Visszajelzés Elveszett palota eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 11.9.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. szekulagábor

    szekulagábor Fórum bárója

    Tegnap 14-kor bevetettem, aztán dolgom volt, csak 19-re értem haza, úgyhogy hálisten kimaradtam a belépési herce-hurcából. Ezek szerint nem sokat vesztettem.
     
    genka53, Ribiszke, nagymami2 és 3 más kedveli ezt.
  2. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    Szerencsés vagy! Nekem pár lefagyás után akkor lett egyértelmű, hogy gond van amikor leszedtem egy teljes terület fát és pár perc múlva újra le kellett szedni. Kész véletlen, hogy észrevettem.
     
    Kuzdern és szekulagábor kedveli ezt.
  3. mamka49

    mamka49 Fórumlakó

    Érdekes!!! Ültetvényen, esőerdőben eventnövény ültetve.
    Ültetvényen Panni nélkül 34 röpi !!!

    Esőerdőben Pannival 23 röpi !! Csak 1 db Pannim van, meg egy a tölgyön.
    Akkor most a Panni csökkenti a felröppenők számát? :D;)
     
  4. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    Az előző eventnél én is kaptam kevesebb 1*1-es mezőről több röpit mint egy másik nagyobb területről. :(
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  5. incimami

    incimami Fórum bárója

    Sziasztok.
    Képzeljétek ezt megosztom veletek .Sikerült egy 200terménybonuszt kipörgetnem.
    Nagyon örülök neki.:):):)
     
    genka53, milanzs, ulmo12 és 20 más kedveli ezt.
  6. sadrika97

    sadrika97 Fórum biztosa

    Akkor termelni gőzerővel!
    Mennyi próbálkozás kellett hozzá?
     
    incimami kedveli ezt.
  7. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A Panni nem csökkenti a felröppenők számát. Sőt, a Panni nem is növeli a felröppenők számát, csak növeli annak az esélyét, hogy felröppenőt kapjunk. És ez nagyon nagy különbség.
    A számítógép véletlenszám-generátora nagyon nagy szórással dolgozik, ezt mindannyian megtapasztalhattuk. Egy gyors Exceles teszt a következőt mutatja:
    Generáltam 188 db 0 és 1 közti véletlenszámot (ennyi 1x1-es kocka fér el a Bahán és az Esőerdőben). Megnéztem, hány db magasabb 0,5-nél. Ezzel lényegében azt szimuláltam, hogy ha egy föld 50%-os valószínűséggel ad felröpit, akkor hány darabot kapunk. Sokszáz próbából azt kaptam, hogy ez az érték 78 és 109 között változott. Tehát hiába az 50%-os valószínűség, a felröpik száma nem automatikusan 94 - de ezzel nem is mondok semmi újdonságot. Sokszáz aratás átlaga viszont már közel van a 94-hez.
    Utána megcsináltam ugyanezt egy Pannival (itt nem tudjuk, pontosan hogyan érvényesül a Panni hatása, ezért feltettem, hogy a plusz 5%-ot szorzással veszik figyelembe; vagyis ha a felreppenési arány Pannik nélkül 50%, akkor egy Pannival 50%x1,05=52,5%). Most a teszt azt mutatta, hogy a felröpik száma 81 és 112 között változott. Vagyis hosszú távon, átlagosan kicsit nőtt a felröpik száma az egy Panni hatására (96,5-et kaptam, az elméleti valószínűség 98 felett lenne), de egy-egy aratással akár kevesebbet vagy többet is kaphatunk.
    Tehát lehetséges, hogy Panni nélkül lesz 105, Pannival pedig 90, de ez nem azt jelenti, hogy a Panni csökkentette a röpiszámot. Egyszerűen ennyit dobott a rendszer. Egy-egy aratás esetén egyetlen Panni hatása nem lesz észrevehető. Sok Pannival viszont már látványos lehet a növekmény. 10 Pannival a teszt 121 és 153 közti eredményt adott, vagyis itt már minden aratáskor látványos a növekedés.
    Fontos megjegyzés: az Exceles példám csakis a véletlengenerátorhoz ad támpontot, az általam használt képletek majdnem biztosan nem ugyanazok, mint a játékban; így a számok is erősen fiktívek!
     
    genka53, kesu2007, nyuszika215 és 28 más kedveli ezt.
  8. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia olyan szövegeket tudsz írni mintha az Élet és Tudomány folyóiratot olvasnám...sose olvastam...:music:
    Egyszerűen elképesztően zseniális..mint 1 tanórán..igaz sok mindent fel se fogok elsőre..de fő, hogy te értedxD
     
    genka53, milanzs, Zuhi és 15 más kedveli ezt.
  9. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Növényt befejeztem. Még van 10 malomtermékre elegendő,viszont felröpi hiányom van.Kivárom az esti aratást és meg is lesz,ugyanis a felhőig már csak 1 malomtermékre van szükségem.A felhőm azzal meg lesz.Addig folytatom amig növényem el nem fogy,utána befejezem, nem ültetek több növényt.Most állatok és fák vannak kint.
     
    genka53, nyuszi63, Ribiszke és 5 más kedveli ezt.
  10. franyo121

    franyo121 Fórum admirálisa

    Szervusztok!
    Ezt olvastam az előzetesben : - A kirakós darabokat nem kell, és nem is lehet forgatni!(Tesztelés alkalmával minden pálya tökéletesen kirakható volt forgatás mellőzésével is, tehát tényleg nincs szükség a forgatásra.)
    Azért hoztam ide ezt a képet, mert nekem nem sikerült összeraknom. Az idomokat kivágtam és külön a saját megnyugtatásomra kísérleteztem vele, siker nélkül. Talán valaki segít benne, hogy mi módon rakható össze. [​IMG]
    Elöre is köszönöm a segítséget!
     
    genka53, milanzs, juliannakoczkas és 2 más kedveli ezt.
  11. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Parancsolj:
    [​IMG]
     
    genka53, milanzs, hanny65 és 15 más kedveli ezt.
  12. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    1 rajtam is kifogott/pedig imádom csinálni/elküldtem és azt hiszem kaptam is érte pár pontot.Igaz,hogy fel is idegesitett, de az a pár pont nem oszt,nem szoroz!
     
  13. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Haladok, haladok. 25 játék 500 pont ,pont a felénél tartok az 1000-nek 1,5 nap alatt :) Most ültettem hosszút, mert növény túltermelésem lett, röpi meg nem jön annyi, mint kell. 2 terület hosszú, 1 terület eventnövény. Reggel megint játszhatok így párat.
     
    genka53, Döbi65, juliannakoczkas és 4 más kedveli ezt.
  14. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    18 játék 360 pont sok variáció nincs csináld magad event. Jó ez...felhő meglesz...csak meg kell várni az idejét...Jó Éjt..
     
    genka53, incimami, DevilMókus és 6 más kedveli ezt.
  15. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    xDxD

    Kiadjuk majd Toma írásait bőrkötésben és csp-ért fogjuk árulni. Dedikált, ex libris példányokra előzetes rendelést felveszünk.

    Én mindig figyelmesen elolvasom, amiket ír. Sokat tanulok belőlük, de ez a véletlengenerátoros izé, most a torkomon akadt. Azóta köhögök...xD
     
    -elzemari-, vihence, nagymami2 és 33 más kedveli ezt.
  16. .hangyóca.

    .hangyóca. Fórum ismerője

    Az első, sorszámozott példányra igényt tartok ;):pxD
     
    incimami, bendi1121, kovacstne és 12 más kedveli ezt.
  17. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Inkább a kiosztást a véletlen-generátoros módszerrel kérjük, ne legyen féltékenykedés, kié, miért az első 10 dedikált példány. :D
     
    vihence, nagymami2, Zuhi és 21 más kedveli ezt.
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szép jó napokat!
    Csatnira figyeljetek, mert van, hogy elfogy. Nem nagyon hajtok már, de most valahogy kevésnek tartottam a növényt. Mire rájöttem, hogy sima, kis induló gazdaként gazdálkodok.. :D ;) Most elfogyasztottam egy konténerrel.;)
     
    Zuhi, Gio, Samborg és 9 más kedveli ezt.
  19. Blökix

    Blökix Fórum hercege

    Felhősor kész.
    Lazán,nyugodtan.
     
    Gio, opei, incimami és 8 más kedveli ezt.
  20. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Sziasztok. Ma reggeli állásom 31 játék 620 ponttal. Elég könnyen lehet hozni a 20 pontot minden pályán, talán 2-3 volt, amiből idő előtt kiléptem, és újrakezdtem. Már csak 9 játék a felhőig, az 1000 pontig meg 19. Még az is meglehet szerintem. Pecsétfa, Júdásfa már meg van :)
     
    Gio, incimami, maszilva és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.