aratásából várhatjuk a felröppenőt a baha ültetvényen.

    Ásatási szerszám (felröppenő)
    [​IMG]
    Hozzájutási lehetőség:

    - Felröppenőként fák és növények aratásából (bahama sziget ültetvény része)
    - Varázsfa jutalma
    - Szomszédoktól ajándékba (2 FA/ db amennyiben elfogy az ingyenes napi ajándék)
    - Vásárlással

    Ennek alapján a baha ültetvényen érdemes hosszú érésű növénnyel, vagy fával várni az event indulását.
    Az induláskor (tehát a mai nap, 14 órát követően) aratott növényekre és fákra már érkezhet felröppenő.
    Az eventnövényt csak az event indulását követően tudod minden esetben ültetni, hisz az event indulásakor kerül a játékba.
    DE a mostani event eltér a megszokottól, hiszen nem kapsz automatikusan eventnövényt.
    Neked kell kiválasztanod, hogy a két növény közül melyiket szeretnéd ültetni.
    Miután választottál, akkor tudod a kezdő eventnövény magját előállítani a malomban és elkezdeni a növény felszaporítását.

    Mindezek megértéséhez azonban javaslom, hogy az event ismertetőjét olvasd át alaposan!
    Az alábbi linkre kattintva olvasható:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/egy-nap-a-múzeumban.19925/#post-1123720
     
  9. Borosgazda

    Borosgazda Aktív író

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.9.20
    Ribiszke, jófarmerlány, milanzs és 4 más kedveli ezt.
  10. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    szeretném megkérdezni , hogy jól értelmezem az eventkiírást , akkor ha a felhőig megcsinálom a feladatot , megkapom a kitehetőket is rá ? A többi nyeremény csak ráadás ugye ? Én balga egy csomó dekort tettem ki oda , így nem fog lejárni az event végéig , így csak 1 növény ültetésére és aratására lesz elég időm .
     
    Ribiszke, Kuzdern és Sanyat kedveli ezt.
  11. Wellwisher

    Wellwisher Fórum elő legendája


    Szia!

    Igen, jól értelmezed az event ismertetőjét.
    Ha az egyik növénnyel a felhősorig eljutsz és azt megszerzed, akkor a köztes ajándékok között már minden dekor a raktáradban lesz.
    A második növénnyel is végigvitt eventnél a felhősoron kívül (hisz a felhősor utántól indul a második kör) - a többi, más nyereménnyel együtt - újra megszerezhetőek a dekorok.
     
    Sali~*.*, maszilva, nagymami2 és 9 más kedveli ezt.
  12. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    köszönöm a segítséget :)
     
    -ágianyu33- és Sanyat kedveli ezt.
  13. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Én valószínűleg a 4 órás növényt választom és komfortozok. Ha nem jön be, akkor így jártam. A felröppenő kérdéses, de ezt majd élesben lehet igazán látni, hogy megy... Az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy a sokféle praktikából, amit a fórumon olvasok, végül sikerül összekombinálnom egy olyat, ami nekem jó :D
    Viszont lenne egy kérdésem :) A Tölgyre rakott Páncél Panni a szigetre is hat, ugye?
    Másik kérdés: Milyen mesterségek völgyés terméket lehet/érdemes felhasználni az eventhez?
     
    Kuzdern, mamszi5107 és bactriaanus kedveli ezt.
  14. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia ^^Ayumi^^!
    Az Élő Legenda II. Páncél Pannija az egész farmon kifejti hatását.
    [​IMG]
    "12. Élő legenda II (Élő legenda rúnán keresztül érhető el)
    1 db Pannit lehet beadni a Legenda II-be. Így ez az egy dekor minden területen növeli a felröppenők esélyét 5%-kal.
    Ára: 400 csillag
    A rúna nem ad Pannit!
    Kizárólag helyet biztosít egy Panni számára, így annak hatása kiterjesztésre kerül az egész farmunkra."
    https://board-hu.farmerama.com/threads/az-erdei-tisztás-ismertetője.2159/#post-909613

    -------------------------
    A másik kérdést illetően neked kell eldöntened a készleteid és a lehetőségeid alapján, hogy milyen termékeket használsz akár termésidő csökkentésre, akár termés hozam növelésre.
    Másrészt a művelési mód kiválasztása is jelentős befolyásoló tényező. Normál földön a RACS az ajánlatosabb, komfort talajon a szigeten az ananászos süti.
    Amennyiben a komfort területek köré, a szélekre rakott normál földön is termelsz, akkor azoknál az ananászos süti annyit hoz, mintha ott azokon töklekvárt használnál, vagyis területegységenként -1 db termést a RACS-hoz képest.
    Ellenben a komfort a RACS hozamához képest +2 db-ot hoz azért, mert +25% az ananászos süti használatánál a hozamnövekmény, a RACS alap + területenkénti 2 db-jával szemben.
    A Bónuszlexikon kiváló segítség a választáshoz:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/bónuszlexikon.2179/#post-907787
     
  15. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Okés,így minden érthető, köszönöm!
     
    Kuzdern és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  16. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Kedves Játékosok, Eventezők!

    Az "Egy nap a múzeumban" event élő, online a játékban!

    Egy ki- majd visszalépést követően ellenőrizzétek az eventórában az ikon meglétét!

    Körültekintően készítsétek elő az aratást az ültetvényen a kezdeti felröppenők begyűjtéséhez!
    Ne feledjétek, a vetőtáblán nincs eventnövény az ültetéshez!
    Ahhoz először ki kell választani a malmos keveréshez szükséges összetevőket. Ezt követően lehet a felszaporítást indítani.
    Fontos most is az eventismertető információinak használata!

    Sikeres eventezést, kellemes időtöltést kívánunk
    a Farmerama csapata
     
    Sali~*.*, stellácska26, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  17. boszi52

    boszi52 Rutinos

    sziasztok,véletlenül a 7 órásat nyomtam meg :( melyik földbe lehet ültetni az 1x1 vagy 2x 2 földbe ezt a növényt visszalehet ültetni ? most értem haza és mindjárt mennem kell és nem volt időm végigolvasni a tájékoztatót
     
  18. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    188 1*1 ixora 29-es legendával, 2 pannival 5 felhővel 188 röpit adott.
     
    jófarmerlány és Kuzdern kedveli ezt.
  19. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    Vissza lehet ültetni. Azt a stratégiád határozza meg és a bónuszaid hogy milyen földbe tedd. Én 2*2 be tenném felszaporításhoz.
     
  20. labadyne

    labadyne Fórum-zöldfülű

    Sziasztok a tinktúrát hol kapunk?
     
    .dina1. kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.