Visszajelzés Egy szelet mennyország - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 12.1.22.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szia!
    Én szupitrágyával szoktam nullázni... xD;)
     
  2. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Köszi! Már javítom is. Még mindig bennem van az ideg. :D ;)
     
  3. mnkm

    mnkm Fórummogul

    Olyan hihetetlen, hogy 12 éves lesz már a játék. :eek: Alig várom már az eventet, remélem lesz rá időm.:inlove:
     
  4. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok. Köszönöm a számításokat (Imi, Gabi:)), 1 gonddal kevesebb igy Top után;)xD
    Természetesen a szezont csinálom ugyan vaktában belekapva de a 17 szinten vagyok remélem jó:music:
    A piccoló láda mint látom értékes mar 4-et szereztem:) természetesen jó ha lesz több.:)
    Fő farmon e-gaz szédülten röpi (szerintem a macskagyökér már marad is;))
    Sok síkert.:)
     
    ursa11, -Fülemüle-70, zsona416 és 10 más kedveli ezt.
  5. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Nálam most indul az event szezon ;)kezdhetjük az évet xD:D
     
    -Fülemüle-70, Samborg, PZoli64 és 16 más kedveli ezt.
  6. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Sziasztok 1 kicsit segítséget kérnék mert nem vagyok játékba 1 ideje..;)
    Az event növény érési ideje 5,30 Oké- Vízzel-trágyával mennyi időre csökkenthető? o_O
    Valamint Szuper-trágyával a klasszikus módon( 2 arany-rekeszes: fehér ártatlanság, süti karácsonyi, esetleg 1 db + 5 % felhő segítségével?o_O
    Csak hogy hogy is nézne ki ez a gyakorlatban..;)
    Még 1 kérdés-Azt hiszem Komforton megegyezik az érés idő ha jól emlékszem a normál érésidővel( szupival és a csökkentőkkel), esetleg a Tomátol kérdezem ha van a + 5% felhővel akkor az mennyi idő lenne?
    csak az időbeosztáshoz tervezném meg.;)
    Elnézést ha megvan valahol az is jó ha linket külditek.:)
    Köszönöm előre is..:)
     
    Utoljára szerkesztett: 13.1.22
    zsona416, juliannakoczkas és Sali~*.* kedveli ezt.
  7. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Ezt nézd meg:
    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >> ITT << olvasható. #5
     
    -Erbrow-, -Fülemüle-70, Saláta~ és 5 más kedveli ezt.
  8. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Hú tényleg oké .:wuerg:Az 5,30 növénnyel tudok számolni;):)
    Kezdek már emlékezni..;)
    Köszi.:inlove:
    Annyi kérdés hogy a szuper-trágya gyorsítókkal az alap és a komfort talajos megtalálható valahol?o_O
     
    Utoljára szerkesztett: 13.1.22
  9. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szívesen. Azt tudod ugye, hogy ebben a felhő/k/ és egyéb kari süti, fehérártatlanság nincs benne? ;)
     
  10. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Igen rájöttem:oops:Azt hiszem 0,59 h/ ha jól számolom a két aranyrekeszesselo_Oés ,047/ h ha a +5% felhőt is használom . :(
    Közben Toma érésidő táblájában megtaláltam mint dinnyeo_O 2 perceltérés ;)
    Akkor Komfort felhővel az alap után:);)
     
    Utoljára szerkesztett: 13.1.22
  11. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    Simán, vízzel-trágyával 3:58 (érdemes megjegyezni, 0,72-dal kell szorozni az érésidőt).
    Szupertrágyával és két termékkel (meg persze vízzel-trágyával) sima földön 1 óra, komforton 3:58 - ugye a szupertrágyás-kéttermékes komfort és a sima földek ideje megegyezik; ezt is jó tudni.
    Ha még egy felhőt is használsz, akkor sima földön 48 perc, komforton 3:10 az érésidő.
     
    -Erbrow-, ursa11, -Fülemüle-70 és 17 más kedveli ezt.
  12. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    De ugye komforton akkor érdemesebb ha vannak + termésnövelő bónuszok?
     
  13. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Hú köszi megtaláltam közben az excel tábládat a dinnye alapján ,de valamit rosszul írhattam be :music:mert komforton 3,58 jött ki:wuerg: (Biztos a felhőt nem x-tem be)de ami számomra kérdéses az a 3,10 érésidő volto_O ,azaz hogy még 1 alap kör belefér a felszaporítás után a felhő 6 hatásába:)
    Igen az egyezésre emlékeztem:)
    Azaz 2*48 perc =96+ 3,10 azaz vagy még 1 alap kör indítás vagy inkább 1 sima estig vízzel trágyával a 3,58 idővel ajánlott ami kb 23 h elöti esti aratással fér bele:music:
    Jól számolok?o_O
     
    Utoljára szerkesztett: 13.1.22
    Éva0315 és juliannakoczkas kedveli ezt.
  14. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A komfort használata többféleképpen is megérheti:
    - ha vannak %-os (tehát nem +1) termésbónuszok;
    - ha az időbeosztásodnak jobban megfelel;
    - ha ki akarod használni, hogy a Kacsa Kata szupertrágya komforton +3 helyett +6 termést ad;
    - ha egy-egy aratáskor nagyon kevés a röpi, de nincs idő hosszúzni;
    - ha nincs munkásod, a napközbeni aratásokat sokkal kevesebb kattintással el lehet intézni némi szupertrágyáért cserébe; stb.

    Igen.
    De én is 3:58-et írtam...
     
    -Erbrow-, ursa11, -Fülemüle-70 és 14 más kedveli ezt.
  15. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Köszönöm szépen.:) Akkor a tervem kész:)
    Ha még egy felhőt is használsz, akkor sima földön 48 perc, komforton 3:10 az érésidő.( ez ami kérdéses volto_O;))
    Alapesetben igen de időbeosztás alapján nekem szerencsésebb ;)
    Azaz a 2 kör felszaporítás után még 1 komfort kör ugyan +44 sz-trágya, de az érési ideje 3,10 a felhővel, azaz estig még 1 kör belefér+a hozama 3*o_O (alap 2*2 talajhoz képest is. )o_OMondhatnám hogy röpiben is biztosabb ;),de azt meg tudom oldani másképp is:) azaz a fő szempont+hogy 44 szuper-trágyáért +1 kör 3* hozammal 2*2-es talajhoz képest!( ez nekem megéri):)
    Nyilván % bónuszokkal érdemes használni de itt csak némi időt nyerek vele( hozam veszteség nélkül):)
    Ui. Az 1*1 talaj természetesen szerencsésebb választás normál esetben.:)
     
    Utoljára szerkesztett: 13.1.22
    Éva0315, juliannakoczkas és SnéDóri kedveli ezt.
  16. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Ezt azért pontosítsuk. A hozama nem 3-szoros!!! 3-szoros termést ad a 2x2-es földhöz viszonyítva (de 3 magért és 4-szeres érésidőért cserébe). De ha 1x1-gyel hasonlítjuk, alig van hozamelőnye.
    Bónuszok nélkül az 1x1-es földnek csatnival 3 db a hozama (egy magot ültetsz, 2+2-t aratsz). 4 db 1x1 hozama tehát 12 növény. A helyébe tett komfort csatnival 14 termést ad (3 magot ültetsz, 15+2-t aratsz). Vagyis a hozama az 1x1-hez képest 12 helyett 14 (de egy szupertrágya vagy 4-szeres idő árán). Kacsa Kata szupertrágyával pedig 24 helyett 20 (igaz, 4 helyett 1 KK-t használsz).
     
    Utoljára szerkesztett: 13.1.22
    -Erbrow-, maszilva, ursa11 és 19 más kedveli ezt.
  17. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Hát emberek, azt hiszem én többet nem kérdezek. Már azt sem értem amit eddig igen :) Úgy gondoltam nem vagyok túl öreg és nagyon szőke. Pedig lehet hogy de :)
     
    -Erbrow-, -Fülemüle-70, Samborg és 12 más kedveli ezt.
  18. DevilMókus

    DevilMókus Mindentudó orákulum

    Igen igaz ez így pontos. o_OA normál 2*2 talajhoz képest az 1*1-es a gyakorlatban használt előnyösebb:music:Jellemzően
    Csak 1*1 talajon 1 gyorsított kör 202 szuper-trágya míg komforton csak 44;)
    Azaz nem érek el vele itt adott esetben + körön kívül ( ez nyilván egyéni időbeosztás kérdése:music:)nagyobb hozam nyereséget ( ez tényo_O de nem is kerül sokbaxD
    Így Top után ez a fontos:)
    Azért a 3* hozamot módosítóm a hsz-ből:wuerg:
     
    Utoljára szerkesztett: 13.1.22
    -Fülemüle-70, csio70, Éva0315 és 5 más kedveli ezt.
  19. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Kérdezz bátran;) Ha kell levélbe;)
    Itt a fórumon a kivesézett verziót is lehet olvasni... :music: Amit a nagy többség nem használ8)
    Persze hasznosak időnként sőt érdekesek... ;)
     
  20. SnéDóri

    SnéDóri Fórum bárója

    Most bennem van a hiba. Nem működik 100%-on az agyam.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.