Visszajelzés Farm divatshow csevegője

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Wellwisher, témanyitás ideje: 19.8.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt.
    Úgy gondoltam ki a beadásokat, hogy gyorsan felszaladok tehénkéhez az 1 db zsetonért, mert csak 7 db van és 8 kell a szezonban a +1 növényért. Először a cicához beadok 654 növényt, a juhhoz valamelyik sorba felrepit és rohanok a tehénhez, 654 növényért kiváltom a zsetont. Amikor már mind a 2 területre tudok ültetni, kiváltom a zsetont és aktiválom Rackó 4 órás +1 növényét is. Így nem is fogok most pörgetni, ennyi elég lesz, a 2 felhővel jó pár aratás belefér. Utána jön a nyuszi-cica-juh és a juhnál nagyon gyorsan szedem a virgácsomat a Bónuszládáért. :) A többit már sorban fogom csinálni.
    Sok sikert.
     
    maszilva, heureca3, inanna11 és 29 más kedveli ezt.
  2. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Igen, igen, igen! :inlove::inlove:

    Tetszik az event, nem is annyira nehéz és még a felhősor is jó!
    Vágjunk bele! :inlove:
     
    ildiko44, Koppi, maszilva és 24 más kedveli ezt.
  3. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Igen :) Viszont az Enciklopédia alapján én a Tölgy rúnáit részletező sorokban az "egész farmot" úgy értelmeztem, hogy mindhárom területre érvényes és a szövegkörnyezet is erre utal.:)

    Élő legenda II (Élő legenda rúnán keresztül érhető el)
    1 db Pannit lehet beadni a Legenda II-be. Így ez az egy dekor minden területen növeli a felröppenők esélyét 5%-kal.
    Ára: 400 csillag
    A rúna nem ad pannit!
    Kizárólag helyet biztosít egy panni számára, így annak hatása kiterjesztésre kerül az egész farmunkra.
     
  4. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    És a tervem az eventre:
    [​IMG]

    Sima aratás, semmi bónusz, csak az elején 202+10 KKSZ és SZT (maradék 102 felrepihez szükséges).
    Utána végig aratás, lassú, rendes tempóban, hosszú hétvége révén, ráfogok tudni nézni a farmra a fenti beosztás szerint.

    Könnyű event és annál megérősebb. Nem szabad kihagyni! :)

     
    Utoljára szerkesztett: 19.8.20
    Koppi, maszilva, heureca3 és 32 más kedveli ezt.
  5. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Szia!
    A zsetonokért kiváltott +1 növény bónusz csak 1 órán át hat, így két aratás fér csak bele a hatóidejébe. Rackó bónusza 4 órás. Így a "jó pár aratás belefér" kitételed csak ez utóbbira vonatkozik. Legfeljebb 2 aratást csinálhatsz +2 bónusszal, és még legfeljebb 4-et +1 bónusszal.
    Szia!
    A táblázat alapján mindössze 10 KacsaKata szupertrágya és 110 szupertrágya fog fogyni. És 24-és este kész leszel, azt a sort zöldezd...
     
    Utoljára szerkesztett: 19.8.20
  6. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    A 202+10-ben benne van a maradék felrepi szerzése is. Beleírtam zárójelbe.
     
    incimami, maszilva, heureca3 és 9 más kedveli ezt.
  7. ERNŐKEE41

    ERNŐKEE41 Aktív író

    Syasztok!! :) :) Most érkeztem meg a Munkámból, és nem teljesítettem, de sebaj ;) :) Jön a Modellkedés ;) :) Ezt se fogom teljesíteni van egy ilyen megérzésem, de kitudja??? :eek: :) :) :) Csak ügyeskedjek, és figyeljek oda :) Jó játékot nektek, és Isten Éltesse Magyarországot,és a Benne élő Népeket, Farmerama Játékosainkat, és a Magyar nyelvű Honfitársainkat is :) :) :)
     
  8. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia Toma, köszi, tudom. Csináltam már így. 2 aratásig 6 magot kapok (illetve 5-t) és utána még a maradék 3 órában 5 magot (illetve 4-t). Már ki is számoltam és nem bontok le mindent.
     
    maszilva, heureca3, -kaktuszable- és 9 más kedveli ezt.
  9. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia ^^Ayumi^^!
    Wellwisher kolléganőm (aki jelenleg dolgozik, azért reagálok most én) természetesen a szólóban kirakható Páncél Pannikra vonatkoztatta azt, hogy csak ott hatnak, amely művelésre alkalmas területen ki vannak rakva.
    A Bölcs tölgyön lévő Legenda II. rúna +5%-os felröppenési esélyt növelő hatása a komplett teljes farm művelhető részein érvényesül, ideértve a szigetet is, nem csak a farmos területekét.
     
    incimami, heureca3, -kaktuszable- és 11 más kedveli ezt.
  10. pircsi33

    pircsi33 Járnitanuló

    Köszi! Sajnos én is ezen gondolkodtam... de annak akinek nincs is ilyen fája, mert nem játszott még akkor mikor szerezni lehetett, az most megszívja... mint én is... :(
     
  11. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Nem kell azonnal lemondani az ilyen dolgokról. :)
    Előbb-utóbb minden elérhető lesz (újra). Ha adtak fejlesztést, lesz hozzá alap is. Vannak olyan játékosok szép számmal, akiknek nincs hozzá alapfájuk.
    Érdemes figyelni az elkövetkezendő események nyereményeit.

    Elhihetitek, hogy ez nem csak nektek tűnik fel, hanem a játékot játszó, a játékosokat ismerő és szerető moderátornak is.
    Egy kedves külföldi kolléganőnk ezt a harcot megvívta már a háttérben. A harcnak van/lesz eredménye. Pici türelmet kérünk!
    Ennél többet nem mondhatunk.8)
     
    bejja1976, karesz, Nikike7709 és 46 más kedveli ezt.
  12. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Nem tudom, Nálad mit jelent az átrendezés, de a Vadasparkok és a Manufaktúrák lekaphatók (vagy áttehetők a Tölgyesre) - az ólak most nem adnak felröpit. A Füvészkertek azonban maradhatnak a főfarmon/szédültön az eventkezdésig.
     
    Koppi, koko.54, heureca3 és 8 más kedveli ezt.
  13. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Szia! Hogy lesz 10 elültetésből 1 óra múlva 100? Ha jól értelmeztem. Tudod, nem vagyok nagy eventező, a szaporítással /mivel eddig nem írtam le>:(/ bajban vagyok, ha mégis csinálnám. Kicsi vagyok, buta vagyok, no meg szőke!;)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 19.8.20
    mini76mini, koko.54 és heureca3 kedveli ezt.
  14. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    2x2-es terület 5 terményt ad alapból. Csatni +2, KKSZ +3. 5+2+3 = 10 / 2x2 terület. :)

    10 mag esetén az 10x10, azaz 100 termés.
     
    koko.54, maszilva, heureca3 és 10 más kedveli ezt.
  15. Vilmos05

    Vilmos05 Fórum nagymestere

    Köszönjük ezt az alapos táblázatot. Külön köszönöm, hogy gondoltál rám is és 9 órára tetted az első aratást, vetést. :music:
     
    koko.54, -kaktuszable-, vihence és 3 más kedveli ezt.
  16. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Köszönöm szépen!!!
     
    koko.54 és Wolf[Black] kedveli ezt.
  17. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Aki megszívja az én vagyok, mivel dohányzok. :D Szerintem ezzel nem kell foglalkozni most, hogy nincs alap fa. Jönni fog az majd, ez biztos. Csináld csak az eventet. ;)
     
    jófarmerlány, Koppi, koko.54 és 12 más kedveli ezt.
  18. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    ...pedig a füstöt fújni szokták.
     
    koko.54, Gio, zsani_apja és 7 más kedveli ezt.
  19. lilijázmin05

    lilijázmin05 Junior szaki

    Szia WOLF,ezt 1-1es területre számoltad?köszi a választ
    -
     
  20. -BombadilToma-

    -BombadilToma- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Egy kör 1x1-es talajon 1212 növényt ad. A két területen 404 db 1x1-es fér el, és egy földbe egy magot ültetek, 4-et aratok, tehát a hozama 3 db. 2x404x3=1212.
    Mivel az event kér összesen 21243 bőrcsík eventnövényt, ezt 21243/1212=17,5 aratással lehet letermelni; no de ott a felszaporítás. 17x1212=20604, vagyis a felszaporítással elő kell teremtenünk indulásra 21243-20604=639 növényt.
    1. kör (14 óra): 10 db 2x2-es földbe tesszük a kapott 10 magot, és egy óra múlva lesz 100 növényünk. Mindehhez az kell, hogy ültetés előtt aktiváljuk a fehér ártatlanság és a karácsonyi süti termékeket (és esetleg a Szüret 2014 és/vagy Szülinapi kívánság felhősort), a növényre szórjunk vizet, trágyát, szupertrágyát és KacsaKata szupertrágyát. Aratás előtt pedig a csatni is kell, így aratunk egy földről 10 növényt.
    A 2. körben (15. óra) már nincs szükség KacsaKatára. A két területen 88 db 2x2, 10 db 1x2 és 32 db 1x1 földünk van. A 88 db 2x2 hoz majd 88x6 növényt, vagyis lesz már 100+88x6=628. A 639-hez szükséges 11 növény 3 db 1x2 megadja majd, így tehát a 2. körben 88 db 2x2 és 3 db 1x2-be kell ültetni. Innentől normál 1x1-es ültetéssel, csak vízzel-trágyával és csatnival 17 kör fog kelleni. Az első még holnap este belefér (4:40 az érésidő).
    Így kell normál menetben számolni (Wolf 700-a a 2. körben azt feltételezné, hogy a 100 magot mind 2x2-be ülteti, de nincs annyi a két területen). Holnap viszont Rackótól kapunk egy 4 órás +1 növény bónuszt, amit kihasználhatunk.
    a) Takarékoskodhatunk a segítségével a szupertrágyákon. Az első 10 föld aratása előtt aktiváljuk, így 110 növényt aratunk. 76 db 2x2-be visszaültetve 110+76x7=642. Meg is van a kezdő mennyiség, és megspóroltunk (nem sok!) 15 szupertrágyát.
    b) Megspórolunk egy aratást a 17-ből. A legnagyobb hasznát a bónusznak akkor vehetjük, ha már 1x1-ben van a növény. Sajnos a növény érésideje nem vihető 4:40 alá, így csak egy aratásra használható (szupertrágya nélkül). Hagyjuk meg az esti aratásra, akkor +404 növényt eredményez, ami 1/3 aratás. A maradék 2/3-ot 270 KK-val megszerezhetjük, így csak 16 aratás kell.
    c) A bónuszt kihasználjuk az elején, és megnyomjuk a növény termelését szupertrágyával. Lényegében óránként arathatunk, de egy kör ára 404 szupertrágya. 3 körrel a bónusz miatt 4 kört válthatunk ki.
    Ha pörgetünk előtte, és sikerül bónuszt szerezni, akkor persze újratervezés...

    Mivel önmagában ez a bónusz vajmi kevés segítséget nyújt - hiszen nem spórol meg egy kör ültetést, csak ha befektetünk szupertrágyákat, inkább az eventvárásra ültetett növényhez használom, azaz a 14 órás aratás előtt aktiválom. Így ott lesz még a felszaporításkor is, és még az is lehet, hogy 1-2 szupertárgyás kört is csinálok; 4 napos hétvége jön, a 17 aratás problémás lehet.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.